Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Κατανάλωση

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83

    Κατανάλωση

    Έχω ένα παπί 125 cc modenas Kristar του 06 καεί 3 λίτρα στα 100 πολλά δεν είναι;;; Ακούω από φίλους κάτι 2 λίτρα.. το πατάω η αλήθεια είναι συν ότι είναι σαν να πάει δικαβαλο επειδή έχω τα κιλά μου αλλά και πάλι πολλά δεν είναι;
    Εάν η βλακεία πληρωνόταν Θα ειμασταν από τους πλουσιότερους λαούς!

  2. #2
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Όταν είχα το kress τόσο έκαιγε και ας είμαι νορμάλ στα κιλά μου. Πήγαινε και σαν τάφος (να χαρώ τα 9,5 άλογα που έγραφε ο αντιπρόσωπος ). Το έδωσα και ήσυχα...
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #3
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από korkod Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα παπί 125 cc modenas Kristar του 06 καεί 3 λίτρα στα 100 πολλά δεν είναι;;; Ακούω από φίλους κάτι 2 λίτρα.. το πατάω η αλήθεια είναι συν ότι είναι σαν να πάει δικαβαλο επειδή έχω τα κιλά μου αλλά και πάλι πολλά δεν είναι;
    το 2 είναι η χαμηλότερη μέση κατανάλωση
    το 3 στις προδιαγραφές σου ακούγεται φυσιολογικό
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Τώρα σοβαρά το πας τάπα και αναρωτιέσαι? (Τα κιλά δεν τα αναφέρω καν). Κάνε μια δοκιμή να το πηγαίνεις χαλαρά να δεις οτι έχει διαφορά. Οτιδήποτε το πας στα κόκκινα θα κάψει παραπάνω.
    Πάτα το 0

  5. #5
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Γιατί δεν πρεπει ακούς τι κατανάλωση έχουν οι άλλοι...

    Γιατί τις τελευταίες μέρες στο φόρουμ έχουμε διαβάσει ότι 3/100 έχουν τα 150αρια πάπια, τα 300αρια σκούτερ και οι 750αρες μηχανές!

  6. #6
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παραπλήσια κατανάλωση έχει και το KAZE-R μου... : Από γέμισμα σε γέμισμα με το ζόρι 120κμ,και γενικώς αν πηγαίνω συνέχεια σβέλτα κάτω από 3 - 3,5 λιτ/100 ποτέ.. Λίγα σαν έξοδα μετακίνησης μεν, αλλά "αρκετά" για παπί δε....

    Το καλό είναι πως σχεδόν δεν έχει άλλα τρελά έξοδα...λάδια όποτε το θυμηθώ,μπουζί το ίδιο,λάστιχα όοοταν αρχίσει να γλυστράει
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της korkod
    Εγγραφή
    02/12/2018
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Όταν είχα το kress τόσο έκαιγε και ας είμαι νορμάλ στα κιλά μου. Πήγαινε και σαν τάφος (να χαρώ τα 9,5 άλογα που έγραφε ο αντιπρόσωπος ). Το έδωσα και ήσυχα...
    μάλλον λες για το modenas kriss, πάντως το Kristar που έχω πάει πολύ καλά μέχρι τα 100 σε καμία περίπτωση δεν θα το έλεγα αργό.τα ,0 80 τα έχει πολύ γρήγορα άνετα, απλά μετά τα 95 δυσκολεύεται να ανεβάσει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Τώρα σοβαρά το πας τάπα και αναρωτιέσαι? (Τα κιλά δεν τα αναφέρω καν). Κάνε μια δοκιμή να το πηγαίνεις χαλαρά να δεις οτι έχει διαφορά. Οτιδήποτε το πας στα κόκκινα θα κάψει παραπάνω.
    δεν το πάω κόφτες ούτε σπάω 1η 2αρα πχ απλά σε μεγάλες ευθείες το πατάω όσο πάει. Και πιο χαλαρά πέφτει στα 2.6 2.7 λίτρα 2.5 και κάτω δύσκολα.. θα δοκιμάσω να κάνω 100 χιλιόμετρα σαν παππούς να δω πόσο θα πέσει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Παραπλήσια κατανάλωση έχει και το KAZE-R μου... : Από γέμισμα σε γέμισμα με το ζόρι 120κμ,και γενικώς αν πηγαίνω συνέχεια σβέλτα κάτω από 3 - 3,5 λιτ/100 ποτέ.. Λίγα σαν έξοδα μετακίνησης μεν, αλλά "αρκετά" για παπί δε....

    Το καλό είναι πως σχεδόν δεν έχει άλλα τρελά έξοδα...λάδια όποτε το θυμηθώ,μπουζί το ίδιο,λάστιχα όοοταν αρχίσει να γλυστράει
    Το ίδιο μοτέρ φοράει και το δικό μου από kazer μου έχει βγει σκυλί μόνο λάδια κτλπ

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.595
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2019-05-11-04-26-15-670_com.kajda.fuelio.jpg 
Προβολές:	158 
Μέγεθος:	48,5 KB 
ID:	406715 110cc

  9. #9
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    Ena kriss που έχω 125 του 9 με 56000 χλμ καίει απο 2,7 μέχρι 3,2 ανάλογα τη χρήση . Αυτά τα 2 λτ /100 που βλέπω και εγώ για παπιά και 3λτ για 500αρια πρέπει να γίνονται στην κατηφορα .
    Modenas Kriss 125

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Ena kriss που έχω 125 του 9 με 56000 χλμ καίει απο 2,7 μέχρι 3,2 ανάλογα τη χρήση . Αυτά τα 2 λτ /100 που βλέπω και εγώ για παπιά και 3λτ για 500αρια πρέπει να γίνονται στην κατηφορα .
    Και σβηστα κατεβαινει στο μηδεν. Και εγω στο παπι σπανια πεφτω κατω απο 2,5 και ειναι πενηνταρι.
    Παντως θεωρω οτι το μηχανακι του φιλου καιει φυσιολογικα. Για να του φυγει η απορια ομως ας κανει το τεστ να το δουλευει πιο συμβατικα.

  11. #11
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    Παιζει επίσης ρόλο αν έχει μπαγκαζιέρα . Εχω δει κάτι παπιά με κάτι 30λιτρες που είναι λες και σέρνουν αλεξίπτωτο . Ζορίζει πολύ το μοτέρ και συνεπώς την κατανάλωση
    Modenas Kriss 125

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    Τα kaze-r και τα kriss εχουν οντως καταναλωση στα 3/100. Ειναι λιγο πανω απο τον μεσο ορο των παπιων με καρμπιρατερ. Εντυπωση μου κανει που το joy-r εχει μεση καταναλωση 2.5/100 εχωντας το ιδιο καρμπιρατερ και παραπλησιο μοτερ. Το αποδιδω στη πνιγμενη εξατμιση.

  13. #13
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν πρεπει ακούς τι κατανάλωση έχουν οι άλλοι...

    Γιατί τις τελευταίες μέρες στο φόρουμ έχουμε διαβάσει ότι 3/100 έχουν τα 150αρια πάπια, τα 300αρια σκούτερ και οι 750αρες μηχανές!
    Συμφωνώ, η κατανάλωση έχει σημαντική παράμετρο τον τρόπο οδήγησης. Πάντως το Honda NC750 εύκολα πηγαίνει με 3,3 L/100 km, αν το οδηγείς ήπια.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #14
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.821
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ, η κατανάλωση έχει σημαντική παράμετρο τον τρόπο οδήγησης. Πάντως το Honda NC750 εύκολα πηγαίνει με 3,3 L/100 km, αν το οδηγείς ήπια.
    Και το δικό μου εύκολα θα πάει στο 4 με τον ίδιο τρόπο.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2019
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Όταν είχα το kress τόσο έκαιγε και ας είμαι νορμάλ στα κιλά μου. Πήγαινε και σαν τάφος (να χαρώ τα 9,5 άλογα που έγραφε ο αντιπρόσωπος ). Το έδωσα και ήσυχα...
    και ποιό επελεξες παπι που να καιει ελαχιστα κστω απο 2 λιτρα στα 100 χιλιομετρα...? Με ενδιαφερει πολυ το θεμα φιλε γιατι θελω να αγορασω ισως και για μελλοντικη επεγγελματικη χρηση (εξωτερικες εργασιες στην εταιρεία που δουλευω) καποιο με 2.100 ευρω και γλυκοκοιταγα το ομορφουλι 125αρι με ψεκασμο, 2 διασκοφρενα, πολυ ανετη σελα και καμποσο χωρο κατω απο σελα το Keeway-Target-125 E4 (παπακι) ή το σκουτερακι της το Logic 125 E4, αλλα ΔΕΝ μπορω να βρω με τιποτα κατοχους να μου πουν εντυπωσεις.Μηπως τελικα το μικρο σκουτερακι της Honda το συμπαθητικο Vision 110 στα 2.200 ευρω ειναι η πιο εξιοπιστη λυση για να αγορασω κατι με αξιοπιστια και μικρη καταναλωση για κινηση μεσ την πολη μεχρι 100χιλιομετρα τελικη και να ΜΗΝ ξανα ασχοληθω...?

Παρόμοια θέματα

  1. Κατανάλωση FZ6 ?
    από THEOD στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2009, 17:29
  2. Κατανάλωση Innova
    από DrLo στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2005, 02:51
  3. Ερωτηση καταναλωση βενζινης.
    από FIRE-ZX-GSXR στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2005, 10:46
  4. κατανάλωση kle 500
    από καβασακιας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2004, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF