Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Δίλημμα BMW GS

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2019
    Μηνύματα
    3

    Δίλημμα BMW GS

    Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι σε φάση αλλαγής μηχανής κ θα ήθελα βοήθεια από όποιον γνωρίζει. Για αρκετα χρονια είχα ένα Aprillia Pegaso Strada που με βόλεψε αρκετά και πριν απ αυτό διάφορες μηχανές κυρίως on off. Τώρα μετά από μια μικρή περίοδο με naked, αποφάσισα να ξαναγυρίσω στα on off. Σκέφτομαι ένα από τα BMW f700 gs ή f800 gs σε μεταχειρισμένο. Θέλω μια μηχανή που να είναι κατάλληλη για ταξιδάκια με συνεπιβάτη, να κινείται σε βατούς χωματόδρομους αλλά και σχετικά άνετη στην πόλη. Αξίζει η 800 τα παραπάνω χρήματα σε σχέση με την 700? Το ταβάνι μου είναι γύρω στις 8000 ευρώ, δε θα με πείραζε βέβαια να δώσω και λιγότερα. Τα 1100, 1200 δε με ενδιαφέρουν παρόλο που υπάρχουν πιο παλιά σε χαμηλές τιμές γιατί τα θεωρώ ογκώδη κ υπερβολικά. Ευχαριστώ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλωσόρισες στο forum!
    Ενδιαφέρεσαι μόνο για BMW ή θα μπορούσαν να σ'ενδιαφέρουν και άλλες μοτοσυκλέτες όπως το Triumph Tiger 800;

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2019
    Μηνύματα
    3
    Καλώς σας βρήκα. Μου αρέσει και το Tiger. Aν δεν κάνω λάθος όμως είναι ακριβότερο, οπότε πρέπει να κοιτάξω για παλιότερο μοντέλο (σε σχέση με το f 700 κυρίως)

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Για καινούριο benelli trk 502x τι λες; Οκ, είναι 47 άλογα για να καλύπτει σε πανευρωπαϊκό επιπέδο τα διπλώματα της αντίστοιχης κατηγορίας, άλλα αν δεις τα βιντεακια στο youtube απο ανθρώπους που ξέρουν 2-3 πράγματα , θα δεις ότι είναι εξαιρετική επιλογή, ειδικά σε σχέση με την τιμή της.

    https://m.youtube.com/watch?v=nidu8e9loYM

    https://m.youtube.com/watch?v=hboWUkno2q4
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 31/03/2019 στις 13:55.

  5. #5
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Και τα δύο BMW κάνουν για τη δουλειά που θέλεις. Το F8 έχει λίγο πιο ισχυρότερο κινητήρα και ακτινωτές ζάντες 21-17 γι' αυτό και τα παραπάνω χρήματα. Το F7 έχει πιο βολική και πιο χαμηλή σέλα και χυτές ζάντες 19-17. Πάει όμως κι αυτό μια χαρά σε βατό (και μη) χωματόδρομο. Και τα δύο είναι παπιά στην πόλη και κάνουν και τα ταξιδάκια τους. Αν δεν έχεις κάποιο συγκεκριμένο κόλλημα με ένα από τα 2, αγόρασε όποιο βρεις σε καλύτερη κατάσταση, έξτρα και χρήματα. Θα το ευχαριστηθείς πιστεύω.
    Εναλλακτικά δες και τον Τίγρη.
    Φύγαμε...

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2019
    Μηνύματα
    3
    Οκ, Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Είμαι μάλλον προς το F700 γιατί κυκλοφορούν κάποια ελαφρώς μεταχειρισμένα σ αυτή την τιμή

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw Gs Dakar
    από kaps στο forum BMW
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 13:16
  2. ΑΓΟΡΑ Bmw Gs 650
    από SKIP στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 21:30
  3. ΑΓΟΡΑ Bmw Gs 650
    από SKIP στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 11:07
  4. αγορα bmw gs 650
    από SKIP στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 14:35
  5. Africa Vs Bmw Gs Dakar
    από antonislol στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2005, 14:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF