Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Επισκευή σασμαν παπί

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Εχε υποψιν για μελοντικα οτι ο κηνητηρας σου ειναι ιδιος με το kawasaki joy-r. Μπορεις να ψαχνεις και ανταλακτικα για joy-r. Αν και το modenas πουλησε περισσοτερο.

  2. #17
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Οχι . Απο παλιότερα έκανε ένα χουρ χουρ μέσα το μοτέρ απο τη μεριά του σασμάν . Τελικά , όπως μου είχανε πει αλλά είπα να μην ασχοληθώ , ήταν κάποιο ρουλεμαν . Η δευτέρα χτύπαγε πολύ . Τελικά το έφτιαξα εδώ Μύκονο . Δύο κατοστάρικα έδωσα και αν κατάλαβα καλά μου έβαλε και ο μάστορας ένα κάρτερ που είχε στην άκρη γιατι το δικό μου το είχε φάει . Για δεδομένα Μυκόνου καλή τιμή θεωρώ είναι . Και στην Αθήνα εκεί που πάω κάπου τόσο μου είπανε πάνω κάτω . Στα αρνητικά είναι ότι κάτι δεν βάλανε καλά μέσα και οι ενδείξεις των ταχυτήτων , πλην της νεκρσς δεν ανάβουν . Θέλει κούνημα το πενταλ των ταχυτήτων για να δεις τι έχεις στο φανάρι . Μικρό το κακό . Στα θετικά μου καθαρίσανε το τζαμάκι και μάλλον , επειδή όπως μου είπε ο μάστορας , κάτσανε αλλιώς τα ελατήρια, καίει κάτι λιγότερο λάδια και βενζίνη . Ο παπιος είναι και πάλι πλήρως υπηρεσιακός .

    Τον Δεκέμβρη κλείνουμε δεκαετία και σκέφτομαι σοβαρά να του κάνω δώρο ένα ρεκτιφιε stage 1!!
    Μια χαρά. Ο αισθητήρας για την ένδειξη ταχυτήτων στο Kriss II είναι πάνω από το γρανάζι και εύκολα προσβάσιμος.Ίσως δεν τον έχουν συνδέσει σωστά.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20190701_120903-1.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	29,1 KB 
ID:	407714
    RIDE MORE TALK LESS

  3. #18
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Ευχαριστώ . Λογικά και εδώ κάπως έτσι θα είναι . Θα το κοιτάξω .
    Modenas Kriss 125

  4. #19
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Οχι . Απο παλιότερα έκανε ένα χουρ χουρ μέσα το μοτέρ απο τη μεριά του σασμάν . Τελικά , όπως μου είχανε πει αλλά είπα να μην ασχοληθώ , ήταν κάποιο ρουλεμαν . Η δευτέρα χτύπαγε πολύ . Τελικά το έφτιαξα εδώ Μύκονο . Δύο κατοστάρικα έδωσα και αν κατάλαβα καλά μου έβαλε και ο μάστορας ένα κάρτερ που είχε στην άκρη γιατι το δικό μου το είχε φάει . Για δεδομένα Μυκόνου καλή τιμή θεωρώ είναι . Και στην Αθήνα εκεί που πάω κάπου τόσο μου είπανε πάνω κάτω . Στα αρνητικά είναι ότι κάτι δεν βάλανε καλά μέσα και οι ενδείξεις των ταχυτήτων , πλην της νεκρσς δεν ανάβουν . Θέλει κούνημα το πενταλ των ταχυτήτων για να δεις τι έχεις στο φανάρι . Μικρό το κακό . Στα θετικά μου καθαρίσανε το τζαμάκι και μάλλον , επειδή όπως μου είπε ο μάστορας , κάτσανε αλλιώς τα ελατήρια, καίει κάτι λιγότερο λάδια και βενζίνη . Ο παπιος είναι και πάλι πλήρως υπηρεσιακός .

    Τον Δεκέμβρη κλείνουμε δεκαετία και σκέφτομαι σοβαρά να του κάνω δώρο ένα ρεκτιφιε stage 1!!
    Πολύ καλά ξεμπέρδεψες για Μύκονο αnritsu,εύγε!

    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Επισκευή κινητήρα/σασμαν
    από JohnFourl στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2017, 16:20
  2. ΑΓΙΖΕΙ Η ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΣΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΑΠΙ
    από rider7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2009, 21:44
  3. Παπι
    από K_STAMATIOU στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2004, 00:33
  4. Παπι Ή ΜηΧανη?
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 19:43
  5. Πα, Πα, Πα, Το Παπι
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 17:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF