Σελίδα 10 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #136
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου το ίδιο μοτέρ με Honda astrea μου είπε. Και αν θες να ξέρεις κιόλας είναι αρχιμηχανικος στην αντηπροσοποια της Honda και kawasaki.ειπε για το συγκεκριμένο μοντέλο. Daytona velos 125 r
    ΑΝ ήταν ίδιο (όταν λέμε ίδιο δεν εννοούμε μόνο σχεδιαστικά αλλά και υλικά κατασκευής, μέταλλα κ.λ.π.) δεν θα είχε αυτό το κόστος που είπε το παλικάρι από πάνω
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #137
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    @ Zoumas

    Όταν σου λένε κάποιοι ότι δεν είναι ίδιο με το χοντα, ότι μπορεί να μοιάζει αλλά ίδιο δεν είναι, όταν σου λένε ότι έχει άλλα μέταλλα κι εσύ συνεχίζεις να λες για αρχιμηχανικους και λοιπές χαζομάρες πάει να πει ότι πιστεύεις ότι τους έπιασε μ@λ@κες τους χοντεους ο Κινέζος και πουλάει χρυσάφι στην αξία μπρουτζου. Κάνε μια βόλτα από το σεξιον με τα εργαλεία και θα δεις κι εκεί ομοιότητες κινέζικων με τα επώνυμα που όμως διαφέρουν χαοτικά στην ποιότητα. Εμένα μου είναι αδιάφορο τι λες κι εσύ και ο αρχιμηχανικός, είμαι 52 και καβαλαω από τα 15 οπότε έχω εικόνα. Για σένα το λέω και για τους άλλους πιτσιρικάδες που τους πουλάνε παπατζες. Ότι πληρώνεις αγοράζεις, κανόνας της αγοράς. Με ελάχιστες αποκλίσεις από τον κανόνα και αυτό υπό προϋποθέσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από vaska; 24/09/2019 στις 08:00.

  3. #138
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Που να σας ειχα σημερα εξω απο τον γκοργκόλη στην Καλλιθέα που πήγε ενας κύριος με Zontes μς 2500 Khm και στραβό τιμόνι απο την πρώτη μέρα και (ξανα)τσακωνόταν....Εγώ πάντως πήρα την τελευταία πλεξούδα για διπολικό kriss II στα 0,16 ευρώ και έφυγα.

  4. #139
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    H Daytona ναι, (αφου σπάνε ολόκληρα, μάλλον) η Ηonda πάλι, όχι..... για μοτέρ astrea γνήσιο δεν λέμε;
    Είχες ποτέ Daytona για να λες ότι σπάνε οι και εσύ fanboy των Ιαπώνων λες και τους έχεις μετοχές?

    Τα μόνα παπιά που έσπασαν στο μαγαζί μου ήταν τα 2 κρυπτόν ς

  5. #140
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Είχες ποτέ Daytona για να λες ότι σπάνε οι και εσύ fanboy των Ιαπώνων λες και τους έχεις μετοχές?

    Τα μόνα παπιά που έσπασαν στο μαγαζί μου ήταν τα 2 κρυπτόν ς
    Μετοχές τους δεν έχω ούτε είχα, είχα όμως ΠΟΛΛΑ Ιαπωνικά μοτέρ.....
    Εσύ θα μας βρεις ΓΝΗΣΙΟ Honda astrea μοτέρ ΟΛΟΚΛΗΡΟ; αυτό ρώτησα......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #141
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Όταν σου λένε κάποιοι ότι δεν είναι ίδιο με το χοντα, ότι μπορεί να μοιάζει αλλά ίδιο δεν είναι, όταν σου λένε ότι έχει άλλα μέταλλα κι εσύ συνεχίζεις να λες για αρχιμηχανικους και λοιπές χαζομάρες πάει να πει ότι πιστεύεις ότι τους έπιασε μ@λ@κες τους χοντεους ο Κινέζος και πουλάει χρυσάφι στην αξία μπρουτζου. Κάνε μια βόλτα από το σεξιον με τα εργαλεία και θα δεις κι εκεί ομοιότητες κινέζικων με τα επώνυμα που όμως διαφέρουν χαοτικά στην ποιότητα. Εμένα μου είναι αδιάφορο τι λες κι εσύ και ο αρχιμηχανικός, είμαι 52 και καβαλαω από τα 15 οπότε έχω εικόνα. Για σένα το λέω και για τους άλλους πιτσιρικάδες που τους πουλάνε παπατζες. Ότι πληρώνεις αγοράζεις, κανόνας της αγοράς. Με ελάχιστες αποκλίσεις από τον κανόνα και αυτό υπό προϋποθέσεις.
    Δεν γνωριζόμαστε για να λες ότι είμαι πιτσιρικάς. Ο μηχανικός ο οποίος δουλεύει στην αντηπροσοποια της Honda δεν έχει λόγο να πει ψέματα. Από εκεί και πέρα δικαίωμα του κάθε ένα να πιστεύει ότι θέλει. Όποιος ενδιαφέρεται ρωτά και το ψάχνει καλά εκεί που πρέπει και μαθαίνει.

  7. #142
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Δεν γνωριζόμαστε για να λες ότι είμαι πιτσιρικάς. Ο μηχανικός ο οποίος δουλεύει στην αντηπροσοποια της Honda δεν έχει λόγο να πει ψέματα. Από εκεί και πέρα δικαίωμα του κάθε ένα να πιστεύει ότι θέλει. Όποιος ενδιαφέρεται ρωτά και το ψάχνει καλά εκεί που πρέπει και μαθαίνει.
    Σαφώς και δεν γνωριζόμαστε αλλά από τα γραφόμενά σου συμπεραίνω ότι είσαι "πιτσιρίκος" όχι απαραίτητα ηλικιακά. Επίσης είναι σαφές ότι ο καθένας πιστεύει αυτό που θέλει αλλά δυστυχώς υπάρχουν και οι αριθμοί οι οποίοι είναι αμείλικτοι. Λάθος μου που ασχολήθηκα όπως λάθος μου που προσπάθησα να βάλω τα πράγματα στην θέση τους. Μείνε στην πλάνη σου και άκου ότι έχει να σου πει ο αρχιμηχανικός, εμένα η τσέπη μου θα παραμείνει άθικτη, αλλουνού η τσέπη θα βάλει τα κλάματα.

    Over and out από μένα, καλή συνέχεια, καλούς δρόμους να έχουμε όλοι μας και όλων τα μηχανάκια να είναι άπεφτα και απροβλημάτιστα.

    PS Πέρασαν κάποτε από τα χέρια μου δύο ολοκαίνουργια Kymco. Ότι χειρότερο είχα ποτέ. Ο εδώ αντιπρόσωπος είναι αστέρι αλλά τα μηχανάκια ήταν για πέταμα. Τα πούλησα με αρκετή χασούρα απλά για να τα ξεφορτωθώ. Τα αντικατέστησα άμεσα με 2 Kaze r τα οποία δουλεύουν απροβλημάτιστα μέχρι τώρα μόνο με αναλώσιμα (λάδια, τακάκια, μπαταρίες).
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  8. #143
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Σαφώς και δεν γνωριζόμαστε αλλά από τα γραφόμενά σου συμπεραίνω ότι είσαι "πιτσιρίκος" όχι απαραίτητα ηλικιακά. Επίσης είναι σαφές ότι ο καθένας πιστεύει αυτό που θέλει αλλά δυστυχώς υπάρχουν και οι αριθμοί οι οποίοι είναι αμείλικτοι. Λάθος μου που ασχολήθηκα όπως λάθος μου που προσπάθησα να βάλω τα πράγματα στην θέση τους. Μείνε στην πλάνη σου και άκου ότι έχει να σου πει ο αρχιμηχανικός, εμένα η τσέπη μου θα παραμείνει άθικτη, αλλουνού η τσέπη θα βάλει τα κλάματα.

    Over and out από μένα, καλή συνέχεια, καλούς δρόμους να έχουμε όλοι μας και όλων τα μηχανάκια να είναι άπεφτα και απροβλημάτιστα.

    PS Πέρασαν κάποτε από τα χέρια μου δύο ολοκαίνουργια Kymco. Ότι χειρότερο είχα ποτέ. Ο εδώ αντιπρόσωπος είναι αστέρι αλλά τα μηχανάκια ήταν για πέταμα. Τα πούλησα με αρκετή χασούρα απλά για να τα ξεφορτωθώ. Τα αντικατέστησα άμεσα με 2 Kaze r τα οποία δουλεύουν απροβλημάτιστα μέχρι τώρα μόνο με αναλώσιμα (λάδια, τακάκια, μπαταρίες).
    Κανένας δεν αμφισβητεί τα ιαπωνικά μότο. Είναι κορυφή. Μικρός είχα glx 50.οτι καλύτερο. Αυτό δεν σημαίνει ότι και τα υπόλοιπα δεν έχουν εξελιχθεί. Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων κάνουμε.

  9. #144
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Σε λίγο θα την βγάλουμε να την μετρήσουμε...
    Κανένας δεν αγόρασε τον Κινέζο με την αυταπάτη ότι πήρε το καλύτερο παπί...
    Αφήστε καθαρό το θέμα μήπως και βοηθήσουμε κάνα άνθρωπο.
    Στο μέλλον θα χρειαστεί...

  10. #145
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Σε λίγο θα την βγάλουμε να την μετρήσουμε...
    Κανένας δεν αγόρασε τον Κινέζο με την αυταπάτη ότι πήρε το καλύτερο παπί...
    Αφήστε καθαρό το θέμα μήπως και βοηθήσουμε κάνα άνθρωπο.
    Στο μέλλον θα χρειαστεί...
    Εγώ την έχω μετρημένη χρόνια τώρα, από την εφηβεία
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  11. #146
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Είχες ποτέ Daytona για να λες ότι σπάνε οι και εσύ fanboy των Ιαπώνων λες και τους έχεις μετοχές?

    Τα μόνα παπιά που έσπασαν στο μαγαζί μου ήταν τα 2 κρυπτόν ς
    Ναι ε?Και δεν μου λές πασά μου.Που ειναι το μαγαζι σου να έρθω να δώ τα CryptonS που σπάσανε σε παρακαλώ;

  12. #147
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Εγώ την έχω μετρημένη χρόνια τώρα, από την εφηβεία
    Μετά τα 40 μαζεύει

  13. #148
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Δεν γνωριζόμαστε για να λες ότι είμαι πιτσιρικάς. Ο μηχανικός ο οποίος δουλεύει στην αντηπροσοποια της Honda δεν έχει λόγο να πει ψέματα. Από εκεί και πέρα δικαίωμα του κάθε ένα να πιστεύει ότι θέλει. Όποιος ενδιαφέρεται ρωτά και το ψάχνει καλά εκεί που πρέπει και μαθαίνει.
    Sorry κιόλας αλλά μην παρεξηγιέσαι επειδή σου λένε το σωστό.
    Το αν είναι αρχιμηχανικός ο τύπος ή όχι δεν το ξέρουμε, ξέρουμε όμως οτι σου είπε κάτι που δεν ισχύει κι εσυ το πίστεψες.
    Τόσο απλό είναι.

    Εκτός κι αν σου είπε οτι το μοτέρ είναι 'ΣΑΝ' του Astrea, που ισχύει κι εσυ το πήρες σαν 'ίδιο μοτέρ με Honda astrea' όπως έγραψες εδω που όμως ειναι κάτι τελείως διαφορετικό.

    Οπως και να χει με τόσα χρήματα παιρνεις μόνο κινέζικο μοτεράκι Lifan, Daytona κλπ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #149
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Μετά τα 40 μαζεύει
    true story
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #150
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TsoliasGR Προβολή μηνύματος
    Ναι ε?Και δεν μου λές πασά μου.Που ειναι το μαγαζι σου να έρθω να δώ τα CryptonS που σπάσανε σε παρακαλώ;
    όλα σπάνε αν τα αφήσεις χωρίς λάδια πχ. Το δικό μου 50000 και δεν καίει σταγόνα αλλά μια φορά την εβδομάδα κοιτάζω στάθμη.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 10 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 21:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF