Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 61

Θέμα: Χειμωνιάτικο μπουφάν.Είναι η ώρα;

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83

    Χειμωνιάτικο μπουφάν.Είναι η ώρα;

    Παιδιά καλημέρα.Οδηγώ μηχανή αλλά δεν έχω χειμερινό μπουφάν με προστασίες (καλοκαιρινό έχω).Είναι καλό το timing για να πάρω;Εννοώ ότι μιας και μπαίνουμε σιγά σιγά στην καλοκαιρία,θα βρω καλύτερες τιμές;Επίσης κανένα tip για το τι να αποφύγω;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Εγώ είμαι στην ανάποδη φάση, κοιτάζω για καλοκαιρινό αλλά θα χρειαστώ και ένα σωστό χειμερινό, αν βρω και τα δύο να με ικανοποιούν και μου κάνουν καλύτερη τιμή, τότε έχω καταλήξει στη Revit και συγκεκριμένα σε κάτι τέτοιο https://www.car.gr/parts/view/975277...uipment-jacket

    Το θέλω κυρίως για χρήση σε ΑΟ αλλά και μικρά ταξιδάκια (200 -250km).

    Νομίζω ότι η επιλογή έχει να κάνει και με τη χρήση (περιβάλλον, κλπ).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλημέρα.Οδηγώ μηχανή αλλά δεν έχω χειμερινό μπουφάν με προστασίες (καλοκαιρινό έχω).Είναι καλό το timing για να πάρω;Εννοώ ότι μιας και μπαίνουμε σιγά σιγά στην καλοκαιρία,θα βρω καλύτερες τιμές;Επίσης κανένα tip για το τι να αποφύγω;
    ναι ισως βρεις καποιες καλες πρόσφορες σε σπασμένα νούμερα. αν εισαι αθηνα να κανεις και καμια βολτα να τα δοκιμασεις.

    προσωπικά να αποφύγεις τα πολυ ακριβά υπερτιμημένα μπουφαν και αυτα με τις πολλες εξωτερικες τσεπες, οσο ποιο πολλες τοσο ανεβαίνει η τιμή ανούσια μιας και δεν πρόκειται ποτε να χρησιμοποιησεις ολες!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Κι εγώ το μπουφάν το χρειάζομαι για οδήγηση στην πόλη

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Δεν πανε σαν τα ρούχα. Μην περιμενεις τρελλες εκπτωσεις εκτος αν κοιτας και απο ευρωπαικα μαγαζια. Θα σου ελεγα να μην παρεις τιποτα κατω απο 150 και τιποτα πανω απο 300. Πολη σημαινει υφασματινο, χωρις χοντρη αδιαβροχοποιηση και σκουρο.

    Εγω παντως θελω πολλες τσεπες. Εχω 5 και θα ηθελα 6.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν πανε σαν τα ρούχα. Μην περιμενεις τρελλες εκπτωσεις εκτος αν κοιτας και απο ευρωπαικα μαγαζια. Θα σου ελεγα να μην παρεις τιποτα κατω απο 150 και τιποτα πανω απο 300. Πολη σημαινει υφασματινο, χωρις χοντρη αδιαβροχοποιηση και σκουρο.

    Εγω παντως θελω πολλες τσεπες. Εχω 5 και θα ηθελα 6.
    5 και σουλειπει μια? τι σκατα κουβαλας? μηπως χρειαζεσε τσαντακι? ή bckpack ή ΒΑΛΙΤΣΑ!???!?!?

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2016
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν πανε σαν τα ρούχα. Μην περιμενεις τρελλες εκπτωσεις εκτος αν κοιτας και απο ευρωπαικα μαγαζια. Θα σου ελεγα να μην παρεις τιποτα κατω απο 150 και τιποτα πανω απο 300. Πολη σημαινει υφασματινο, χωρις χοντρη αδιαβροχοποιηση και σκουρο.

    Εγω παντως θελω πολλες τσεπες. Εχω 5 και θα ηθελα 6.
    Γιατί υφασμάτινο και σκούρο;

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Γιατί υφασμάτινο και σκούρο;
    Καθημερινη χρηση με δερμα ειναι βασανο. Ανοιχτοχρωμο μετα απο 6 μηνες θα ειναι κωλος. Ειπες πολη, φανταζομαι αθηνα, φαναρια, κινηση κτλ.

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    5 και σουλειπει μια? τι σκατα κουβαλας? μηπως χρειαζεσε τσαντακι? ή bckpack ή ΒΑΛΙΤΣΑ!???!?!?
    Κινητο, πορτοφολι, καρτες ειαοδου και διοδιων, κλειδια πολλα... Και ηλεκτρονικο τσιγαρο με τα συναφη. Εχω βαλίτσα αλλα ειναι πιο ευκολο να τα εχεις ολα πανω σου. Προσωπικα μονο ετσι με βολευει.

  10. #10
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    http://www.scott-eshop.com/scott-onr...rcycle-jackets

    Τσέκαρε κι εδώ.
    Πολύ δυνατά μπουφάν σε καλές τιμές λόγω σπασμένων μεγεθών.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Κινητο, πορτοφολι, καρτες ειαοδου και διοδιων, κλειδια πολλα... Και ηλεκτρονικο τσιγαρο με τα συναφη. Εχω βαλίτσα αλλα ειναι πιο ευκολο να τα εχεις ολα πανω σου. Προσωπικα μονο ετσι με βολευει.
    το αντιλαμβάνεσαι λοιπόν οτι κινδυνεβεις αν πέσεις να χτυπήσεις απο αυτα που κουβαλάς και οχι τοσο απο την άσφαλτο και την πτώση σαν πτώση? δεν θυμαμαι καλά την αποψη σου για τις lvl 2 προστασίες ησουν υπέρμαχος? γιατι απο αλλου φυλαγεσαι και απο αλλου θα την βρεις αν γινει καμιά στραβή. εύχομαι να μην πεσεις ποτε. ενος γνωστού μου του ξεκάρφωναν τα κλειδια απο τον πνεύμονα, που αν τα ειχε στο τζιν πχ δεν θα ειχε πάθει τίποτα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SONone Προβολή μηνύματος
    το αντιλαμβάνεσαι λοιπόν οτι κινδυνεβεις αν πέσεις να χτυπήσεις απο αυτα που κουβαλάς και οχι τοσο απο την άσφαλτο και την πτώση σαν πτώση? δεν θυμαμαι καλά την αποψη σου για τις lvl 2 προστασίες ησουν υπέρμαχος? γιατι απο αλλου φυλαγεσαι και απο αλλου θα την βρεις αν γινει καμιά στραβή. εύχομαι να μην πεσεις ποτε. ενος γνωστού μου του ξεκάρφωναν τα κλειδια απο τον πνεύμονα, που αν τα ειχε στο τζιν πχ δεν θα ειχε πάθει τίποτα.
    lvl2??

    ναι το ξέρω αλλα δεν μπορω να κάνω κάτι τον χειμωνα γιαυτο. το καλοκαιρι τα έχω σε μπανάνα. Δεν με φοβιζουν τα κλειδια αλλωστε μονο του σπιτιου ειναι στην τσεπη οταν οδηγαω. το ηλεκτρονικο ομως ειναι θεμα και γιαυτο άλλαξα το μεταλλικο που ειχα με ενα πλαστικο. μικρη διαφορα βεβαια.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    lvl2??

    ναι το ξέρω αλλα δεν μπορω να κάνω κάτι τον χειμωνα γιαυτο. το καλοκαιρι τα έχω σε μπανάνα. Δεν με φοβιζουν τα κλειδια αλλωστε μονο του σπιτιου ειναι στην τσεπη οταν οδηγαω. το ηλεκτρονικο ομως ειναι θεμα και γιαυτο άλλαξα το μεταλλικο που ειχα με ενα πλαστικο. μικρη διαφορα βεβαια.
    δυστυχώς δεν υπάρχει ευκολος και ασφαλης τροπος. οταν ημουν αναγκασμένος να κυκλοφορώ στην βροχή ειχα https://upsidedown.gr/bikers/motorbi...I-T517-leg-bag
    τωρα περνω μαζι μου σακουλα για το τσανατακι αν και το αδιάβροχο μου ειναι αρκετα μεγαλο να χωραει και το τσαντακι του μηρου μεσα.

  14. #14
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Κινητο, πορτοφολι, καρτες ειαοδου και διοδιων, κλειδια πολλα... Και ηλεκτρονικο τσιγαρο με τα συναφη. Εχω βαλίτσα αλλα ειναι πιο ευκολο να τα εχεις ολα πανω σου. Προσωπικα μονο ετσι με βολευει.
    Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα,ειδικά με το ελεκτρονικό και τα μεγάλα 2μπάταρα είναι ζόρι,το έλυσα με ένα μικρό φτηνό Tankbag του 20ρικου από ebay.Χωράει μέσα και άλλα πράγματα,παίζει και τον ρόλο θήκης κινητού-gps,όταν κατεβαίνω γίνεται τσαντάκι ώμου ή το αδειάζω και το βάζω στη βαλίτσα πίσω.
    Με αυτό και ένα τσαντάκι μηρού όπως είπαν τα παιδιά μπορώ επιτέλους να φοράω και το δερμάτινο που είναι στενό χωρίς να έχω ανάγκη τσέπες.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 06/04/2019 στις 11:27.
    porca miseria.

  15. #15
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηλίας92 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά καλημέρα.Οδηγώ μηχανή αλλά δεν έχω χειμερινό μπουφάν με προστασίες (καλοκαιρινό έχω).Είναι καλό το timing για να πάρω;Εννοώ ότι μιας και μπαίνουμε σιγά σιγά στην καλοκαιρία,θα βρω καλύτερες τιμές;Επίσης κανένα tip για το τι να αποφύγω;
    Να πάρεις κορντουρα σε.σκούρο χρώμα γιατι θα λερώνει και θα σε κουράσει αν ειναι σε ανοικτό, ιδανικά να ειναι goretex ή εστω με καποια σοβαρή αδιαβροχοποιηση και να σου εφαρμόζει καλα.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το μπουφαν ειναι για τα κοροιδα
    από gcrook στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2013, 01:04
  2. Άμα δεν είναι η ώρα σου...
    από manhunter στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2009, 13:12
  3. Χειμωνιατικο μπουφαν...το καλοκαιρι...?
    από vaspiou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2008, 18:13
  4. Απαντήσεις: 145
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2008, 22:00
  5. Είναι μια ώρα δύσκολη...
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2007, 01:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF