Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: honda supra x helmin 125,honda astrea 110,crypton s 115,daytona velos 125

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22

    honda supra x helmin 125,honda astrea 110,crypton s 115,daytona velos 125

    Kalispera ime anamesa se auta ta 4 thelo ena pou na mi mou vgali provlima ama kano merikes mikres veltiosis dn ime kai poli tis taxititas ala thelo na kano mikres veltiosis ti mou protinete

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.542
    Σου προτείνουμε:
    1. Να γράφεις ελληνικά.
    2. Να μην κάνεις μερικές μικρές βελτιώσεις. Τσάμπα τα λεφτά.

    Τώρα αυτά ήταν στο προτείνουμε..επειδή εσύ θα κάνεις ότι νομίζεις στο τέλος, εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα το γιαμαχα και θα έβρισκα σοβαρό μάστορα να του τα ακουμπάω μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι τσάμπα τα σκάω και δουλειά δεν γίνεται..

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Σημφονω με αυτο που λες και εχεις δικιο οτι θα κανω ετσι καλιος καπιες βελτιοσεις αλλα δεν υπαρχουν μερικες μικρες 'υγιες' να το πω και ετσι βελτιοσεις για να παει λιγο πιο γρηγορα ενα παπι;Δεν μου αρεσουν οι καγκουριες απλα θελω ενα παπι παρομιο με το κρυπτον χ ετσι οπως βγενει απο τη μανα του π.χ γρηγορο ,ομορφο,αξιοπηστο (οταν ενοω γρηγορο ενοω να ανεβασω λιγο κιλα ροπης και αλογα να ειναι λιγο πιο δηνατο απο τη μανα του οχι να το πειραξω πολυ και να εχω αλα προβληματα μετα )και ψαχνω μια λιση για να μη παρω το κρυπτον χ εχεις κατι να μου προτινεις;Θα επερνα ενα απο τα αλα με σημπλεκτη στο χερι αυτα τα κενουργια honda gtr,sym vf,αλλα το θελω και για ντιληβερι οποτε δεν βολευει με σημπλεκτη στο χερι θα επερνα απο τη το daytona velos που ειναι ωραιο μου αρεσει αλα δεν ξερω αν αντεχει η αν μετα απο 2 χρονια εχει γινει χρεπει και τριζουν τα πλαστικα γτ εχω ακουσει πολα για daytona και σηνεργιο συχνα και ειμαι λιγο προβληματισμενος απο την αλη και το κυπτον σ ειναι ωραιο αλλα επιδι το εχουν αλαξει απο σπορ εμφανισι σε πιο κιριλε ισως δν αντεχει μερικες μικροβελτιοσεις παλι δεν ξερω καλα κιολας θα ακολουθησω τη γνωμη σου
    Τελευταία τροποποίηση από Grigoris8; 14/05/2019 στις 18:59.

  4. #4
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #5
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Με τα λεφτά που θα δώσεις για τις "βελτιώσεις" παίρνεις κατευθείαν το crypton R.... Οτιδήποτε άλλο είναι πεταμένα λεφτά.
    Επίσης προσπάθησε να μην γράφεις σε στυλ sms, κάποιοι εδώ είμαστε περίεργοι γέροι...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Αν κρυπτον ς ρε παιδια επιδι ειναι κενουργιο και δεν το ξερω λετε θα του τεριαξουν καπιες μικρες βελτιωσεις η θα αλαξει και η σημπερηφορα του στο δρομο

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Ειμαι καινουργιος εδω για αυτο δεν ξερω ακομα καλα πως παει οσο αναφορα το κρυπτον ρ μου αρεσει η ιδεα σου αλα θα βρω σε καλη κατασταση;Επειδη ειναι παλιας χρονολογιας τι πρεπει να προσεξω

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Το οτι γραφεις καλυτερα greeklish...απο την ελληνικη...το περναω....
    Φιλε μου....ΚΙΛΑ...ροπης ετσι οπως το λες διαβαζετε...οτι θα ανεβασεις τιποτα τονους κιλων
    1.23 βγαζει το Χ...ποσο να το πας με ''μικρες''βελτιωσεις'' ?
    Ποσο περισσοτερο να τρεξεις ντελιβερι πανω απο 100-120 που τα παει το μηχανακι...μεσα στην πολη!~

    φιλε μου ασε το μηχανακι οπως ειναι...μην το σκαλισεις εκτος εαν θες να του βαλεις περιφεριακα κομματια
    μια γεφυρα--ενα προστατευτικο αλλυσιδας με το λογοτυπο--- αλλες ζαντες--μανετα χρωματιστη με λογκο yamaha κ.α
    Επισης σκεψου οτι τα εξοδα που θα κανεις τα κανεις για σενα και μονο...
    οταν θα το δωσεις...κανεις δεν πληρωνει την αξια των αξεσουαρ ΠΟΤΕ ΟΜΩς..
    καθως οτι ειναι πειραγμενο-σκαλισμενο γεναει αμφιβολιες για την αξιοπιστια του!

    ΑΥΤΑ !

  9. #9
    xr rules Το avatar του/της thanosgp
    Εγγραφή
    11/08/2017
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grigoris8 Προβολή μηνύματος
    Kalispera ime anamesa se auta ta 4 thelo ena pou na mi mou vgali provlima ama kano merikes mikres veltiosis dn ime kai poli tis taxititas ala thelo na kano mikres veltiosis ti mou protinete
    Το τελευταίο με επιφύλαξη...καλύτερα modenas αν δεν πάρεις crypton
    ἕν οἶδα, ὅτι οὐδέν οἶδα

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Εχεις ενα δικιο σε αυτο θα το σκεφτω απκα το θελω να στροφαρει λιγο πιο πολυ τρ ειχα μοντενασ σκυλη και αυτο απλα ειχε γινει ενα ατιχιμα και..πιστευω το κρυπτον σ να αποδιχθει σκυλι ..

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanosgp Προβολή μηνύματος
    Το τελευταίο με επιφύλαξη...καλύτερα modenas αν δεν πάρεις crypton
    μοντενας ειχα τωρα εχω ενα μονο μου τραβαει τη περιεργια το modenas gt 135 αλλα δεν εχει πολι ζιτισι και αντε να βρισκεις ανταλακτικα

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grigoris8 Προβολή μηνύματος
    Θα επερνα ενα απο τα αλα με σημπλεκτη στο χερι αυτα τα κενουργια honda gtr,sym vf,αλλα το θελω και για ντιληβερι οποτε δεν βολευει με σημπλεκτη στο χερι
    Aν δεν είσαι πακετάς σε καφέ να χρειάζεσαι το αριστερό σου χέρι για την τσάντα (που και αυτό κανονικά δεν είναι σωστό) δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην πάρεις κάποιο απ τα προαναφερθέντα για κάθε μέρα. Commuter μηχανάκια είναι με λίγο παραπάνω γκάζι και για περιαστικές διαδρομές. Αν δεν θέλεις καθόλου ταχύτητες υπάρχουν τα sym/kymco 150-200cc αυτόματα. Το ίδιο κοστίζουν και είναι πολύ πιο ξεκούραστα κάθε μέρα χωρίς να είναι πολύ ακριβότερα σε κόστη χρήσης.
    Οι μικρές βελτιώσεις που λες σε σχέση με τα λεφτά που θα δώσεις δεν θα σου δώσουν τίποτα σημαντικό σε επιδόσεις. Το να αλλάξεις εξάτμιση -για να έχει παραπάνω ροπή(!!)- σε επαγγελματικό μηχανάκι που περνάει μέσα από γειτονιές μεσημέρια βράδια 8-9 ώρες κάθε μέρα το θεωρώ εγκληματικό! Τις αισθητικές βελτιώσεις τις θεωρώ ακόμη περισσότερο πεταμένα λεφτά. Καλύτερα να κρατήσεις τα 300-400 ευρώ που θα έδινες για μικρές βελτιώσεις και να πάρεις καλύτερο μπουφάν και κράνος ή αργότερα μεγαλύτερη/δυνατότερη μηχανή.
    Όλα είναι δρόμος

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2015
    Μηνύματα
    19
    Να τολμήσω να ρωτήσω ηλικία ή μπα;

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Γιώργης Προβολή μηνύματος
    Aν δεν είσαι πακετάς σε καφέ να χρειάζεσαι το αριστερό σου χέρι για την τσάντα (που και αυτό κανονικά δεν είναι σωστό) δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην πάρεις κάποιο απ τα προαναφερθέντα για κάθε μέρα. Commuter μηχανάκια είναι με λίγο παραπάνω γκάζι και για περιαστικές διαδρομές. Αν δεν θέλεις καθόλου ταχύτητες υπάρχουν τα sym/kymco 150-200cc αυτόματα. Το ίδιο κοστίζουν και είναι πολύ πιο ξεκούραστα κάθε μέρα χωρίς να είναι πολύ ακριβότερα σε κόστη χρήσης.
    Οι μικρές βελτιώσεις που λες σε σχέση με τα λεφτά που θα δώσεις δεν θα σου δώσουν τίποτα σημαντικό σε επιδόσεις. Το να αλλάξεις εξάτμιση -για να έχει παραπάνω ροπή(!!)- σε επαγγελματικό μηχανάκι που περνάει μέσα από γειτονιές μεσημέρια βράδια 8-9 ώρες κάθε μέρα το θεωρώ εγκληματικό! Τις αισθητικές βελτιώσεις τις θεωρώ ακόμη περισσότερο πεταμένα λεφτά. Καλύτερα να κρατήσεις τα 300-400 ευρώ που θα έδινες για μικρές βελτιώσεις και να πάρεις καλύτερο μπουφάν και κράνος ή αργότερα μεγαλύτερη/δυνατότερη μηχανή.
    Οσο ημουν ντιλιβερι εκανα καφε οποτε με τσαντακι στο χερι τωρα δεν ξερω αμα κανω παλι καφε εχω σκευτει και εγω το αυτοματο γιατι με εξιπιρετουν τα κιβοκα του απλα εχω ακουσει οτι καθε 30 40 χιλιαδες χιλιομετρα θελει 200 300 ευρω για σερβισ ιμαντες και τετια αλα δν ειμαι και σιγουρος αν σε ολα παει το ιδιο δεν γνωριζω καλα απο αυτονατα ανετα διζχνουν παντος,οσως κανω και αυτο που ειπες να κατσω με ενα παπι να κανω τη δουλια μου και αργοτερα παρω μια μεγαλητερη μηχανη
    Τελευταία τροποποίηση από Grigoris8; 15/05/2019 στις 07:53.

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tompgr Προβολή μηνύματος
    Να τολμήσω να ρωτήσω ηλικία ή μπα;
    Βεβεως 19 αν μου δικεολογισεις την ερωτηση σου..Εμενα κυριως με ενδιαφερει η αγορα που θα κανω για να μη σκευτομε μετα οτι επρεπε να παρω κατι αλο τωρα λογικα για να θελω λιγο παραπανω να στροφαρει δεν ειμαι 50 χρονων αλλα ουτε ο καγκουρας της γειτονιας.Ψαχνω ενα καινουργιο μηχανακη που να δεχετε καπιες μικρες βελτιωσεις τωρα αν δεν υπαρχει ισως παρω το κρυπτον σ και του βαλω μια εξατμισι που δν κανει τοσο θορυβο οχι οτι θα αλαξει κατι με μια εξατμιση αλα ειναι μια αρχη μεχρι να δω πως σημπεριφερετε γιατι με ενδιαφερει η σημπερηφορα στο μηχανακη να μινει ιδια.Αν εχεις κατι να μου προτινεις πες μου

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. honda supra-x 125 helmin
    από mpampis1979 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2019, 20:50
  2. Τρακάρισμα από Yamaha CRYPTON X σε HONDA SUPRA X HELMIN
    από YAMAYAMA21 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2018, 17:47
  3. Honda supra x 125 η κατι αλλο;
    από Manos86 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2016, 20:33
  4. Suzuki AG Address vs Honda ANF 125 Innova vs Yamaha Crypton R 115 vs Modenas Kristar
    από sNaKeGT στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF