Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: ποιο θα αγοραζατε στοκ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Με 4,000 παίρνεις ζοντες ορε, τι συζήτηση είναι αυτή; αχαχαχαχαχα

    Μη γελάς καθόλου! Στο 4μηνο, η zontes/daytona/gamwtafasonsoulew, έχει ταξινομήσει 47 (!!!) daytona/zontes T310, 5ο σε πωλήσεις και 15 R310 !!! Έχει λεφτά ο κόσμος και πειραματίζεται από ότι φαίνεται......

    Αααααα, υπήρξε και αύξηση στην τιμή! Το Τ310 Ανέβηκε στα 4.085!!!! Δεν υπάρχει σωτηρία... Εδώ στο βίντεο μετά από πλύσιμο δεν παίρνει μπροστά, δεν ξεκλειδώνει, στις ζάντες βάζεις αυτοκόλλητο και όταν το βγάλεις παίρνεις και το χρώμα μαζί, οι διακόπτες ξεθωριάζουν σε 2-3 μήνες (οκ, βασικά όλα έχουν μαδίσει σε αυτό το διάστημα), ιδιοκτήτης αναφέρει να μην την αφήνετε στον ήλιο για να μην σκορπίσουν-κιτρινίσουν τα πλαστικά και μέχρι τώρα πάνω από 60 συνάνθρωποι μας έχουν σκάσει ένα 4χίλιαρο για αγνώστου πατρός και αξιοπιστίας μοτό...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μα στα 6000 κοντα παιρνεις σημερινο μηχανακι αντιστοιχο οχι στοκ
    επισης το cbf με καρμπυρατερ καιει τις καλτσες του
    ψεκαστο ειναι.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    ψεκαστο ειναι.
    Κοίτα τις φωτό στην αγγελία (αν λες για αυτό). Τι βλέπεις; Εγώ βλέπω καρμπς και το μοτέρ των CBR600F 1995-1998. Διακρίνεται εύκολα το σώμα του καρμπ, το λεκανάκι βενζίνης κάτω, και το μαύρο καπάκι του διαφράγματος υποπίεσης πάνω.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2703162_3_b.jpg 
Προβολές:	228 
Μέγεθος:	64,9 KB 
ID:	406973

    Χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι για την κατανάλωση, φυσικά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Κοίτα τις φωτό στην αγγελία (αν λες για αυτό). Τι βλέπεις; Εγώ βλέπω καρμπς και το μοτέρ των CBR600F 1995-1998. Διακρίνεται εύκολα το σώμα του καρμπ, το λεκανάκι βενζίνης κάτω, και το μαύρο καπάκι του διαφράγματος υποπίεσης πάνω.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2703162_3_b.jpg 
Προβολές:	228 
Μέγεθος:	64,9 KB 
ID:	406973

    Χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι για την κατανάλωση, φυσικά.
    απο την αλλη μερια του κινητηρα δες το που εχει την ηλεκτρικη ρυθμιση τις πεταλουδα. η δεν ξερω πως αλλιος λεγεται. το εχει και το δικο μου cb1300 και ολα τα ψεκαστα.

    εχεις δικιο για το καπακι το μαυρο τις υποπιεσης που εχουν τα καρμπιρατερατα και δουλευη η φουσκα εκει, αλλα εγω βλεπω απο την αλλη μερια και αυτο το ηλεκτρικο που το εχουν τα ψεκαστα.


    http://onlymotorbikes.com/public/54/...2008-moto.jpeg

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Αισθητήρας θέσης πεταλούδας είναι αυτό, και έχουν πολλές μοτοσυκλέτες με καρμπυρατερ π.χ. Bros PGΜ, CBR400RR-NC29, CBR600FX-Y, κάποια Transalp κ.ο.κ.

    Η δουλειά του είναι να λέει στην ηλεκτρονική, πόσο γρήγορα άνοιξε το γκάζι ο οδηγός, οπότε και η ηλεκτρονική προσαρμόζει ελαφρά τον χρονισμό της ανάφλεξης, ώστε αν π.χ. ο οδηγός άνοιξε απότομα το γκάζι άρα θέλει επιτάχυνση, δίνει αβάνς-προπορεία που να ευνοεί το ανέβασμα στροφών, αν ο οδηγός ανοίγει σταθερά ή αργά το γκάζι άρα θέλει ομαλότητα, δίνει αβάνς-προπορεία για σταθερότητα λειτουργίας, οικονομία κ.ο.κ.

    Δεν σημαίνει ότι επειδή έχει αισθητήρας θέσης πεταλούδας, πάει να πει ότι είναι και ψεκαστό.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #21
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Panavour, έχεις υπολογίσει το μηνιαίο κόστος του γκαράζ; Αυτά δεν τα αφήνεις στο δρόμο σαν το ER-5.

    Κατά τα άλλα, σου εύχομαι να πάρεις BMW 1250 GS.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Το συγκεκριμένο ΔΕΝ είναι ψεκαστό. Στην 11η φωτογραφία φαίνεται το τσοκ, στην αριστερή μεριά του μοτέρ. Εκεί είχαν το τσοκ του αέρα ΟΛΑ τα ΜΗ ΨΕΚΑΣΤΑ cbf600, ενώ σε αυτή που φαίνονται τα όργανα ΔΕΝ υπάρχει η ένδειξη του τσεκ εντζιν.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τα ψεκαστα ειχαν κι αλλες διαφορες οπως χρωμα μοτερ ζαντων και γραμματοσειρα οργανων
    η διαφορα που κανει μπαμ απο μακρυα ειναι η χοντρη σωληνα με το μεταλλικο σπιραλ που εχουν μονο τα καρμπυρατερ
    σιγορα η μηχανη της μοτο ειναι το παλαιοτερο μοντελο με καρμπυρατερ
    ο εμπορος λεει και κανει οτι τον συμφερει

  9. #24
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Για το cbf600 τα έγραψα ολα εδω
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post2994677

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Το συγκεκριμένο ΔΕΝ είναι ψεκαστό. Στην 11η φωτογραφία φαίνεται το τσοκ, στην αριστερή μεριά του μοτέρ. Εκεί είχαν το τσοκ του αέρα ΟΛΑ τα ΜΗ ΨΕΚΑΣΤΑ cbf600, ενώ σε αυτή που φαίνονται τα όργανα ΔΕΝ υπάρχει η ένδειξη του τσεκ εντζιν.
    και το δικο μου ψεκαστο ειναι και εχει τσοκ αερος. οσο αφορα τα ψεκαστα,δεν σημαινει οτι επιδη ειναι ψεκαστο δεν εχει τσοκ αερος .πραγμα που ποτε δεν καταλαβα γιατη το εχουν βαλει.

  11. #26
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    και το δικο μου ψεκαστο ειναι και εχει τσοκ αερος. οσο αφορα τα ψεκαστα,δεν σημαινει οτι επιδη ειναι ψεκαστο δεν εχει τσοκ αερος .πραγμα που ποτε δεν καταλαβα γιατη το εχουν βαλει.
    Είχα το Ζ ψεκαστό με τσοκ, τον χειμώνα μόνο ήθελε ελάχιστο άνοιγμα. Το χόνδα τώρα μπορεί να μη μασάει, εξαρτάται από πολλά πχ γκαράζ, πόσο χαμηλές θερμοκρασίες πιάνει κλπ.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.748
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    και το δικο μου ψεκαστο ειναι και εχει τσοκ αερος. οσο αφορα τα ψεκαστα,δεν σημαινει οτι επειδη ειναι ψεκαστο δεν εχει τσοκ αερος .πραγμα που ποτε δεν καταλαβα γιατι το εχουν βαλει.
    Ούτε το τσοκ των ψεκαστών (όσων έχουν) είναι ακριβώς τσοκ, όπως το ξέρουμε στα καρμπυρατέρ.

    Στα ψεκαστά το τσοκ, είναι στην ουσία μια μικρή δεύτερη γκαζιέρα, που ανοίγει πολύ λίγο το γκάζι, και σε απαλλάσει απο το να κρατάς εσύ με το χέρι την κανονική γκαζιέρα λίγο ανοικτή μέχρι να ζεσταθεί. (έτσι είναι το VTR1000SP2 μου). Κάποιοι το λένε και χειρόγκαζο (κατά το χειρόφρενο).

    Γιατί το έχουν; Γιατί είναι πιο απλό και κοστίζει λιγότερο, από την επόμενη επιλογή:

    Τα ψεκαστά χωρίς τσοκ, έχουν σερβομηχανισμό με ηλεκτρικό μοτεράκι ελεγχμόμενο από την κεντρική μονάδα ελέγχου κι όχι από τον άνθρωπο, που επίσης κάνει το ίδιο πράγμα, ανοίγει λίγο τις πεταλούδες μέχρι να ζεσταθεί (έτσι είναι το Triumph 675 που είχα).
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #28
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Παιδες οσο αναφορα το συγκεκριμένο cbf600 δεν χωρα αμφισβήτηση οτι μιλαμε MK1 γενια που φορουσε μοτερ cbr600f '90ties το οποιο φοραει "34mm slanted flat-slide VP-type carburettor x 4" οπως και οι πρωτες γενιες hornet (cb600f 98-'06).

    To MK1(PC38 N4, N5, N6) ηταν '04-'07

    Η επόμενη γενια το ΜΚ2 (PC43 N8) ηταν '08-'13 το οποιο φορουσε μοτερ CBR600RR '05 το οποια διέθεταν "PGM-FI electronic fuel injection"

  14. #29
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    CBF 600 S 2008

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2cbf600ij012-01.jpg 
Προβολές:	175 
Μέγεθος:	83,6 KB 
ID:	406976

    Αλλο μοτερ, αλλα πλαστικα, αλλα φρενα, αλλο γενικα..
    Αϊντε, ξεκολληστε!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Το συγκεκριμένο CBF είναι καρμπυρατέρ. Τη βλέπω χρόνια χρόνια αυτήν την αγγελία, για πολλά χρόνια έγραφε ότι είχε και ABS, κάποια στιγμή διορθώθηκε το......λαθάκι. Έμεινε βέβαια το 2008 για να σκεφτείς μπας και είναι ψεκαστό (μπορεί βέβαια τυπικά να ταξινομήθηκε το 08). Είναι μεγάλη ευκαιρία πάντως μόνο 6.100, δεν έχει ούτε 15 χρόνια ακίνητο, με το μοντέρνο του καρμπυρατέρ, χωρίς ABS, με ωραία μαλακά λαστιχάκΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ σόρι δεν κρατήθηκα.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 319
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2012, 07:30
  2. σημερα ποιο θα δωσουν το παρον???
    από gixxerpap στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2007, 23:03
  3. ''ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑΤΕ ΠΟΤΕ''?????????
    από nikos force στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 172
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2007, 18:01
  4. Transalp 650 ή V-STROM 650 εσείς τι θα αγοράζατε?
    από giannhse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 14:11
  5. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF