Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 20 από 20

Θέμα: Ποιο θεωρείτε-αι καλύτερο Vstrom?

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2019
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kons Προβολή μηνύματος
    Το μέγεθος στην μούρη κάνει μια μικρή διαφορά στην ανεμοκάλυψη. Δεν είναι όμως αποτρεπτικός παράγοντας για το καινούργιο αφού αν διάβασες τον σύνδεσμο μια αλλαγή σε ζελατίνα εμπρός τελειώνει το πρόβλημα.
    Από άποψης τεχνολογίας και ασφάλειας συνολικά έχει αναβαθμιστεί το καινούργιο με όλα τα καλούδια που έχουν αναφερθεί. Στο 1000 έχει και cornering ABS. Το αν θα σου λείψει κάτι από όλα αυτά εξαρτάτε κυρίως από τους συμβιβασμούς που θα κάνεις και την εμπειρία που έχεις σε σχέση με το παλιότερο μοντέλο. Ως προς την άνεση... μια κουβέντα έχω να πώ..σελάρα!!! και για τους 2.
    Γιατί δεν κάνεις μια βολτίτσα από την αντιπροσωπία για ένα δοκιμαστικό? τζάμπα είναι μόνο ένα ραντεβού θα κλίσεις. Να έχεις και μια πιο προσωπική άποψη.
    Είχα σκοπό να δω Και Το καινούργιο, αν και δεν μου αρεσει τόσο εμφανισιακά, απλά με προβλημάτισε η άποψη του "moto action Tv" που λέει κάπου στο YouTube ότι το L2 ήταν το καλύτερο vstrom ever. Βέβαια απόψεις είναι αυτά αλλά το λέει ένας άνθρωπος που σίγουρα ξέρει κάτι παραπάνω από πολλούς

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2019
    Μηνύματα
    27
    Για το tiger 800 Και το crossrunner Ποια είναι η γνώμη σας σε σχέση με αυτό που ζητάω αν αποφασίσω να ανεβάσω κάπως το budget μου?

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/05/2019
    Μηνύματα
    27
    Δεν αναφέρω tracer 900 γιατί αυτός ο πιο "σπορ" χαρακτήρας που έχει θεωρώ πως είναι κάτι που προσωπικά δεν μου χρειάζεται

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.989
    https://www.car.gr/9961305-kawasaki-versys-1000

    το είχα βάλει και στις ευκαιρίες. δεν τον ξερω τον ανθρωπο αλλα γενικα τα σκοτωνουν σε τιμες τα v1000. το εχω οδηγησει μόλις ξεκαβάλησα την αφρικα του 2018 και επισης εχω το παλιο dl650. Τα πατάει ολα κάτω και αν ηθελα να κανω ταξιδια θα το έπαιρνα με κλειστα μάτια.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kons
    Εγγραφή
    04/01/2018
    Μηνύματα
    237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chriskeyman Προβολή μηνύματος
    Είχα σκοπό να δω Και Το καινούργιο, αν και δεν μου αρεσει τόσο εμφανισιακά, απλά με προβλημάτισε η άποψη του "moto action Tv" που λέει κάπου στο YouTube ότι το L2 ήταν το καλύτερο vstrom ever. Βέβαια απόψεις είναι αυτά αλλά το λέει ένας άνθρωπος που σίγουρα ξέρει κάτι παραπάνω από πολλούς
    Κράτα αρκετά μπόσικα για τους δημοσιογράφους των σχετικών περιοδικών.....για ότι και αν λένε. Τώρα που βγήκε το νεότερο μήπως λέει κάτι άλλο? Προσπάθησε να πάρεις την άποψη κατόχων που έχουν το εργαλείο που σε ενδιαφέρει αλλά και να τα δοκιμάσεις ο ίδιος. Μπές και σε σχετικά φόρουμ να πάρεις και από εκεί πληροφορίες.
    Στο τέλος φιλτράρισε για να βγάλεις τον επίλογο και την περίληψη του θέματος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chriskeyman Προβολή μηνύματος
    Για το tiger 800 Και το crossrunner Ποια είναι η γνώμη σας σε σχέση με αυτό που ζητάω αν αποφασίσω να ανεβάσω κάπως το budget μου?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Chriskeyman Προβολή μηνύματος
    Δεν αναφέρω tracer 900 γιατί αυτός ο πιο "σπορ" χαρακτήρας που έχει θεωρώ πως είναι κάτι που προσωπικά δεν μου χρειάζεται
    Κάθε κατασκευαστής σου δίνει ένα εργαλείο με συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά και χαρακτήρα γενικότερα. Όλα είναι καλά και απευθύνονται σε κάποια μερίδα αγοραστικού κοινού. Βρές τι σου ταιριάζει οδηγικά, εμφανισιακά, χρηστικά, οικονομικά κλπ. Μελέτησε τα εργαλεία που σε ενδιαφέρουν από πολλές διαφορετικές "οπτικές γωνίες" ακόμα και από κόστος συντήρησης αν σε ενδιαφέρει. Να συγκρίνεις πάντα όμοιας κατηγορίας και κυβισμού εργαλεία.
    Πάντως όσο περισσότερα δίνεις τόσο περισσότερα θα πάρεις, έστω και με την επιφύλαξη κάποιας σχετικότητας γιατί κάποια κατά την γνώμη μου είναι υπερβολικά υπερτιμημένα και υπερκοστολογημένα. Με υπομονή και μην ξεχνάς πήγαινε να δοκιμάσεις θα βρεις τι σου ταιριάζει και τι μπορείς να αποκτήσεις.
    Θα χρειαστεί να κάνεις και συμβιβασμούς αλλά αν σου λείπει η εμπειρία τότε θα ακούσεις κάποιον που εμπιστεύεσαι ή την τύχη σου και όπου σε βγάλει.
    Σε αυτό το δρόμο που διάλεξες υπάρχουν 2 σχολεία... το "χαλάω και μαθαίνω και το πληρώνω και μαθαίνω".
    Τελευταία τροποποίηση από kons; 01/06/2019 στις 13:37.
    Mil. Spec.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Mεγάλα streetfighters: Ποιο θεωρείτε καλύτερο και γιατί;
    από makis206 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 388
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2012, 22:31
  2. ποιο ειναι το καλυτερο???
    από lari στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2008, 13:40
  3. Ποιο ειναι το καλυτερο 1000αρι Supersport
    από X_NR750 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2006, 00:02
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2006, 11:44
  5. Διχρονα και ποιο ειναι το καλυτερο της αγορας?
    από pavlaras1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 01:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF