Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 62

Θέμα: Δεν εχω ξαναοδηγησει μηχανη

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει σε αυτό που ρωτάς..

    μπορεί να είσαι ταλέντο και να βγεις γρήγορα αν δεις ότι σου αρέσει το σπορ.
    Μπορεί να μην είσαι για να βγεις ποτέ..

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται να ξεκινήσεις από τα βασικά το συντομότερο για να δεις τι και πως..

    Καλή τύχη και καλή αρχή αν το αποφασίσεις. :wave:

  2. #17
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Μου ακούγεσαι πολύ φοβισμένος κι εκεί έξω γίνεται πόλεμος. Δεν είναι ότι καλύτερο να βγεις στους δρόμους και να έχεις αυτή την ψυχολογία. Ξεκίνα να κάνεις ποδήλατο σε δρόμους με ελάχιστη κυκλοφορία μέχρι να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και μετά ανεβαίνεις σε μηχανή. Αν δεν νιώσεις ασφαλής και ότι κατέχεις αυτό που καβαλάς μην το κάνεις.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #18
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    φιλες πηγαινε σε μια σχολη...ειναι υποχρεωμενοι μεχρι να δωσεις εξετασεις για το διπλωμα να σε μαθουν να οδηγας...ασε τα ποδηλατα, προσπαθησε να βρεις μια αξιοπρεπη σχολη οδηγων και προχωρησε απο εκει...αν δεις τοτε οτι δεν το κατεχεις, το σταματας...χωρις να προσπαθησεις ομως δε μπορεις να ξερεις

  4. #19
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Και να μην το 'χει αρχικά, με επιμονή θα μάθει. Εδώ "έμαθα" εγώ και κυκλοφορώ ελεύθερος στους δρόμους χρόνια τώρα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #20
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    φιλες πηγαινε σε μια σχολη...ειναι υποχρεωμενοι μεχρι να δωσεις εξετασεις για το διπλωμα να σε μαθουν να οδηγας...ασε τα ποδηλατα, προσπαθησε να βρεις μια αξιοπρεπη σχολη οδηγων και προχωρησε απο εκει...αν δεις τοτε οτι δεν το κατεχεις, το σταματας...χωρις να προσπαθησεις ομως δε μπορεις να ξερεις
    +10000
    ξεκίνα απο μία σχολή..
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  6. #21
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.696
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Wutang Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι πόσο ευκολα θα καταφερω να βγω στο δρομο με μηχανη ( οχι παπι ή σκουτερ ) μολις βγαλω το δίπλωμα
    Αν φοβάσαι, μην βγάλεις δίπλωμα και μην οδηγήσεις μοτοσυκλέτα.

    Ο φόβος είναι αυτός που θα σε οδηγήσει σε λάθη που στην καλύτερη θα φέρουν υλικές ζημιές.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2019
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Αν φοβάσαι, μην βγάλεις δίπλωμα και μην οδηγήσεις μοτοσυκλέτα.

    Ο φόβος είναι αυτός που θα σε οδηγήσει σε λάθη που στην καλύτερη θα φέρουν υλικές ζημιές.
    Εγω δεν ανεφερα ποτε οτι φοβαμαι, δεν ειχε ποτε κανεις αγχος πριν βγει πρωτη φορα με μηχανη σε δρομο με άλλα οχήματα;

  8. #23
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Είχα φίλε τις πρώτες μέρες πιτσιρικάς με το παπάκι.Πέρασε γρήγορα.
    when life gets complicated... i ride.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stavrakos
    Εγγραφή
    15/05/2016
    Μηνύματα
    104
    Δεν μας λες την ηλικία σου τι είδος μηχανής θα σε ενδιέφερε το ποσό που διαθέτεις για μηχανή-εξολισμο-διπλωμα οδήγησης? Με υπομονή και επιμονή θα μάθεις οπότε το προσπερνάω το δεν έχω οδήγηση ποτέ μηχανή... Κανένας δεν γεννήθηκε να ξέρει και όλοι μας πάντα μαθαίνουμε αν ξεκινήσεις σταδιακα και δεν πας να πάρεις κανένα ss σαν πρώτη μηχανή όλα θα πάνε καλά

  10. #25
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Wutang Προβολή μηνύματος
    Εγω δεν ανεφερα ποτε οτι φοβαμαι, δεν ειχε ποτε κανεις αγχος πριν βγει πρωτη φορα με μηχανη σε δρομο με άλλα οχήματα;
    αυτα που αισθανεσαι, ειδικα αν δεν εισαι 16-18 χρονων ειναι απολυτως φυσιολογικα...ολοι εχουν μια ανησυχια για το αγνωστο

    πρωτα θα μαθεις και μετα θα αποφασισεις αν σου κανει η οχι

    ξεκινα με τις σχολες οδηγων...μετα ισως θα ηταν καλη ιδεα και καποιο ειδικο σχολειο ασφαλους οδηγησης...δεν ξερω να σε βοηθησω σε αυτο το θεμα σχολων αλλα στο δρομο θα οδηγησεις και πριν παρεις το διπλωμα με τη συνοδεια του δασκαλου σου...οποτε πριν βγεις μονος σου στο δρομο μπορεις να κανεις πολλα χιλιομετρα μαζι με συνοδεια αν το επιθυμεις...

  11. #26
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.696
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Wutang Προβολή μηνύματος
    Εγω δεν ανεφερα ποτε οτι φοβαμαι, δεν ειχε ποτε κανεις αγχος πριν βγει πρωτη φορα με μηχανη σε δρομο με άλλα οχήματα;
    το ερώτημα "πόσο ευκολα θα καταφερω να βγω στο δρομο με μηχανη" δηλώνει φόβο.

    Αν πάντως δεν φοβάσαι τελικά, τα πράγματα είναι εύκολα.

    Πας σε μια καλή σχολή οδηγών, βγάζεις το δίπλωμα και αμέσως μετά παρακολουθείς ένα σχολείο ασφαλούς οδήγησης.

    Με αυτό τον τρόπο θα αποκτήσεις το θάρρος που σου λείπει για να βγεις στον δρόμο με άνεση, γνώση και τελικά με ασφάλεια.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/04/2019
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stavrakos Προβολή μηνύματος
    Δεν μας λες την ηλικία σου τι είδος μηχανής θα σε ενδιέφερε το ποσό που διαθέτεις για μηχανή-εξολισμο-διπλωμα οδήγησης? Με υπομονή και επιμονή θα μάθεις οπότε το προσπερνάω το δεν έχω οδήγηση ποτέ μηχανή... Κανένας δεν γεννήθηκε να ξέρει και όλοι μας πάντα μαθαίνουμε αν ξεκινήσεις σταδιακα και δεν πας να πάρεις κανένα ss σαν πρώτη μηχανή όλα θα πάνε καλά
    Ειμαι 18
    Μπορω να διαθεσω μεχρι 1300 για μηχανη μεταχειρισμενη δρομου και θα με ενδιέφερε κατι σε cbf125 , ουτε παπι ουτε σκουτερ
    Τα λεφτα για εξοπλισμο ειναι εξτρα και θα παρω κρανος μπουφαν γαντια καλης ποιοτητας
    Απλα δεν ξερω αν η σχολη οδηγων θα με βοηθησει να βγω στο δρομο ή αν θα μου μαθει απλα να χρησιμοποιω μηχανακι
    Γιαυτο εχω το αγχος που αλλοι το θεωρουυν φοβο
    Θα παω και σε σχολη ασφαλους οδηγησης εννοειται μετα το διπλωμα

  13. #28
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Wutang Προβολή μηνύματος
    Ειμαι 18
    Μπορω να διαθεσω μεχρι 1300 για μηχανη μεταχειρισμενη δρομου και θα με ενδιέφερε κατι σε cbf125 , ουτε παπι ουτε σκουτερ
    Τα λεφτα για εξοπλισμο ειναι εξτρα και θα παρω κρανος μπουφαν γαντια καλης ποιοτητας
    Απλα δεν ξερω αν η σχολη οδηγων θα με βοηθησει να βγω στο δρομο ή αν θα μου μαθει απλα να χρησιμοποιω μηχανακι
    Γιαυτο εχω το αγχος που αλλοι το θεωρουυν φοβο
    Θα παω και σε σχολη ασφαλους οδηγησης εννοειται μετα το διπλωμα
    η σχολή οδηγών σου μαθαίνει να χειρίζεσαι το όχημα εντός των προβλέπόμενων κανονισμών του κοκ.
    την ικανότητα να οδηγείς θα σε βοηθήσουν τα ειδικά section των σχολών ασφαλούς οδήγησης.
    την νοοτροπία να μην είσαι κάγκουρας και πας σκοτωθείς-σκοτώσεις επιβαρύνει την κρίση σου και μονο
    ευχομαι καλή σου τύχη
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μου ακούγεσαι πολύ φοβισμένος κι εκεί έξω γίνεται πόλεμος. Δεν είναι ότι καλύτερο να βγεις στους δρόμους και να έχεις αυτή την ψυχολογία. Ξεκίνα να κάνεις ποδήλατο σε δρόμους με ελάχιστη κυκλοφορία μέχρι να αποκτήσεις αυτοπεποίθηση και μετά ανεβαίνεις σε μηχανή. Αν δεν νιώσεις ασφαλής και ότι κατέχεις αυτό που καβαλάς μην το κάνεις.
    Με το ποδήλατο θα αποκτήσει αυτοπεποίθηση για να οδηγεί μηχανή?Να βγεί και στο δρόμο ακράνωτος χωρίς να γνωρίζει καν τα σήματα και πως να κινείται στον δρόμο και να τον φάνε λάχανο.
    Πάνε σε μια σχολή αγόρι και δες στην πράξη πως είναι να οδηγείς μηχανάκι σε ελεγχόμενο περιβάλλον.Αν συνεχίσεις να γουστάρεις ,προχώρα αλλιώς πάρε κάτι άλλο.

  15. #30
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.696
    Υπάρχουν και σχολές που κανουν παραπανω απο όσα χρειάζεσαι για πάρεις απλά το δίπλωμα.

    Ηδη εχω κατα νου τρεις στην Αθηνα.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δεν έχω καθρέπτη=Προτεραιότητα
    από argpap στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2006, 13:01
  2. δεν εχω φωτα!
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 09:42
  3. δεν έχω τίτλο.!
    από maintenance στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 07:02
  4. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 15:54
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 13:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF