Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Τρέιλερ για μεταφορά

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wolfi
    Εγγραφή
    27/06/2011
    Μηνύματα
    105

    Τρέιλερ για μεταφορά

    Καλησπέρα.
    Όποιος μπορεί να εξυπηρετήσει κατάσταση θα τού ήμουν υποχρεωμένος. Και εξηγώ....
    Μεταφορά μηχανής από Εύοσμο μέχρι Κουφάλια δανεικό ΜΌΝΟ ΤΟ ΤΡΈΙΛΕΡ αυτοκίνητο έχω. Δυνατότητα παραλαβής και του ιδιοκτήτη μαζί με το τρέιλερ για καφέ και σουβλάκια στην Χαλκηδόνα
    ΔΕΝ ΙΣΙΟΝΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από wolfi Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα.
    Όποιος μπορεί να εξυπηρετήσει κατάσταση θα τού ήμουν υποχρεωμένος. Και εξηγώ....
    Μεταφορά μηχανής από Εύοσμο μέχρι Κουφάλια δανεικό ΜΌΝΟ ΤΟ ΤΡΈΙΛΕΡ αυτοκίνητο έχω. Δυνατότητα παραλαβής και του ιδιοκτήτη μαζί με το τρέιλερ για καφέ και σουβλάκια στην Χαλκηδόνα
    To νού σου γιατι σε τυχόν έλεγχο μπορεί να μπλέξεις άσχημα.
    Το τρειλερ έχει κι αυτό άδεια στην οποία αναγράφεται και ο αριθμός κυκλοφορίας του ΙΧ που επιτρέπεται να το τραβάει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Εννοείται το ξεχνάς αν δεν πληρώνεις ασφάλιστρο στο συμβόλαιο του αυτοκινήτου σου για έλξη τρέιλερ.
    Κατά τα άλλα ισχύει ότι είπε ο ψηλός.

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εννοείται το ξεχνάς αν δεν πληρώνεις ασφάλιστρο στο συμβόλαιο του αυτοκινήτου σου για έλξη τρέιλερ.
    Κατά τα άλλα ισχύει ότι είπε ο ψηλός.
    Σωστός. Το είχα ξεχάσει αυτό, ενω το πληρώνω τόσα χρόνια το άτιμο...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της wolfi
    Εγγραφή
    27/06/2011
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Εννοείται το ξεχνάς αν δεν πληρώνεις ασφάλιστρο στο συμβόλαιο του αυτοκινήτου σου για έλξη τρέιλερ.
    Κατά τα άλλα ισχύει ότι είπε ο ψηλός.
    Εννοείται ότι πληρώνουμε ασφάλεια για έλξη μονού άξονα γιατί έχω μπαγκαζιερα αλλά είναι μικρή και δεν το χωράει...
    ΔΕΝ ΙΣΙΟΝΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα...το βάζω εδώ

    https://www.sofokleousin.gr/pinakide...-rymoulkoumena

    το χει δει κανείς από όσους έχετε τρέιλερ αυτό;

    με απασχολεί γιατί στο τρέιλερ έχω φτιάξει πινακίδα μόνος μου (τον αριθμό κυκλοφορίας του αυτοκίνητου μου με το οποίο τραβάω το τρέιλερ) και την έχω κοτσάρει πίσω.

    σύμφωνα με το άρθρο υποτίθεται οτι πρέπει να απευθυνθούμε στο μεταφορών για εκδοση πινακίδας στο τρεϊλερ;

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Πολύ ενδιαφέρον.
    Θα πρέπει βέβαια να περιμένουμε μέχρι να είναι σε θέση το υπουργείο να πράξει αυτα που ανακοινώνει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2018
    Μηνύματα
    16
    Καλησπερα και απο μενα.
    Πριν απο κανα μηνα που ειχα ρωτησει την διευθυνση μεταφορων στην περιοχη μου (Β.Ευβοια), οι σοφος αρμοδιος υπαλληλος δεν ειχε ιδεα και με υφος παντογνωστη μου εκανε ''παρατηρηση'' που καθομαι και πιστευω οτι διαβαζω στο ινετ.

    Οταν ομως εβγαλα απο την τσεπη μου το ΦΕΚ εκτυπωμενο και του το εδειξα, σαν να προσγειωθηκε λιγο, αρχισαν και οι πληθυντικοι, γλυκανε και η φωνουλα , κτλ, κτλ.

    Τελοσπαντων, δεν ειχε ιδεα μου ειπε, ουτε το ΦΕΚ ή καποια σχετικη εγκυκλιος τους ειχε ερθει. Θα ρωτουσε τον προισταμενο (οοοοοταν επεστρεψει). Καλα κρασα που λεμε!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Το θέμα είναι σε ενδεχόμενο έλεγχο στο δρόμο, μην τη φάμε τη φόλα.. Μέχρι τώρα 5 χρονια σχεδόν που σερνω το μηχανάκι στο βουνό δεν με έχει σταματήσει κανείς... Αλλά αν πχ συμβεί κάτι στο δρόμο (χτυπά ξύλο) σκάσει κανένας πάνω μου κτλ. μήπως δεν μπορώ να βρω το δίκιο μου δεν ξέρω.

    Θα προσπαθήσω να ρωτήσω στη Μεσογείων στο Μεταφορων εκεί που κάνουμε τις μεταβιβάσεις μπας και ξέρουν τπτ.

  10. #10
    Το Μεταφορών από την Μεσογείων έχει φύγει και έχει πλέον πάει στην Κηφισίας. Σήμερα πέρασα από εκεί και το Τεχνικό τμήμα, όπου ρώτησα για την μεταβατική περίοδο που προβλέπει ο νόμος του Ιουλίου '19 και την χορήγηση πινακίδων .. μου είπαν ότι δεν έχουν λάβει οδηγίες. Για τα ρυμουλκούμενα ισχύουν τα σημειώματα που έχουν χορηγηθεί.

    Για μεταφορά μοτο .. καλύτερη επιλογή είναι η μεταφορική με αυτοκίνητο - κλούβα

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 21:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF