Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: συμβουλες για αγορα μηχανης 250cc

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49

    Lightbulb συμβουλες για αγορα μηχανης 250cc

    Καλησπερα σε ολους σας εκει εξω συντροχοι !!!
    Χρειαζομαι την συμβουλη σας σχετικα με την αγορα της πρωτης μου μηχανης,μεχρι τωρα εχω ενα scooter 125cc (piaggio typhoon 2011) σε λιγες μερες θα φυγει και θελω κατι πιο δυνατο για ταξιδια μιας και το scooter δεν με εξυπηρετει πλεον,ετσι σκεφτηκα συμφωνα με οσα εχω διαβασει η ακουσει αλλα και με οσα μου εχουν προτεινει τις παρακατω 2 επιλογες honda nx250 και yamaha xt250 μιλαμε παντα για μοντελα 20 ετιας και τιμες γυρω στο χιλιαρικο μιας και δεν με παιρνει για παραπανω τουλαχιστον για την ωρα.
    Εχει καποιος η καποια εχει μια αλλη προταση παντα σε on/off η enduro και 250cc αλλα και αποψεις σχετικα με συντηρηση, καταναλωση,βλαβες αλλα και διαθεσιμοτητα αντλακτικων για τα παραπανω μοντελα?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερω!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Θα σου πρότεινα να περιμένεις να μαζέψεις λεφτά και να πάρεις κάτι πιο σύγχρονο. Αυτά είναι παλιά μοντέλα και πιθανότατα θα ζητήσουν πολλά.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αυτα που λες ειναι 30 ετων οχι 20

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2019
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα. Για να μην ανοιγω ασκοπα νεο τοπικ . Ανήκω κι εγώ στην ίδια κατηγορία με τον user kapetanios και Επειδή λόγω νέας ενασχόλησης θα πρέπει να κινούμαι , όχι κατά κανόνα άλλα αρκετά σε χώμα ,κυρίως στρωτό οπως και σε ορεινους δρομους . Κι εγω βρισκομαι σε στην ίδια θέση του να προτιμήσω κάτι μέχρι χιλιάρικο . Υπάρχει κάποια επιλογή για το budget αυτό ; και ποιες είναι οι εναλλακτικές αν όχι. Επισης δεν εχω χρησιμοποιησει off road για πανω απο 30 χρονια και δεν έχω ιδέα του τι θα αντιμετωπίσω από άποψη οδηγητικη .Η εμπειρια των μελων θα μου ηταν πολυτιμη
    Ευχαριστώ!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο σε ον οφ με 1.000 ευρώ. Αν ο χωματόδρομος είναι βατός, πάρε ένα παπάκι και πήγαινε σιγά σιγά.

  6. #6
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    serow 225 αν βρείτε κανένα σε σχετικά οκ κατάσταση.
    porca miseria.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2019
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο σε ον οφ με 1.000 ευρώ. Αν ο χωματόδρομος είναι βατός, πάρε ένα παπάκι και πήγαινε σιγά σιγά.
    Κατα τη γνώμη σου τι ποσό πρέπει να διαθέσω για να έχω κάτι που δεν θα παρατήσω στο βουνό σε πρώτη φάση;

  8. #8

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    θα έλεγα 2-3 χιλιάρικα, υπάρχουν άλλοι όμως που γνωρίζουν καλύτερα οπότε περιμενε να σου απαντήσουν.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Θα σου προτεινα αυτο !
    https://www.car.gr/18368945-kawasaki-klx-250-klx-250

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetanios Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σε ολους σας εκει εξω συντροχοι !!!
    Χρειαζομαι την συμβουλη σας σχετικα με την αγορα της πρωτης μου μηχανης,μεχρι τωρα εχω ενα scooter 125cc (piaggio typhoon 2011) σε λιγες μερες θα φυγει και θελω κατι πιο δυνατο για ταξιδια μιας και το scooter δεν με εξυπηρετει πλεον,ετσι σκεφτηκα συμφωνα με οσα εχω διαβασει η ακουσει αλλα και με οσα μου εχουν προτεινει τις παρακατω 2 επιλογες honda nx250 και yamaha xt250 μιλαμε παντα για μοντελα 20 ετιας και τιμες γυρω στο χιλιαρικο μιας και δεν με παιρνει για παραπανω τουλαχιστον για την ωρα.
    Εχει καποιος η καποια εχει μια αλλη προταση παντα σε on/off η enduro και 250cc αλλα και αποψεις σχετικα με συντηρηση, καταναλωση,βλαβες αλλα και διαθεσιμοτητα αντλακτικων για τα παραπανω μοντελα?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερω!
    Καλησπέρα. Θα σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς.
    Δε θα σου πω τη δική μου γνώμη αν και είναι ίδια με τα περισσότερα άτομα από εδώ μέσα. Του τύπου μάζεψε χρήματα παραπανω και πάρε κάτι πιο καινούργιο.



    Σουζουκι ντιαρ 250.
    Οπός επίσης και κάποια άλλα που σου είπανε οι συντροχοι παραπάνω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Δαύτα τα λεφτά σε καλή κατάσταση θα βρεις μόνο KLE500 και suzuki freewind 650 και γω με τέτοιο μπάτζετ πριν ένα χρόνο κοιτούσα διάφορα 250 αλλά ήταν ρημάδια χαχα

  13. #13
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Γιώργο περιορισμένες οι επιλογές στο χιλιάρικο. Το ΝΧ που πρότεινε ο toyar φαίνεται οκ επιλογή. Βεβαίως το πας σε συνεργείο πριν την αγορά και το τσεκάρεις. Και το Dr είναι καλή επιλογή αν βρεις στα λεφτά που θες και σε σχετικά καλή κατάσταση. Ξέροντας ότι το μηχανάκι θα έχει κλείσει 20ετια κοιτάς και ποιο έχει επάρκεια ανταλλακτικών. Εγώ θα προτιμούσα ένα που να είναι σε κίνηση και όχι κάποιο αφημενο σε κάποια αποθήκη που με το καλημέρα θα θέλει λάστιχα τσιμουχες λάδια κλπ. Ξαναλέω το χοντακι μου φάνηκε οκ. Πάτρα στα εδώ μαγαζιά έκανες καμία ψαχτική. Επίσης δες και τα freewind 650. Τίμια μηχανάκια και οικονομικά στην αγορά τους.
    Τελευταία τροποποίηση από vaska; 07/04/2019 στις 22:56.

  14. #14
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.786
    Ρίξε και μια ματιά εδώ αν έχεις φβ. Σήμερα το είδα https://www.facebook.com/groups/2062...8520705526918/

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Σας ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον που δείξατε και ιδιαίτερα τον φίλο μου Βασίλη πραγματικά ήσασταν πολύ διαφωτιστικοι αν κάποιος κάποια έχει να προσθέσει κάτι μετά χαράς!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Συμβουλες για αγορά μηχανής..
    από rulenstein στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2010, 09:13
  2. συμβουλές για αγορά γαντιών
    από g0ng στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2008, 22:51
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  4. Συμβουλές για αγορά κράνους!
    από suzuki_k5 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 18:14
  5. Συμβουλές για αγορά z750s
    από gtheof στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2006, 07:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF