Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Μηχανή και 5 τέκνα (οχι τεκνά)

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Κι εγώ θα προτείνω SH 300. Όταν έχεις πολλά σταμάτα-ξεκίνα και ανέβα-κατέβα, δεν ξέρω πόσο θα σε βολέψει ένα μεγάλο και βαρύ σκούτερ. Το SH έχει και επίπεδο πάτωμα για σακούλες-τσάντες. Γκαζάκι έχει, τρομερά φρένα και με ABS έχει, μικρές διαστάσεις έχει. Εγώ αν ήμουν στη θέση σου και δεν χρησιμοποιούσα το βανάκι του ψυχιατρείου στο οποίο θα νοσηλευόμουν, αυτό θα έπαιρνα
    Να τα χαίρεσαι όλα.

  2. #17
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Υπ'οψη ότι με το sh χάνεις την "μπαγαζιερα" κάτω από την σέλα αφού χωράει μόνο ένα κράνος.
    Εγώ έχω επιλέξει για το μαγαζί μου (ντελιβερι με ογκωδη αντικείμενα ) αλλά και για τις οικογενειακές υποχρεώσεις (σχολείο-φροντιστηρια) το xmax 250.
    Ανεβάζει σβέλτα τα χιλιόμετρα και ταξιδεύει άνετα με ταχύτητα γύρω στα 100~120.
    Μέχρι στιγμής έχει γράψει 60000χλμ. και δεν έχει παρουσιάσει κάποια ζημιά.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  3. #18
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    sym cruisim 250 / kymco xtown 300 αμφότερα στα 3800 & piaggio beverly 300 3990 όλα καινούργια με 2 χρόνια εγγύηση
    για γιαπωνέζικα στην ίδια κατηγορία απο 1500+ πάνω(στην προαναφερθείσα τιμή)
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Με 4000 budget και κατι ψιλα ακομα, παιρνεις το Beverly 300 με ABS και TC για να τιθασευσεις τ'αλογα.
    Ειναι σε προσφορα.


    Αν δεν το εχεις δει απο κοντα, ριξε μια ματια κατω απο τη σελα. Θα δακρυσεις!
    Με μια 33άρα μπαγαζιερα ή μια 42άρα η οτι σκατα... δεν εχει αντιπαλο σε χωρους σε αυτη την τιμη.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2019
    Μηνύματα
    8
    spyrval και teogtp

    Κατ΄αρχάς σας ευχαριστώ πολύ
    Tα μοντέλα αυτά τα έχω υπ' οψιν μου σοβαρά αυτό που με/μας προβληματίζει με όλα αυτά τα πολύ καλά όντως μοντέλα έιναι οτι για να βρείς κάτι καλό σε μεταχείρο... που θα το κρατήσεις καιρό πας κοντά στα 3,500 άντε πες βαριά και δύσκολα με πολλή υπομονή και ψάξιμο 3,000. Αυτά τα 2 όμως κοντράρονται στα ίσα με το mp3 σε αυτές τις τιμές, το οποίο και αυτό είναι αρκετά καλό, απο την άλλη το σοβαρό αντεπιχείρημα είναι το εξής ρε αδερφέ/αδερφή τώρα με την ρευστότητα των φύλων αντιλαμβάνεστε... θα δώσεις 3 με 3,500 για μεταχείρο γιατί δεν δίνεις 4,000 και να πάρεις καινούργιο kymco που είναι και mega scooter; και έρχεται και ο Πες (Pew) και σου ρίχνει την βόμβα και καινούργιο Beverly;
    και τα 2 μοντέλα που μου προτείνατε είναι υπο το μικροσκόπιο με το sh λόγο μεγέθους να μένει ένα κλικ πίσω.

    sym cruisim 250 / kymco xtown 300 αμφότερα στα 3800 & piaggio beverly 300 3990
    Σε Sym απλώς το απορρίπτουμε τα 2 άλλα
    εσύ ποιό απο αυτά τα δύο θα διάλεγες και γιατί;
    Με 4000 budget και κατι ψιλα ακομα, παιρνεις το Beverly 300 με ABS και TC για να τιθασευσεις τ'αλογα.
    Την είδα την προσφορά είσαι μια ΚΟΜΠΡΑ δυνατή η προτασή σου τα άλογα με μαράνανε παναθεμά με που να πάρω φόρα και να καρφωθώ πάνω στο βανάκι του spyrval και αντί για ψυχιατρείο να πάω σε νεκροταφείο.
    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τια απαντήσεις και το ενδιαφέρον πραγματικά το εκτιμώ πολύ. Ο θέος να σας έχει καλά.

  6. #21
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kbantikos Προβολή μηνύματος
    spyrval και teogtp

    Κατ΄αρχάς σας ευχαριστώ πολύ
    Φίλε κβαντικέ, πώς καταφέρνεις να απαντάς με παράθεση, αλλά χωρίς να φαίνεται το όνομα του χρήστη στον οποίο ανήκει η παράθεση; Κάνεις δύσκολη και τη δική σου ζωή και τη δική μας. Κοίτα πόσο καλύτερη είναι η δική μου παράθεση. Γίνε σαν τον BLiTzER.
    Life begins at 45°.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Φίλε κβαντικέ, πώς καταφέρνεις να απαντάς με παράθεση, αλλά χωρίς να φαίνεται το όνομα του χρήστη στον οποίο ανήκει η παράθεση; Κάνεις δύσκολη και τη δική σου ζωή και τη δική μας. Κοίτα πόσο καλύτερη είναι η δική μου παράθεση. Γίνε σαν τον BLiTzER.
    Εαν κανει παραθεση σε 'σενα καταλαβαινεις απο τα γραπτα, εστω και αν δεν φαινεται το Nickname και αυτο αρκει!

    Καλα κανει, μην εισαι κουτσομπολης.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  8. #23
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εαν κανει παραθεση σε 'σενα καταλαβαινεις απο τα γραπτα, εστω και αν δεν φαινεται το Nickname και αυτο αρκει!

    Καλα κανει, μην εισαι κουτσομπολης.
    Όμως, καμιά φορά μπερδευόμαστε.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Κβαντικέ, μου θυμίζεις έντονα τον Παπασούζα με τον τρόπο που γράφεις(εκείνος είχε κάποια θεματάκια στην αρχή, τα διορθώνει σταδιακά ), τον αυθορμητισμό σου και την αγάπη για την οικογένεια!
    Άκου τις προτάσεις όλων των παιδιών, δες βιντεάκια-δοκιμές και κάποια στιγμή κάνε μια τελική λίστα με 3-4 μοντέλα για να πας να τα χαζέψεις από κοντά ή και να τα οδηγήσεις.
    Εύχομαι να επιλέξεις το καλύτερο !

  10. #25
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kbantikos Προβολή μηνύματος
    Σε Sym απλώς το απορρίπτουμε τα 2 άλλα
    εσύ ποιό απο αυτά τα δύο θα διάλεγες και γιατί;
    Και τα 3 καλα ειναι, το sym φημολογείται ως πιο αξιόπιστο, το kymco παρα το εξτρα βαρος(ειναι και το μαγαλυτερο σε διαστάσεις) πιο ανετο σε χωρους και σελα και το piaggio το best seller της κατηγοριας.
    Προσωπικά χωρις να διαφερουν ιδιαίτερα συγκριτικα μεταξύ τους θα πηγαινα στο piaggio λογο παλαιοτερης εταιρείας, περισσοτερης αιγλης κατασκευαστη και κυριως αισθητικα μου φαινεται πιο μπανικο.
    Αν ομως εσυ θελεις χωρους ως βασικη προτεραιότητα το kymco ειναι μεγαλύτερο
    Πηγαινε δες τα απο κοντα στις αντιπροσωπείες περιεργασου τα οδήγησε κανενα αν διαθέτουν τεστ ραιντ και αποφάσισε

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2019
    Μηνύματα
    8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε κβαντικέ, πώς καταφέρνεις να απαντάς με παράθεση, αλλά χωρίς να φαίνεται το όνομα του χρήστη στον οποίο ανήκει η παράθεση; Κάνεις δύσκολη και τη δική σου ζωή και τη δική μας. Κοίτα πόσο καλύτερη είναι η δική μου παράθεση. Γίνε σαν τον BLiTzER.
    Κοίτα να δεις μπορώ να σου πώ αλλά μετά θα πρέπει να σε σκοτώσω. Όταν λες να γίνω σαν τον BLiTzER εννοείς ένας χοντρός ποντικός με μεγάλα αυτιά;


    Άκου τις προτάσεις όλων των παιδιών, δες βιντεάκια-δοκιμές και κάποια στιγμή κάνε μια τελική λίστα με 3-4 μοντέλα για να πας να τα χαζέψεις από κοντά ή και να τα οδηγήσεις.
    Βεβαίως και έχω ακούσει τις προτάσεις των παιδιών και χαίρομαι που ταυτίζονται με τις απόψεις των δικών μου φίλων που είναι έμπειροι μοτοσυκλετιστές βλέπω οτι η <<πιάτσα>> προσανατολίζεται σε κάποια σχετικά συγκεκριμένα μοντέλα και ήδη χάρη και στην δική σας πολύτιμη συνδρομή έχουν εξαχθεί πολύτιμα συμπεράσματα.
    Να είσαι καλά Λεωνίδα.
    Doctora σε ευχαριστώ πολύ όντως το Piaggio έχει ενα βαρύ όνομα που δεν το προσπερνάς αδιάφορα το αντίθετο θα έλεγα απο ότι καταλαβαίνω.
    Οπότε μην σας κουράζω άλλο η συνδρομή σας ήταν υπερπολύτιμη τώρα βγαίνουμε έξω και βλέπουμε που θα καταλήξουμε.
    Ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλου σας πραγματικά σας ευχαριστώ.


  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.806
    Δίνεις μεγάλη σημασία στους χώρους ενώ δεν πρέπει.
    Κοίτα κάτι με επίπεδο πάτωμα να βάζεις καμιά τσάντα (αυτές τις τεράστιες "οικολογικές") σακίδιο κλπ και προσοχή μην πατήσης τα αυγά.
    Να δώσεις μεγάλη σημασία στο (8)
    Είναι σπουδαίο να σβήνεις τον "διακόπτη" να μιζάρεις και να απολαμβάνεις αυτό το λίγο αίσθημα ελευθερίας.
    Και φυσικά δικαιούσαι να πάρεις κάτι 250+

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ!
    από BILLWANTED στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2006, 17:00
  2. Μηχανη και οι σχεσεις με τους γυρω μας
    από djchech στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 00:24
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 23:21
  4. Για γυναίκες και γιατι οχι ...και ανδρες
    από kapeos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 12:27
  5. Ο παππούς, η μηχανή και ο κοπρίτης
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2004, 14:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF