Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: μπερδεμένος με λάστιχα, help!!!!!

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210

    μπερδεμένος με λάστιχα, help!!!!!

    Καλησπέρα στην ομάδα. Ήρθε η ώρα για λάστιχα..Rsv 1000 r αγορασμένο πριν 2 χρόνια ακριβώς,με καινούρια λάστιχα τότε από τον πρώην (battlax hypersport). Έως τώρα την είχα μόνο για εκδρομές - στριφτερες βολτιτσες μια Κ για πίστα είχα Κ έχω τη μικρή δίχρονη αδερφή (rs125). Θέλω όμως να τη βάζω Κ αυτή πίστα πλέον (Μέγαρα).Τα υπόλοιπα χλμ θα εξακολουθησουν να είναι εκδρομικες στριφτερες βολτιτσες (Ιτέα, Επιδαυρος κλπ). Σύνολο μέσα στο χρόνο θα γράψω 5-6000 χλμ maximum.Απο αυτά θα είναι 65% δρόμος Κ το υπόλοιπο πίστα. Δε θεωρώ τον εαυτό μ σούπερ γρήγορο Κ ούτε το επιδιώκω (ενδιάμεσος).Θελω όμως να ξέρω ότι έχω λάστιχο που μπορώ να το εμπιστευτώ πλαγιασμενος στη πίστα αλλά παράλληλα να ξέρω ότι δε θα τελειώσει αν χρειαστεί Κ μια φορά να καλύψω κομμάτι της εθνικής πχ από Πειραιά μέχρι Χαλκίδα.. Πραγματικά διάβασα σχεδόν ο, τι θέμα βρήκα σχετικά Κ αρχίζω να πιστεύω πως θα πρέπει να ψάχνω ανάμεσα σε sportsmart tt και τα rosso 3.λαθος;;;
    Οι γνωστές παρακαλώ πολύ να δώσουν τα φώτα τους,ευχαριστω εκ των προτέρων!!!
    Τελευταία τροποποίηση από Vagelis26b; 02/06/2019 στις 14:48.
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Pirelli Diablo Supercorsa SP v3. Στα 5 χιλιάδες μαξ θέλουν αλλαγή γιατί θα έχουν βγεί τα λινά στο κέντρο.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Θα ήθελα να τα κρατήσω τουλάχιστον 1,5 χρόνο πριν την αλλαγή τους..5000 Κ να βγουν λινα το θεωρώ υπερβολή. Έχω σαν προτεραιότητα το κράτημα στο στεγνό, αλλά θα ήθελα Κ κάτι παραπάνω, έστω Κ λίγο σε αντοχή, από αυτό που μου περιγράφεις..
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Rosso corsa 2,sportsmart TT ,POWER RS, S22...Σύμφωνα με τη χρήση που λες ότι θες να κάνεις...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Ναι η χρήση θα είναι ακριβώς αυτή πάνω κάτω σε αυτό το ποσοστό.. Αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι για τα tt αλλού διαβάζω πολύ καλά σχόλια Κ αλλού πολύ περίεργα, του στυλ δουλεύουν μόνο σε τέρμα πίεση κλπ...αλλιως θα είχα ήδη κατασταλάξει
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  6. #6
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Μια χαρά λάστιχα είναι....τα φορούσα στο cbr πριν το δώσω..για πίστα δεν ξέρω αλλά στο δρόμο ήταν μια χαρά..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Πόσα χλμ σ έβγαλαν περίπου;Επισης,σε σβέλτες βόλτες μήπως θυμάσαι τι πίεση τα δούλευες;
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Να σου πω και εγω τι εχω ακουσει απο φιλους που το εβαλαν.
    Κακα λογια λενε αρκετοι αλλα ολοι οσοι ξερω πηγαν στα TT απο κατηγορια d212 και τα εβαλαν λογω καθαρα κοστους. Κατι λεει νομιζω αυτο.
    Αλλοι που πηγαν σε ΤΤ απο supersport κατηγορια (π.χ. s21) λενε πολυ καλα λογια.
    Εγω θα σου ελεγα να τα δοκιμασεις να εχεις και εσυ αποψη!





    εχουμε και το ιδιο μηχανακι για τα πιστακια!!!! ωρααιος χαρηκα!!!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    και εγω χαρηκα φιλε!!!Απ οτι καταλαβαινω μεχρι τωρα (η τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω),για τα δεδομενα μου θα ειναι οκ.Δηλ στο οριο του 1 10 με 1 12 ρυθμο για Μεγαρα ενοοω και βολτιτσα με σβελτο ρυθμο σε επαρχιακο στροφιλικι...Απλα το 300αρι που κοστιζουν πανω κατω δε το βρισκουμε ευκολα στις μερες μας και πιθανη αντικατασταση δε θα μπορει να γινει στο τρεχον ετος,οποτε γι αυτο μαζευω γνωμες..Για να περιορισω τις πιθανοτητες να μην μ κανουν τελικα..Οσοι εχετε ακουσει η καλυτερα εχετε δοκιμασει βαρατε!!!! χαχαχααχα
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2016
    Μηνύματα
    17
    Με τα ΤΤ στο ίδιο μηχανακι με χρήση δρόμου σβέλτη οδηγηση εβγαλα 7κ από το πίσω λάστιχο,το δουλέυω 30-33 πίσω και σταθερά 30 μπροστά(χαμηλότερα δεν του αρεσει στο μπροστινό στα έντονα φρεναρίσματα το ένιωσα σαν να "σπάει" το λάστιχο).Πρίν απ αυτό ειχα πάνω d212 και πριν D211 με αυτά έβγαζα στο πίσω 4,5 βαριά 5κ για να έχεις μία σύγκριση.Στην πίεση τα D212-11 είναι σαφώς ανώτερα αλλά καθε φορά που εμπαινα εθνικό ήταν σαν να το σκότωνα..Τα ΤΤ εκεί ειναι που κερδίζουν,στις εθνικές και στην "καθημερινη" χρηση οση γίνεται σε αυτο το μηχανάκι.Εχουν καλή κορώνα οχι σαν τα s21 που θες μισή μερα για να στρίψεις..ελπίζω να βοηθησα,πίστα δεν μπαίνω ακόμα λόγο οικονομικών

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από psychoboy Προβολή μηνύματος
    Με τα ΤΤ στο ίδιο μηχανακι με χρήση δρόμου σβέλτη οδηγηση εβγαλα 7κ από το πίσω λάστιχο,το δουλέυω 30-33 πίσω και σταθερά 30 μπροστά(χαμηλότερα δεν του αρεσει στο μπροστινό στα έντονα φρεναρίσματα το ένιωσα σαν να "σπάει" το λάστιχο).Πρίν απ αυτό ειχα πάνω d212 και πριν D211 με αυτά έβγαζα στο πίσω 4,5 βαριά 5κ για να έχεις μία σύγκριση.Στην πίεση τα D212-11 είναι σαφώς ανώτερα αλλά καθε φορά που εμπαινα εθνικό ήταν σαν να το σκότωνα..Τα ΤΤ εκεί ειναι που κερδίζουν,στις εθνικές και στην "καθημερινη" χρηση οση γίνεται σε αυτο το μηχανάκι.Εχουν καλή κορώνα οχι σαν τα s21 που θες μισή μερα για να στρίψεις..ελπίζω να βοηθησα,πίστα δεν μπαίνω ακόμα λόγο οικονομικών
    Είναι ακριβώς η απάντηση που έψαχνα. Σου δίνουν δηλ εμπιστοσύνη στην πίεση και μπροστινό Κ πισινο; άρα για μια μέση οδήγηση σε πίστα μπορώ να τα εμπιστευτώ έτσι;;
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Θέλω να πω, θα τα έβαζες ξανα;;
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2016
    Μηνύματα
    17
    Δεν μπορώ να το πάρω πάνω μου αλλα πιστέυω ναι οτι κάνουν αλλά μέχρι εκει μέχρι μια "μέση οδήγηση".Να προσθέσω οτι είναι στο στυλ μου οταν πάω γρήγορα να χρησιμοποιό trail braking τεχνική,αν πούμε οτι με τα d212 το έκανα ενα 80% με τα ΤΤ το έριξα στο 50 γιατί μεχρι εκεί ένιωθα σιγουριά..Στα λέω αυτά για να δείς πως ένιωσα την μετάβαση απ το ενα στο άλλο λάστιχο.Βtw τα έβαλα την πρώτη μερα που ήρθαν ελλάδα στα 300 ευρωπαικα δεν ξερω πόσο πάνε τώρα

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/06/2016
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagelis26b Προβολή μηνύματος
    Θέλω να πω, θα τα έβαζες ξανα;;
    Σίγουρα,μόνο αμα το έβαζα μόνο πίστα θα άλλαζα

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της Vagelis26b
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    210
    Σύμφωνα με τα λεγόμενα σ λοιπόν επιβεβαιώνεται ο ισχυρισμός της Dunlop ότι αποτελούν μια μέση καλή λύση μεταξύ δρόμου Κ πίστας!! Thank u sir!
    ...Aprilia racing...

    www.2strokers.com

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 6V ΗΟΝDA C50 ΜΕ ΠΛΑΤΙΝΕΣ HELP
    από c50killer1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 24/06/2014, 22:14
  2. Τρακάρισμα με ανασφάλιστο - Help!
    από BEEF στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2012, 21:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF