Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 58

Θέμα: Τα μηχανακια που αγόρασα και το μετάνιωσα

  1. #16
    Vespa cosa 200 .Ουτε φωτογραφια θελω...
    καλη φαση

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    αγορασα απο γειτονα καποτε ενα c50 72αρι που ειχε παρατημενο 2 χρονια κατω απο το σπιτι
    μολις εδωσα τα λεφτα σε 3 μερες κλαπηκε
    αυτο μετανιωσα

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    KLE 500. Ίσως να ζητούσα και εγώ περισσότερα ή να περίμενα άλλα πράγματα από αυτό. Μου την έσπαγε και το ...πουλάκι στην εξάτμιση . Βέβαια βλέπω, ότι ο καθένας βλέπει από την πλευρά του τα πράγματα. Π.χ. αγάπησα πολύ το Peygeot speed fight 100, βέβαια έκαιγε, ενώ κάποιος παραπάνω είπε τα χειρότερα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas_1100gs Προβολή μηνύματος
    KLE 500. Ίσως να ζητούσα και εγώ περισσότερα ή να περίμενα άλλα πράγματα από αυτό. Μου την έσπαγε και το ...πουλάκι στην εξάτμιση . Βέβαια βλέπω, ότι ο καθένας βλέπει από την πλευρά του τα πράγματα. Π.χ. αγάπησα πολύ το Peygeot speed fight 100, βέβαια έκαιγε, ενώ κάποιος παραπάνω είπε τα χειρότερα.
    Τα kle 500 είναι ότι πιο τίμιο υπάρχει.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    τρανσαλπ 650..απλα τυχερος που είμαι ακομα ζωντανος..αθλια φρενα και στην κυριολεξια ψοφιμι...και δεν θα πω τι πηρα σε μεταπωληση αν και ηταν σε αριστη κατασταση...αρκει που εφυγε μακρια μου..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Τα kle 500 είναι ότι πιο τίμιο υπάρχει.
    Δεν λέω ότι ήταν μέσα στην ζημιά, αλλά δεν έκανε ταξίδι, δεν είχ φρένα, χάλια θόρυβος. Ίσως ζητούσα εγώ περισσότερα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.334
    ZZR 1100 d4

    Ήταν πολύ καλή μηχανή, έκανα 100.000 km και δεν έπαθε τίποτα παρά τα γκάζια. Είχε πολύ καλό κράτημα για old school sport tourer. Αλλά είχε και πολύ γκάζι για μένα τότε, ήταν βαρύ και μακρύ και ήθελε προσοχή στα κλειστά. Σε ανοιχτούς δρόμους ήταν οκ αλλά και εκεί πολλές φορές έφτασε το σκατό στη κάλτσα, γαμωτ γαμωτ κι ετσι


    Όμως ήταν πολύ για μένα. Νομίζω πως είμαι τυχερός που επιβίωσα με το τέρας. Ίσως θα ήταν καλύτερα να είχα πάρει τότε το zx 6 ή το cbr 600 f, θα με βοηθούσαν να εξελιχθώ πιο εύκολα σαν οδηγός και θα το χαιρόμουν πιο πολύ στα κλειστά στροφιλικια.

    Θυμάμαι χαρακτηριστικά σε μαύρη άσφαλτο γυαλοχαρτο, δικαβαλος και φορτωμένος, έφυγε το πίσω από γκάζι τελείως απροειδοποίητα.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostas_1100gs Προβολή μηνύματος
    Δεν λέω ότι ήταν μέσα στην ζημιά, αλλά δεν έκανε ταξίδι, δεν είχ φρένα, χάλια θόρυβος. Ίσως ζητούσα εγώ περισσότερα.
    Πιστεύω ότι είναι φάση enduro on/off μια κατηγορία από μόνο του, κάνει τα πάντα με μέτρο.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Πιστεύω ότι είναι φάση enduro on/off μια κατηγορία από μόνο του, κάνει τα πάντα με μέτρο.
    Πιο αδιάφορο πεθαίνεις..
    Ούτε να μου το χάριζαν δεν το έπαιρνα.
    Αλλά οκ, τίμιο.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Πιο αδιάφορο πεθαίνεις..
    Ούτε να μου το χάριζαν δεν το έπαιρνα.
    Αλλά οκ, τίμιο.
    Ομοίως... Πότε δεν μου άρεσε αυτό το μηχανάκι, πότε. Τιμιότατο όμως, με ορκισμένους υποστηρικτές. Ξάδερφος που το κοίταζε πριν χρόνια, τον έπεισα και πήρε KLR650.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Ομοίως... Πότε δεν μου άρεσε αυτό το μηχανάκι, πότε. Τιμιότατο όμως, με ορκισμένους υποστηρικτές. Ξάδερφος που το κοίταζε πριν χρόνια, τον έπεισα και πήρε KLR650.
    Το είχα το KLE για 4 χρόνια, τα 2 πρώτα για να μην μεινω χωρίς μηχανάκι αφού είχα δωσει το ΖΧ-9 και ήμουν UK για μεταπτυχιακά. Τελικά το πήρα εναν Απρίλη στην Αγγλία, φτασαμε Σκωτία και γυρίσαμε τον Αυγουστο. Οχι μονο τίμιο αλλά πολύ καλό λαμβάνοντας υπ'όψην τους περιορισμούς του που δεν είναι - ηταν αγνωστοι.

    Τα υπόλοιπα 2 σαν υπερμεγέθες παπί commuter να μην φορτώνω χλμ το GSXR 1000.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Αυτά που μετανιωσα ήταν όλα τα μικρά από το Crypton 110 του 1998, το CBR 125 και το KLX 250 injection. Τα κρατησα όλα λιγότερο από χρόνο γιατι στην Αθήνα σε ποτάμι, Συγγρού και παραλιακη αισθανόμουν ανασφαλής που δεν μπορούσα να προσπεράσω ή να πηγαίνω ανετα 100-120 με περιθώρια επιτάχυνσης. Επρεπε να είχα κρατήσει το KLE....

  13. #28
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    To Jinlun JL 125R μετάνοιωσα που το αγορασα το 2007...Νερά μέσα στο ντεποζιτο απο την βροχη...στις 12500 ήθελε σινεμπλοκ πισω και ο "αντιπρόσωπος" εδινε ολο το ψαλιδι τοτε στα 130 ευρω...Καθε 2 βδομάδες Η 15 καλες λακουβες ηθελε αλλη μασκα γιατι σπάγαν οι βάσεις της....
    Το bandit 400v μετάνοιωσα που το πηρα εκεινη την εποχη μιας και δεν ηξερα...Η πρωτη μου μηχανη...αγορασμενη καλλιροης στην αθηνα ανταλλαγη με στρογγυλοφάναρο και διαφορα το 2004...Δεν ηξερα τοτε...αν ηξερα θα την ξανααγοραζα με παζάρι ομως.
    Ακομα είναι έρωτας και λεω μπας και την αναστησω κάποια στιγμη.ιδωμεν.
    SYM Magic 125R.Πολλά προβληματα.Χάλια εξουσιοδοτημενα.Ελλειπης καληψη εγγυησης.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    545
    Kawasaki er 500 . Στα συν του εργονομία, δυνατότητα φορτωματος (φορτωνα νοικοκυρεμενα 160 λίτρα αποσκευές!) , αξιοπιστία δεν κλεβοταν. Έκανα 50κ χιλιόμετρα και υπάρχουν γλυκόπικρες αναμνήσεις μαζί του από χαμένους έρωτες.
    Στα μείον του οδική συμπεριφορά και σέλα. Κακά φρένα και αναρτήσεις . Σέλα ότι ποιο άβολο έχω οδήγησει (τα παπάκια της honda μοιάζουν με goldwing σε άνεση σε σχέση με αυτό). Το κυριότερο θέμα που είχε όμως ήταν το άθλιο κράτημα του. Τις μισές φορές που έστριβα με αυτό είχα μια μικρή ή μεγάλη αγωνία..Ειδικά για το τελευταίο εγώ το μετάνιωσα που το αγόρασα...

  15. #30
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Kawasaki er 500 . Στα συν του εργονομία, δυνατότητα φορτωματος (φορτωνα νοικοκυρεμενα 160 λίτρα αποσκευές!) , αξιοπιστία δεν κλεβοταν. Έκανα 50κ χιλιόμετρα και υπάρχουν γλυκόπικρες αναμνήσεις μαζί του από χαμένους έρωτες.
    Στα μείον του οδική συμπεριφορά και σέλα. Κακά φρένα και αναρτήσεις . Σέλα ότι ποιο άβολο έχω οδήγησει (τα παπάκια της honda μοιάζουν με goldwing σε άνεση σε σχέση με αυτό). Το κυριότερο θέμα που είχε όμως ήταν το άθλιο κράτημα του. Τις μισές φορές που έστριβα με αυτό είχα μια μικρή ή μεγάλη αγωνία..Ειδικά για το τελευταίο εγώ το μετάνιωσα που το αγόρασα...
    Το είχα κι εγώ, μέσα σε όσα λες! Ασπαστο μοτέρ, ίδιο μεν με το GPZ αλλά ηπιότερους εκκεντροφόρους, διορθωμένο το πρόβλημα με το βολάν και 10 ίππους λιγότερους. Κι εγώ σε αυτά περίπου χλμ το έδωσα.
    (Πρέπει να είμαι πολύ ψυχάκιας που πήρα το ίδιο μοτέρ 2 φορές μετά τις τρελές ζημιές που μου έβγαλε το πρώτο )
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2017, 10:25
  2. Σε ποια αρεσουν τα κτμ και το μπαλέτο ?
    από nikolass στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 22:42
  3. τώρα που φυτρώνει και στην άμμο τι να το κάνει;
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 15:13
  4. Πεδίο βολής ξένων φαντάρων (Που λέει και το τραγούδι)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2006, 23:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF