Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: KTM 390 Duke 2020

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Γιατί τι έχουν τα WP?
    Μια χαρά top ποιότητας αμορτισέρ είναι.
    ναι αλλά στο motogp κρατάνε την ktm πίσω

  2. #17
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    συμφωνω αλλα δεν νομιζω τωρα που μάθαμε τιμες να έχει νοημα η συγκριση. απο την τιμη προπαραγγελίας του 700, το 790 ειναι 38% πάνω. πιο πολύ νοημα έχει να το συγκρίνεις με την αφρικα. Το 700 παίζει μονο του και θα παίξει μονο του και στις πωλήσεις στην ελλάδα.
    Αν και δεν πρώτο ανέφερα το 700 εδώ μέσα νομίζω ότι αυτά τα δύο συγκρίνονται γιατί απ'ότι φαίνεται θα είναι τοπ σε αυτά τα κυβικά για οτι αφορά τις δυνατότητες στο χώμα.Η αφρικα αν και καλή' μπροστά σε αυτά τα δύο θα ειναι είναι σαν ελεφαντας
    RIDE MORE TALK LESS

  3. #18
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    ναι αλλά στο motogp κρατάνε την ktm πίσω
    Καλά στα Motogp ψάχνονται ακόμα αλλά στο 390 τι να λέει?

    Πάντως το WP Racing που έχω στο R6 είναι αντάξιο του top of the range Ohlins που έχω στο bimota.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Καλά στα Motogp ψάχνονται ακόμα αλλά στο 390 τι να λέει?

    Πάντως το WP Racing που έχω στο R6 είναι αντάξιο του top of the range Ohlins που έχω στο bimota.
    it was a joke

  5. #20
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Γιατί τι έχουν τα WP?
    Μια χαρά top ποιότητας αμορτισέρ είναι.
    Η ΚΤΜ σε κάποια 'βασικά' μοντέλα έχει αρχίσει και κάνει 'εκπτώσεις' που (για μένα) δεν αντιστοιχούν ούτε στην τελική τιμή ούτε στην ιστορία της (με κορυφαίες αναρτήσεις σε όλα τα μοντέλα της).
    Σε μια από τις τελευταιες εκθέσεις που έγιναν στο Ελληνικό χάζευα το 690 Duke,μόλις χαμήλωσα να δω το πίσω κάτω μέρος αντίκρυσα αυτό το αμορτισέρ ...

    Συνημμένο 406934

    ..και αμέσως θυμήθηκα το αμορτισέρ του nx650 πριν το αλλάξω
    Θα μου πείτε ναι ρε φίλε μπορεί να μην έχει ρυθμίσεις (εκτός προφόρτισης ελατηριου με σκάλες σαν των παπιών) αλλά είναι WP και δουλεύει πολύ καλά.Θα συμφωνήσω ότι δουλεύει πολύ καλά όπως δουλεύουν αντιστοιχες αναρτήσεις αλλων εταιρειών χωρίς ρυθμίσεις.

    Δεν λέω ότι η WP δεν είναι καλή εταιρεία αλλά δεν μπορούμε να λέμε το τάδε μηχανακι που φοράει WP ειναι καλύτερο (σε αναρτησεις) από ένα άλλο που φοράει showa,kayaba ή δεν ξέρω τι άλλο.Οι περισσοτεροι κατασκευαστες αναρτησεων έχουν κάποια κορυφαια (ή παρα πολυ καλά) μοντέλα όπου κάποια από αυτά φοράνε διάφορες μοτοσυκλέτες παραγωγής.
    RIDE MORE TALK LESS

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Η ΚΤΜ σε κάποια 'βασικά' μοντέλα έχει αρχίσει και κάνει 'εκπτώσεις' που (για μένα) δεν αντιστοιχούν ούτε στην τελική τιμή ούτε στην ιστορία της (με κορυφαίες αναρτήσεις σε όλα τα μοντέλα της).
    Σε μια από τις τελευταιες εκθέσεις που έγιναν στο Ελληνικό χάζευα το 690 Duke,μόλις χαμήλωσα να δω το πίσω κάτω μέρος αντίκρυσα αυτό το αμορτισέρ ...

    Συνημμένο 406934

    ..και αμέσως θυμήθηκα το αμορτισέρ του nx650 πριν το αλλάξω
    Θα μου πείτε ναι ρε φίλε μπορεί να μην έχει ρυθμίσεις (εκτός προφόρτισης ελατηριου με σκάλες σαν των παπιών) αλλά είναι WP και δουλεύει πολύ καλά.Θα συμφωνήσω ότι δουλεύει πολύ καλά όπως δουλεύουν αντιστοιχες αναρτήσεις αλλων εταιρειών χωρίς ρυθμίσεις.

    Δεν λέω ότι η WP δεν είναι καλή εταιρεία αλλά δεν μπορούμε να λέμε το τάδε μηχανακι που φοράει WP ειναι καλύτερο (σε αναρτησεις) από ένα άλλο που φοράει showa,kayaba ή δεν ξέρω τι άλλο.Οι περισσοτεροι κατασκευαστες αναρτησεων έχουν κάποια κορυφαια (ή παρα πολυ καλά) μοντέλα όπου κάποια από αυτά φοράνε διάφορες μοτοσυκλέτες παραγωγής.
    Δεν το ήξερα οτι βγάζει και αμορτισέρ χωρίς καν ρύθμιση απόσβεσης επαναφοράς.
    Mέχρι πρότινος το βασικό μοντέλο της WP ήταν σαν το βασικό της Ohlins με προφόρτιση και απόσβεση επαναφοράς δηλαδή.
    Φαίνεται οτι εχουν φτιάξει και πιο φτηνά λοιπόν, δεν τα ξέρω αυτά καθόλου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Δεν το ήξερα οτι βγάζει και αμορτισέρ χωρίς καν ρύθμιση απόσβεσης επαναφοράς.
    Mέχρι πρότινος το βασικό μοντέλο της WP ήταν σαν το βασικό της Ohlins με προφόρτιση και απόσβεση επαναφοράς δηλαδή.
    Φαίνεται οτι εχουν φτιάξει και πιο φτηνά λοιπόν, δεν τα ξέρω αυτά καθόλου.
    Μπορεί αυτά να είναι μόνο για KTM η οποία είναι ιδιοκτήτρια της WP.Η WP έχει περιορίσει στο μέγιστο την γκάμα της για μοτοσυκλέτες άλλων εταιρειων και κάπου ακουσα/είδα (χωρίς να το έχω επιβεβαιώσει) ότι δεν καλύπτει με ανταλλακτικά διάφορα αμορτισέρ του παρελθόντος που δεν είναι KTM.
    RIDE MORE TALK LESS

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Καλά στα Motogp ψάχνονται ακόμα αλλά στο 390 τι να λέει?

    Πάντως το WP Racing που έχω στο R6 είναι αντάξιο του top of the range Ohlins που έχω στο bimota.
    Μέρα με τη νύχτα τα WP που αγοράζουμε για ss με τα εργοστασιακα των κτμ. Πάρε βόλτα ένα smt η κάνα 1190 κλπ και θα δεις το χάος που υπάρχει.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] KTM 390 Duke Abs
    από nic mor στο forum Αγγελίες ΚΤΜ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2017, 22:28
  2. Ktm Super Duke 990
    από kyriakosVFR στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2008, 18:36
  3. KTM SUPER DUKE RR Race Use Only
    από ixnilatis στο forum KTM
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2005, 10:29
  4. KTM LC4 - Duke - 660 service manual
    από darkCount στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 19:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF