Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Υπολογισμός προϋπηρεσίας

  1. #1
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063

    Υπολογισμός προϋπηρεσίας

    Άσχετο με μηχανάκια, αλλά οκ, τουλάχιστον δεν είναι για θερμοσίφωνες ή ψησταριές.

    Πώς στο διάολο υπολογίζεις τη συνολική προϋπηρεσία σου στο μπουρδέλο κράτος που ζούμε; Μπήκα στη σχετική εφαρμογή (ασφαλιστικό βιογραφικό ΑΤΛΑΣ) και είναι ενημερωμένο μέχρι 4/2016 μόνο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω αυτό που ψάχνω ηλεκτρονικά ή η ηλεκτρονική καταγραφή είναι μόνο για τη βιτρίνα; Θέλω τη ΣΥΝΟΛΙΚΗ προϋπηρεσία, από την πρώτη μου ημέρα εργασίας έβερ μέχρι σήμερα.
    Life begins at 45°.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    05/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Μαζί με τα ένσημα τραβάς σε όποιο υποκατάστημα ΕΦΚΑ έχεις κοντά σου. Αν θυμάμαι πάς μητρώο, εκεί παραδίνεις τα ένσημα και μετά από κανα μήνα σου τα ξαναδίνουν μαζί με σχετική βεβαίωση. Επίσης σε ηλεκτρονική μορφή υπάρχουν νομίζω από το 2006 και μετά χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, δεν τα θυμάμαι καλά. Πάντως εκεί πρέπει να πάς και ρωτώντας θα την βρεις την άκρη.
    Mil. Spec.

  3. #3
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Γράψε στο γογλε ΕΦΚΑ ένσημα και θα στα βγάλει όλα.
    Έχει και μια στήλη με τον κωδικο εργασίας. Έτσι βλέπεις και σαν τι ακριβώς έχεις προσληφθεί.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #4
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πας στο ΙΚΑ και ζητάς όλα σου τα ένσημα,τα εκτυπώνουν και στα δίνουν,σε δική μου περίπτωση τα είχαν δεχτεί σαν αποδεικτικό προυπηρεσίας.
    Ηλεκτρονικά δεν γνωρίζω κάτι,δεν χρειάστηκα ξανά κάτι τέτοιο.
    porca miseria.

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Μαζί με τα ένσημα τραβάς σε όποιο υποκατάστημα ΕΦΚΑ έχεις κοντά σου. Αν θυμάμαι πάς μητρώο, εκεί παραδίνεις τα ένσημα και μετά από κανα μήνα σου τα ξαναδίνουν μαζί με σχετική βεβαίωση. Επίσης σε ηλεκτρονική μορφή υπάρχουν νομίζω από το 2006 και μετά χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, δεν τα θυμάμαι καλά. Πάντως εκεί πρέπει να πάς και ρωτώντας θα την βρεις την άκρη.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Γράψε στο γογλε ΕΦΚΑ ένσημα και θα στα βγάλει όλα.
    Έχει και μια στήλη με τον κωδικο εργασίας. Έτσι βλέπεις και σαν τι ακριβώς έχεις προσληφθεί.
    Αυτό ήταν. https://www.efka.gov.gr/el/asphalism...mos-asphalises για όποιον το χρειαστεί.

    Από πότε άλλαξε η πλατφόρμα; Και γιατί λειτουργεί ακόμα η άλλη, αλλά έχει μείνει στο 2016; Ευχαριστώ όπως και να'χει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Πας στο ΙΚΑ και ζητάς όλα σου τα ένσημα,τα εκτυπώνουν και στα δίνουν,σε δική μου περίπτωση τα είχαν δεχτεί σαν αποδεικτικό προυπηρεσίας.
    Ηλεκτρονικά δεν γνωρίζω κάτι,δεν χρειάστηκα ξανά κάτι τέτοιο.
    Θα εκτυπώσω και το παραπάνω και ελπίζω να γίνει η δουλειά άμεσα. Δε γλιτώνω το να πάω εκεί μάλλον, αλλά τουλάχιστον να μην περιμένω ένα μήνα όπως αναφέρθηκε.

    Ευχαριστώ όλους!
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Επειδή εχθές προσπαθούσα να μπω και στα 3 συστήματα να δω τα ένσημά μου δεν υπάρχει δυνατότητα να τα βρεις όλα
    Στο σιτε του IKA δεν μπήκα ποτέ παρόλο που διέθετα και κλειδάριθμο και συνθηματικό https://apps.ika.gr/eApplicationInsured/
    Στο σαιt του Atlas τα ένσημα σταμάταγαν to 2016 https://www.atlas.gov.gr/ATLAS/Atlas/Login2.aspx
    και στο σαιτ του EΦΚΑ δεν υπήρχε καμία καταχώρηση https://www.efka.gov.gr/el
    Σήμερα το πρωί λοιπόν πήγα στο IKA στο τμήμα εσόδων και μου τύπωσαν και τα υπόλποιπα ένσημα δίνοντας μόνο το αφμ μου και μία ταυτότητα

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Αλλο ένα χρήσιμο site έιναι αυτό του ΚΕΠ με το σύστημα ΕΡΜΗΣ όπου μπορέις να υποβάλλεις ηλεκτρονική αίτηση για οτιδήποτε σε ενδιαφέρει
    http://www.ermis.gov.gr/portal/page/portal/ermis/
    Εχθές την υπέβαλα και μέσα σε λίγες ώρες μου ήρθε ειδοποίηση με sms να πάω την παραλάβω από το ΚΕΠ
    http://www.ermis.gov.gr/portal/page/...sid=1447&Tab=2

  8. #8
    ωραιο νημα

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό ήταν. https://www.efka.gov.gr/el/asphalism...mos-asphalises για όποιον το χρειαστεί.



    Ευχαριστώ όλους!
    Και εγώ ευχαριστώ! Τα βρήκα όλα στο παραπάνω link!

  10. #10
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Άσχετο με μηχανάκια, αλλά οκ, τουλάχιστον δεν είναι για θερμοσίφωνες ή ψησταριές.

    Πώς στο διάολο υπολογίζεις τη συνολική προϋπηρεσία σου στο μπουρδέλο κράτος που ζούμε; Μπήκα στη σχετική εφαρμογή (ασφαλιστικό βιογραφικό ΑΤΛΑΣ) και είναι ενημερωμένο μέχρι 4/2016 μόνο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω αυτό που ψάχνω ηλεκτρονικά ή η ηλεκτρονική καταγραφή είναι μόνο για τη βιτρίνα; Θέλω τη ΣΥΝΟΛΙΚΗ προϋπηρεσία, από την πρώτη μου ημέρα εργασίας έβερ μέχρι σήμερα.

    Να δεις που τα ρεμάλια στο moto.gr δεν σου κόλλαγαν ένσημα και θα χάσεις και την σύνταξη. Παράγκα λέμε τα μουνοπ@ν@ οι ανμινς

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Να δεις που τα ρεμάλια στο moto.gr δεν σου κόλλαγαν ένσημα και θα χάσεις και την σύνταξη. Παράγκα λέμε τα μουνοπ@ν@ οι ανμινς

    Ας τα 'βαζε μόνος του, αναδρομικά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Δώσαμε δώσαμε.
    στις 32 του μήνα τώρα πάλι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #13
    Πολυ χρήσιμο νήμα!
    The R is for Respect.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Πολυ χρήσιμο νήμα!
    οντως, αλλα οι π@π@ρες δεν εχουν πριν το 2002

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2010, 17:08
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2010, 19:00
  3. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2010, 13:17
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2009, 15:20
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2009, 10:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF