Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 165

Θέμα: 6ος Αγωνας Gran Premio d'Italia Oakley

  1. #136
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	208 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	407130

  2. #137
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οπως τονισε ο Oxley ο παππους με το Γιαμαπα γυρνουσε (πριν την πτωση του) ενα τσικ γρηγοροτερα απο τον Ντοβι που ηταν μπροστα. Αργο δεν το ελεγες εκεινη την ωρα. Δεν ξεραμε τι θα κανει αργοτερα με τα θεματα που κουβαλαει το Γιαμαπα βεβαια.

    Εμενα δε με χαλαει να τον δω Suzukαρα με Brivio παλι...
    Το μοτο αν παρει λιγο ιπποδυναμη παραπανω Κ του χρονου θα ειναι μεσα στους διεκδικητες (θελω να πιστευω).
    Το απεδειξε κ εχθες.

    Κατα τ αλλα το εχουμε πει...Honda κ ΜΜ ειναι το καλυτερο διδυμο αυτη την στιγμη κ δεν βλεπω πως μπορει να το χασει φετος.
    απο υπεροψία. μπορω να χωθω, μπορω να περάσω, μπορω να τους πιάσω. για να παρεις τιτλο πρεπει να τερματιζεις και αν συνεχισουν να πηγαινουν καλα τα ντουκάτι, ο cal και ο rins ειναι πολύ πιθανο να το "χασει" και να κάνει βλακείες. φετος θα μπει σε μαχες με πολύ κοσμο. αν δεν ειναι ευκολα πρωτος να φυγει θα πρεπει να παλεψει και λιγο πολύ τον εχουν διαβασει πλεον, θα τον παιξουν οπως παιζει. θα αντεξει? ειναι σιγουρα ο πιο ικανος στο πιο γρηγορο μηχανακι μαζι με τα ντουκατι. δεν εχει εσωτερικο ανταγωνισμο, δεν εχει και πολύ ροσσι κοντα του αλλα οι αλλοι φετος ειναι δυνατοι.

  3. #138
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν κέρδισε χθες ρωτά τον ίδιο. Θα ξέρει καλύτερα.


    Σορρυ, αλλα ουτε να τον φτυσω δε θα ασχολιομουνα, ποσο μαλλον να του μιλησω
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    απο υπεροψία. μπορω να χωθω, μπορω να περάσω, μπορω να τους πιάσω. για να παρεις τιτλο πρεπει να τερματιζεις και αν συνεχισουν να πηγαινουν καλα τα ντουκάτι, ο cal και ο rins ειναι πολύ πιθανο να το "χασει" και να κάνει βλακείες. φετος θα μπει σε μαχες με πολύ κοσμο. αν δεν ειναι ευκολα πρωτος να φυγει θα πρεπει να παλεψει και λιγο πολύ τον εχουν διαβασει πλεον, θα τον παιξουν οπως παιζει. θα αντεξει? ειναι σιγουρα ο πιο ικανος στο πιο γρηγορο μηχανακι μαζι με τα ντουκατι. δεν εχει εσωτερικο ανταγωνισμο, δεν εχει και πολύ ροσσι κοντα του αλλα οι αλλοι φετος ειναι δυνατοι.
    Αν γίνει αυτό (που μακάρι για να δει πως είναι) θα πάει η αγορά οικοπέδων στα ύψη. Ειδικά αν δει ότι κινδυνεύει ο τίτλος θα γίνει πάλι καμικάζι.
    Πάτα το 0

  5. #140
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.797
    1ο τα ντουκατι είναι μηχανακη για τίτλο ο Ντοβι θα τα βρει σκούρα αν συνεχίσει έτσι ο Πετρουτσι .
    2ο Ρινς απαιχτος !!! Λίγο περισσότερη δύναμη η Σουζούκι και θα χτυπούσε βάθρο ίσως και νίκη.
    3ο (46)απτην αρχή ήταν στραβό το κλίμα κλπ κλπ.
    4ο ΚΤΜ έτσι και έτσι.
    5ο Απρίλια τα ίδια ....
    6οκαι άμα δεν τίθεται θέμα ιπποδύναμης γιατί είναι τόσο αδύναμη?Λοιπον γιαμαχα κάνε κάτι γιατί δυσκόλεψαν πολύ τα πράγματα μείνατε πίσω ...αν δεν βγαίνουν αλλά άλογα υπάρχει και η V διάταξη .
    7ο Χόρχε.....νο κομεντς.
    8ο πολύ τα φχαριστηθηκα το μπασιμο του Πετρουτσι στον Ντοβι
    9ο μακάρι να βλέπουμε συνέχεια τετοιους αγώνες και με τα γιαμαχα στο παιχνίδι!.

    slzr

    Jimmu
    Τελευταία τροποποίηση από GIOTIS750; 04/06/2019 στις 10:33.

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Παίζει να μην μπορεί να οδηγηθεί αυτο το πράγμα διαφορετικά΄και γι αυτο να πηγαίνει έτσι.

    Από την άλλη, τα σενάρια με τον 73 στην Pramac του χρόνου, παίζει να φέρουν και τον 93 εκεί, κι αν το μοτοσακό οδηγείται εύκολα, να μην ξαναδεί ποτέ κανένας νίκη...
    Δεν νομίζω οτι είναι θέμα μοτό , που έχεις δίκιο, το έχει πει κ ο Κράτσλοου οτι έχει απότομες στιγμές η RC213V αλλά , 3 οδηγοί μπόρεσαν κ την έβαλαν στη 10άδα του Μουτζέλο.

    Είναι περισσότερο οτι έχει κάποιο fixation όταν βάζει ένα στόχο , σε βαθμό που περνά ξυστά - κόβει απότομα - ή θα δοκιμάσει πράγματα που ξεπερνούν τη συνήθη λογική κ με επικίνδυνο για τους άλλους αναβάτες τρόπο.

    Εϊναι σχεδόν psychotic ο Μάρκος όταν δεν του βγαίνει κάτι , θυμηθείτε όταν χάνει θέσεις απο λάθος του πως οδηγεί στους επόμενους γύρους.
    Παρατηρώ κ τον πατέρα του , κ μου σπάει τα νεύρα , βγαίνει κάτι πολύ νευρώδες κ αγχωτικό, runs in the family.Τον αδερφό του δεν τον έχω δει πως τρέχει.

    Δεν μειώνει την οδηγική αξία του η επιθετική συμπεριφορά ,
    είναι καταπληκτικός κ μακράν το καλύτερο πακέτο αυτή τη στιγμή. Η ικανότητα του, όπως έλεγε κ ο Mick Doohan , να ελέγχει το μπλοκάρισμα του μπροστινού , είναι μοναδική

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οπως τονισε ο Oxley ο παππους με το Γιαμαπα γυρνουσε (πριν την πτωση του) ενα τσικ γρηγοροτερα απο τον Ντοβι που ηταν μπροστα. Αργο δεν το ελεγες εκεινη την ωρα. Δεν ξεραμε τι θα κανει αργοτερα με τα θεματα που κουβαλαει το Γιαμαπα βεβαια.

    Εμενα δε με χαλαει να τον δω Suzukαρα με Brivio παλι...
    Το μοτο αν παρει λιγο ιπποδυναμη παραπανω Κ του χρονου θα ειναι μεσα στους διεκδικητες (θελω να πιστευω).
    Το απεδειξε κ εχθες.

    Κατα τ αλλα το εχουμε πει...Honda κ ΜΜ ειναι το καλυτερο διδυμο αυτη την στιγμη κ δεν βλεπω πως μπορει να το χασει φετος.

    Εκτιμώ οτι δύσκολα να πάει σε άλλη ομάδα ο Valentino , αν κ είναι η πιο σωστή κίνηση να πήγαινε στη Suzuki ή Honda για παράδειγμα.

    Υπάρχει εκτενής οικονομική συνεργασία με τη Yamaha σε πολλά επίπεδα (ακαδημία, σπονσορας, μηχανάκια στο ράντσο, αναγνώριση του εργοστασίου προς το πρόσωπο του)

    ΥΓ κάτι ακόμα , γιατί το βλέπω κ άλλες φορές : επίσης εκτιμώ οτι πολύ δύσκολα να πάει η Yamaha σε V διάταξη, για να έχει μια άλφα ελευθερία στο σετάρισμα του κινητήρα ανα αγώνα.
    Η εμπερία της είναι κυρίως σε Ι4 σύνολα , έστω κ με διαφορετικό χρονισμό ανάφλεξης.

  8. #143
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Το πιο ενδιαφέρον θα είναι να ανέβει ο μικρός Μάρκεζ στη μεγάλη κατηγορία και να πάει Ντουκάτι.Ο Γιατρός ομάδα δεν αλλάζει μέχρι να αποσυρθεί και μέχρι τότε η yamaha καλά θα κάνει να έχει παρουσιάσει ένα αξιόλογο μηχανάκι, τουλάχιστον να φύγει με το κεφάλι ψηλά.(V πάντως δε θα είναι ..)
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  9. #144
    Μέλος Το avatar του/της Triathlon 7
    Εγγραφή
    16/01/2016
    Μηνύματα
    213
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    του ασταμάτητου Μάρκου, ο οποίος πρέπει να ηρεμήσει κάποια στιγμή με την επιθετικότητα.
    Εμένα αυτή η επιθετικότητα του μου αρέσει. Είναι μέρος του χαρακτήρα και της προσωπικότητας του. Είναι η "αλητεία" που βγάζουν πολλοί γεννημένοι πρωταθλητές, σε πολλά αθλήματα (και όχι μόνο). Αν "ο μη γένοιτο" καταντήσει και ο Μαρκ ένας "καθώς πρέπει βαθμοθήρας", τότε - ευτυχώς - βλέπω πολλούς θερμόαιμους και καραδιψασμένους νεανίες που έρχονται φουριόζοι, να σφετερίζονται τη θέση του.
    Αμήν!

  10. #145
    Μερικοί το λένε επιθετικότητα, μερικοί το λένε "that's racing"
    The R is for Respect.

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Η αλήθεια είναι ότι και ο Μίλερ με τον Πετρούτσι του ξηγήθηκαν λίγο "that's racing" και μαζεύτηκε.

    Τρελό τιμόνι ο ΜΜ αλλά αυτός έχει να χάσει τα περισσότερα., αν αρχίσουν όλοι να οδηγούν έτσι.

    Άσε που δεν χρειάζεται κιόλας αφού πάει για περίπατο όπως φαίνεται.

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Triathlon 7 Προβολή μηνύματος
    Εμένα αυτή η επιθετικότητα του μου αρέσει. Είναι μέρος του χαρακτήρα και της προσωπικότητας του. Είναι η "αλητεία" που βγάζουν πολλοί γεννημένοι πρωταθλητές, σε πολλά αθλήματα (και όχι μόνο). Αν "ο μη γένοιτο" καταντήσει και ο Μαρκ ένας "καθώς πρέπει βαθμοθήρας", τότε - ευτυχώς - βλέπω πολλούς θερμόαιμους και καραδιψασμένους νεανίες που έρχονται φουριόζοι, να σφετερίζονται τη θέση του.
    Αμήν!
    Εμένα μου φαίνεται πολύ φλώρος για αλητείες , αυτά που κάνει μου φαίνονται λίγο πολύ φάση "μου φάγαν το μπιφτέκι μου" κ "θα σας δείξω εγώ , θα δείτε τι θα πάθετε"

    Αλητεία, με την καλή την έννοια στα όρια της, για μένα ήταν του Ρόσσι στη Λαγκούνα , έναντι του Στόνερ ή όταν ο Gary McCoy driftαρε το Kawasaki σαν να μην υπάρχει αύριο
    ή η οδήγηση της πολύ δύστροπης μα ταχύτατης Ducati του 2008 απο τον Stoner ή πόσα ακόμη που θυμάμαι κ σκέφτομαι οτι τα MotoGP ναι μεν έγιναν έξυπνα κ απέκτησαν στρατηγική
    αλλά θες κάτι παραπάνω απο εκείνες τις μέρες...

  13. #148
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Εμένα μου φαίνεται πολύ φλώρος για αλητείες , αυτά που κάνει μου φαίνονται λίγο πολύ φάση "μου φάγαν το μπιφτέκι μου" κ "θα σας δείξω εγώ , θα δείτε τι θα πάθετε"
    Και έτσι αν το εκλάβεις πάλι αλητεία είναι γιατί όταν του τρώνε το μπιφτέκι δεν τρέχει στη μαμά του αλλά καθαρίζει μόνος του.

  14. #149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι και ο Μίλερ με τον Πετρούτσι του ξηγήθηκαν λίγο "that's racing" και μαζεύτηκε.

    Τρελό τιμόνι ο ΜΜ αλλά αυτός έχει να χάσει τα περισσότερα., αν αρχίσουν όλοι να οδηγούν έτσι.

    Άσε που δεν χρειάζεται κιόλας αφού πάει για περίπατο όπως φαίνεται.
    Ναι, σ'εκεινη τη φάση έφαγε ξύλο, έτσι έπρεπε με τα "μπασίματα" που τους έκανε.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Και έτσι αν το εκλάβεις πάλι αλητεία είναι γιατί όταν του τρώνε το μπιφτέκι δεν τρέχει στη μαμά του αλλά καθαρίζει μόνος του.
    Τρέχει στο μπαμπά του, οκ ή μάλλον γονέας 1 , ας μην είμεθα συντηρητικοί

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 4ος αγώνας Gran Premio Red Bull de España
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 202
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2019, 12:36
  2. 13ος αγώνας Gran Premio Tribul Mastercard di San Marino
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 158
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2018, 09:59
  3. 6ος αγώνας Gran Premio d'Italia Oakley
    από giannis21 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 289
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2018, 15:25
  4. 4ος αγώνας Gran Premio Red Bull de España
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 136
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2018, 10:43
  5. 2ος Αγώνας Gran Premio Motul de la República Argentina
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 578
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2018, 14:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF