Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 42

Θέμα: Παιδιά να πάρω ΧΤ660Χ ή θα μου το κλέψουν;

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2019
    Μηνύματα
    13
    Ένα αρχαίο XLR το οποίο βέβαια δεν γυρίζουν να το κοιτάξουν έτσι που επίτηδες το έχω χρόνια τώρα, αλλά άμα το φτιάξω ωραία και καλά μετά θα γυρίζουν να το κοιτάνε πάλι,

    πλάκα πλάκα μερικές φορές είσαι σε μια κατάσταση που απλά δεν επιδέχεται βελτίωση, είναι ήδη όσο βελτιωμένη γίνεται και ή δεν σε συμφέρει να αλλάξεις ουσιαστικά τίποτε ή πρέπει να τα αλλάξεις όλα 100% και να πας σε κάτι εντελώς άλλο, σε αυτό το δίλημμα βρίσκομαι να πω την αλήθεια σχετικά με το μηχανάκι που έχω και με αυτό που σκέφτομαι να πάρω, αν πάρω τελικά

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε κάποιο λάθος έχεις για τα πάρκινγκ-γκαραζ. Δεν ξέρω από πού είσαι, αλλά εδώ Θεσσαλονίκη 20-25€ το μήνα κοστίζει.Επισης παπί και ντουκατι το ίδιο πληρώνουν. Δεν έχει σχέση το κόστος η το είδος της μοτοσυκλέτας. Όλοι το ίδιο πληρώνουν.
    Να φανταστείς εγώ δίνω 25€ ,που θεωρούνται πολλά γιατί βρήκα άλλα δύο πάρκινγκ που ζητάνε 20€.
    Γυρίζεις από την δουλειά, πατάς το μικρό τηλεκοντρόλ που σου δίνουν, το βάζεις μεσα, το ξαναπατας και αυτό ήταν. Τέλος το ανχος.

  3. #18
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Έχει να κάνει με την περιοχή, όχι με τη μοτοσυκλέτα. Στην Αθήνα δεν έχω ακούσει κάτω από 25€/μήνα, ενώ έχω ακούσει και για περισσότερα από 50€.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2019
    Μηνύματα
    13
    Σίγουρα έτσι είναι και σε μένα φάνηκαν ακριβά τα 100 Ευρώ που μου έλεγε γνωστός τις προάλες, δεν ξέρω λεπτομέρειες όμως, Αθήνα συνοικία ήταν Καλλιθέα και εκεί γύρω, τώρα τι άλλο μπορεί να είναι μέσα σε αυτή την τιμή όταν τον ξαναδώ θα τον ρωτήσω γιατί όταν τάλεγε δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία, απλά έλεγε ότι δίνω μεν 100 το μήνα αλλά είμαι ήσυχος και τέτοια, το μηχανάκι καθαρό κτλ, τα γνωστά.

    Βέβαια με 20 Ευρώ είναι όντως πολύ οικονομικό και δεν αξίζει να τόχεις έξω το μηχανάκι.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχει να κάνει με την περιοχή, όχι με τη μοτοσυκλέτα. Στην Αθήνα δεν έχω ακούσει κάτω από 25€/μήνα, ενώ έχω ακούσει και για περισσότερα από 50€.

    Περισσότερα από 50€;. Δηλαδή περισσότερα από 600€ το χρόνο;. Αν αγοράσεις ένα παπί 2.400€ σε 4 χρόνια το κάνεις δώρο στον ιδιοκτήτη του γκαράζ με λίγα λόγια.600x4=2400€. Αν είναι δυνατόν. Τι να πω.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetos Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά μη με δουλεύετε, στα σοβαρά ρώτησα, άμα τα ήξερα δεν θα ρωτούσα έτσι; Μπορεί π.χ. αυτό το μηχανάκι να μην το κλέβουν, μπορεί και να το κλέβουν σαν τρελοί, ξέρω γω το μυαλό του καθενός που κυκλοφορεί στο δρόμο τι έχει μέσα; Εδώ λέμε κλέβουν το φανάρι και σου κάνουν απλά ζημιά γιατί; Για να στο ξαναπουλήσουν πίσω μετά;

    Όσο για την ιστορία στη Θεσ/νίκη ο εν λόγω άνθρωπος δεν ζει πια αλλά τι να κάνουμε, εκείνα τα χρόνια έγιναν αυτά και επειδή τα έζησα σε νεαρή ηλικία τα θυμάμαι καλά, ακόμα και τις φάτσες που συναντούσαμε ψάχνοντας στα μεταμεσονύκτια 'συνεργεία' θυμάμαι, ειδικά έναν τύπο κουτσό, άλλες εποχές βέβαια τότε, εντελώς όμως λέμε.
    Καθόλου, κι εγώ το έxω άχτι το xt Αυτό εδώ https://www.google.com/search?q=Yama...rskM6oIVaJ8IM:Είχε το ίδιο ακριβώς πολύ καλός φίλος το 94 Το χα κάνει βόλτα ,μετά του το κλέψανε ενω δεν το είχε ξεχρεώσει ,και μετά τρέχαμε να αφήσουμε τα λεφτά(δικά μου) σε μια διαστάυρωση για να το δώσουν οι κλέφτες πίσω. Ακόμα το κλαίει. Αφού σκέφτομαι να παω να χτυπήσω ένα και να του το χαρίσω άμα τον ξαναδώ. Γιατί δυστυχώς μετά απ΄αυτό το σκηνικό χαθήκαμε.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2019
    Μηνύματα
    13
    Βρίσκουν και τα κάνουν δυστυχώς, σε περιοχές που δεν έχει πάρκινγκ και σου λένε άμα θέλεις και άμα δεν, έλα γιατί περιμένουν άλλοι σειρά.

    Τώρα άμα βάλεις το ρίσκο να έρθουν πχ να σου πάρουν έστω μόνο το φανάρι και τα όργανα και να είσαι χωρίς μηχανάκι γιατί δεν παίρνει μπρος μετά, έ θα τα δώσεις και θα πεις και ευχαριστώ, βρίσκουν και τα κάνουν και βοηθάνε πάρα πολύ οι κλέφτες και οι σοβαροί και οι ξεφτίλες που κλέβουν το φανάρι σε αυτό.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2019
    Μηνύματα
    13
    Ναι, το θυμάμαι το ΧΤ600 του 89 μια χαρά, το κόκκινο κυρίως, και αυτοί που το είχαν τότε αυτό το μηχανάκι το γούσταραν πολύ, και επίσης θυμάμαι ότι το έκλεβαν πολύ, πάρα πολύ μπορώ να πω.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetos Προβολή μηνύματος
    Ναι, το θυμάμαι το ΧΤ600 του 89 μια χαρά, το κόκκινο κυρίως, και αυτοί που το είχαν τότε αυτό το μηχανάκι το γούσταραν πολύ, και επίσης θυμάμαι ότι το έκλεβαν πολύ, πάρα πολύ μπορώ να πω.
    Την δεκαετία του 80 πολύ αγαπητό ήταν το xt550 με το στρογγυλό φανάρι (παπαγάλος). Πριν καμιά 10ρια χρόνια είδα ένα πάνω στην Εγνατία πού ηταν λες και μόλις το είχες βγάλει από το εργοστάσιο,τόσο καινούριο. Φαντάζομαι αγάπη που το είχε ο ιδιοκτήτης για να το έχει σε τόσο σούπερ κατάσταση.
    Γενικά τα xt έχουν γράψει ιστορία στην Ελλάδα. Είναι πολύ αγαπητά μοτό.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Παπαγάλος είναι το 89άρι 600 στα χρώματα της Benetton.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Στα του θέματος: χωρίς γκαράζ μην κάνεις κίνηση.

    Είχα μηχανή έξω 3 χρόνια και όποτε έβρεχε πονούσε η καρδιά μου. Χώρια που ένα πρωί την βρήκα ριγμένη γιατί κάποιος θεώρησε αστείο να την ρίξει. Και μια φορά μου κλέψανε την βενζίνη. Ποτέ ξανά μηχανή έξω. Βασικά ούτε και αυτοκίνητο.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    πάρε ένα φθηνο που έχει πλαστικά σε κακή κατάσταση και βαψτο ενα χρώμα που δεν έβγαινε απο το εργοστάσιο. βάλε προς το πεζοδρόμιο που το παρκάρεις ενα αυτόματο φως ΠΟΛΥ δυνατό και κατα πάσα πιθανότητα εισαι οκ.
    βενζινάδικο 24ωρο σε πόση απόσταση εχεις απο το σπίτι σου?

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2019
    Μηνύματα
    13
    Παιδιά ευχαριστώ για τις προτάσεις και μερικές ιδέες που δεν θα τις σκεφτόμουνα ποτέ, τακτικές ανταρτοπολέμου ας πούμε με τους κλέφτες.

    Γκαράζ σε βενζινάδικο 24ωρο εδώ κοντά πρέπει να το ψάξω, δεν το χρειάστηκα ποτέ, ίσως στα 500 μέτρα.

    Φως αυτόματο ακριβώς εκεί που παρκάρω μπαίνει απλά και εύκολα και με διευκολύνει κιόλας εδώ που τα λέμε όταν έρχομαι βράδυ και ψάχνω να βρω την τρύπα της αλυσίδας με το λουκέτο στα ψαχουλευτά, στη γειτονιά έχουν βάλει κι άλλοι τέτοια φώτα, δεν θα φανεί καθόλου περίεργο εδώ που τα λέμε.

    Τώρα όσο για τη βροχή κτλ, είχα ρε παιδιά διαφόρων ειδών και κυβικών μηχανάκια στη ζωή μου και πάντα έξω τα είχα με βροχή με χιόνια με ήλιο, θα μου πεις άμα ήταν μέσα δεν θα ήταν καλύτερα; Σίγουρα αλλά μέρος για μέσα ποτέ δεν υπήρξε σε κανένα σπίτι που να έχω μείνει και έχω αλλάξει πολλά σπίτια και πόλεις στην Ελλάδα, μια ιδέα είναι βέβαια, το παίρνεις απόφαση νομίζω, σε μένα έτσι λειτούργησε και τώρα βλέπω π.χ. σε αγγελίες μηχανάκια που γράφει ο άλλος ότι ήταν πάντα σε γκαράζ, δεν έχει βραχεί ποτέ, και τέτοια, και λέω πού να ξέρεις τι σε περιμένει άμα πέσεις στα χέρια μου...

    Από την άλλη πλευρά, υποτίθεται όλα αυτά τα εργαλεία αντέχουν να είναι έξω στη βροχή στην υγρασία κτλ, εδώ τα οδηγάμε με βροχή, από ανάγκη βέβαια άμα πρέπει να πας κάπου ή άμα σε πιάσει η βροχή στο δρόμο, πάντως από την εμπειρία μου τόσα χρόνια μπορεί στο μηχανάκι αισθητικά ας πούμε να έχει επιπτώσεις το συνέχεια έξω, λειτουργικά όμως σε εμένα δεν είχε και ότι τυχόν προέκυψε πάντα ήταν κάτι πολύ απλό που το βρήκα και το έφτιαξα έξω στο πεζοδρόμιο και αυτό.

    Όσο για την ιδέα να το βάψω σε κουλό χρώμα, εδώ βγάζω το καπέλο που λεμε!
    Τελευταία τροποποίηση από asxetos; 29/04/2019 στις 12:42.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Aκόμα δεν έχω καταλάβει αν ζεις σε εμπόλεμη ζώνη ή φταίει αποκλειστικά το μηχανάκι που θες να πάρεις ή έχεις κάποιες σοβαρότερες αποφάσεις να πάρεις όπως η μετακόμιση...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.343
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetos Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά μη με δουλεύετε, στα σοβαρά ρώτησα, άμα τα ήξερα δεν θα ρωτούσα έτσι; Μπορεί π.χ. αυτό το μηχανάκι να μην το κλέβουν, μπορεί και να το κλέβουν σαν τρελοί, ξέρω γω το μυαλό του καθενός που κυκλοφορεί στο δρόμο τι έχει μέσα; Εδώ λέμε κλέβουν το φανάρι και σου κάνουν απλά ζημιά γιατί; Για να στο ξαναπουλήσουν πίσω μετά;

    Όσο για την ιστορία στη Θεσ/νίκη ο εν λόγω άνθρωπος δεν ζει πια αλλά τι να κάνουμε, εκείνα τα χρόνια έγιναν αυτά και επειδή τα έζησα σε νεαρή ηλικία τα θυμάμαι καλά, ακόμα και τις φάτσες που συναντούσαμε ψάχνοντας στα μεταμεσονύκτια 'συνεργεία' θυμάμαι, ειδικά έναν τύπο κουτσό, άλλες εποχές βέβαια τότε, εντελώς όμως λέμε.


    Δυο πιθανότητες υπάρχουν
    Η θα στο κλέψουν η όχι . Όλοι με αυτές τις πιθανότητες ζούμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 426
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2018, 23:01
  2. Να σας πω τι χρήση θα κάνω να μου πείτε τι μηχανή να πάρω?
    από rider6182 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 12:37
  3. να πάρω το Berg?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2007, 12:27
  4. Αποφάσισα να πάρω το Modenas Kristar
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2006, 11:53
  5. Αγορά 250 - Τι να πάρω ρε παιδιά?
    από johnpan στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 19:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF