Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Bmwf650gs 2002 πρόβλημα

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2019
    Μηνύματα
    17
    Δεν ήμουνα μπροστά οταν το Αλαξε Αλλα μου το έδειξε οταν πήγα να το παρω,βέβαια είχε και Αλλα με το ίδιο πρόβλημα εκει όποτε άνετα θα μπορούσε να μου δείξει απο άλλο.. τελικά πρέπει να κάθεσαι εκει να βλέπεις δεν ειναι να εμπιστεύεσαι μαστορια

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Αν είσαι σίγουρος ότι τρέχει απο κει και στα έχει αλλάξει όλα πας για καπάκι. Βεβαιώθηκες?

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Ενα απο τα προερτια της προβληματικης αντλιας ειναι να δουλεύει υπερωρίες το βεντιλατερ...επισης ζεστη ανεξηγητη ειδικα στο αριστερο σου μπουτι οπως καθεσαι...

    Αλλο που θυμαμαι ειναι οτι οταν πλησίαζε να κλασει η μοτοσυκλετα εμφανιζε τραχια λειτουργια, το κιβωτιο γινοταν βαρύ και γενικως το μοτέρ ακουγοταν να ζορίζεται...γνωμη μου ειναι να το παρατηρήσεις ως εξης..

    Βαλε τη μηχανή σε ισιο εδαφος στο διπλο σταντ βαλτη μπροστά και αστη να δουλεύει ρελαντι για κανα δεκάλεπτο..παρατηρησε τι κανει το βεντιλατερ...αν αναβει πολυ γρηγορα αν δουλευει συνεχεια κτλ...

    Υστερα σκυψε αριστερα στη μοτο και δες προσεκτικα αν στάζει η τρυπιτσα που ειπες...αν στάζει θα πεφτει πανω στο λαιμο της εξατμισης και θα εξατμίζεται αμεσως παραγωντας μικρο ατμο για αυτο δεν το αντιλαμβανεσαι εν κινησει και ειναι καλο να το δεις ετσι...το λεπον αν σταζει πας ντουγρού στο μαστορα που υποθετω σου πηρε απο 80 μέχρι 130 ευρω για τη δουλειά και του λες παρτο φτιαχτο στάζει..

    Μην του πεις τπτ για καπακι ππυ συζητάμε εδω...αστο να δεις αν θα το πει μονος του...αν σου εχει αλλαξει οντως αντλία να ξέρεις οτι έχεις εγγύηση τουλάχιστον ενα χρονο εγγύηση ή καποια χλμ.

    Αν εχεις παρει και αποδειξη για ανταλλακτικά και εργασία και σου κανουν το βαρυ πεπόνι ξαναμιλαμε.

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2019
    Μηνύματα
    17
    Το πήγα μου το έσφιξε λιγο και μου είπε να το δω αύριο αν εχει στάξει,άμα εχει στάξει ειναι η μια φλαντζουλα γύρο γύρο απο το καπάκι μου είπε κάποιες φορες ειναι ελατοματικες η να εχει στράβωσει λιγο.αυτο με το βιντιλατερ φοβάμαι γιατί άμα αρχίσει δεν σταματάει αυτό ειναι νορμαλ;

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Οχι νορμαλ δεν ειναι και μπορει να σχετίζεται με προβληματικο θερμοστατη..ο μάστορας δεν το ειδε αυτο; του το πες;

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argikoms21 Προβολή μηνύματος
    Το πήγα μου το έσφιξε λιγο και μου είπε να το δω αύριο αν εχει στάξει,άμα εχει στάξει ειναι η μια φλαντζουλα γύρο γύρο απο το καπάκι μου είπε κάποιες φορες ειναι ελατοματικες η να εχει στράβωσει λιγο.αυτο με το βιντιλατερ φοβάμαι γιατί άμα αρχίσει δεν σταματάει αυτό ειναι νορμαλ;
    Aν έχει γίνει σωστή εξαέρωση στο ψυγέιο και αλλάγη λαδιών φαντάζομαι πως είναι φυσιολογικό(?).
    Τι λέει το μάνουαλ? Με ζεστό ή κρύο το μοτέρ ανοίγεις το βιδάκι εξαέρωσης? Μάλλον κρύο θα λέει...
    Το ελλατωματική φλάντζα δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ,εκτός κι αν τις κόβει μόνος του
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 15/05/2019 στις 19:36.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    λογικά θα το πήγες σε μάστορα που ξέρει τα bmw ...κ οχι σε κάποιον που φτιάχνει απο ποδήλατα μέχρι ...μηχανές για γκαζόν κ χορτοκοπτικά ...
    φίλος ειχε πάρει το ιδιο μηχανάκι σε 2μπουζο σε πολυ καλή κατάσταση μετά απο ελεγχο σε συνεργείο bmw κλπ ,κ το πούλησε μετά απο 6 μήνες λόγω μίζας κ ανορθωτή κ αντλίας νερού ,ενώ 2 φορές εμεινε στο δρόμο σε ταξίδι κ χάλασαν μάλιστα οι διακοπές του κ τίς 2 φορές...
    το αντάλλαξε σε μαγαζί ( κ μάλιστα ΔΥΣΚΟΛΑ κ μετά απο παζάρια το πήραν για ανταλλαγή ενώ το ειχε φτιάξει φυσικά - δεν ειναι εμπορικό μοντέλο κ βγάζει προβλήματα
    του ειπαν ενώ σε πολλά δεν το επαιρναν για πώληση μόνο για ανταλλαγή κ σε τιμή χώμα ...) το αντάλλαξε λοιπόν με ενα transalp 700 κ μετά απο 5 χρόνια κ 50.000 χλμ ΜΗΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑTA ,μόνο λάδια - φίλτρα κ 2 καμμένα λαμπάκια του εβγαλε μέχρι σήμερα ...bmw ακούει κ την βρίζει για ωρες ,σχετικά με το βεντιλατέρ να σού ελέγξει ολο το κύκλωμα του ψυγείου ο μάστορας κ φυσικά να αλλάξεις τα υγρά του ψυγείου κ θερμοστάτη αν χρειάζεται

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παίζει το transalp 700 να είναι πιο αναξιόπιστο από το GS
    Και αυτός που του είπε ότι δεν είναι εμπορικό μοντέλο το BMW τέρμα άμπαλος

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2019
    Μηνύματα
    17
    Νομίζω ειναι να μην σου τύχη.. εμένα ενα γνωστός πουείχε το συγκεκριμένο μηχανακη το Εφτασε τριακόσιες χιλιάδες χιλιόμετρα και πέρα απο την τρόμπα δεν του έβγαλε τίποτα αλλο

  10. #40
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Αν ξεχειλώνει το housing του ρουλεμάν είναι θέμα, φτιάχνεται όμως, θα πας σε μηχανουργό που ασχολείται με κεφαλές και ρεκτιφιέ.
    Μην εμπιστευτείς μεταχειρισμένο, δεν πρόκειται να ξεφύγει από τη θέση του... η δουλειά του είναι, αν του ξέφευγαν διάφορα θα είχε κλείσει!

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    εντάξει παιδιά μην το θάψουμε το μηχανάκι...ειναι αξιόπιστο και εχει μοσχοπουλήσει παγκοσμίως, αλλα ειναι και εικοσι ετων και τα θεματακια του τα έχει...μην αρχίσουμε το δίπολο ευρωπη-τζαπαν δεν οδηγεί πουθενά...

    (κι εγώ πχ μπορώ να πω ότι βλέπω τα πλαστικά του τρανσαλπ 700 στο δρόμο και γελάω...ξεπλυμάν σε χρόνο dt)

    οι αντλίες πάντως ήταν απο την αρχή της ιστορίας του το αδύναμο σημείο του, το ίδιο και στα πηγασο της aprilia οπου το ίδιο μοτέρ φορούσαν..τον ροταξ των αυστριακών...

    παρεμπιπτόντως η aprilia το σετακι αντλίας (άξονας-τσιμουχακια) το δίνει πολύ φθηνότερα από την BMW και ειναι ακριβώς το ίδιο απο οτι έχω διαβάσει σε άλλα φόρα.

  12. #42
    Λεωφορειολωριδάκιας
    Εγγραφή
    07/06/2006
    Μηνύματα
    127
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argikoms21 Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ειναι να μην σου τύχη.. εμένα ενα γνωστός πουείχε το συγκεκριμένο μηχανακη το Εφτασε τριακόσιες χιλιάδες χιλιόμετρα και πέρα απο την τρόμπα δεν του έβγαλε τίποτα αλλο
    καλημέρα, εάν συνεχιστεί το ζόρι πάρε το μηχανάκι και πήγαινε στο συνεργείο στο Γέρακα να ρίξει μια ματιά. Το δικό μου έχει 150.000 χλμ κοντά, το θέμα με την τρόμπα εκεί κατάφερα να το λύσω.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. πρόβλημα σε LC4 του 2002
    από giorgio131 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2016, 19:45
  2. HONDA CBF 600 F4I - 2002 - Προβλημα Με Το Γκαζι
    από CBarbas στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2015, 15:05
  3. Πρόβλημα Spyball - Freewind 2002
    από spurosk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2012, 16:05
  4. Προβλημα με yamaha r6 2002
    από dimitris_liv στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2010, 07:26
  5. προβλημα με κορνα gs 650 2002
    από dzaras στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2010, 21:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF