Σελίδα 16 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #226
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Έχει βγάλει κανείς εξάτμιση?
    Έχει σιγαστήρα? Αφαιρείται?
    Σκεφτόμουν καμιά τρύπα μήπως μας ακούνε οι πεζοί!
    Παρά είναι αθόρυβο!

  2. #227
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Έχει βγάλει κανείς εξάτμιση?
    Έχει σιγαστήρα? Αφαιρείται?
    Σκεφτόμουν καμιά τρύπα μήπως μας ακούνε οι πεζοί!
    Παρά είναι αθόρυβο!
    Και γιατί να χαλάσεις ένα εξάρτημα και να το κάνεις ακόμα πιο ψόφιο?
    Ορίστε!
    https://www.skroutz.gr/c/4117/koudou...81%CE%BD%CE%B1

  3. #228
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vagzaks Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου κάνει και εμένα τον ίδιο θόρυβο και μου είπαν ακριβός το ίδιο για το μπεκ.. βρήκες τελικά αν είναι κάτι ανυσυχιτικο??
    Γειά και από εμένα. Όσους και αν ρώτησα από μπεκ μου είπαν. Δεν βρήκα κάτι ανησυχιτηκο για την ώρα. Το έχω τώρα σχεδόν ένα χρόνο το μηχανάκι και έχει σχεδόν 5000 χλμ...εσένα είναι καινούργιο τώρα το πήρες;;;

  4. #229
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2020
    Μηνύματα
    2
    Ναι μόλις το έστρωσα .. θα δείξει παντός σίγουρα λειτουργεί τέλεια.. ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση

  5. #230
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2020
    Μηνύματα
    40
    Καλησπέρα παιδιά. Έχω και εγώ το velos r όμως το πήρα μεταχειρισμενο απο τρακαρισμα. Να σημειωσω οτι εχει κανει 6000χλμ και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι τα πλαστικά τρίζουν μόλις κάποια ταχύτητα είναι στα όρια της και θέλει ανέβασμα(και δεν νομίζω να είναι από το τρακαρισμα). Επίσης δεν ανηγει και πολυ -μέχρι 110 χλμ- αλλα αυτο δεν είναι απαραίτητα κακο. Αλλιως φρενα σελα σχεδιασμός καταναλωση άψογα.

  6. #231
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostasyamaha Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά. Έχω και εγώ το velos r όμως το πήρα μεταχειρισμενο απο τρακαρισμα. Να σημειωσω οτι εχει κανει 6000χλμ και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι τα πλαστικά τρίζουν μόλις κάποια ταχύτητα είναι στα όρια της και θέλει ανέβασμα(και δεν νομίζω να είναι από το τρακαρισμα). Επίσης δεν ανηγει και πολυ -μέχρι 110 χλμ- αλλα αυτο δεν είναι απαραίτητα κακο. Αλλιως φρενα σελα σχεδιασμός καταναλωση άψογα.
    Όλα τρίζουν σε κάποια σημεία. Όσο για τα 110 χλμ.... Μην περιμένεις παραπάνω 125 είναι και δεν τα βγάζουν όλα τόσα χλμ... Καλοτάξιδο να είναι...

  7. #232
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2020
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Όλα τρίζουν σε κάποια σημεία. Όσο για τα 110 χλμ.... Μην περιμένεις παραπάνω 125 είναι και δεν τα βγάζουν όλα τόσα χλμ... Καλοτάξιδο να είναι...
    Ευχαριστώ πολυ

  8. #233
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostasyamaha Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παιδιά. Έχω και εγώ το velos r όμως το πήρα μεταχειρισμενο απο τρακαρισμα. Να σημειωσω οτι εχει κανει 6000χλμ και δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι τα πλαστικά τρίζουν μόλις κάποια ταχύτητα είναι στα όρια της και θέλει ανέβασμα(και δεν νομίζω να είναι από το τρακαρισμα). Επίσης δεν ανηγει και πολυ -μέχρι 110 χλμ- αλλα αυτο δεν είναι απαραίτητα κακο. Αλλιως φρενα σελα σχεδιασμός καταναλωση άψογα.

    Ότι σου είπε ο ζουμας. Να σΕ πω.... Το ανάλογο δίπλωμα φαντάζομαι δεν ακόμα, σωστά; Οπότε τζάμπα πληκτρολόγηση φάγαμε κάποιοι εδώ. Καλή τύχη και συνέχεια
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #234
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2020
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ότι σου είπε ο ζουμας. Να σΕ πω.... Το ανάλογο δίπλωμα φαντάζομαι δεν ακόμα, σωστά; Οπότε τζάμπα πληκτρολόγηση φάγαμε κάποιοι εδώ. Καλή τύχη και συνέχεια
    Γιατι τζάμπα; Εε το δίπλωμα αργει λιγο αλλα εγω εγραψα την εμπειρία μου γιατί το εχω οδηγήσει αν και λιγο σπανια

  10. #235
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Στο άλλαγμα της ταχύτητας από πρώτη σε δευτερα στο χαλαρό έκανε μια πολύ σύντομη διακοπή το μηχανάκι και μετά συνέχισε κανονικά... Μου το κάνει σπάνια. Τι μπορεί να είναι. Έχει 7700 χλμ. Να είναι βαλβίδες η μπουζί υπάρχει περίπτωση; επίσης να ρωτήσω αν ξερετε αν με την εγγύηση γίνεται ρύθμιση βαλβίδων. Επηδη στο συνεργείο που ρώτησα μου είπαν ότι δεν μέτρα ή εγγύηση και χρειάζεται κανονικά. Ευχαριστώ

  11. #236
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Χρεώνεται κανονικά

  12. #237
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/10/2019
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Στο άλλαγμα της ταχύτητας από πρώτη σε δευτερα στο χαλαρό έκανε μια πολύ σύντομη διακοπή το μηχανάκι και μετά συνέχισε κανονικά... Μου το κάνει σπάνια. Τι μπορεί να είναι. Έχει 7700 χλμ. Να είναι βαλβίδες η μπουζί υπάρχει περίπτωση; επίσης να ρωτήσω αν ξερετε αν με την εγγύηση γίνεται ρύθμιση βαλβίδων. Επηδη στο συνεργείο που ρώτησα μου είπαν ότι δεν μέτρα ή εγγύηση και χρειάζεται κανονικά. Ευχαριστώ
    Μου το έχει κάνει και εμένα δύο φορές αλλά δεν έδωσα βάση... Μάλλον δεν κούμπωσε η ταχύτητα καλά...

  13. #238
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2022
    Μηνύματα
    1
    Πρώτες εντυπώσεις (και πρώτο ποστ στο φόρουμ) από το velos. Αγορά 26/8/22 και μέχρι στιγμής έχει γράψει 1500 χλμ. Κατανάλωση με ένα άτομο παίζει 2-2,3 lt/100 km, 1 λίτρο παραπάνω από την επίσημη του κατασκευαστή. Δεν περιμένει κανείς την κατανάλωση που λέει ο κατασκευαστής σε οποιοδήποτε όχημα, αλλά εδώ μιλάμε για 50% παραπάνω (αντίστοιχα ένα αμάξι που το δίνει 6 lt/100 km θα έγραφε 8,5-9). Πολλοί θα πουν "ποιος ασχολείται με κατανάλωση σε παπιά" αλλά πλέον με την βενζίνη στα 2+ η διαφορά όταν κάνεις πολλά χιλιόμετρα την μέρα φαίνεται.

    Κατασκευαστικά πάλι η ποιότητα είναι μειωμένη, μιας και τριξίματα υπάρχουν στο τιμόνι από την πρώτη μέρα. Όχι κάτι φοβερό αλλά άμα είσαι και λίγο ψείρας ξενερώνεις που το έχεις πάρει καινούργιο και τρίζει λες και η συναρμολόγηση έγινε από τυφλό (που με τον γκόγκολη δεν το θεωρώ και απίθανο). Οι ταχύτητες είναι σκληρές αρκετά, μαλακώνουν μεν μετά τα πρώτα 1000 αλλά όχι πολύ. Επιστρέφοντας στην συναρμολόγηση, τα μισά γράμματα που είναι κολλημένα στα πλαστικά είναι στραβά.

    Γενικά ανάμεικτες εντυπώσεις. Οκ, δεν περίμενα να πάρω κάτι άψογο για τα λεφτά που έδωσα (2200 τελειωμένο) αλλά δεν περίμενα και αυτό. Σε κάθε περίπτωση θα κάνω την δουλειά μου προετοιμασμένος και για περαιτέρω αστοχίες.

  14. #239
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Μετά τα 5k χλμ θα έχεις σωστή κατανάλωση. Να περιμένεις να πέσει κάπου στα 2 από αυτό που βλέπεις τώρα

  15. #240
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    μιας και σκέφτομαι να το αγοράσω, παρακολούθώ το ποστ συνέχεια:
    προσπερνώ ψιλοίντριγκες για japan παπιά και τι αξίζει τι όχι,

    εως τώρα βλέπουμε στο Velos οτι ψιλοτρίζουν πλαστικά (οκ παπι daytona ειναι), έχει τόσα πολλά πλαστικά πλέον που δεν είναι σαν το στρογγυλοφάναρο που είχε 1 ενιαία ποδιά και αλλα 2 καπάκια.
    κάποιοι είδαν τρέμουλο στο τιμόνι, χωρίς να ξέρουμε τι έκαναν με πίεση ελαστικών/αντίβαρα/μπαγκαζιέρα. Στο παπί μου απο τότε που έβαλα το πιάτο της μπαγκαζιέρας (monokey 46L- για να έχω ιδια μπαγκαζίερα στο παπί + στο fz6) καμιά φορά έχει τρέμουλο.αν έχω την μπαγκαζίερα επάνω ακομα και άδεια τρέμει).

    κατι με καταναλώσεις που είναι υποκειμενικό μιας και ειναι αναλογα πως και που πας.

    Να ρωτήσω κάτι για όσους το έχουν καιρό, αν έχουν παρατηρήσει κάποιον θόρυβο στον κινητήρα σαν αυτό; https://www.facebook.com/10006694925...7131794294870/
    κάποιοι λένε οτι έτσι κάνει ή οτι είναι το φυγοκεντρικό. Τι ισχύει;

Σελίδα 16 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 22:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 06:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 14:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF