Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 172

Θέμα: Νεα Μπεμβε; 1800;

  1. #136
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    κάποιος πιο πάνω είχε γράψει για μια παροιμία και θεωρώ είχε δίκιο , κράζουμε αυτό που δεν μπορούμε να αποκτήσουμε

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522

    πολυ ταιριαστο nickname αδελφε......

  3. #138
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    ευχαριστώ σαν τα αυτά που γράφεις

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Ομολογώ ότι έκανα λάθος

  5. #140
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Καλησπέρα σε όλους.

    Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, έχω και μια προγιαγιά της R51, επίσης άχρηστη στις μέρες μας, οπότε θα ήθελα να τις βάλω δίπλα δίπλα να ακούσω τις ιστορίες που θα λένε. Που ξέρεις κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί να γίνει πραγματικότητα. ..

  6. #141
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Ελα ρε'συ γιατί άχρηστη; ξέρεις πόσοι κυκλοφοράμε με r51 ακόμα και τώρα;
    Έχει το ρυθμό της για μέσα στην πόλη αλλά εκτός κέντρου και ειδικά εκτός αττικής περνάς πολύ καλά.

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Για τη δουλειά που προορίζεται και για την κατηγορία του είναι όμορφο και διαχρονικό, κλασσικές γραμμές χωρίς ίχνος κίτς και καλή βάση για χλιδο-customizing .
    Όπως λέει και ο φίλος στο βίντεο θα είναι το ίδιο όμορφο και μετά από 40 χρόνια .

    https://www.youtube.com/watch?v=fbzOzLxN_4Y

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Έχει το ρυθμό της για μέσα στην πόλη αλλά εκτός κέντρου και ειδικά εκτός αττικής περνάς πολύ καλά .
    Και πάντα αναρωτιόμουν τι να πάρω να πηγαίνω Λειβαδιά >Αμφίκλεια> Λιανοκλάδι > Φάρσαλα > Βελεστίνο , να χαζεύω ρολάροντας με καμάρι, τα κιτρινισμένα στάχυα τον Αύγουστο, να απλώνω το χέρι και να τα χαιδεύω σαν τον gladiator, και να κάνω κέφι σαν την Καρέζη και την παρέα της.

    https://youtu.be/kezSE60kk6A


    disclaimer: Δεν έχω την παραμικρή ιδέα να ξεχωρίζω το κάθε Rxx, δεν ξέρω καν τι μάρκα είναι αυτό στο βίντεο. Για RC51 όμως, ότι θέλετε, ρωτήστε.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #144
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Ναι άλλα δεν πάει super market , ούτε φορτώνεται με ψώνια, ούτε παίρνει κουβερτούλα τον χειμώνα και βρέχονται τα ποδαράκια και την έχεις για 5-6 σκ τον χρόνο. .. Φυσικά κάνω πλάκα, άλλα όπως ειπώθηκε παραπάνω, εάν δούμε το θέμα της χρησης της μοτοσικλέτας οικονομοτεχνικά, θα σταματούσαμε στα παπιά, σκούτερ, αντε μέχρι τα 250 θα πηγαίναμε. Όλες οι υπόλοιπες δεν καλύπτουν ανάγκες μετακίνησης. Αυτές τις επικαλούμαστε για να μην έρθουμε μπροστά στον καθρέφτη. Εμένα όμως αυτό μου αρέσει στην μοτοσικλέτα, ότι δεν μου καλύπτει την ανάγκη για μετακίνηση , άλλα τις άλλες τις πιο σημαντικές.

  10. #145
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Δεν είναι όλα για όλους προφανώς, αυτό δεν σημαίνει πως δεν λειτουργούν.

  11. #146
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά, μήπως συμπεριφερόμαστε "ρατσιστικά" απέναντι σε ένα είδος μοτοσυκλέτας που καλύπτει ένα μικρό ποσοστό;
    Τι κακό κάνει η ύπαρξη ενός μοντέλου σαν αυτό;
    Νομίζω ότι λαμβάνοντας υπόψιν και την μικρή παραγωγή που θα έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα είδη, ότι δεν έχουμε πολλά
    εναντίον του.

    Σε ποιούς απευθύνεται σαν είδος; πέρα δηλαδή από το κόστος κτήσης του.
    Είναι ένα λιτό cruiser που απευθύνεται σε αυτόν που θέλει να καλύπτει αποστάσεις με πιο χαλαρούς ρυθμούς απολλαμβάνοντας
    το συγκεκριμένο ύφος, την ροπή κ.λπ. Έχει κάτι κακό αυτό; μας εμποδίζει τους υπόλοιπους σε κάτι;
    Τα αντίστοιχα μεγάλα cruiser των Indian, Kawasaki, Harley, Honda κ.λπ. δεν ορίζουν ενα ποσοστό κοινού που τα ζητά;

    Καίει υπερβολικά καύσιμα έτσι ώστε να το δούμε σαν κάτι που επιβαρύνει τους πόρους για τους υπόλοιπους; δε νομίζω.
    Η κατασκευή του δεν είναι πολύ περισσότερο διαχρονική; δηλαδή δεν θα αργήσει πολύ να πεταχτεί σε σχέση με τα υπόλοιπα
    μοντέλα, έχοντας επιβαρύνει λιγότερο απο αυτά το περιβάλλον και όντας πάνω από 80% ανακυκλώσιμο, απουσία πλαστικών κ.λπ.;

    Τι είναι αυτό που μας ερεθίζει αρνητικά απέναντί του; Η εμφανής υπερβολή στον κυβισμό του; εφόσον βλέπουμε πως
    τον διαχειρίζεται, χαμηλές στροφές, ανθεκτικότητα. Ο σχεδιασμός του; μια χαρά κρατά τον χαρακτήρα που η ίδια
    εταιρεία ανάπτυξε εδώ και 100 χρόνια. Το μέγεθος του ρεαλιστικά; τα βιντεο που το δείχνουν με μοτοσυκλετιστές
    δείχνουν άλλο ένα μεγάλο cruiser, όπως τα περισσότερα θηριάκια που κυκλοφορούν.

    Μου φαίνεται ότι εστιάζουμε πολύ στην προσωπική μας πραγματικότητα ο καθένας και βάση αυτής κάνουμε κρίσεις
    ανασφάλειας με δεδομένα που όντως υφίστανται αλλά δεν είναι ρεαλιστικά συγκρίσιμα με την αντίστοιχη εφαρμογή
    τους στην μοτοσυκλέτα.
    οτι δεν εχουμε λεφτα να το παρουμε::
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Ναι άλλα δεν πάει super market , ούτε φορτώνεται με ψώνια, ούτε παίρνει κουβερτούλα τον χειμώνα και βρέχονται τα ποδαράκια και την έχεις για 5-6 σκ τον χρόνο. .. Φυσικά κάνω πλάκα, άλλα όπως ειπώθηκε παραπάνω, εάν δούμε το θέμα της χρησης της μοτοσικλέτας οικονομοτεχνικά, θα σταματούσαμε στα παπιά, σκούτερ, αντε μέχρι τα 250 θα πηγαίναμε. Όλες οι υπόλοιπες δεν καλύπτουν ανάγκες μετακίνησης. Αυτές τις επικαλούμαστε για να μην έρθουμε μπροστά στον καθρέφτη. Εμένα όμως αυτό μου αρέσει στην μοτοσικλέτα, ότι δεν μου καλύπτει την ανάγκη για μετακίνηση , άλλα τις άλλες τις πιο σημαντικές.
    Το CBR600F που είχα, μια χαρά ήταν και ωραίο στην οδήγηση, και κάλυπτε πρακτικές ανάγκες.

    Το ίδιο και το Street Triple 675F μου.

    Και τον καλύτερο και πιο ξεκούραστο τουρισμό σε όλη την Ελλάδα τoν έχω κάνει με τα NC30 μου, που επίσης μια χαρά πρακτικό είναι και στην πόλη και παντού μανούλα λόγω που είναι ελαφρύ και τρυπώνει παντού.

    Μόνο εγώ ξέρω τρία παραδείγματα που αναιρούν αυτό που γράφεις.

    Μια μοτοσυκλέτα μπορεί να είναι ΚΑΙ ενδιαφέρουσα ΚΑΙ πρακτική, και ΦΥΣΙΚΑ μια μοτοσυκλέτα μπορεί να έχει ΚΑΙ οικονομοτεχνικά κριτήρια.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #148
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.093
    Αν επιτρέπεις, το διάστημα που είχες τα μηχανάκια που αναφέρεις, είχες παράλληλα και αμάξι;

  14. #149
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Λέγοντας οικονομοτεχνικά, εννοώ ότι το 90% των μετακινήσεων που έκανες, θα μπορούσες να τις κάνεις πολύ πιο οικονομικά και πιο άνετα, με ένα παπί ή το 98% με ένα 250 εντουρο. Στα μάτια μου το να χρησιμοποιώ ένα cbr 600 για μέσα στην πόλη το κάνω γιατί γουστάρω το cbr όχι γιατί μετακινούμε οικονομικά και άνετα. Να σου το πω διαφορετικά πιο εύκολα δανειζεις στον φίλο σου ένα παπί για ένα διάστημα που έχει ξεμείνει και εσύ να κυκλοφορείς με το cbr πάρα το αντίθετο.

  15. #150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Επίσης πιο εύκολα σουρώνεις τα μακαρόνια με τους τροχούς του παπιού, που έχουν πολλές ακτίνες, από ότι οι τρίμπρατσες του CBR που αφήνουν όλο το μακαρόνι να περνάει ασούρωτο.

    Σοβαρά τώρα; Τι άλλο παράλογο κριτήριο θα σκεφτείτε για να υποστηρίξετε μια παραδοξολογία ρε σεις.


    Για να μην το κουράζουμε. Εμένα το BMW δεν μου κάνει τίποτα καλό που το βλέπω. Δεν θα το έπαιρνα ποτέ, προσωπικά και υποκειμενικά το βρίσκω μια μηχανολογική βλακεία για ψώνια, και δεν είναι θέμα χρημάτων που δεν θα το έπαιρνα. Σε κάποιον άλλον, μπορεί να το δει και να πάθει, σαν την γκόμενα που είδε την 924 των modern fears. Γούστα είναι αυτά. Άλλος μπορεί να δει το VFR μου και να πει, τι μαλακία είναι αυτή, για ψώνια.

    Τα γούστα οι μαρκετίρς της BMW ξέρουν γιατί ποιόν πελάτη τα παράγουν και τι θα πάρουν από αυτόν. Και καλά κάνουν κι αυτοί. Προιόντα με σκοπό το κέρδος βγάζουν , δεν είναι καλλιτεχνικό ίδρυμα.

    Κι εμείς που κάνουμε την πλακίτσα μας στο φόρουμ, κάποιες φορές με δείγμα σοβαρού νοήματος, άλλες φορές με παντελή έλλειψη, πάλι καλά κάνουμε.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 11/04/2020 στις 00:32.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2004, 14:28
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 12:43
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2003, 15:06
  5. Σας καλοσορίζουμε σε μία νέα κατηγορία
    από Webmaster στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF