Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #76
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Χα χα χα. Φίλε το χάσαμε το μυαλό πάει.
    Εντάξει μια μικρή φρίκη την έχουμε φάει. Φώτο έστελνα από το κινητό μου. Θα προσπαθήσω από αύριο με υπολογιστή ελπίζω να τα καταφέρω. Ευχαριστώ πολύ...

  2. #77
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Σε κινητό android, αν χρησιμοποιείς chrome τουλάχιστον, επίλεξε το "desktop site" από τις επιλογές που σου δίνει και μπορείς να ανεβάσεις εικόνα όπως και από υπολογιστή.

  3. #78
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Το δικό μου πέρα απο ένα πλαστικό που ακουμπαγε στην ανάρτηση και εκανε θόρυβο(διορθώθηκε άμεσα) δεν φάνηκε άλλο πρόβλημα..3κ χιλιόμετρα έχω

  4. #79
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20190914_112631.jpg 
Προβολές:	142 
Μέγεθος:	99,1 KB 
ID:	409938

  5. #80
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Επιτέλους κατάφερα και την ανέβασα. Αυτή είναι η αριστερή μεριά. Αν και δεν φενετε πολύ καλά το φτερό από την ρόδα απέχει πολύ λίγο γύρω στο μισό εκατοστό. Τόσο που νομίζεις πώς αν κάτσει δεύτερο άτομο θα ακουμπήσει ή ρόδα το φτερό.

  6. #81
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Επιτέλους κατάφερα και την ανέβασα. Αυτή είναι η αριστερή μεριά. Αν και δεν φενετε πολύ καλά το φτερό από την ρόδα απέχει πολύ λίγο γύρω στο μισό εκατοστό. Τόσο που νομίζεις πώς αν κάτσει δεύτερο άτομο θα ακουμπήσει ή ρόδα το φτερό.
    είναι φωτό αυτή ρε παλικάρι να βγάλει κάποιος συμπεράσματα? anyway δες απο κάτω δύο βίντεο πως λιπαίνουμε καθαρίζουμε και σετάρουμε την αλυσίδα και θα λυθεί η απορία σου
    https://www.youtube.com/watch?v=RA6OPG_cFms
    https://www.youtube.com/watch?v=emhUN1fVEkU
    αν δεν μπορείς δεν το έχεις είτε πάιζει να κάνεις ζημιά, ΜΗ πειράξεις τίποτα
    πήγαινε στον μάστορα και απαίτησε να σου σετάρει το τροχό στην ίδια ευθεία με το φτερό(αν είναι ίσιο και όχι στραβό το φτερό).
    you rise you fall you're down then you rise again

  7. #82
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Προσπαθώ τώρα να ανεβάσω και την δεξιά μεριά τόση ώρα και αποτυχενει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Είναι η δεξιά μεριά στην οποίο το κενό του φτερού με την ρόδα είναι πολύ μεγάλη.

  8. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Δεν έχει να κάνει με την αλυσίδα. Έχει να κάνει με τον τροχό.

  9. #84
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Λίγο προσοχή σε κάποια σχόλια, που παρότι έχουν σαν σκοπό το χιούμορ, μπορούν εύκολα να παρεξηγηθουν και να προκαλέσουν αντιδράσεις.

    Come on .. Το χιούμορ επιβάλεται αλλά πρέπει να είναι τετοιο ώστε να μπορεί να εκτιμηθεί και απ' τις δυο μεριές.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    άκου φίλε για τις φώτο...αν τις τραβας με κινητο είναι μεγάλη η ανάλυση και γι αυτό δεν στις παίρνει...άνοιξε τες στον υπολογιστή με κάποιο photo editor οτι έχεις..αλλαξε το μεγεθος σε 800Χ600 το πολύ και είσαι ετοιμος να ανεβάσεις μεχρι δέκα φωτο σε καθε μνμ σου με το insert image που σου βγαίνει όταν γράφεις κάτι..

    όταν ανεβάσεις τρεις-τεσσερεις καλές φωτο κάποιος που γνωρίζει την πάπια που καβαλάς λογικά θα σε βοηθήσει...μην στραβώνεις αν σου γίνετε και χαβαλές τα περισσότερα να ξες είναι καλοπροαίρετα...σκέψου ότι είμαστε για μπίρες σε μαγαζί και απόλαυσε το.

  11. #86
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Αντί να μετράς σε σχέση με κάτι χαλαρό και δευτερεύον, μέτρα την απόσταση του τροχού π.χ. από το ψαλίδι ή το πλαίσιο. Αν και οι δύο μεριές είναι το ίδιο, φταίει το φτερό, που δεν είναι σοβαρό

  12. #87
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος

    Έχεις πάρει ένα πάρα πολύ καλό παπί , ίσως και το καλύτερο στα λεφτά του στα 125 κυβικά και θα σου κρατήσει δεκαετίες
    Μακάρι να έχεις δίκιο αλλά εγώ θα κρατούσα πιο μικρό καλάθι, ειδικά αυτό με τις δεκαετίες μου ακούγεται κάπως.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #88
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Αδελφέ με την φωτογραφία που ανέβασες δεν μπορεί κάποιος να δει αν κάτι πάει στραβά...

  14. #89
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Αντί να μετράς σε σχέση με κάτι χαλαρό και δευτερεύον, μέτρα την απόσταση του τροχού π.χ. από το ψαλίδι ή το πλαίσιο. Αν και οι δύο μεριές είναι το ίδιο, φταίει το φτερό, που δεν είναι σοβαρό
    Αυτό νομίζω και εγώ ότι φταίει το φτερό επειδή αν ήταν ή ρόδα θα πήγαινε δεξιά και αριστερά το μηχανάκι όταν το οδηγούσα. Επησης έχει κάποιους οδηγούς πίσω το ψαλίδι που τους ρυθμίζεις και από της δυο μεριές και είναι σωστά ρυθμηζμενο. Αυτό που με έχει ενοχληση είναι ότι ενώ είπα στον μηχανικό ότι δεν είναι σωστό όπως είναι και θα έπρεπε να είναι κεντραρισμενο η ρόδα στο φτερό μου είπε ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι διαφορετικό και είναι το σωστό όπως είναι. Δηλαδή στραβό. Δεν έχω πιστει ότι είναι έτσι. Πιστεύω ότι λέει ψέματα. Και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο από την στιγμή που υπαρχή η εγγύηση και θα αλλαχτεί με αυτό.

  15. #90
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Εφόσον είναι στην εγγύηση, πολύ καλά θα κάνεις να τους το πετάξεις στα μούτρα... Αν έγινε έτσι σε τόσο λίγα χλμ το φτερό από τα κοπανηματα στους τέλειους δρόμους μας, φαντάσου πως θα είναι σε 2 χρόνια....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 21:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF