Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: Το σκουτερ γερνει...

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2019
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Μην απογοητεύεσαι, ότι είναι θα φτιαχτεί. Μήπως να το πήγαινες σε άλλο συνεργείο Piaggio να δεις τί θα σου πούνε; Κάνε τον κινέζο, μην πεις ότι οι άλλοι σου είπαν ότι δεν έχει τίποτα.
    Θα προσπαθήσω αν και ο άλλος που πήγα μου είπε νταξ μια χαρά είναι όλα το κάνουν και δεν ασχολήθηκε...

  2. #17
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    πας ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΣ με ενα αντιγραφο του αρθρου 540 του αστικου κωδικα που γραφει πως αν το προϊον δεν ανταποκρινεται σε αυτα που λεει ο κατσκευαστης η ο πωλητης (στη περιπτωση σου δεν σου εμπνεει καμια ασφαλεια) μπορεις να δηλωσεις υπαναχωρηση και απαιτησεις αντικατασταση η επιστροφη των χρηματων σου στο ακεραιο.. ενημερωνεις και το ινκα, και να δεις πως ως δια μαγειας θα ασχοληθουν ολοι και θα βρεθει λυση... τα "δε θελω να ενοχλω και να με βγαζουν τρελο" αστα στην ακρη, μιση περιουσια εσκασες για το μηχανακι ειναι υποχρεωμενοι να στο φτιαξουν σωστο, τελος!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Δώσε το μηχανάκι σε κάποιον που εμπιστεύεσαι να το δοκιμάσει και αυτός. Επειδή αναφέρεσαι σε προηγούμενη εμπειρία με βέσπα το λεω (ειδικά παλιές)..

    Μετά ότι σου είπαν οι από πάνω.. επιμονή μέχρι να ασχοληθεί η εταιρία με το θέμα σου. Είναι υποχρέωση τους να εντοπίσουν το πρόβλημα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    χωρις διαθεση πλακας μηπως λογω συνηθειας με τη βεσπα το ισιο σου φαινεται στραβο;

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    χωρις διαθεση πλακας μηπως λογω συνηθειας με τη βεσπα το ισιο σου φαινεται στραβο;
    Δεν παίζει τέτοιο σενάριο.

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Μπορεί να ακουστεί χαζό, αλλά έλεγξε το αφρολεξ από την σελα. Μήπως είναι ελαττωματική η γέμιση και έχει στα δεξιά λιγότερο υλικό. Με αποτέλεσμα εσύ που κάθεσαι ώρα να γέρνεις λίγο λίγο δεξιά , ενώ ο άλλος που το κάνει μια βόλτα να μην το καταλαβαίνει.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    Εάν στις στροφές σου κάνει ένα "πέφτω δεν πέφτω" μπορεί να είναι και ρουλεμάν τιμονιού το πάνω.
    Την είχα πάθει σε σκούτερ, μου το έριξαν παρκαρισμένο με κλειδωμένο τιμόνι και όπως χτύπησε κάτω το αντίβαρο, άλλαξε η οδήγηση του, κυρίως στις στροφές.
    Άλλαξα ρουλεμάν και τέλος.
    Μάλιστα το πήγα στην Piaggio, Κατεχάκη Μεσογείων με την πρώτη βόλτα το κατάλαβαν.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Δεν παίζει τέτοιο σενάριο.
    Ενοειτε και παίζει. Δεν ξέρω αν σε αυτή τη περίπτωση είναι αυτό αλλά δεν είναι και απίθανο.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    φίλε ρουλεμάν λαιμού τιμονιού να δεις και τροχών...ξεκινά από κει...

    αν άλλαξες λάστιχα πρόσφατα μήπως στα βάλε-βγαλε έγινε καμιά άρπα κόλλα ζυγοστάθμιση (που δεν νομίζω αλλά ποτέ δεν ξέρεις)...επίσης κάτι τελευταίο ψιλοακυρο αλλά μπορεί να συμβεί...

    μήπως λέω μήπως...έχεις κάτω από τη σέλα στο χώρο αποθήκευσης καμιά λουκετάρα (κρυπτοναϊτ κτλ) ή άλλο βαρύ αντικείμενο που πάει δεξιά αριστερά όταν πλαγιάζει το μηχανάκι...

    επισης το αυτο και για μπαγκαζιερα πίσω..

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ενοειτε και παίζει. Δεν ξέρω αν σε αυτή τη περίπτωση είναι αυτό αλλά δεν είναι και απίθανο.
    Συμφωνώ μαζί σου, χωρίς να θέλω να βγάλω τον dvlaxos21 τρελό. Προσπαθώντας να πουλήσω μηχανάκι στο παρελθόν, ο φίλος του αγοραστή το έβγαζε στραβό και τρακαρισμένο. Τελικά αποδείχθει ότι είχε στραβό τιμόνι στην Virago του και είχε συνηθίσει να καβαλάει στραβά.

    Πριν τρελαθείς για τα καλά, μήπως να κάνεις ένα test ride σε κάποια άσχετη αντιπροσωπεία την ίδια μηχανή; Αν συμβαίνει το ίδιο, τότε μπορεί να έχει λάθος στάση το κορμί σου. Αν όχι, τότε προχωράς ξέροντας ότι δεν είσαι τρελός και ότι όντως έχει πρόβλημα.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/03/2019
    Μηνύματα
    8
    Σας ευχαριστω παιδια. Θα κοιταξω τα παντα αποσα ειπατε. για ρουλεμαν τιμονιου το ειχα προτεινει και γελουσαν μου ελεγαν οτι αποκλειεται σε καινουριο μηχανακι και οτι ειναι σωληνωτο και εχει ενα ρουλεμαν. Επισης αποκλεειται λεει γτ ειναι καινουριο

  12. #27
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Βρες κάποιον με το ίδιο μοντέλο (ή νοίκιασε ένα, ή ζήτα test ride) για να βεβαιωθείς ότι αυτό που κάνει το δικό σου δεν το κάνουν κι άλλα. Μετά δράσε αναλόγως.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dvlaxos21 Προβολή μηνύματος
    Θα προσπαθήσω αν και ο άλλος που πήγα μου είπε νταξ μια χαρά είναι όλα το κάνουν και δεν ασχολήθηκε...
    Αν δεν καταλαβαίνουν από λόγια,απευθύνεσαι στον συνήγορο του καταναλωτή
    Οι καλοί άνθρωποι δεν χρειάζονται νόμους για να ενεργούν υπεύθυνα, ενώ οι κακοί άνθρωποι θα βρουν τρόπους να τους παρακάμψουν. -Πλάτων-

  14. #29
    Ολα τα police του 2017 2018 εχουν αυτο το θεμα. Και μενα τραβαει ελαφρώς δεξια. Φταινε οι ζάντες τους. Η piaggio ομως κανει την πάπια.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Φίλε όταν βγάλεις άκρη πες μας και μας

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. κοντηνη βολτα αυριο με το σκουτερ κλαμπ.
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2006, 19:36
  2. Κοιτάξτε το καινούριο μου σκούτερ!
    από slacker στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2006, 10:32
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 11:07
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF