Σελίδα 4 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Το παλιό evomoto δεν είναι injection-euro 4 ούτε cbs έχει αλλά είναι λίγο πιο δυνατό έχει 10 άλογα....Επίσης είναι διαφορετικά εμφανισιακά...Το παλιό μου άρεσε το καντράν του πολύ(είχε στροφόμετρο και ψηφιακό κοντέρ).Τώρα δεν ξέρω γιατί σταμάτησε γρήγορα η κυκλοφορία του,ήταν και φτηνό σε αγορά

  2. #47
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ρε παλίκαρε, σε βλέπω που δίνεις συμβουλές με απολυτότητα ειδήμονα (με τα μόλις 7Κ χλμ στο κοντέρ του παπιού σου... )
    Εδώ μέσα σε 2 γραμμές φάσκεις και αντιφάσκεις.
    Εντελώς διαφορετικά μηχανάκια λες είναι αλλά ενώ δεν ξέρεις τίποτα για το παλιό του λες ότι δεν έχουν τίποτα κοινό!
    Αντιλαμβάνομαι ότι το κάνεις με κάθε καλή πρόθεση να βοηθήσεις αλλά το μονο που κάνεις είναι να μπερδεύεις κάποιον που διαβάζει και δεν ξέρει.
    Δεν είναι κακό να μην ξέρουμε κάτι.
    Το να δίνουμε λάθος συμβουλές όμως, καλό δεν είναι σίγουρα.
    Είναι σαν να με ρωτάει τι κοινό έχει το kaze r με το κρυπτόν x

    Αν έχω ένα από τα 2 μπορώ να πω αν το ένα είναι καλό η όχι , αλλά πρέπει να έχω και το άλλο για να ξέρω ότι είναι μη συγκρίσιμα?

  3. #48
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Είναι σαν να με ρωτάει τι κοινό έχει το kaze r με το κρυπτόν x

    Αν έχω ένα από τα 2 μπορώ να πω αν το ένα είναι καλό η όχι , αλλά πρέπει να έχω και το άλλο για να ξέρω ότι είναι μη συγκρίσιμα?
    Εσύ τι λες; αν δεν είχες η έστω, οδηγήσει το άλλο πως ξέρεις ότι δεν έχουν ίδια οδηγική συμπεριφορά, κατανάλωση, κ.λ.π.;
    αυτό σου λέει ο γαύρος......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #49
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Γειά σε όλους. Είμαι και εγώ κάτοχος daytona velos 125. Το έχω σχεδόν ένα μήνα και έχω κάνει 680 χλμ. Θα πω κάποια αρνητικά που έχω δει και θα ήθελα σας παρακαλώ την γνώμη σας. Ο ήχος του κινητήρα κάνει ένα περίεργο θόρυβο από όταν το αγόρασα. Νόμιζα ότι ήταν οι βαλβίδες. Το πήγα στον μηχανηκο που είχαν και μου είπε ότι το κάνουν όλα τα μηχανάκια και είναι από το μπεκ της βενζίνης. Ισχύει κάτι τέτοιο; επίσης τα αμορτισέρ τρίζουν ελαφρώς. Θέλει μήπως λαδομα η είναι φυσιολογικό; ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

  5. #50
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τραβας δυο βιντρακια με τους περιεργους ηχους, τα ανεβαζεις στο utube και μας τα επισυναπτεις στο ποστ. Τηλεδιαγνωση χωρις αντικείμενο δεν γίνεται.
    Καλορίζικος!

  6. #51
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τραβας δυο βιντρακια με τους περιεργους ηχους, τα ανεβαζεις στο utube και μας τα επισυναπτεις στο ποστ. Τηλεδιαγνωση χωρις αντικείμενο δεν γίνεται.
    Καλορίζικος!
    Ένας χαρακτηρηστικος ήχος είναι και διαφέρει από τους υπόλοιπους κηνητηρες που δεν έχουν ιτζεκσιον. Μου κάνει εντύπωση όμως που δεν τον αναγνωρίζεις υποτίθεται ότι τον κάνουν όλα με ιτζεκσιον. Θα πάω από το μαγαζί που πήρα το μηχανάκι να ζητήσω να ακούσω και άλλα. Ελπίζω να μην λένε ψέματα. Θα τραβήξω το βιντεακι και θα το ποσταρο με την πρώτη ευκαιρία.

  7. #52
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.591
    Σου κάνει εντύπωση που δεν αναγνωρίζει έναν ήχο που εσύ απλά αναφέρεις την ύπαρξη του;;;
    Έχει βγει η βρώμα ότι εδώ έχουμε γεμίσει μέντιουμ και δε το ξερω;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Σου κάνει εντύπωση που δεν αναγνωρίζει έναν ήχο που εσύ απλά αναφέρεις την ύπαρξη του;;;
    Έχει βγει η βρώμα ότι εδώ έχουμε γεμίσει μέντιουμ και δε το ξερω;
    Υποτίθεται ότι είναι κοινός αυτός ο ήχος από το μπεκ της βενζίνης όπως μου είπαν από εκεί που το αγόρασα οπότε και δεν θα χρειαζόταν μέντιουμ για να τον αναγνωρίσει. Προφανώς κάτι τέτοιο από ότι φαίνεται δεν παίζει. Θα πάω από εκεί που το πήρα να ζητήσω να ακούσω και άλλα να δω τελικά τι ισχύει.

  9. #54
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.591
    Ρε φίλε, ωπα λίγο.
    Τι 'προφανώς' λες;
    Δεν υπάρχει τίποτα το προφανές σε όσα γράφεις γιατί αναφέρεσαι σε ήχους και αναγνώριση τους.
    Δεν είναι τυποποιημενοι όλοι οι ήχοι ώστε να λέμε α ο #23, κλασική περίπτωση βλάβης. Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω.

    Ναι οι αντλίες είθισται να κάνουν ένα σφύριγμα. Αλλά ποιος μπορεί να ξέρει με τηλεδιαγνωση τι παίζει με το μηχανάκι σου;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε, ωπα λίγο.
    Τι 'προφανώς' λες;
    Δεν υπάρχει τίποτα το προφανές σε όσα γράφεις γιατί αναφέρεσαι σε ήχους και αναγνώριση τους.
    Δεν είναι τυποποιημενοι όλοι οι ήχοι ώστε να λέμε α ο #23, κλασική περίπτωση βλάβης. Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω.

    Ναι οι αντλίες είθισται να κάνουν ένα σφύριγμα. Αλλά ποιος μπορεί να ξέρει με τηλεδιαγνωση τι παίζει με το μηχανάκι σου;
    Οκ φίλε κατάλαβα θα το ηχογραφήσω να το στείλω ελπίζω να ακουστεί καθαρά από εδώ.

  11. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Έχω τραβήξει βίντεο δυστυχώς όμως δεν μπορώ να το στείλω δεν ξέρω πώς.

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε, ωπα λίγο.
    Τι 'προφανώς' λες;
    Δεν υπάρχει τίποτα το προφανές σε όσα γράφεις γιατί αναφέρεσαι σε ήχους και αναγνώριση τους.
    Δεν είναι τυποποιημενοι όλοι οι ήχοι ώστε να λέμε α ο #23, κλασική περίπτωση βλάβης. Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω.

    Ναι οι αντλίες είθισται να κάνουν ένα σφύριγμα. Αλλά ποιος μπορεί να ξέρει με τηλεδιαγνωση τι παίζει με το μηχανάκι σου;
    Έχω ηχογράφηση τον ήχο δεν ξέρω πώς να το στείλω.

  13. #58
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Αν το καταφέρω το στελνω.

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Έχω ηχογράφηση τον ήχο δεν ξέρω πώς να το στείλω.
    Γειά και πάλι στην παρέα. Έχω ακόμα μια απορία και αν κάποιος μπορεί να μου την λύση. Είδα τον πίσω τροχό και είναι στραβός. Δηλαδή αν τον δεις από πίσω στο φτερό βλέπεις ότι από την αριστερή μεριά απέχει ένα με δύο πόντους ενώ από την δεξιά απέχει τρεις με τέσσερις. Υπέθεσα ότι θα θέλει ίσιωμα από της βίδες που είναι πίσω στον τροχό και από κάτι μικρά βιδακια που έχει για να έρθει στην μέση του φτερού ο πίσω τροχός όπως είναι και το λογικό. Ο μηχανικός μου είπε ότι εκεί είναι το κανονικό του μιας και πίσω με της βίδες έχει και κάτι γραμμές οι οποίες ήταν και στης δύο μεριές το ίδιο και ότι δεν υπαρχή πρόβλημα που η ρόδα δεν είναι ακριβώς στην μέση του φτερού. Αν υπήρχε πρόβλημα το μηχανάκι θα πηγεναι μία δεξιά ή αριστερά. Αν κάποιος μπορούσε να μου το επιβεβαιώσει. Δυστυχώς φωτογραφία δεν μπορώ να στείλω προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω. Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω. Ευχαριστώ.

  15. #60
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Κανένας αποστάτης θα μπήκε λάθος......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 4 από 17 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 22:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 06:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 14:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF