Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: Africa Twin...Motard ?

  1. #1
    I LOVE MY BIKE!!!!!!!!! Το avatar του/της solistasgr
    Εγγραφή
    31/10/2008
    Μηνύματα
    18

    Africa Twin...Motard ?

    Ξερει καποιος συναδελφος ,να με πληροφορήσει για μετατροπή Αφρικα σε μοταρντ ?Ειδα εχτες ενα ,και ηταν πολυ επιτυχια...δυστυχώς δεν τον προλαβα ,για να το ρωτήσω.Τι ζαντες ?Απο ποιο μοντελο ?Κοστος ?Δυσκολια ?και κλπ ....?Ευχαριστω !!
    ΖΗΤΗΤAI---XJR 1200 '97-'98.

    Γρηγορα,κανε πασα,να καρφωσω με κεφαλια ΨΑΡΑΚΙ!!!!

  2. #2
    Ενταξει έχει πολυ γέλιο πως ακούγεται το Άφρικα-μοταρντ....είναι σαν να λες φώκια-μπαλαρίνα
    Δεν ξέρω λεπτομέριες αλλα φαντάζομαι όπως σε όλες αυτές τις μετατροπές θα χρειάζεται 17"άρηδες τροχους, αναβάθμιση των φρένων και ρύθμιση των αναρτήσεων πιθανόν με αλλαγή στα ελατήρια κλπ κλπ

    Ααα και...δίαιτα

  3. #3
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Αντε να δουμε και Afrika σε πιστα Kart να κανει drift διπλα στα "μικρα"...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Ενταξει έχει πολυ γέλιο πως ακούγεται το Άφρικα-μοταρντ....είναι σαν να λες φώκια-μπαλαρίνα
    Δεν ξέρω λεπτομέριες αλλα φαντάζομαι όπως σε όλες αυτές τις μετατροπές θα χρειάζεται 17"άρηδες τροχους, αναβάθμιση των φρένων και ρύθμιση των αναρτήσεων πιθανόν με αλλαγή στα ελατήρια κλπ κλπ

    Ααα και...δίαιτα
    το αυτο...
    αλλα και παλι δεν μπορω να καταλαβω τι αλλο μπορει να τους προσφερει μια africa motard, περα απο μια σβελταδα στην αλλαγη κατευθυνσης λογω των τροχων...

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.448
    η σωστότερη θέση είναι οτι ψάχνεις 17αρια στεφάνια για να το κάνεις ψηλό-street style ας πούμε το motard παραπέμπει σε στημένο όχημα με πολύ δυνατά φρένα, ελαφρύ κλπ

    θα σου πρότεινα να βρεις απο τα μεταχειρισμένα, "κέντρα τροχών" μπρός πίσω και κατόπιν αγόρασε στεφάνια, ακτίνες πανε σε έναν καλό ακτινολόγο(όχι γιατρό) να σου τα τοποθετήσει αποτέλεσμα θα έχεις 2 μηχανάκια σε ένα, στα 17-21 βάλε τα μισελιν Τ63 για χωματοβόλτες και στα 17-17 street ελαστικό της αρεσκείας σου και έφυγες για γούστα..!

    *ψάξου επίσης να βρεις μήπως έχει κάνει καποιος την μοντα σε αφρικα και τα πουλάει έτοιμα
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #6
    εγώ πάντως που είχα δει κάποτε ένα στο δρόμο ήταν σαν ελεφαντας με ποδαράκια καμηλοπάρδαλης......

    τράτζικ....

    βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα αλλά δεν νομίζω οτι πραγματικά θα κερδίσεις κάτι ουσιαστικό....


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Εγώ πάντως θα πρότεινα το 17-19 setup.
    Όπως βγαίνουν και τα καινούρια On-Off στην street εκδοχή τους.
    Θα έχεις πολύ καλό κράτημα στην άσφαλτο, μεγαλύτερες επιλογές σε on ελαστικά και θα αποφύγεις το να ακροβατήσεις στην πολύ λεπτή γραμμή μεταξυ ομορφιάς και καγκουριάς.
    Googlαρε το λίγο, υπάρχουν αρκετές τέτοιες μετατροπές.

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Δέν ξέρω για εσάς αλλά έχω δεί και εγώ ένα motard africa στον πειραιά (μαύρο/χρυσαφί) και είναι σαν καινούριο.Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ και θα το προτιμούσα από ένα tiger,tdm etc αν είχε και ένα USD πάνω θα ήταν ακόμα πιό ολοκληρωμένο.

    Είναι καθαρά υποκειμενικό το τί αρέσει στον καθένα παίδες.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων db_IMG_37311.jpg‎  
    Τελευταία τροποποίηση από GIXXERAKIAS; 19/12/2013 στις 11:58.
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από solistasgr Προβολή μηνύματος
    ..δυστυχώς δεν τον προλαβα ,για να το ρωτήσω.
    Αν δεν είχες τις πατερίτσες όμως...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stynikop
    Εγγραφή
    22/11/2011
    Μηνύματα
    372
    Κυκλοφορουν αρκετα και μου φαινονται τραγικα!!! Ο 19αρης μπροστα με το μαμα φτερο ειναι αηδια.

    Αντιθετως, το χρυσοκοκκινο στην φωτογραφια παραπανω, μου εξαπτει τη φαντασια!

  11. #11
    Αν σε ενδιαφερει, εχω ενα καλο φιλο που εχει ενα τετοιο. Και ειναι κααααλη μετατροπη το συγκεκριμενο.
    There are 10 types of ppl in this world: Those who understand binary and those who don't.

  12. #12
    η καλύτερη λύση είναι κομπλεδιά μπροστινό της ΚΤΜ, αμορτισέρ επίσης της ΚΤΜ και τροχός επίσης της ΚΤΜ γιατί είναι πιο ελαφρύς. Ντάξ για πίσω κράτα το μαμά κέντρο και βάλε πιο φαρδύ στεφάνι. Αλλά γίνεται και δεν είναι κακό. Εκτός από κάτι μαλάκες που βάζουν κοντά μπροστινά και μετά το κάνουν boorδέλο το μηχανάκι, αλλά νομίζουν ότι είναι γόργοροι.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Εχουμε κι εδω ενα τετοιο...



    :a04:

  14. #14
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από solistasgr Προβολή μηνύματος
    Ξερει καποιος συναδελφος ,να με πληροφορήσει για μετατροπή Αφρικα σε μοταρντ ?Ειδα εχτες ενα ,και ηταν πολυ επιτυχια...δυστυχώς δεν τον προλαβα ,για να το ρωτήσω.Τι ζαντες ?Απο ποιο μοντελο ?Κοστος ?Δυσκολια ?και κλπ ....?Ευχαριστω !!
    Καθαρά υποκειμενικό πράγμα η αισθητική. Η φθηνότερη μετατροπή είναι να πλέξεις στεφάνια στα κέντρα που έχεις, οπότε πάς για στεφάνια – σαμπρέλες – ακτίνες - λάστιχα και φυσικά εργασία
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Julius Προβολή μηνύματος
    Καθαρά υποκειμενικό πράγμα η αισθητική. Η φθηνότερη μετατροπή είναι να πλέξεις στεφάνια στα κέντρα που έχεις, οπότε πάς για στεφάνια – σαμπρέλες – ακτίνες - λάστιχα και φυσικά εργασία
    +750


    δες εδω κι εδω στην πρωτη φωτο του αστρομαν. και στις δυο περιπτωσεις εχει πεσει τρελο χρημα.

    αποψη μου το να του πεταξεις δυο ζαντολαστιχα δεν συμφερει ουτε και θα το ευχαριστηθεις. αν ανεβουμε στα 10,000 τοτε αλαζει το πραμα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζελατίνα AFRICA TWIN
    από Julius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2004, 19:44
  2. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 15:31
  3. africa twin Αναζητήσεις
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF