Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: Πατέντα της Honda για μεταβλητή θέση οδήγησης

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Τα SS μια χαρά πάνε και στο δρόμο χωρίς να σαι δημόσιος κίνδυνος.....αυτές τις υπερβολές πια....ουφ...Όσο για αυτούς που βάζουν καρατιμονα σε SS...εεε λοιπόν πάω στοίχημα υπάρχει ειδικό μέρος στην κόλαση για αυτούς
    Σε επαρχιακό με λακούβες και χαλίκια?
    Ή στους νέους Εθνικούς δρόμους που είναι ευθείες?

    Θα μου άρεσε να νοικιάσω για την εμπειρία αλλά μέχρι εκεί.

    Αν είχα πίστα κοντά μου θα μου άρεσε για το χαβαλέ πού και πού αλλά ακόμα είμαι πολύ μικρός οδηγικά για SS (και έτσι θα μείνω) άσε και το ύψος που μου το απαγορεύει!

  2. #17
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Z1000 SX...θεωρω απο τα καλυτερα στην κατηγορια τους.
    Εχω ανεβει στατικα κ εντυπωσιαστηκα.

    Αν θελετε ανεση κ SS παρτε Suzuki...

    ε ναι, αυτο ειναι σπορ τουρινγκ, μαζι με το σουζουκι gsxs1000f...τα ειχα δει σε εκθεση, το καβα ειναι πολυ ομορφο, το σουζουκι κακασχημο (αν και πολυ καλυτερο απο το καβα)....το πιο εντυπωσιακο απ ολα ηταν το H2 touring πως το λενε αλλα και η τιμη του ξεφευγει...

  3. #18
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    ε ναι, αυτο ειναι σπορ τουρινγκ, μαζι με το σουζουκι gsxs1000f...τα ειχα δει σε εκθεση, το καβα ειναι πολυ ομορφο, το σουζουκι κακασχημο (αν και πολυ καλυτερο απο το καβα)....το πιο εντυπωσιακο απ ολα ηταν το H2 touring πως το λενε αλλα και η τιμη του ξεφευγει...
    Αν κ Suzukακιας το Kawa ειναι πολυ καλυτερο οσον αφορα τον συνεπιβατη κ πως καθεται.
    Το Suzuki αν επαιρνε δικαβαλο σωστο κ οχι λες κ εισαι σε SS θα ηταν γαμω τις επιλογες.
    H2 απλα δεν ειναι για εμας τους κοινους θνητους.
    Ride(s) the wind of change...

  4. #19
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Σε επαρχιακό με λακούβες και χαλίκια?
    Ή στους νέους Εθνικούς δρόμους που είναι ευθείες?

    Θα μου άρεσε να νοικιάσω για την εμπειρία αλλά μέχρι εκεί.

    Αν είχα πίστα κοντά μου θα μου άρεσε για το χαβαλέ πού και πού αλλά ακόμα είμαι πολύ μικρός οδηγικά για SS (και έτσι θα μείνω) άσε και το ύψος που μου το απαγορεύει!
    Παντου με χαλικια λακουβες και κακοτεχνιες...ορεξη και να υπαρχει...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #20
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.129
    Όποιος αντέχει έχει ss και πιστεύω ότι θα το ευχαριστιέται και εγώ είχα κάποτε... όταν άρχισε να με κουράζει άλλαξα στυλ και πέρασα στις καρατιμόνες και τώρα σε ον οφ (ο θεός να το κάνει ον οφ... τες πα).

  6. #21
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αν κ Suzukακιας το Kawa ειναι πολυ καλυτερο οσον αφορα τον συνεπιβατη κ πως καθεται.
    Το Suzuki αν επαιρνε δικαβαλο σωστο κ οχι λες κ εισαι σε SS θα ηταν γαμω τις επιλογες.
    H2 απλα δεν ειναι για εμας τους κοινους θνητους.
    το Η2 δεν ειναι τοσο ακριβο...και απο κοντα ειναι πολυ ψαρωτικο (μιλαω για το τουρινγκ)...αλλα φαινεται λιγο σα να τα εκανε μανταρα η καβα, γιατι το 1000σχ ειναι λιγο κακο σε στησιμο απ οτι λενε, και απο γκαζι πολυ detuned (20 αλογα κατω απο το σουζουκι) και πιθανως να το εκαναν ετσι για να μη κανιβαλισει το Η2...το Η2σχ απο την αλλη ειναι και αυτο καπως μετριο απ οτι λενε οι περισσοτεροι (πιθανως για να μη κανιβαλισει το Η2 ??? )

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Z1000 SX...θεωρω απο τα καλυτερα στην κατηγορια τους.
    Εχω ανεβει στατικα κ εντυπωσιαστηκα.

    Αν θελετε ανεση κ SS παρτε Suzuki...
    ΕΝΑ ειναι το μηχανακι που συνδιάζει ΑΝΕΣΗ + SS = S1000xr

    Ειναι 160 αλογα 4κύλινδρο εν σειρά και σε βαζει στην μπρίζα ΕΝΩ ειναι ΑΝΕΤΟ

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Τώρα θέλετε και τα λέτε κάποιοι; Μια χαρά κάνουν ό,τι θες τα SS. Κάποιοι κάνουν 1500χλμ σε 2 μέρες σε βουνίσια στροφιλίκια και δεν πάνε στο ορθοπεδικό μετά και ειναι 40-45+

    Μια χαρά πάνε όπου θες. Και αργά και σβέλτα και γρήγορα αν το 'χεις. Αλλά οκαθένας μπορεί να επιλέξει αυτό που του αρεσει οτπικά και μπορεί οδηγικά και τέλος αυτές οι κόντρες μεταξύ μοτό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Τώρα θέλετε και τα λέτε κάποιοι; Μια χαρά κάνουν ό,τι θες τα SS. Κάποιοι κάνουν 1500χλμ σε 2 μέρες σε βουνίσια στροφιλίκια και δεν πάνε στο ορθοπεδικό μετά και ειναι 40-45+

    Μια χαρά πάνε όπου θες. Και αργά και σβέλτα και γρήγορα αν το 'χεις. Αλλά ο καθένας μπορεί να επιλέξει αυτό που του αρεσει οτπικά και μπορεί οδηγικά και τέλος αυτές οι κόντρες μεταξύ μοτό.
    μερικοι τα κανουν και με ποδηλατο, αυτο δε σημαινει οτι ειναι και ανετο

    επισης εσυ εχεις 954, δοκιμασε με κανενα συγχρονο 1000αρι που ειναι σαν 125

    αυτο που θα καθορισει κυριως ομως αν θα ειναι παλεψαμπλ σε ενα ςς ειναι το υψος σου...αμα εισαι πανω απο 1.85, οι ελπιδες ειναι ελαχιστες για να περασεις οκ και να μη βλαστημας...μια δυο φορες θα εχει πλακα, μετα ειναι μαρτυριο

    btw, οταν μιλαμε για ςς αναφερομαι κυριως στα 1000αρια...αλλα πλεον εχουν γινει τοσο εξωφρενικα δυνατα που δε νομιζω να μπορει ανθρωπος να τα ευχαριστηθει στο δρομο...τωρα βεβαια εξαρταται και απο το πως διασκεδαζει ο καθενας...προσωπικα με το 1/3 του γκαζιου μονιμα δε θα ενιωθα καμμια ευχαριστηση

  10. #25
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    μερικοι τα κανουν και με ποδηλατο, αυτο δε σημαινει οτι ειναι και ανετο

    επισης εσυ εχεις 954, δοκιμασε με κανενα συγχρονο 1000αρι που ειναι σαν 125

    ...
    Δεν μιλάω για μένα. Μιλάω για τζιξερ Κ9 που έχει οργώσει όλη την Ελλάδα. Δεν καταλαβαίνω όμως, τ είπα και πιο πάνω: Αν δεν μπορείς να το καβαλήσεις γιατί είσαι κοντός ή πολύ ψηλός ή δεν μπορείς να διαχειριστείς το γκάζι/φρενο ενός SS παίρνεις κάτι άλλο που σε βολεύει, ξέρω γω όλα τα μεγάλα ονοφφ πλέον τουριστικά είναι. Ή κάνα RT/LT.... να βλέπεις και τα χαμομήλια.

    Εκτός αν είναι να κάνω Αθήνα Ορεστιάδα, που ΟΚ, και με το τρένο έχεις περισσοτερο αντβέντσουρ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #26
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Μωρε μια χαρα κανεις χλμ με το SS αλλα σιγουρα παιζει ρολο κ η καθε θεση του εκαστοτε SS.
    Εγω σε 400χλμ θα χτυπησω την 100αρα μου μετα απο 13 χρονια κ πολλα απο αυτα σε ταξιδια μεσα/εξω (δικαβαλος η μονος).
    Σιγουρα παιζει ρολο κ ο αναβατης κ η ηλικια.

    Το 954 δεν το λες κ πολυ βολικο (οσο θυμαμαι...πανε κ καμια 10αρια χρονια που το καβαλησα).

    Κατι ταξιδια με LT που εχω κανει...ολο γλυκα.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν μιλάω για μένα. Μιλάω για τζιξερ Κ9 που έχει οργώσει όλη την Ελλάδα. Δεν καταλαβαίνω όμως, τ είπα και πιο πάνω: Αν δεν μπορείς να το καβαλήσεις γιατί είσαι κοντός ή πολύ ψηλός ή δεν μπορείς να διαχειριστείς το γκάζι/φρενο ενός SS παίρνεις κάτι άλλο που σε βολεύει, ξέρω γω όλα τα μεγάλα ονοφφ πλέον τουριστικά είναι. Ή κάνα RT/LT.... να βλέπεις και τα χαμομήλια.

    Εκτός αν είναι να κάνω Αθήνα Ορεστιάδα, που ΟΚ, και με το τρένο έχεις περισσοτερο αντβέντσουρ.

    δεν αντιλεγω...απλα αυτο που λεω ειναι πως τα τελευταια μηχανακια εχουν γινει πρακτικα οσο γρηγορα ηταν τα παλαιοτερης γενιας ςς (140βαλε τροχο αλογα) οποτε απο τη στιγμη που μπροεις με ενα καναπε οπως το μουλτι 1200 1290 η σσ1000χρ να κινηθεις εξισου γρηγορα με ενα παλαιοτερο ςς, πλεον τα μηχανακια αυτα εχουν χασει καπως το νοημα της υπαρξης τους...αρχες 2000 αν καποιος ηθελε γκαζι αναγκαστικα επρεπε να παει σε ςς...

    τωρα μπορει να εχει το ιδιο γκαζι δικαβαλος με τριπλετα και σελα πολυθρονα

  13. #28
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    δεν αντιλεγω...απλα αυτο που λεω ειναι πως τα τελευταια μηχανακια εχουν γινει πρακτικα οσο γρηγορα ηταν τα παλαιοτερης γενιας ςς (140βαλε τροχο αλογα) οποτε απο τη στιγμη που μπροεις με ενα καναπε οπως το μουλτι 1200 1290 η σσ1000χρ να κινηθεις εξισου γρηγορα με ενα παλαιοτερο ςς, πλεον τα μηχανακια αυτα εχουν χασει καπως το νοημα της υπαρξης τους...αρχες 2000 αν καποιος ηθελε γκαζι αναγκαστικα επρεπε να παει σε ςς...

    τωρα μπορει να εχει το ιδιο γκαζι δικαβαλος με τριπλετα και σελα πολυθρονα
    Αν μιλάμε για ευθείες και απλωτές στροφές ΟΚ, ναι, ίσως.

    EndμεΤaxi, ελάχιστοι σήμερα μπορουν να δώσουν τα 20+ που τα πουλάνε, τα SS, στην Ελλάδα, οπότε τι συζητάμε;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος για όρθια θέση οδήγησης
    από DgSensei στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2013, 17:38
  2. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2010, 21:41
  3. κατι λενε για την θεση της γυναικας
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2007, 19:36
  4. Wallpapers για το απόλυτο όπλο της Honda
    από Tigas στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 09:33
  5. Τι γνώμη έχετε για το νέο Anti-XT της HONDA?
    από Julius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 15:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF