Σελίδα 7 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #91
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Εφόσον είναι στην εγγύηση, πολύ καλά θα κάνεις να τους το πετάξεις στα μούτρα... Αν έγινε έτσι σε τόσο λίγα χλμ το φτερό από τα κοπανηματα στους τέλειους δρόμους μας, φαντάσου πως θα είναι σε 2 χρόνια....
    Έτσι ήταν από την αρχή το μηχανάκι έτσι μου το έδωσαν πριν ένα μήνα που το πήρα. Και δεν έχει φάει κοπανηματα το μηχανάκι. Και είναι ακόμα στο στρωσημο.

  2. #92
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Την επόμενη φορά που θα το πας, ρίξε μια ματιά στην έκθεση να δεις πώς είναι τα άλλα καινούργια. Αν όντως είναι στραβό και στα άλλα, τότε τι να σου πω... πάντως δε φαίνεται σοβαρό πρόβλημα, οπότε ναι μεν καλά κάνεις και ζητάς να είναι σωστό το μηχανάκι, αλλά μάλλον δεν είναι λόγος να ανησυχείς

  3. #93
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Την επόμενη φορά που θα το πας, ρίξε μια ματιά στην έκθεση να δεις πώς είναι τα άλλα καινούργια. Αν όντως είναι στραβό και στα άλλα, τότε τι να σου πω... πάντως δε φαίνεται σοβαρό πρόβλημα, οπότε ναι μεν καλά κάνεις και ζητάς να είναι σωστό το μηχανάκι, αλλά μάλλον δεν είναι λόγος να ανησυχείς
    Αυτό έχω σκοπό να κάνω πρέπει να δω αλλά για αυτό και το ψάχνω. Σίγουρα δε χάλασε και ο κόσμος όμως όπως και να το κάνεις για ποιο λόγο λες να στο δώσει έτσι και να προσπαθεί και να σε πείσει ότι δε τρέχει και τίποτα. Έχεις υπόψη σου σε περίπτωση που χρειαστεί να αλλαχτεί το φτερό αν είναι εύκολη διαδικασία;

  4. #94
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Δεν εχω δει για τα velos,γιατι δεν κυκλοφορουν ακομα πολλα,αλλα πολλα sprinder είναι πισω θεόστραβα όταν είναι δικαβαλο το πρόβλημα είναι πιο εντονο.Ο τροχος δειχνει καπος ετσι / σε σχεση με το παπι να είναι καθετο στον δρομο.

  5. #95
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bruno Προβολή μηνύματος
    Δεν εχω δει για τα velos,γιατι δεν κυκλοφορουν ακομα πολλα,αλλα πολλα sprinder είναι πισω θεόστραβα όταν είναι δικαβαλο το πρόβλημα είναι πιο εντονο.Ο τροχος δειχνει καπος ετσι / σε σχεση με το παπι να είναι καθετο στον δρομο.
    Όχι ο τροχός είναι κανονικά. Αν ήταν στραβός θα έφευγε το παπί. Αυτό που μάλλον φταίει είναι το φτερό από μέσα. Πρέπει να σκύψεις για να το δεις στραβομενο. Από πάνω φαίνονται όλα καλά.

  6. #96
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Δεν έχω ιδέα πόσο εύκολο είναι να επανατοποθετήσεις το φτερό σωστά, για να βαριέται μάστορας μάλλον δεν είναι λύσε-σφίξε δυο βίδες

  7. #97
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Αδελφέ μια φωτογραφία ανέβασε

    Αν είσαι Αθήνα και επιμένεις ότι έχει πρόβλημα το παπί σου , μπορούμε να συναντηθούμε για να δεις το δικό μου

    Αν δεν ανεβάσεις φωτογραφία κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει..

  8. #98
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Αδελφέ μια φωτογραφία ανέβασε

    Αν είσαι Αθήνα και επιμένεις ότι έχει πρόβλημα το παπί σου , μπορούμε να συναντηθούμε για να δεις το δικό μου

    Αν δεν ανεβάσεις φωτογραφία κανένας δεν μπορεί να βοηθήσει..
    Φίλε μου Κρήτη είμαι. Φώτο προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω άλλη. Σε καμία εβδομάδα που θα το πάω για το πρώτο σέρβις θα απαιτήσω να φτιαχτεί με την εγγύηση. Αν έχω νέα θα σου πω. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

  9. #99
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου Κρήτη είμαι. Φώτο προσπάθησα αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω άλλη. Σε καμία εβδομάδα που θα το πάω για το πρώτο σέρβις θα απαιτήσω να φτιαχτεί με την εγγύηση. Αν έχω νέα θα σου πω. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
    Μα πως θα φτιαχτεί ένα πρόβλημα που δεν υπάρχει σε περίπτωση που δεν υπάρχει?Είσαι σίγουρος ότι είναι "στραβή" η ρόδα σου?Σε θυμήθηκα ενώ οδηγαγα και τσεκαρα κάποια παπιά στον δρόμο και όλα φαίνονταν "στραβά" , λογικό είναι..

    Μην περιμένεις ακρίβεια χιλιοστού σε παπί ανεξάρτητος εταιρίας , την δουλειά του την κάνει και το μόνο θέμα που υπάρχει είναι στο μυαλό

  10. #100
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Να ρωτήσω και εγώ την παρέα σαν νέος κάτοχος...Το velos στο στρώσιμο σας μύριζε λαδίλα?Να μην παρεξηγηθω έχουν περάσει 4 μηχανάκια από τα χέρια μου αλλά πρώτη φορά παίρνω παπί.Καινουργιο πήρα μόνο το ΧΤ600.Και στο στρώσιμο δεν μου μύρισε ποτέ τπτ! Αυτό μετά από 30 λεπτά οδήγησης μυρίζει πιο πολύ από σκούτερ 20ετιας! Καταλαβαίνω ότι καίγεται η εξάτμιση και μυρίζει και η μπογιά στα καπάκια αλλά τόσο πολύ?!50 χιλιόμετρα έχει μόνο αλλά σε συνδυασμό με κάνα δυο άλλα πράγματα που με προβληματίζουν αρχίζω να αναρωτιέμαι για την επιλογή μου.

  11. #101
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Να ρωτήσω και εγώ την παρέα σαν νέος κάτοχος...Το velos στο στρώσιμο σας μύριζε λαδίλα?Να μην παρεξηγηθω έχουν περάσει 4 μηχανάκια από τα χέρια μου αλλά πρώτη φορά παίρνω παπί.Καινουργιο πήρα μόνο το ΧΤ600.Και στο στρώσιμο δεν μου μύρισε ποτέ τπτ! Αυτό μετά από 30 λεπτά οδήγησης μυρίζει πιο πολύ από σκούτερ 20ετιας! Καταλαβαίνω ότι καίγεται η εξάτμιση και μυρίζει και η μπογιά στα καπάκια αλλά τόσο πολύ?!50 χιλιόμετρα έχει μόνο αλλά σε συνδυασμό με κάνα δυο άλλα πράγματα που με προβληματίζουν αρχίζω να αναρωτιέμαι για την επιλογή μου.
    Ναι κάτι μύρισε , όχι λάδιλα αλλά μάλλον πλαστικουρα...Η μυρωδιά έφυγε μετά από αρκετά χλμ αλλά στην αρχή αν ζεστενετε πολύ έτσι μυρίζει

  12. #102
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Οκ.Ευχαριστώ.Πάντως να τονίσω και εγώ ότι τα παιδιά που κατασκευάζουν και εμπορεύονται το εν λόγω παπί δεν πρέπει να γνωρίζουν τι είναι ο ποιοτικός έλεγχος! Γι'αυτό πολύ προσοχή σε όποιον προβεί σε αγορά.

  13. #103
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Οκ.Ευχαριστώ.Πάντως να τονίσω και εγώ ότι τα παιδιά που κατασκευάζουν και εμπορεύονται το εν λόγω παπί δεν πρέπει να γνωρίζουν τι είναι ο ποιοτικός έλεγχος! Γι'αυτό πολύ προσοχή σε όποιον προβεί σε αγορά.
    Όντως δεν ξέρουν τα παιδιά που το φτιάχνουν γιατί είναι πολλά.
    Στην άδεια του sprinter που έχει φίλος, γράφει τα εξής ονόματα.
    Lifan, truva, daytona/dayang.... Μιλάμε για κολλάζ, όχι μηχανάκι.
    Και ο εδώ εισαγωγέας - συγκολλητής, όντως δεν δίνει δεκάρα τσακιστη για την κατάσταση στην οποία καταλήγουν στους αγοραστές τα συναρμολογουμενα που πουλάει.
    Επώνυμο Κινέζικο είναι μόνο το keeway, δυστυχώς ή ευτυχώς, αρέσει δεν αρέσει.

  14. #104
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παιδια ενα mini review απο καποιον με αρκετα χιλιομετρα? Ειμαι αναμεσα στο Velos το VF 125 και ενα μεταχειρισμενο Crypton X του 12

  15. #105
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Οκ.Ευχαριστώ.Πάντως να τονίσω και εγώ ότι τα παιδιά που κατασκευάζουν και εμπορεύονται το εν λόγω παπί δεν πρέπει να γνωρίζουν τι είναι ο ποιοτικός έλεγχος! Γι'αυτό πολύ προσοχή σε όποιον προβεί σε αγορά.
    Γιατί το λες αυτό;

Σελίδα 7 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 21:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF