Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 50

Θέμα: Επιλογή full face κράνους με budget 300-400E

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nektarios20vt Προβολή μηνύματος
    Όχι το φιμε γυαλί δε Μ ενδιαφέρει γιατί θα βάλω φιμε ζελατίνα κατι που το hjc έχει με την αγορά.Ναι το βάρος με νοιάζει μιας και κινουμαι στην πόλη.Οταν τα δοκίμασα δεν κατάλαβα τόση διάφορα στο κεφάλι μου απ' το βάρος προφανώς γιατί δεν τα φόρεσα για πολύ ώρα.
    στο δικο μου η φιμε ειναι η light smoke, δεν ειναι πολυ σκουρα, τη φοραω κανονικα και νυχτα χωρις κανενα απολυτως προβλημα...μη σου πω οτι για μερα θα την ηθελα ενα τικ πιο σκουρα...αλλα αυτα ειναι γουστα.
    Ολα φαινονται καλυτερα πανω σε δυο τροχους......

  2. #32
    Πέρασε μια βόλτα από τον Ιταλό (Μιχαλακοπούλου)να ρίξεις μια ματιά κ στα suomy sr sport.

  3. #33
    ανέ-μελος Το avatar του/της KAGOURO
    Εγγραφή
    20/08/2010
    Μηνύματα
    243
    OGK KABUTO σε προσφορά αυτή την εποχή στο budget που θέλεις....κι αυτό στο λέω όντας κάτοχος ARAI RX7RR, ARAI QUANTUM F, SHOEI XR1100, κι ενός OGK KABUTO !

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    ακομα να παρει κρανος αυτος? τοσο καιρο δεν κυκλοφορεί η παει με κανα jet ZEUS?

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2019
    Μηνύματα
    12
    Ναι φίλε μου ακόμα να πάρω κράνος.Οταν αγοραστεί θα ενημερώσω για την επιλογή που εκανα .Ευελπιστώ εντός της εβδομάδος να έχουμε νέα.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    +1 για τα KABUTO

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2019
    Μηνύματα
    12
    Καλησπέρα!Σήμερα έγινε επιτέλους η αγορά του κράνους.Πηρα το Hjc rpha11 από τον επίσημο αντιπρόσωπο στην Καλλιρόης.Τελικα το πήρα από Ελλάδα γιατι από helmetcity ειχα μόνο δύο επιλογες σε rpha11 με χρώματα που δεν μου πολυαρεσαν. Εντυπώσεις απο αύριο που θ αρχίσω τα πήγαινε έλα στα δουλειά.Ευχαριστω πολύ όλα τα παιδια για τις απαντήσεις και την βοήθεια τους

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    σε αυτα τα λεφτα, ασχετα αν ο αρχικος φιλος που ανοιξε το θεμα εχει το helmetcity πολυ καλες προσφορες και νουμερα στο schuberth sr2 και στο shoei nxr. τουλαχιστον se medium kai small επιλογες σιγουρες

  10. #40
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    135
    Καλησπέρα, ανάμεσα σε hjc rpha11, X-lite X 802RR, X-lite X 803, LS2 Arrow C Evo FF323 Carbon και Shark Race-r Pro ποιο θα προτιμούσατε? Μηχανάκι tuono, υπάρχων κράνος agv corsa. Λόγως αλλαγής ηλικία και θεωρώ τον μηχανισμό της ζελατίνας εξαιρετικά ευαίσθητο. Για X-lite δεν έχω ιδέα, υπάρχει κάποιος κάτοχος? Αυτά που έχω γράψει είναι παρόμοια μοντέλα? Έχουν μεγάλες διαφορές ή να δω ποιο μου κάθεται καλύτερα? δίνω ένα προβάδισμα στο rpha λόγω δώρου ζελατίνας. Τα κάρμπον γρατσουνίζονται πιο εύκολα?
    Ευχαριστώ
    go big or go home!!!

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από L.omerta Προβολή μηνύματος
    hjc rpha11 καλό, ελαφρύ, πολύ καλή τιμη, X-lite X 802RR έχει καταργηθει, μονο στοκ σε καλη τιμη αλλα θα πηγαινα στο 803, X-lite X 803 αν ειναι σαν το 802 θα ειναι φοβερο κράνος, πολύ ελαφρυ αλλα αν πας εκει καλυτερα να δεις την καρμπον έκδοση, LS2 Arrow C Evo FF323 δεν έχω αποψη Carbon και Shark Race-r Pro έχει αλλάξει απο την πρωτη γενια ή ειναι ακόμη το ίδιο κέλυφος? κορυφαιο κράνος
    το βερνικι ειναι το ίδιο οποτε δεν παιζει θεμα γραντζουνιας. αν μπορείς να παρεις φουλ καρμπον, να παρεις. έχει μονο πλεονεκτήματα.
    βρες reviews και μετά δοκίμασε. πας σε τοσο ακριβα κράνη που το μονο που εχει σημασια ειναι η καλη εφαρμογη

  12. #42
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    135
    Τα x-lite τα βρίσκω carbon και το 802 και το 803 στα 293€ και 352€ αντίστοιχα. Οι τιμές για τα υπόλοιπα είναι εκεί ανάμεσα, πιο ακριβό από όλα είναι το shark στα 387€, το rpha με τα γραφικά που θέλω(star wars boba fett) στα 328€. Με ενδιαφέρει πιο πολύ εξαερισμοί και αεροδυναμική. Με το agv είχα βολευτεί αρκετά σε αυτό το θέμα αλλά δεν έχω δοκιμάσει και κάτι άλλο για πάνω από 30 λεπτά διαδρομή. Οι τιμές αυτές είναι από helmet city. Τα 802 δηλαδή να είναι stock 1-2 χρόνων ή παιζει και παραπάνω?
    go big or go home!!!

  13. #43
    make love not work Το avatar του/της L.omerta
    Εγγραφή
    18/04/2005
    Μηνύματα
    135
    Ανάμεσα σε x-lite 802 carbon στα 293€ και σε rpha 11 απλό στα 328€ τι θα προτιμούσατε?
    go big or go home!!!

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Η 1η συμβουλή είναι φόρα το για να δεις που σου δημιουργεί δυσφορία και εάν μπορεί αυτό να διορθωθεί (πχ πλαϊνά μάγουλα από μεγαλύτερο μέγεθος)
    Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η εφαρμογή στο μέτωπο και στα αυτιά. Εάν σε πιέζει εκεί δεν γίνεται τίποτα. Πας σε άλλο σχέδιο αναγκαστικά.

    Μπορώ να μιλήσω μόνο για το Shark race-r pro (2η γενιά(series 2) 4 ετών και 30.000Km που το έχω στην κατοχή μου))
    Ταιριάζει άψογα στο δικό μου κεφάλι (ο Νο1 παράγοντας καθώς είμαι ήδη παθών λάθος αγοράς κράνους που με πίεζε στο μέτωπο)
    Άψογος εξαερισμός
    Ζελατίνα 4mm που σου δημιουργεί εμπιστοσύνη μόνο που την βλέπεις.
    Καλή γενικότερα ποιότητα. Δεν έχει φθαρεί κάτι.
    Περνάει όλες τις προδιαγραφές και έχει 5 αστέρια στο μισητό test της Sharp.
    Γενικά ήσυχο σε θόρυβο ( το πιο ήσυχο που είχα ποτέ μου, αλλά φυσικά δεν έχω δοκιμάσει τα τελευταία Shoei των 800€)
    Έχει και θέση για ακουστικά Bluetooth για όποιον τον ενδιαφέρει.
    Μειονέκτημα είναι η εντελώς αντί-εργονομική θέση ανοίγματος της ζελατίνας (μου πήρε ένα χρόνο να την συνηθίσω) και κάποιες βίδες στην ζελατίνα
    που λύθηκαν (στα 4 χρόνια) και έπρεπε να τις ξανα-σφίξω.

    Από τότε (2014) τα νεώτερα μοντέλα ίσως έχουν μικροδιαφορές-βελτιώσεις
    Τελευταία δοκίμασα διάφορα Nolan (ψάχνοντας ένα ανοιχτό κράνος ). Πολύ ανεβασμένη ποιότητα σε σχέση με το παρελθόν
    Έβαλα και το νεότερο X803 από περιέργεια .
    Δυστυχώς δεν ταιριάζανε στην κεφάλα μου (και αυτό δεν έχει να κάνει τίποτα με την ποιότητα ή ασφάλεια που προσφέρουν)

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    καλησπερα παιδια, για να μην ανοιγω αλλο θεμα μιας και ειναι το ιδιο με αυτο, θελω να ρωτησω και εγω το εξης. Εχω το schuberth c3 ανοιγωμενο, γιατη μονο αυτα με βολευουν, αλλα απο εξαερισμο με αριστα το 10 θα του εβαζα 3. απο ανεση ειναι ιδανικο για τα δικα μου δεδομενα. θελω την γνωμη σας για ανοιγωμενο κρανος με πολυ καλο εξαερισμο.σημειωτεον οτι το schuberth c3 εχει μια εισαγωγη οπως ολα μπροστα, και μια εισαγωγη στο κεντρο οπως τα ποιο πολλα κρανη, αλλα δεν εχει εξαγωγη αερα για να κανει κυκλωμα ο αερας και να δροσιζει το κεφαλι. με συνέπεια το καλοκαιρι να του λείπει το σαμπουαν για να κανω μπανιο. και ειναι κριμα για μια τετοια εταιρεια να μην εχουν προβλεψει το θεμα αυτο.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2013, 12:25
  2. Full-face με μικρό κέλυφος;
    από fonzareli στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2011, 10:45
  3. Περί Κράνους Νolan N84 full face
    από theocris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2007, 12:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF