Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 100

Θέμα: KTM 890 Adventure

  1. #61
    Α .ωραια .
    ενημερονωμαι απo τους 1ους απο οτι φενεται
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 22/10/2020 στις 14:36.

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    https://www.motomag.gr/news/nea-mont...-890-adventure
    Είναι πολύ πρόσφατο.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Πάτησε Ελλάδα η κιουρία.
    Κρύβεται κάποιος συμβολισμός στην ταμπέλα που διακρίνεται πίσω;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ktm-890-adventure-2021-greece-5.jpg 
Προβολές:	339 
Μέγεθος:	30,5 KB 
ID:	423276

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Πάτησε Ελλάδα η κιουρία.
    Κρύβεται κάποιος συμβολισμός στην ταμπέλα που διακρίνεται πίσω;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ktm-890-adventure-2021-greece-5.jpg 
Προβολές:	339 
Μέγεθος:	30,5 KB 
ID:	423276
    ειχε πατησει πολυ πριν ελλαδα η κυρια καθως στη χωρα μας εγινε η παγκοσμια παρουσιαση της.

    αλλα καταλαβαινω πως λες για καινουργια προς πωληση και εγω χαριτολογω.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    E αφού ξες, γιατί τρολάρ'ς;
    Γράψε και κανένα review για το νέο έρωτα όταν μπορέσεις!

  6. #66
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.063
    Στα 14.790 ευρώ η τιμή του. https://www.2wo.gr/market1/dokimes-e...21-timi-ellada


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KTM-890-Adventure-2021-timi-2.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	85,2 KB 
ID:	423371

  7. #67
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Στα 14.790 ευρώ η τιμή του. https://www.2wo.gr/market1/dokimes-e...21-timi-ellada


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KTM-890-Adventure-2021-timi-2.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	85,2 KB 
ID:	423371
    Το πήρε το χιλιαρικάκι δηλαδή...13.790 ευρώ είχε το απλό 790 Adventure, πρόπερσι τέτοιο καιρό που βγήκε στην αγορά, και 14.950 ευρώ το R.
    Φαντάζομαι ότι το 890 R θα φτάνει (ή και θα ξεπερνάει; ) τα 16.000 ευρώ... Και δε μιλάω για το Rally που είναι υποτίθεται limited edition...
    Και αυτά πέραν της κάθετης απαξίωσης του "προηγούμενου" μοντέλου, απ' τη στιγμή που σε λιγότερο από 2 χρόνια έγινε 890!

    ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ Μ@Λ@ΚΕΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ Η ΚΤΜ;;;

    Βρε καλά κάνει ο κόσμος και παίρνει Tenere...

    Υ.Γ. Τα παραπάνω τα λέει ένας θιασώτης της πορτοκαλί εταιρείας που από τα χέρια του (και την τσέπη του) έχουν περάσει αρκετά μοντέλα της τα προηγούμενα χρόνια...

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Νέο SMT ή κάποια δρομίσια έκδοση του 890 Adv.

    Πηγή

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ktm-890-smc-06.jpeg 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	53,6 KB 
ID:	431351

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ktm-890-smc-10_0.jpeg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	37,2 KB 
ID:	431352

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    ποσα χρόνια κυκλοφορει αυτο? 3 πλέον? ειναι η ζωντανή απόδειξη οτι ενα άθλιο σχέδιο δεν το συνηθίζει το μάτι. ειδικα η πρώτη φωτο απο το πλάι ειναι σαν ανάποδο γαμώτο. κρίμα ρε φίλε, να βλέπεις στο δρομο 640duke και να θες να το καβαλήσεις σαν τρελλός και να βλέπεις 2022 μοντέλα των 20κ ευρω και να αναγουλιάζεις.

  10. #70
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Θα κυκλοφορήσουν το φερινγκ που λείπει σε λίγο καιρό και θα δείξει.

    Το κάνουν για να μην τους αντιγράφουν οι εξωγήινοι που ζουν ανάμεσά μας..

  11. #71
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ποσα χρόνια κυκλοφορει αυτο? 3 πλέον? ειναι η ζωντανή απόδειξη οτι ενα άθλιο σχέδιο δεν το συνηθίζει το μάτι. ειδικα η πρώτη φωτο απο το πλάι ειναι σαν ανάποδο γαμώτο. κρίμα ρε φίλε, να βλέπεις στο δρομο 640duke και να θες να το καβαλήσεις σαν τρελλός και να βλέπεις 2022 μοντέλα των 20κ ευρω και να αναγουλιάζεις.
    Συμφωνώ αλλά τονίζω πως είναι η προσωπική μου γνώμη και δε θέλω να προσβάλλω κανέναν από τους νυν κατόχους π.χ. 790 ή και σε όσους αρέσει.
    Οι πωλήσεις δείχνουν ότι γενικά δεν άρεσε και καλώς ή κακώς η αλήθεια είναι πως το εμφανισιακό νικά ή ηττείται (αναλόγως τη περίπτωση) ακόμη και από παράγοντες όπως το οικονομικό. Επομένως -ειδικά στη χώρα μας- συμβάλλει και ο οικονομικός παράγοντας αλλά αν ήταν κάτι όμορφο με γενική αποδοχή θα κυκλοφορούσαν σίγουρα περισσότερα κομμάτια. Ομοίως και οι μικρότεροι κυβισμοί που είναι αρκετά προσιτοί και στον ίδιο σχεδιασμό δεν έχουν περπατήσει. Για να είμαι δίκαιος όμως να πω πως η κατάσταση με τον κορωνοϊό δεν βοήθησε γενικά τις πωλήσεις και ίσως είχε μια καλύτερη εικόνα αν δεν υπήρχε αυτό.

    Εντωμεταξύ δε πρόλαβε να κλείσει χρόνο το 790 και ανακοίνωσαν 890 και σε λιγότερο από άλλο έναν χρόνο άρχισαν τις διαρροές για 990...

  12. #72
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Οι εταιρίες κοιτάνε τι πουλάει,σε ποια αγορά πουλάει,πόσο πουλάει,και δεν ασχολούνται με αγορές,τύπου Ελλάδας,και καταναλωτή μπατιρη τύπου Έλληνα,που γκρινιάζει γιατί απαξιώνεται το μοντέλο που αγόρασε προπερσυ,γιατί βγήκε καινούργιο φέτος.Το rotation των σοβαρών αγορών είναι συνεχές και γρήγορο,και δεν έχει σχέση με την ελληνική πραγματικότητα που κάποιος θέλει το μηχανάκι του 10ετιας να το πουλήσει όσο το αγόρασε πριν 10 χρόνια.

  13. #73
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Οι εταιρίες κοιτάνε τι πουλάει,σε ποια αγορά πουλάει,πόσο πουλάει,και δεν ασχολούνται με αγορές,τύπου Ελλάδας,και καταναλωτή μπατιρη τύπου Έλληνα,που γκρινιάζει γιατί απαξιώνεται το μοντέλο που αγόρασε προπερσυ,γιατί βγήκε καινούργιο φέτος.Το rotation των σοβαρών αγορών είναι συνεχές και γρήγορο,και δεν έχει σχέση με την ελληνική πραγματικότητα που κάποιος θέλει το μηχανάκι του 10ετιας να το πουλήσει όσο το αγόρασε πριν 10 χρόνια.
    ΟΚ, σύμφωνοι ως προς αυτό. Δε ξέρω αν απαντάς σε εμένα αλλά εγώ έθεσα ως βασικό παράγοντα το εμφανισιακό.
    Από εκεί και πέρα αν μπορώ να κάνω μια επισήμανση είναι πως το "οικονομικό" αρχίζει και επηρεάζει και άλλες χώρες ως προς τους πολίτες της, για παράδειγμα τους Γερμανούς. Δεν είναι θέμα μόνο των Ελλήνων, γκρίνια υπάρχει σε πολλές χώρες της Ευρώπης.
    Η Ελλάδα -κάποτε- λόγω κλίματος είχε υψηλή αναλογία πωλήσεων μεγάλων μοτό σε σχέση με τον πληθυσμό της και δεν θα έλεγα ότι ήταν τόσο αδιάφορη.
    Για να μη ξεφύγουμε όμως, το βασικό προβληματικό στοιχείο κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι το εμφανισιακό. Υπάρχουν πολλές μοτοσυκλέτες που ήταν κάπως περίεργες αλλά εν καιρό τις συνηθίσαμε. Με τη σειρά 790/890 μάλλον δεν έχει συμβεί αυτό. Φυσικά η συζήτηση είναι γενικής φύσεως γιατί σε αυτόν που αρέσει καλά κάνει και με γειά του και χαρά του, ποιος είμαι εγώ και οποιοσδήποτε άλλος που θα κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι και τα γούστα του συναδέλφου μοτοσικλετιστή;

  14. #74
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Δεν απαντούσα σε σένα απαντούσα γενικώς.Οσο για την εμφάνιση,τα γούστα είναι σαν την κολοκυθόπιτα.Εγω π.χ.που είμαι 61+ δεν αρέσκομαι στα σημερινά τρανσφορμερς σχήματα,αλλά προφανώς οι εταιρίες δεν παράγουν βάσει των δικών μου αισθητικών κριτηρίων που βασίζονται στην αισθητική από το 1970 έως το 2000.Απο κει και πέρα οι εταιρείες έχουν τμήματα μάρκετινγκ που κάνουν έρευνες και αποφασίζουν.

  15. #75
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν απαντούσα σε σένα απαντούσα γενικώς…. .Απο κει και πέρα οι εταιρείες έχουν τμήματα μάρκετινγκ που κάνουν έρευνες και αποφασίζουν.
    Ερμμμμ αυτες τις αποφάσεις κρίνουμε εδώ και συγνώμη δηλαδής

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 17:56
  2. Το SuperBike της KTM
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2003, 15:57
  3. apithano videaki...KTM
    από Todi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 19:31
  4. Ζητηση για KTM 525
    από ale στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 15:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF