Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 79

Θέμα: Καλύτερο κατάστημα στην Αθήνα για αγορα καινούριας μηχανής;

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    η ερωτηση "καλύτερο μαγαζι για αγορά φουρνου μικροκυμάτων?" ειναι ακριβώς η ίδια με αυτήν εδω. Το προιόν ειναι το ίδιο, τι κολλημα τρώτε με τα μαγαζια?

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η ερωτηση "καλύτερο μαγαζι για αγορά φουρνου μικροκυμάτων?" ειναι ακριβώς η ίδια με αυτήν εδω. Το προιόν ειναι το ίδιο, τι κολλημα τρώτε με τα μαγαζια?
    ελα ντε!εγω νομιζω οτι ολοι το κερδος κοιτανε
    πας σε οποιον κανει την καλλυτερη προσφορα
    γνωμη μου

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η ερωτηση "καλύτερο μαγαζι για αγορά φουρνου μικροκυμάτων?" ειναι ακριβώς η ίδια με αυτήν εδω. Το προιόν ειναι το ίδιο, τι κολλημα τρώτε με τα μαγαζια?
    Για να δούμε ποιος είναι πιο άπλας στις προσφορές με το κασέρι εν τη παλάμη
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Έμαθα καλά λόγια και για την HONDA ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ - ακόμα και για σέρβις, έχουμε άποψη;



    (Βασικά θα πάω σε 4-5 και θα δω που θα καταλήξω, επίσης το επίσημο site της honda δεν έχει τα μοντέλα του 2019! Είναι λογικό; )
    Εγώ έχω πάρει 2 μηχανάκια από κει και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Άτοκες δόσεις με πιστωτική ή ένα ποσό σε δώρα το οποίο το προσαρμόζεις σε αυτά που χρειάζεσαι. Δε θυμάμαι για καλύτερη τιμή απολύτως μετρητοίς γιατί δεν είχα όλα τα λεφτά. Σέρβις είχα κάνει μόνο το πρώτο στο καινούργιο σκούτερ, δεν πρόλαβε δεύτερο

    Το 2045 που θα μπορώ να ξαναπάρω καινούργιο Honda μάλλον σε αυτόν θα ξαναπάω.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η ερωτηση "καλύτερο μαγαζι για αγορά φουρνου μικροκυμάτων?" ειναι ακριβώς η ίδια με αυτήν εδω. Το προιόν ειναι το ίδιο, τι κολλημα τρώτε με τα μαγαζια?
    Άμα την έχεις πατήσει, η έχεις ακούσει διάφορες ιστορίες για εμπόρους, έχεις μια καχυποψία όσο να ναι...
    The only easy day was yesterday.

  6. #36
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Επίσης υπάρχει και το after sales, η ύπαρξη ή όχι συνεργείου/καλού μηχανικού στο κατάστημα και πολλά άλλα.
    Life begins at 45°.

  7. #37
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Φυσικά το προιόν είναι ίδιο αλλά κάποιοι δεν θέλουμε να αφήνουμε λεφτά σε εμπόρους που ο ηλεκτρολογος τους χαράκωσε καινούργια μότο κατά την τοποθέτηση συναγερμου και ο έμπορας δεν πήρε το μέρος του πελάτη.
    Ούτε σε μάστορες που ενώ είναι καλοί φάγανε καινούργια μπαταρία και έβαλαν άλλη,φάγανε φίλτρα αέρα κ&n κτλ.
    Ούτε σε εμπόρους με δικό τους συνεργείο που πληρώνεις polini πιστονάκι για το chappy και ανακαλύπτεις μετά από μερικά χρόνια ότι σου έβαλε ένα random taiwan.
    porca miseria.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    μίνι απντέϊτ:

    Πέρασα εχθές από Πέτσα να δω το μηχανάκι σε όλα τα χρώματα (ήταν και ο μόνος ανοιχτός).

    Ούτε κρύο ούτε ζέστη για αμφότερα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #39
    Από την στιγμή που μιλάμε για καινούργιο μηχανάκι, απλώς κοιτάς από τα εξουσιοδοτημένα ποιο σου κάνει την καλύτερη προσφορά.
    Επίσης , καμία φορά μπορεί να βρεις καλή προσφορά σε καινούργιο και σε μεγάλα μαγαζιά που αντιπροσωπεύουν πολλές μάρκες.

    Γενικά , η αγορά καινούργιου κάνει τα πράγματα πιο εύκολα για την επιλογή μαγαζιού .
    (φυσικά, να είναι ελληνικής αντιπροσωπίας και όχι παρεισαγωγής)

    Τώρα , όσο αφορά την χονταρα (και αντίστοιχες εταιρίες που δεν έχουν κανένα επίσημο χρηματοδοτικό πλάνο ) παιζει μεγάλο ρολο για την καλή χρηματοδοτική προσφορά η ευρωστία του καταστήματος , οι πωλήσεις που κάνει και η υγιής και καλή σχέση του με τις τράπεζές που συνεργάζεται .
    Φυσικά , ο πελάτης δεν μπορεί να τα ξέρει όλα αυτά ,αλλά θα το καταλάβει στο επιτόκιο , στον χρόνο της διαδικασία ,στην πρόσφορα κλπ

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Από την στιγμή που μιλάμε για καινούργιο μηχανάκι, απλώς κοιτάς από τα εξουσιοδοτημένα ποιο σου κάνει την καλύτερη προσφορά.
    Επίσης , καμία φορά μπορεί να βρεις καλή προσφορά σε καινούργιο και σε μεγάλα μαγαζιά που αντιπροσωπεύουν πολλές μάρκες.
    Αυτό ακριβώς έχω ξεκινήσει να κάνω! Την Παρασκευή πήγα Ν Μάκρη αλλά δεν τον πρόλαβα ανοιχτό

    O Πέτσας μου είπε ότι δεν έχουν ακόμα κατάλογο με τα γνήσια αξεσουάρ για να δει τι προσφορά θα μπορούσε να μου κάνει (σε αντίστοιχη ερώτησή μου). Οπότε αναμονή ένα μήνα ακόμα.

    Εν κατακλείδι (μιλώντας για αντιπροσωπείες), καταλήγουμε σε αυτό ακριβώς: παίρνεις σβάρνα όλες τις αντιπροσωπείες ώστε να καταλήξεις με την προσφορά που σε καλύπτει στο μέτρο του δυνατού.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Πάνο, για ποιο μοντέλο ψάχνεις;;

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Πάνο, για ποιο μοντέλο ψάχνεις;;
    Το cb500x ('19).

    Πριν 4 μέρες ξεκίνησα τις επισκέψεις αλλά μέχρι τώρα μόνο Πέτσα κατάφερα να πάω.

    Για το συγκεκριμένο μοντέλο όμως βλέπω ότι είναι λίγο νωρίς για κίνηση, οπότε θα το δω σε ένα μήνα ζεστότερα.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Το μοντέλο του 2018 το είχε στα 6.490€ ο Βύνιος στο car αλλά υποθέτω πως σε ενδιαφέρει το καινούριο με τον 19'' μπροστινό τροχό οπότε περιμένεις!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Το του '19 έχει έρθει σχεδόν σε όλους (στα 7.200)!

    Ο Πέτσας βέβαια το έχει σε όλα τα χρώματα, ο Μπαξ, μόνο σε κόκκινο.

    Αυτό που δεν έχει έρθει ακόμα είναι η λίστα με τα αξεσουάρ (και τις τιμές τους - αν και εγώ τα ξέρω ) οπότε μου είπε πως δεν μπορεί να μου κάνει ακόμα προσφορά*.


    *Αυτό διότι του είπα ότι θα ήθελα μια προσφορά μόνο με γνήσια αξεσουάρ του μηχανακίου σε τιμή τοις μετρητοίς (7.200) αντί των δώρων και των άτοκων δόσεων.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    ...
    (φυσικά, να είναι ελληνικής αντιπροσωπίας και όχι παρεισαγωγής)
    ...
    γιατί;;
    (αν έχεις τον χρόνο και την διάθεση μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σκέψεις για αγορά καινούριας μηχανής.
    από rainmike στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2018, 16:54
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2013, 16:44
  3. 3ωρο στην Αθήνα για αγορά κράνους
    από ekkli στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2013, 19:48
  4. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  5. Αγορα καινουριας μηχανης
    από Kawa-Z στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 00:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF