Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 172

Θέμα: Νεα Μπεμβε; 1800;

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    εμενα ο πιθανος αγοραστης του μου φαινεται ανθρωπος με μεγαλο πορτοφολι και μικρο πουλι
    κατοχοι εως 500cc και τα προσοντα τους

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	banana_measuring_tape-header-1296x728-1296x728.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	44,1 KB 
ID:	417299
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #107
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.099
    https://www.bmw-motorrad.gr/el/models/heritage/r18.html

    26.490 η τιμή στην Ελλάδα, ενώ στην Γερμανία 22.800



    Το Rocket στα 24.290.. και με 700 κυβικά παραπάνω..
    Τελευταία τροποποίηση από giorgosb; 09/04/2020 στις 14:54.

  3. #108
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Πολύ φοβάμαι ότι σε αυτή την κατηγορία τιμής, το μικρότερο κόστος αποτελεί μειονέκτημα. Κάποιος που θέλει να έχει μηχανάκι με υπερβολικά τεχνικά χαρακτηριστικά, μπορεί να προτιμήσει να δώσει 10% περισσότερα χρήματα, ώστε να ξέρει ότι πήρε κάτι ακριβότερο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #109
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.099
    Ναι είναι κι αυτό.. Επίσης δεν θα τους νοιάζει και ιδιαίτερα το κόστων τελών κυκλοφορίας ή ασφάλειας. Απλά ψάχνοντας τις τιμές τους είδα ότι δεν είναι και διαστημικές. Δλδ είναι στα επίπεδα ακριβών εκδόσεων GS/Multi. Συγκρίνω καθαρά την τιμή, όχι σαν μηχανάκια κλπ..

  5. #110
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    https://www.bmw-motorrad.gr/el/models/heritage/r18.html

    26.490 η τιμή στην Ελλάδα, ενώ στην Γερμανία 22.800



    Το Rocket στα 24.290.. και με 700 κυβικά παραπάνω..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πολύ φοβάμαι ότι σε αυτή την κατηγορία τιμής, το μικρότερο κόστος αποτελεί μειονέκτημα. Κάποιος που θέλει να έχει μηχανάκι με υπερβολικά τεχνικά χαρακτηριστικά, μπορεί να προτιμήσει να δώσει 10% περισσότερα χρήματα, ώστε να ξέρει ότι πήρε κάτι ακριβότερο.
    Δείτε τα στις φωτό και τα δύο.
    Εχουν καμμια σχεση το ένα με το άλλο? Γιατί αναρωτιέμαι πως τα συγκρίνετε....

    @νεοσσός
    Αν καποιος θέλει σωνει και καλά το ακριβότερο για δικους του λόγους υπαρχουν και πολύ ακριβότερα απο αυτό το BMW.
    Το να ειναι το μικρότερο κόστος πρόβλημα πρώτη φορά το ακούω παντως...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Πολύ φοβάμαι ότι σε αυτή την κατηγορία τιμής, το μικρότερο κόστος αποτελεί μειονέκτημα. Κάποιος που θέλει να έχει μηχανάκι με υπερβολικά τεχνικά χαρακτηριστικά, μπορεί να προτιμήσει να δώσει 10% περισσότερα χρήματα, ώστε να ξέρει ότι πήρε κάτι ακριβότερο.
    Το τερμάτισες λέμε....καταλαβαίνεις τι λές? Ότι όταν κάποιος φτάσει σ' αυτή την κατηγορία τιμής θα προτιμήσει το 10% ακριβότερο "'ώστε να ξέρει ότι πήρε το ακριβότερο" ?!!!!
    Δηλαδή εγώ που γούσταρα και πήρα το multi έκανα μ@λ@κί@, γιατί θα σκάει δίπλα μου το GS με >21300€ (23000€ με τα extra) και θα νιώθω μειονεκτικός?
    Ελπίζω πάντως το multi να είναι αυτό που μου ταιριάζει γιατί από πουλί θεωρώ ότι είμαι μέτριος
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  7. #112
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός πως για αρκετούς δεν είναι καν ακριβή αυτή η μοτοσυκλέτα.
    when life gets complicated... i ride.

  8. #113
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    πόσο κόμπλεξ μπορεί να βγάζετε ορισμένοι για κάποιες εταιρίες χωρίς να έχετε καβαλήσει ούτε σταματημένο , το ότι δεν αρέσει σε εσάς δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστο άσχημο μηχανάκι χωρίς λόγο ύπαρξης . το μοτοσακό είναι σαν την γκόμενα άλλος την θέλει χοντρή , κοντή , ψηλή και πάει λέγοντας

  9. #114
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Όλοι έχουμε δικαίωμα να γουστάρουμε ό,τι μας αρέσει. Όλοι έχουμε επίσης δικαίωμα να κοροϊδεύουμε ό,τι γουστάρουμε, χωρίς να μας αποκαλούν αμέσως κομπλεξικούς κάποιοι... κομπλεξικοί ίσως; Κοροϊδεύω τις BMW γιατί πλέον έχουν καταντήσει κλαρινομηχανές, όπως οι Harley τα 80s, ασχέτως της μηχανολογικής τους αξίας. Η συγκεκριμένη BMW καλά κάνει και υπάρχει αλλά φέρνει στη χοντρή του θησαυρού. Όποιος θέλει να την αγοράσει, μαγκιά του. Εγώ ούτε μπορώ, ούτε θέλω.

    Σε αυτό το θέμα, ο Νεοσσός δεν έχει άδικο. Υπάρχει ένα συγκεκριμένο είδος πελάτη που συνοψίζεται ως "πΕλούσιος φιγουρατζής", ο οποίος βλέπει τη μοτοσυκλέτα σαν status symbol. Για αυτόν τον άνθρωπο οι συγκρίσεις μεταξύ Rocket, R18, και Scania είναι λογικές γιατί δεν τον ενδιαφέρει τι οδηγικές ανάγκες έχει, αλλά τι θα πουλήσει την περισσότερη μούρη όταν το παρκάρει έξω από το δικηγορικό γραφείο/οδοντιατρείο/Hard Rock Cafe.

  10. #115
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Το τερμάτισες λέμε....καταλαβαίνεις τι λές? Ότι όταν κάποιος φτάσει σ' αυτή την κατηγορία τιμής θα προτιμήσει το 10% ακριβότερο "'ώστε να ξέρει ότι πήρε το ακριβότερο" ?!!!!
    Δηλαδή εγώ που γούσταρα και πήρα το multi έκανα μ@λ@κί@, γιατί θα σκάει δίπλα μου το GS με >21300€ (23000€ με τα extra) και θα νιώθω μειονεκτικός?
    Ελπίζω πάντως το multi να είναι αυτό που μου ταιριάζει γιατί από πουλί θεωρώ ότι είμαι μέτριος
    Δε χρειάζεται να κάνεις αναγωγή στον εαυτό σου, άλλωστε μόλις διαπίστωσες ότι με αυτόν τον τρόπο βγάζεις συμπέρασμα ότι μία άποψη δεν είναι σωστή. Υπάρχουν διάφοροι άνθρωποι, με ποικιλία προτιμήσεων. Καταλαβαίνω πάντως ότι τα δικά σου κριτήρια, όπως και τα δικά μου, είναι διαφορετικά από την περίπτωση που περιέγραψα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    γιατί δεν τον ενδιαφέρει τι οδηγικές ανάγκες έχει, αλλά τι θα πουλήσει την περισσότερη μούρη όταν το παρκάρει έξω από το δικηγορικό γραφείο/οδοντιατρείο
    Σε ολα που λες συμφωνω αλλα στα υπογραμμισμενα εχεις χασει επεισοδια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Ωραίο μηχανάκι σημαίνει ωραίο αισθητικά.
    Δεν σημαίνει ότι απαραίτητα θα στρίβει καλά θα πηγαίνει αέρας ή θα τρέξει κάποιος να το πάρει για να πηγαίνει στο super market.

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι ο ορισμός της υπερβολής.
    Υπερβολικό βάρος - όγκος -μεταξόνιο - πλάτος -κυλινδρισμός κλπ κλπ.
    Εξ ορισμού θα λάβει και τις αναλογικά αντιστοίχου εντάσεως γνώμες σε ένα φορουμάδικο.
    Δεν είναι κακό αυτό , ούτε στο κάτω-κάτω της γραφής όποιος έχει αντίθετη άποψη από εμάς να χαρακτηρίζεται σώνει και καλά κομπλεξικός .

  14. #119
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Σε ολα που λες συμφωνω αλλα στα υπογραμμισμενα εχεις χασει επεισοδια.
    Αμερικάνικο κλισέ από τα 90s είναι μωρέ, μην το παίρνεις τοις μετρητοίς ( ξέχασα το χρηματιστήριο )


    ....δικηγόρος ή οδοντίατρος;

  15. #120
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή εγώ που γούσταρα και πήρα το multi έκανα μ@λ@κί@, γιατί θα σκάει δίπλα μου το GS με >21300€ (23000€ με τα extra) και θα νιώθω μειονεκτικός?
    Ναι

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω πάντως το multi να είναι αυτό που μου ταιριάζει γιατί από πουλί θεωρώ ότι είμαι μέτριος
    Κουραγιο

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 12:43
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 15:06
  5. Σας καλοσορίζουμε σε μία νέα κατηγορία
    από Webmaster στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF