Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 51

Θέμα: 22o ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ 10-11-12 Μαΐου 2019

  1. #31
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tarifas Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα το κόστος είναι μεγάλο, για λίγες μέρες, και γώ κάπου 400- 500άρικο max υπολογίζω.
    Φαντάζομαι όμως ότι οι αναμνήσεις θα είναι ανεκτίμητες.
    Οι ώς τώρα αναμνήσεις μου από ταξίδια, με βοηθούν στα καθημερινά νυχτερινά 12ώρα δουλείας(ο τόνος είναι σωστός), και όπως είπε και ο συνοδοιπόρος μου, μεσήλικας πλέον όσο μπορώ λέω να κάνω καβαντζούλα αναμνήσεις για το γεράματα (άν έρθουν).
    Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικά (περι ορέξεως που λένε).
    Καλά να περάσετε, είμαι σίγουρος ότι οι αναμνήσεις του θα σε συντροφεύουν σε πολλά νυχτοκάματα και πιθανόν να σε συντροφεύουν και σχέδια για το επόμενο... συνέβει σε πολλούς...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #32
    Δώστε καμιά πληροφορία και για εμάς που βαρΓιόμαστε να ψάξουμε. Εκκίνηση, διανυκτέρευση, τερματισμός, πράσινη κάρτα;
    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  3. #33
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jo.Da. Προβολή μηνύματος
    Δώστε καμιά πληροφορία και για εμάς που βαρΓιόμαστε να ψάξουμε. Εκκίνηση, διανυκτέρευση, τερματισμός, πράσινη κάρτα;
    Εάν απευθύνεσαι σε εμένα έχουμε τα έξεις.
    Δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα
    Κόστος συμμετοχής 170 ευρο
    Ο tarifas έμαθε με mail ότι η εκκίνηση είναι στην 1,5 ώρα από Αθήνα.
    Θα πρέπει να είσαι εκεί από Παρασκευή απόγευμα - νωρίς βράδυ.
    Σάββατο 07:30 ξεκινά η εκκίνηση.
    Διανυκτέρευση ότι ώρα φτάσεις.
    Κυριακή μια από τα ίδια.
    Πιθανών να χρειαστεί άλλη μια διανυκτέρευση και Δευτέρα πρωί να ξεκινήσεις για επαναπατρισμο.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Είναι θέμα προτεραιοτήτων...

    αλλά σοβαρά τώρα δεν είναι και τόσο μακριά από το δικό σου ιδανικό ΣΚ αν σκεφτείς ότι στην διοργάνωση μαζεύονται "πρεζάκια" από όλη την Ελλάδα που καβαλάνε κάτι "εργαλεία" που πίνουν τον άμπακο για 36 ώρες...



    Σε απόλυτα νούμερα είναι σοβαρό ποσό και με απλά μαθηματικά ο καθένας ξέρει αν μπορεί ή δεν μπορεί. Το ερώτημα είναι για αυτούς που έχουν από το υστέρημά τους τα χρήματα και αναρωτιούνται αν αξίζει να "επενδύσουν" σε αυτόν τον θεσμό ή να τα αξιοποιήσουν κάπως αλλιώς...
    Και εδώ αρχίζουν τα πανηγύρια και ανάβουν τσιγάρα και έρχεται και το αλκοόλ και ξοδεύονται ώρες σε αναλύσεις για εξηγήσουν κάποιοι τα ανεξήγητα σε κάποιους άλλους που πολλές φορές ήδη ξέρουν και δεν έχουν κανένα λόγο να ακούσουν...
    Είχα σκοπό να γράψω και άλλα, αλλά θα σταματήσω εδώ και αν κάποιος πραγματικά ενδιαφέρεται να ακούσει είμαι έτοιμος να βοηθήσω να με την μικρή εμπειρία μου και να απαντήσω σε πιθανές ερωτήσεις.
    Και μέσα σε αυτές τις λίγες γραμμές κρύβεται το δικό μου "πραγματικό" νόημα του 36ώρου.
    Είναι μάλλον προσωπικό το νόημα για τον καθένα.
    Κάποιοι δοκιμάζουν όρια, κάποιοι κάνουν προσωπικές αναζητήσεις, κάποιοι απλά για να πουν οτι το έκαναν και κάποιοι γιατί δεν μπορούν να μην το κάνουν (για σαδιστικούς λόγους..) και κάποιοι για να δραπετεύσουν απο τις υπόλοιπες 363 ημέρες του χρόνου..
    Μην ξεχνάμε επίσης οτι λέγεται οδοιπορικό αντοχής και όχι εκδρομή ή απόδραση ή tour..

    Σίγουρα σαν εμπειρία αφήνει κάτι στον κάθε ένα συμμετέχοντα.

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Το μοναδικό πράμα που πρέπει ν αλλάξει είναι το μηχανάκι σου
    Το μηχανάκι μου είναι το ιδανικό για 36ωρο, άνετο, σβέλτο και με αυτονομία που μειώνει στο ελάχιστο τις καθυστερήσεις για ανεφοδιασμούς

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Για μένα πάντως όποιος γουστάρει βόλτες (μεγάλες) παρέα, πλάκα κλπ πρέπει να πάει 36ωρο έστω μια φορά να δει πως είναι.
    Εγώ πχ έκανα φίλους εκεί που τους έχω μια ζωή.
    +1 Αν και δεν θα το έλεγα ακριβώς βόλτα. Είναι λίγο πιο heavy metal. Πάντως δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα μερικούς απο τους καλύτερους μου φίλους και εγώ στο 36ώρο ή εξαιτίας αυτού τους γνώρισα.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Φυσικά είναι ακριβό σπορ αλλά προσωπικά δεν μετάνιωσα ΠΟΤΕ που πήγα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thodoris_vara Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα σαν εμπειρία αφήνει κάτι στον κάθε ένα συμμετέχοντα.

    Αυτό ακριβώς που λένε οι απο πάνω. Το έχω κάνει με φίλους, το έχω κάνει με άτομα που δεν ήξερα και απλά κολλήσαμε στο δρόμο, το έχω κάνει ολομόναχος, έχω τερματίσει νύχτα, έχω τερματίσει πρώτος, το έχω παρατήσει στη μέση λόγω κούρασης και πάντα είχε κάτι να μου δώσει. Με έχει πάει σε μέρη που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν, με έχει κάνει να γνωρίσω τα όρια μου και σχεδόν πάντα θα αναφερθώ σε αυτό αν τύχει έρθει η συζήτηση σε μεγάλες βόλτες.

    Το αν αξίζει τα $$ το ξέρει μόνο η τσέπη του καθενός και είναι κρίμα που δεν είναι πιο προσιτό.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  6. #36
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Το μηχανάκι μου είναι το ιδανικό για 36ωρο, άνετο, σβέλτο και με αυτονομία που μειώνει στο ελάχιστο τις καθυστερήσεις για ανεφοδιασμούς



    +1 Αν και δεν θα το έλεγα ακριβώς βόλτα. Είναι λίγο πιο heavy metal. Πάντως δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλα μερικούς απο τους καλύτερους μου φίλους και εγώ στο 36ώρο ή εξαιτίας αυτού τους γνώρισα.












    Αυτό ακριβώς που λένε οι απο πάνω. Το έχω κάνει με φίλους, το έχω κάνει με άτομα που δεν ήξερα και απλά κολλήσαμε στο δρόμο, το έχω κάνει ολομόναχος, έχω τερματίσει νύχτα, έχω τερματίσει πρώτος, το έχω παρατήσει στη μέση λόγω κούρασης και πάντα είχε κάτι να μου δώσει. Με έχει πάει σε μέρη που δεν ήξερα καν πως υπάρχουν, με έχει κάνει να γνωρίσω τα όρια μου και σχεδόν πάντα θα αναφερθώ σε αυτό αν τύχει έρθει η συζήτηση σε μεγάλες βόλτες.

    Το αν αξίζει τα $$ το ξέρει μόνο η τσέπη του καθενός και είναι κρίμα που δεν είναι πιο προσιτό.
    Σωστός μέχρι τελείας...
    Για το οικονομικό είναι μεγάλη κουβέντα. Δυστυχώς ποιο φτηνό δύσκολα μπορεί να γίνει μιας και τα πολλά χρήματα είναι τα καύσιμα...στην διαμονή όσο και να κόψεις άντε να γλυτώσεις κάτι ψηλά και αυτό δύσκολα. 170ευρώ για τα ξενοδοχεία και το φαγητό συν τα της διοργάνωσης είναι νομίζω πολύ καλή τιμή. Για φτηνότερο ξενοδοχείο είναι δύσκολο μιας και πρέπει να μπορούν να μείνουν όλοι στο ίδιο και μιλαμε για καμιά 200αριά άτομα συνήθως, που σημαίνει ότι πας για μεγάλη ξενοδοχειακή μονάδα και όχι ρουμ του λετ. Άρα ποιο προσιτό μπορεί να γίνει μόνο για τον καθένα μόνο που θα αυξήσει τα εισοδήματά του...
    Και για να ρίξω και λίγο λάδι στη φωτιά να πω ότι ο περισσότερος κόσμος που αγοράζει και συντηρεί μηχανές άνω των 600cc και αυτοκίνητο κτλ, αν το βάλει προτεραιότητα μπορεί έστω μια φορά να δοκιμάσει. Σίγουρα το 36ωρο δεν είναι για όλους αλλά δεν είναι τα χρήματα το βασικό κριτήριο που το κάνουν ακατάλληλο για τους περισσότερους... Για να προλάβω αυτούς που θα πουν ότι θέλουν αλλά δεν μπορούν να πω ότι και εγώ δεν μπορούσα και για αυτό πήγα πρώτη φορά το 2010 και καπάκι το 11, αλλά μετά την πρώτη μου, δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω τις προσωπικές μου θυσίες για να πάω. Τα κατάφερα και μάλιστα σε λίγους μήνες αναχώρησα για το εξωτερικό προς αναζήτηση καλυτερης επαγγελματικής τύχης... Τέσπα, δερβέναγας στην στέπη κανενός δεν είμαι αλλά και την δικαιολογία είναι ακριβό, καλύτερα ΣΚ στην Αράχωβα, δεν την δέχομαι. Οι μηχανές, τα ταξίδια με μηχανή και η μηχανή ως χόμπυ είναι ακριβή έτσι και αλλιώς, προσωπική μου επιλογή είναι φτηνότερη μηχανή, περισσότερα χλμ στον δρόμο και όχι το αντίθετο...
    Για όσους πάνε φέτος πρώτη φορά, να θυμούνται ότι είναι οδοιπορικό ΑΝΤΟΧΗΣ... Για όσους έχουν εμπειρία από αγώνες αντοχής οποιουδήποτε είδους καταλαβαίνουν ότι θέλει διαχείρηση δυνάμεων και χρόνου, έλεγχο του ρυθμού, συγκέντρωση και ηρεμία, αν καταφέρουν και ισορροπήσουν όλα αυτά με την χαρά της οδήγησης, τον χαβαλέ της περέας (μιά μεγάλη παρέα είναι η φάση...) και τον ενθουσιασμό του πρωτάρη θα περάσουν απίστευτα ότι και αν συμβεί...


    υ.γ. Ρε Μαρίνο 19/09?
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  7. #37
    Να πας, θα το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει...

    Καλή διάθεση να έχεις και όλα θα πάνε πρίμα...

    Και έχε στο νου σου αυτό που λένε οι guzzαίοι, το 36ώρο είναι μια τεράστια πίτσα, φάε όσο αντέχεις και χόρτασες, το υπόλοιπο την επόμενη φορά, μην σκάσεις κιόλας...

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Ακούγετε πολύ καλή εμπειρία αυτό. Αλλά είναι λίγο δύσκολη η συμμετοχή από πολύ μακρυά.
    Πάτα το 0

  9. #39
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Ακούγετε πολύ καλή εμπειρία αυτό. Αλλά είναι λίγο δύσκολη η συμμετοχή από πολύ μακρυά.
    Ο συνοδοιπόρος μου θα έρθει από την χαλαρουπολη!
    Εγω θα πήγαινα άνετα όπου και εαν ήταν η αφετηρία.
    Στην αρχή είχε ακουστεί για Μακεδονία, ε θα πήγαινα.
    Ειναι πόσο πολύ θες να το κάνεις....
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  10. #40
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Σωστός μέχρι τελείας...
    Για το οικονομικό είναι μεγάλη κουβέντα. Δυστυχώς ποιο φτηνό δύσκολα μπορεί να γίνει μιας και τα πολλά χρήματα είναι τα καύσιμα...στην διαμονή όσο και να κόψεις άντε να γλυτώσεις κάτι ψηλά και αυτό δύσκολα. 170ευρώ για τα ξενοδοχεία και το φαγητό συν τα της διοργάνωσης είναι νομίζω πολύ καλή τιμή. Για φτηνότερο ξενοδοχείο είναι δύσκολο μιας και πρέπει να μπορούν να μείνουν όλοι στο ίδιο και μιλαμε για καμιά 200αριά άτομα συνήθως, που σημαίνει ότι πας για μεγάλη ξενοδοχειακή μονάδα και όχι ρουμ του λετ. Άρα ποιο προσιτό μπορεί να γίνει μόνο για τον καθένα μόνο που θα αυξήσει τα εισοδήματά του...
    Και για να ρίξω και λίγο λάδι στη φωτιά να πω ότι ο περισσότερος κόσμος που αγοράζει και συντηρεί μηχανές άνω των 600cc και αυτοκίνητο κτλ, αν το βάλει προτεραιότητα μπορεί έστω μια φορά να δοκιμάσει. Σίγουρα το 36ωρο δεν είναι για όλους αλλά δεν είναι τα χρήματα το βασικό κριτήριο που το κάνουν ακατάλληλο για τους περισσότερους... Για να προλάβω αυτούς που θα πουν ότι θέλουν αλλά δεν μπορούν να πω ότι και εγώ δεν μπορούσα και για αυτό πήγα πρώτη φορά το 2010 και καπάκι το 11, αλλά μετά την πρώτη μου, δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω τις προσωπικές μου θυσίες για να πάω. Τα κατάφερα και μάλιστα σε λίγους μήνες αναχώρησα για το εξωτερικό προς αναζήτηση καλυτερης επαγγελματικής τύχης... Τέσπα, δερβέναγας στην στέπη κανενός δεν είμαι αλλά και την δικαιολογία είναι ακριβό, καλύτερα ΣΚ στην Αράχωβα, δεν την δέχομαι. Οι μηχανές, τα ταξίδια με μηχανή και η μηχανή ως χόμπυ είναι ακριβή έτσι και αλλιώς, προσωπική μου επιλογή είναι φτηνότερη μηχανή, περισσότερα χλμ στον δρόμο και όχι το αντίθετο...
    Για όσους πάνε φέτος πρώτη φορά, να θυμούνται ότι είναι οδοιπορικό ΑΝΤΟΧΗΣ... Για όσους έχουν εμπειρία από αγώνες αντοχής οποιουδήποτε είδους καταλαβαίνουν ότι θέλει διαχείρηση δυνάμεων και χρόνου, έλεγχο του ρυθμού, συγκέντρωση και ηρεμία, αν καταφέρουν και ισορροπήσουν όλα αυτά με την χαρά της οδήγησης, τον χαβαλέ της περέας (μιά μεγάλη παρέα είναι η φάση...) και τον ενθουσιασμό του πρωτάρη θα περάσουν απίστευτα ότι και αν συμβεί...


    υ.γ. Ρε Μαρίνο 19/09?
    ρε συ Λούκι, ωραία και καλά όσα λες αλλά πέφτεις κι εσύ στη λούμπα των αλμάτων λογικής για να δικαιολογήσεις μια απόφαση σου (για την οποία κανείς δεν σε κατηγόρησε).
    Και εξηγούμαι.
    Λες ότι δερβέναγας στην τσέπη κανενού δεν είσαι, αλλά καθόλου εμμέσως και πολύ σαφώς θέτεις το σημείο αναφοράς στο τεχνητό δίπολο "ή 36ωρο ή ΣΚ στην Αράχωβα".
    Ε μπάστα ρε συ, γιατί η σύγκριση να είναι με το νεόπλουτο στερεότυπο του "σκ στον εμετό της βλαχοχλιδής και του φαίνεσθαι";
    Πέρσι τον Ιούνιο με μερικούς φίλους απο εδώ πήγαμε με τα μηχανακια για 6 μέρες στη Ρουμανία και χαλάσαμε λιγότερα από 500€.
    για 6 μέρες,όχι 2.
    να σου μιλήσω για εμπειρίες; για γέλια; για παρολίγον κλάματα; προφανώς και γυρίσαμε πιο έμπειροι.
    Κάθε βόλτα που κάνουμε είναι ενα λιθαράκι ακόμα στον τοίχο του καθενός μας.

    Τέλος για να κλείνω, δεν προσπαθώ να βγάλω σκάρτο το όλο σκηνικό επουδενί.
    Εχω ψυχανεμιστεί το τι παίζει με τη φάση του 36ωρου. Μια γενικευμένη αίσθηση κατορθώματος και μοτοαλληλεγγυης πασπαλισμένη με το απαραίτητο μοτονουάρ που πολλούς απο μας τους γοητεύει.
    Μακάρι να ήταν τα οικονομικά καλύτερα, θα μπορούσε να το απολαύσει περισσότερος κόσμος.
    Όπως νομίζω συνέβαινε την προηγούμενη δεκαετία που ζούσαμε στο τρυπάκι της Πασοκάρας
    στα εξηγω ωραία;;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Κάθε βόλτα που κάνουμε είναι ενα λιθαράκι ακόμα στον τοίχο του καθενός μας.
    +πολλά

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Εχω ψυχανεμιστεί το τι παίζει με τη φάση του 36ωρου. Μια γενικευμένη αίσθηση κατορθώματος και μοτοαλληλεγγυης πασπαλισμένη με το απαραίτητο μοτονουάρ που πολλούς απο μας τους γοητεύει.
    Δεν έχεις πολύ άδικο, έχει παραγίνει το κακό τα τελευταία χρόνια απο πολλούς και η λέσχη δεν βοηθάει ιδιαίτερα αλλά δεν ειναι η μοναδική διοργάνωση που συμβαίνει αυτό. Τα ίδια συμπτώματα συμβαίνουν στις περισσότερες "οργανωμένες" βόλτες. Το άν σου κάνει ή όχι είναι καθαρά προσωπικό, εμένα δεν μου κάνει ιδιαίτερα γι'αυτό και συνήθως είναι λίγα τα άτομα με τα οποία μπορώ πλέον να την κάνω παρέα (αλλιώς καλύτερα μόνος) 'Ομως παραμένει μια ιδιαίτερη βόλτα που σίγουρα δεν ταιριάζει σε όλους αλλά έχει να δώσει πράγματα.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    817
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Ο συνοδοιπόρος μου θα έρθει από την χαλαρουπολη!
    Εγω θα πήγαινα άνετα όπου και εαν ήταν η αφετηρία.
    Στην αρχή είχε ακουστεί για Μακεδονία, ε θα πήγαινα.
    Ειναι πόσο πολύ θες να το κάνεις....
    Δεν μπορώ να συμφωνήσω άλλα δέχομαι την άποψη σου. Αλλά Αν συνυπολογίσεις τα έξοδα της μετακίνησης μέχρι την αφετηρία και το έξοδο της διαμονής μια μέρα νωρίτερα για να είσαι το πρωί εκεί νομίζω ότι τα χρήματα είναι πολλά.(Προσωπική άποψη απλά δεν μπορώ να διαθέσω έναν μου μισθό για 4 μέρες + την άδεια). Αν έμενα Αθήνα ή ήταν φθηνότερα θα το σκεφτόμουνα διαφορετικά.
    Πάτα το 0

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να συμφωνήσω άλλα δέχομαι την άποψη σου. Αλλά Αν συνυπολογίσεις τα έξοδα της μετακίνησης μέχρι την αφετηρία και το έξοδο της διαμονής μια μέρα νωρίτερα για να είσαι το πρωί εκεί νομίζω ότι τα χρήματα είναι πολλά.(Προσωπική άποψη απλά δεν μπορώ να διαθέσω έναν μου μισθό για 4 μέρες + την άδεια). Αν έμενα Αθήνα ή ήταν φθηνότερα θα το σκεφτόμουνα διαφορετικά.
    Εγώ τους τα έχω πει αλλά με γράψαν επικά στα @@ τους
    ανανήψαντας

  14. #44
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    ρε συ Λούκι, ωραία και καλά όσα λες αλλά πέφτεις κι εσύ στη λούμπα των αλμάτων λογικής για να δικαιολογήσεις μια απόφαση σου (για την οποία κανείς δεν σε κατηγόρησε).
    Και εξηγούμαι.
    Λες ότι δερβέναγας στην τσέπη κανενού δεν είσαι, αλλά καθόλου εμμέσως και πολύ σαφώς θέτεις το σημείο αναφοράς στο τεχνητό δίπολο "ή 36ωρο ή ΣΚ στην Αράχωβα".
    Ε μπάστα ρε συ, γιατί η σύγκριση να είναι με το νεόπλουτο στερεότυπο του "σκ στον εμετό της βλαχοχλιδής και του φαίνεσθαι";
    Πέρσι τον Ιούνιο με μερικούς φίλους απο εδώ πήγαμε με τα μηχανακια για 6 μέρες στη Ρουμανία και χαλάσαμε λιγότερα από 500€.
    για 6 μέρες,όχι 2.
    να σου μιλήσω για εμπειρίες; για γέλια; για παρολίγον κλάματα; προφανώς και γυρίσαμε πιο έμπειροι.
    Κάθε βόλτα που κάνουμε είναι ενα λιθαράκι ακόμα στον τοίχο του καθενός μας.

    Τέλος για να κλείνω, δεν προσπαθώ να βγάλω σκάρτο το όλο σκηνικό επουδενί.
    Εχω ψυχανεμιστεί το τι παίζει με τη φάση του 36ωρου. Μια γενικευμένη αίσθηση κατορθώματος και μοτοαλληλεγγυης πασπαλισμένη με το απαραίτητο μοτονουάρ που πολλούς απο μας τους γοητεύει.
    Μακάρι να ήταν τα οικονομικά καλύτερα, θα μπορούσε να το απολαύσει περισσότερος κόσμος.
    Όπως νομίζω συνέβαινε την προηγούμενη δεκαετία που ζούσαμε στο τρυπάκι της Πασοκάρας
    στα εξηγω ωραία;;

    Αν και γαυρος μια χαρά τα εξηγείς, εγώ προφανώς δεν τα εξηγώ ωραία μιας και είσαι μακρυά από το νόημα των λόγων μου. Η κουβέντα μέσω πληκτρολογίου με ανθρώπους που δεν γνωρίζονται προσωπικά όμως έχει αυτά τα θεματάκια... Δεν πειράζει όμως, ίσως μια μέρα να τα πούμε στο δρόμο και να αλληλοκατανοηθούμε καλύτερα.
    Να πω μόνο ότι επειδή είμαι λίγο βλαμένος δεν εμπίπτω στους γενικούς κανόνες ούτε "έζησα" το τρυπάκι τησ Πασοκάρας... ίσως και για αυτό δεν βρίσκομαι στα πάτρια...
    Το 36ωρο το χάρηκα για εντελώς διαφορετικούς λόγους από αυτούς που ψυχανεμίζεσαι και ούτε έχω ιδέα ποιοι και γιατί και πως το διοργανώνουν, ούτε με ενδιαφέρει να το βελτιώσω/αλλάξω όπως ο Νίκος. Το βρήκα, το δοκίμασα, μου άρεσε το ξανάκανα και αν σταματούσε να μου αρέσει απλά θα σταματούσα να ασχολούμε... δεν προσπαθώ να το "πουλήσω" πουθενά και σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να δικαιολογήσω τίποτε σε κανένα γιατί απλά δεν με νοιάζει να το κάνω. Δεν είναι κατόρθωμα ούτε κάτι που με σημάδεψε στη μοτοσυκλετιστική μου ζωή. Το τελευταίο ΠΣΚ (πριν 6 μήνες) που έκανα 600μίλια ξόδεψα 100£ και το έκανα μόνος μου, υπάρχει λόγος για σύγκριση? κανένας...
    Αν και πάλι αυτά που έγραψα είναι εύκολο να παρερμινευθούν δυστυχώς δεν μπορώ να τα εξηγήσω καλύτερα...Απλά προσπαθήστε να τα διαβάσετε με θετική διάθεση...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  15. #45
    Είναι ένα οδοιπορικό αντοχής που το διοργανώνουν χρόνια με επιτυχία τα παιδιά του moto guzzi club και μπράβο τους.

    Υπάρχουν οδοιπορικά, ταξίδια, βόλτες κλπ που δι-οργάνωνουν λέσχες, forums, groups, φίλοι, ή και ένας για την πάρτη του.

    Υπάρχουν κόστη από "Σπαρτιάτης" με ύπνο σε σλιπινγκ μπαγκ στο παγκάκι και τοστ, μέχρι πενταστερα με τζακούζι, πισίνες και φιλέτα.

    Δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνονται όλα αυτά. Ο καθένας όπως γουστάρει καλύτερα.
    Τελευταία τροποποίηση από ggs; 19/04/2019 στις 19:55.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Moto Test Ride Event, 11-12 Μαΐου 2019, Μέγαρα
    από lleonidas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2019, 23:09
  2. 'Κάτι υπόλοιπα από περσυ' 10-11-12/08 - Κεντρική Πίνδος
    από spyro στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2012, 10:13
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 11:08
  4. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΤΟΧΩΝ Haybusa 10-11-12/10/08
    από busa.gr στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2008, 20:14
  5. 10,11,12-6-2006 Μεγαρα TrackDay('s)
    από Daemon στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 10:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF