Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 78

Θέμα: Δίλλημα!!! Τη βοήθεια σας παρακαλω...

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παιδιά ευχαριστώ όλους σας για τις συμβουλές-γνώμες. Το ΧΤακι μου λογικά θα φύγει, σκεφτόμουν μα το κρατήσω τελικά αλλά απ την άλλη σκέφτομαι ότι έχω δώσει ήδη τον λόγο μου στον αγοραστή οπότε όπως δεν θα ηθελα να με πάρει κάποιος εμένα τηλέφωνο και ενώ έχουμε κλείσει την συμφωνία να μου πει το ξανασκέφτηκα κλπ θα το δώσω. Μπορεί πολύ αργότερα να πω μ@λ@κ1α έκανες αλλά δεν θα είναι η πρώτη φορά και η ζωή συνεχίζεται.

    Τώρα όσον αφορά το GSXR, ακούω από όλους ότι δεν κάνει κι ότι πρέπει να έχεις δεύτερο. Η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσα αλλά όταν βλέπω τη μηχανή να κάθεται με πιάνει η ψυχή μου. Το να πάρω το gsxr και να το βγάζω 1-2 Σάββατα το μήνα δεν είναι επιλογή για μένα. Επομένως, κλείνω προς το να ξανασκεφτώ.

    Αν τελικά το πάρω βέβαια και με πετύχετε στο δρόμο, θα είμαι αυτός με το χαμόγελο να διακρίνεται μέσα απ το κράνος...

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy of the R6 Προβολή μηνύματος
    Καλημερα φιλε madmar, εγω οδηγουσα R6 εδω και 4 χρονια μεσα στην πολη καθημερινα και τα 2 χρονια εκανα πανω απο 60 χλμ την ημερα αν τα γουσταρεις τα SS παρε οτι γουσταρεις σκεψου αν σε παιρνει και οικονομικα για βενζινες συντηρηση κτλ
    Φίλε billy βενζίνες και συντήρηση τα έχω υπολογίσει και είμαι οκ... Για να είμαι ειλικρινής πρώτη φορά έχω τη δυνατότητα να κάνω το βήμα (έχω τακτοποιήσει κάποια πράγματα) και δεν πίστευα πότε ότι θα το σκεφτόμουν τόσο πολύ. Είναι αποθημενο αλλά δυστυχως η λογική μου και οι απόψεις των πιο έμπειρων (δεν είχα ποτέ ss, μέχρι TDM έχω οδηγήσει) με προβληματίζουν πολύ. Μέχρι το τέλος της βδομάδας θα πρέπει να έχω πάρει την απόφαση μου γιατί θα φύγει το ΧΤακι και στην ιδέα να κινούμε με το αμάξι έστω και για λίγες μέρες τρελαίνομαι...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μάριε, που περίπου κυμαίνεται το budget σου;

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μάριε, που περίπου κυμαίνεται το budget σου;
    Στα 4,800 έχω βρει το 1000 Κ6 Λεωνιδα. Εκεί γύρω κυμαίνομαι

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Όπως έγραψα και σε προηγούμενο post, street triple, cbr 600f, shiver, hypermotard 796, fazer ή ένα MT-07 αν θέλεις κάτι πιο καινούριο, με καλή μεταπώληση αλλά λιγότερο δυνατό.
    Πολλές οι επιλογές αλλά δύσκολα θα βρεις την ''εγγύηση'' που έχεις για την καλή κατάσταση της μοτοσυκλέτας του φίλου σου.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Όπως έγραψα και σε προηγούμενο post, street triple, cbr 600f, shiver, hypermotard 796, fazer ή ένα MT-07 αν θέλεις κάτι πιο καινούριο, με καλή μεταπώληση αλλά λιγότερο δυνατό.
    Πολλές οι επιλογές αλλά δύσκολα θα βρεις την ''εγγύηση'' που έχεις για την καλή κατάσταση της μοτοσυκλέτας του φίλου σου.
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές φίλε Λεωνιδα. Όλα καλά μηχανάκια, από τα οποία θα απερριπτα MT07, cbr 600f και fazer 600 λόγω προσωπικού γούστου (το fz1 το σκέφτομαι αλλά είναι πάλι 1000αρι), τα Street triple και Shiver τα σκέφτομαι αλλά με φοβίζουν τυχόν προβλήματα (εμπειρίες, συμβουλές από τυχόν ιδιοκτήτες απολύτως δεκτές), το Hypermotard θα με ικανοποιούσε πλήρως αλλά δεν θέλω να πάω πάλι σε παρόμοιο στυλ συν ότι Ducati και αξιοπιστία απέχουν εξοσων έχω ακούσει.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Να είσαι καλά!
    Συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να πας για το μεγάλο fazer...αν ήταν να καταλήξεις σε χιλιάρι, έπαιρνες και το gsxr του φίλου σου(αν και τώρα που το σκέφτομαι, το cb1000r θα μπορούσε να είναι μια επιλογή!).
    Υπάρχουν βέβαια και άλλες λύσεις όπως Hornet, Ζ, Duke αλλά το triplάκι είναι αυτό που θα σου προτείνουν οι πιο πολλοί, είναι όμορφο και ποιοτικό μηχάνημα...αν βρεις κάποιο καλό, προχώρα
    Αν δε βαριέσαι, ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ .

  8. #53
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MadMar Προβολή μηνύματος
    ...
    Μ αρέσει απλά ο μοτοσυκλετισμος, μ αρέσει ακόμα και που πάω στη δουλειά με τη μοτοσυκλέτα. Σχολάω και ξεφεύγει το μυαλό μου σ αυτά τα 15χμ επιστροφής στο σπίτι. Χωρίς να τρέχω, χωρίς να κάνω τον παγκόσμιο! Μ αρέσει επίσης να μου αρέσει αυτό που καβαλάω! Απλά να το βλέπω και να μου φτιάχνει τη διάθεση.
    ...
    Διαβάζοντας τα παραπάνω, νόμιζα ότι διαβάζω τη δική μου σκέψη και τα συναισθήματά μου.

    Καλοτάξιδο το GSXR!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Να είσαι καλά!
    Συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να πας για το μεγάλο fazer...αν ήταν να καταλήξεις σε χιλιάρι, έπαιρνες και το gsxr του φίλου σου(αν και τώρα που το σκέφτομαι, το cb1000r θα μπορούσε να είναι μια επιλογή!).
    Υπάρχουν βέβαια και άλλες λύσεις όπως Hornet, Ζ, Duke αλλά το triplάκι είναι αυτό που θα σου προτείνουν οι πιο πολλοί, είναι όμορφο και ποιοτικό μηχάνημα...αν βρεις κάποιο καλό, προχώρα
    Αν δε βαριέσαι, ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ .
    Τα διάβασα τα threads προσεκτικά και αν κατάλαβα καλά το τριπλ υπερτερεί. Προσωπικά τα βάζω και τα δυο στην ίδια θέση εμφανισιακά, είναι όμορφα με καλά περιφερειακά και τα δυο. Οι αγγελίες λιγοστές βέβαια οπότε περιορισμένες και οι επιλογές!!

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Διαβάζοντας τα παραπάνω, νόμιζα ότι διαβάζω τη δική μου σκέψη και τα συναισθήματά μου.

    Καλοτάξιδο το GSXR!
    Φίλε μου ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Νομίζω έχουμε γίνει πολλοί αυτοί που σκεφτόμαστε έτσι για την μοτοσυκλέτα!

    Όσο για το δευτερο σχόλιο, αν τελικά βγει νικητής το συναίσθημα (δεν έχει συμβεί ποτέ στη δίκη μου περίπτωση αλλά ίσως αυτή τη φορά είναι μια εξαίρεση) θα χαμογελάει και το κράνος μου σίγουρα για κανα 6μηνο!!!!

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Καλημέρα και καλό ΣΚ σε όλους!

    Τελικά συναίσθημα 75% λογική 25%, οπότε σε λίγες μέρες θα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Κ8 600. Λέω 75% συναίσθημα γιατί δεν πήρα το 1000 ;-).

    Μια ερώτηση μόνο, αν και η μηχανή θα βρίσκεται σε κλειστό γκαράζ, θέλω να πάρω και μια κουκούλα για περισσότερη προστασία. Στο ΧΤ είχα μια των €20 κι έκανε τίμια τη δουλειά της αλλά ήταν απλά μια κάλυψη, δεν είχε χνούδι εσωτερικά.

    Έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο από αυτές των €20 που κυκλοφορούν; Χρειάζεται κάτι καλύτερο όντως; Δεδομένου ότι μόνο για κάλυψη τη θέλω, δεν θα είναι σε εξωτερικό χώρο η μοτο..

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

  12. #57
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Νομίζω ότι σε εσωτερικό χώρο δε χρειάζεται κουκούλα, ειδικά αν είναι ιδιωτικός και όχι κοινόχρηστο κλειστό parking. Γλιτώνεις από οξειδώσεις παγιδευμένης υγρασίας.

    Καλοτάξιδο!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #58
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.629
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MadMar Προβολή μηνύματος
    Αν τελικά το πάρω βέβαια και με πετύχετε στο δρόμο, θα είμαι αυτός με το χαμόγελο να διακρίνεται μέσα απ το κράνος...
    Τοτε να το πάρεις και ασε όλους τους "λογικους" να λενε...

  14. #59
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Τοτε να το πάρεις και ασε όλους τους "λογικους" να λενε...
    +675
    Throttle that mysterious friend of ours

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2014
    Μηνύματα
    132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι σε εσωτερικό χώρο δε χρειάζεται κουκούλα, ειδικά αν είναι ιδιωτικός και όχι κοινόχρηστο κλειστό parking. Γλιτώνεις από οξειδώσεις παγιδευμένης υγρασίας.

    Καλοτάξιδο!
    Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι απαραίτητη η κουκούλα γιατί είναι ιδιωτικός εσωτερικός χώρος αλλά ουσιαστικά την χρησιμοποιώ σαν κάλυμμα ώστε ακόμα κι αν την έχουν βάλει στο μάτι και καταφέρουν να μπουν να μην ξέρουν τι προστασία έχει μέσα από την κουκούλα. Πες με προληπτικό αλλά νομίζω ότι όσο μπορείς να προστατεύσεις τη μηχανή σου καλό κάνει... Τώρα για τις οξειδώσεις από την υγρασία, νομίζω με σωστή χρήση της κουκούλας τις αποφεύγεις, 5 χρόνια έτσι είχα το προηγούμενο και δεν έπαθε τίποτα...

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τη βοηθεια σας παρακαλω
    από spyroszx στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2017, 18:22
  2. Παρακαλω τη βοηθεια σας για ninja 250
    από petonis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2014, 20:21
  3. Αθήνα - Χαλκιδική, τη βοήθεια σας παρακαλώ !!!
    από efialtis στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 09:07
  4. Μηχανή για κοπέλες... Τη βοήθειά σας παρακαλώ!!!
    από Trithen στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 15:02
  5. Τη γνώμη σας παρακαλώ..
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF