Σελίδα 9 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #121
    Μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2019
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iaswnas1988 Προβολή μηνύματος
    Αμα μπορείς να κινηθείς στο vf125 γιατί να μην κοιτάξεις crypton s η honda wave;;αλλιώς με μικρότερο budjet velos 125
    Γιατι ειναι το ποιο ομορφο στα 125cc το VF και ισως να κινδυνευει και λιγοτερο απο κλεφτες απο οτι ενα Crypton πχ

  2. #122
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Καλα γουστα είναι αυτά...Δεν το έχω δει απο κοντά το vf125 να πω την αλήθεια αλλα δεν ξέρω αν το έπαιρνα με τα προβλήματα που έχω ακούσει για το magic sr 125..Αν πάρεις velos εχει δώρο συναγερμό να ξέρεις

  3. #123
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Iaswnas1988 Προβολή μηνύματος
    Καλα γουστα είναι αυτά...Δεν το έχω δει απο κοντά το vf125 να πω την αλήθεια αλλα δεν ξέρω αν το έπαιρνα με τα προβλήματα που έχω ακούσει για το magic sr 125..Αν πάρεις velos εχει δώρο συναγερμό να ξέρεις
    Όλα έχουν...

  4. #124
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giannis1979GR Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 408370Συνημμένο 408369Συνημμένο 408368Συνημμένο 408371

    Ελπιζω το post να βγει ωφελιμο σε οσους θελουν να το αγορασουν γιατι πραγματικα ειναι ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ μηχανακι και κατα τη γνωμη μου καλυτερη αγορα και απο Honda και απο Yamaha που πληρωνεις πλεον ονομα. (Προσωπικη αποψη).
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ....με το τελευταίο σχόλιο.....
    Βαρέθηκα μέχρι εδώ διάβασα. Όταν θα κάνετε 50Κ χιλιόμετρα με το παπάκι σας και τα μόνα που θα έχετε αλλάξει θα είναι τα αναλώσιμα Άντε και κανένα πηνίο, τότε να μιλήσουμε και να πούμε ότι τα Γιαμαχα και τα Χοντα είναι μόνο όνομα και η διαφορά χρημάτων είναι αδικαιολογητη. Καταλαβαίνω την χαρά σας για την απόκτηση της καινούριας πάπιας καταλαβαίνω επίσης απόλυτα ότι γουστάρετε τρελά το εργαλείο (για τον καθένα το δικό του είναι καλύτερο από όλα τα άλλα) αλλά μην περνάμε έτσι εύκολα στην υπερβολή. Στα 50 Κ χιλιόμετρα που έχει το δικό μου υπερεκτιμημενο παλιοπαπο της γιαμαπα τα δικά σας μάλλον δεν θα υπάρχουν κρίνοντας από τους προκατόχους τους και αντίστοιχης αξίας παπια. Εύχομαι να λέω χαζά αλλά κρατάτε μικρό καλάθι. Αρχή είναι ακόμα.

  5. #125
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Παμε παλι,ένα παπι που είναι 125 εχει επιδοσεις 110,καιει σαν 135,σε διπλανα φορουμ θελουν λαστιχα,εχουν προβλημα με ρελαντί,ecu,μπροστινες μπουκάλες,ντουι λαμπας,πλαστικα που σπανε χωρις λογο και στο youtube τρυπησε το ρεζερβουάρ του σπριντερουλη.1800ε δεν είναι φτηνο το velos για να συγκριθεί με ένα yamaha.Ουτε 3/10 σε αυτά που τραβανε κατι Honda,yamaha σε Ινδονισια,Ταιλανδες κλπ

  6. #126
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Βαρέθηκα μέχρι εδώ διάβασα. Όταν θα κάνετε 50Κ χιλιόμετρα με το παπάκι σας και τα μόνα που θα έχετε αλλάξει θα είναι τα αναλώσιμα Άντε και κανένα πηνίο, τότε να μιλήσουμε και να πούμε ότι τα Γιαμαχα και τα Χοντα είναι μόνο όνομα και η διαφορά χρημάτων είναι αδικαιολογητη. Καταλαβαίνω την χαρά σας για την απόκτηση της καινούριας πάπιας καταλαβαίνω επίσης απόλυτα ότι γουστάρετε τρελά το εργαλείο (για τον καθένα το δικό του είναι καλύτερο από όλα τα άλλα) αλλά μην περνάμε έτσι εύκολα στην υπερβολή. Στα 50 Κ χιλιόμετρα που έχει το δικό μου υπερεκτιμημενο παλιοπαπο της γιαμαπα τα δικά σας μάλλον δεν θα υπάρχουν κρίνοντας από τους προκατόχους τους και αντίστοιχης αξίας παπια. Εύχομαι να λέω χαζά αλλά κρατάτε μικρό καλάθι. Αρχή είναι ακόμα.
    2 γιαμαπα κρυπτον ς στο μαγαζί που δούλευα ντελιβερι

    Το ένα τα εφτισε στα 5000χλμ και το άλλο στα 7000 , ναι το ντελιβερι δεν είναι και η καλύτερη μετακίνηση αλλά η αθανασία που πήγε???? Συνέχεια στα συνεργεία τα στέλναμε

  7. #127
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2019
    Μηνύματα
    67
    Εγώ θα το ξαναγράψω...Είχα επώνυμο scooter honda του 2007 και έβγαζε όλο προβλήματα απο φλάτζες,ανορθοτές,ατερμονα,διαρροές παραφλού μέχρι που βάρεσε και μπιέλα...τελικά το πούλησα και πήρα daytona...Γ αυτούς που θεοποιούν τα επώνυμα

  8. #128
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	FB_IMG_1569152896551.jpg 
Προβολές:	163 
Μέγεθος:	36,4 KB 
ID:	410083
    Άμα αφήσεις ένα παπί χωρίς λάδι θα χαλάσει,όπως σε ένα μαγαζί που δούλευα και τα ινοβα τα έκαψαν. το cryptonr πρώτη γενιά που έχω ως πακετομαγαζο 62.000 γράφει σήμερα το κοντέρ, δεν έχει αλλαχτεί τπτ κ δεν καίει λάδι, τα πλαστικά είναι όλα σαν καινούργια κ αμορτισέρ τσιμουχες ρουλεμάν είναι τα μανισια ακόμα

  9. #129
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Μα πως θα φτιαχτεί ένα πρόβλημα που δεν υπάρχει σε περίπτωση που δεν υπάρχει?Είσαι σίγουρος ότι είναι "στραβή" η ρόδα σου?Σε θυμήθηκα ενώ οδηγαγα και τσεκαρα κάποια παπιά στον δρόμο και όλα φαίνονταν "στραβά" , λογικό είναι..

    Μην περιμένεις ακρίβεια χιλιοστού σε παπί ανεξάρτητος εταιρίας , την δουλειά του την κάνει και το μόνο θέμα που υπάρχει είναι στο μυαλό
    Γειά σου και πάλι. Και επειδή είχα πει ότι αν έχω νέα θα σου πω, σήμερα πήγα σε ένα μηχανικό πολύ έμπειρο ενός γνωστού μου ο πατέρας. Του έδειξα τον τροχό πίσω που δεν είναι ευθυγραμισμενος με το φτερό και κοντεύει να ακουμπήσει και τον ρώτησα γιατί είναι έτσι. Μου είπε ότι είναι κινέζικο το μηχανάκι. Αν κατάλαβα καλά, μια αποκληση την έχουν. Όλα. Έφερε και μου ρυθμησε πίσω τους αποστάτες αν τους λέω καλά της βιδουλες που ρυθμίζουν πίσω τον τροχό αν κατάλαβες. Της ρυθμησε όχι σύμφωνα με της γραμμούλες που έχει άλλα βάσει άλλων σημαδιών όπως ήθελε αυτός. Ο τροχός βελτιώθηκε πολύ λίγο. Θέλει βέβαια και άλλο για να κεντραρη αλλά μου είπε ότι θα είναι καλά εκεί. Και ότι παρότι που είναι ακόμα στραβό δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τι να κάνουμε υπάρχουν και ατέλειες. Τουλάχιστον μην μου βγάλει προβλήματα αργότερα με λάστιχα γρανάζια. Του έβαλα και το μοτέρ και άκουσε. Δουλευη σωστά μου είπε και ο ήχος που έκανε είναι από το ιτζεκσιον και το κάνουν όλα με ιτζεκσιον. Επίσης κάτι που μου είπε που δεν ήξερα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει το ίδιο μοτέρ με το Honda astrea. Αυτά.

  10. #130
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Γειά σου και πάλι. Και επειδή είχα πει ότι αν έχω νέα θα σου πω, σήμερα πήγα σε ένα μηχανικό πολύ έμπειρο ενός γνωστού μου ο πατέρας. Του έδειξα τον τροχό πίσω που δεν είναι ευθυγραμισμενος με το φτερό και κοντεύει να ακουμπήσει και τον ρώτησα γιατί είναι έτσι. Μου είπε ότι είναι κινέζικο το μηχανάκι. Αν κατάλαβα καλά, μια αποκληση την έχουν. Όλα. Έφερε και μου ρυθμησε πίσω τους αποστάτες αν τους λέω καλά της βιδουλες που ρυθμίζουν πίσω τον τροχό αν κατάλαβες. Της ρυθμησε όχι σύμφωνα με της γραμμούλες που έχει άλλα βάσει άλλων σημαδιών όπως ήθελε αυτός. Ο τροχός βελτιώθηκε πολύ λίγο. Θέλει βέβαια και άλλο για να κεντραρη αλλά μου είπε ότι θα είναι καλά εκεί. Και ότι παρότι που είναι ακόμα στραβό δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τι να κάνουμε υπάρχουν και ατέλειες. Τουλάχιστον μην μου βγάλει προβλήματα αργότερα με λάστιχα γρανάζια. Του έβαλα και το μοτέρ και άκουσε. Δουλευη σωστά μου είπε και ο ήχος που έκανε είναι από το ιτζεκσιον και το κάνουν όλα με ιτζεκσιον. Επίσης κάτι που μου είπε που δεν ήξερα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει το ίδιο μοτέρ με το Honda astrea. Αυτά.
    Το ίδιο μοτέρ με το χοντα αστρεα?Είσαι σίγουρος;Μήπως εννοεί ότι μπορούμε να βάλουμε του αστρεα πάνω στο δικό μας αν θέλουμε ποτέ να το αλλάξουμε?

    Επίσης τουλάχιστον το κοίταξες και τώρα εχειε το κεφάλι σου ήσυχο

  11. #131
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zoumas Προβολή μηνύματος
    Γειά σου και πάλι. Και επειδή είχα πει ότι αν έχω νέα θα σου πω, σήμερα πήγα σε ένα μηχανικό πολύ έμπειρο ενός γνωστού μου ο πατέρας. Του έδειξα τον τροχό πίσω που δεν είναι ευθυγραμισμενος με το φτερό και κοντεύει να ακουμπήσει και τον ρώτησα γιατί είναι έτσι. Μου είπε ότι είναι κινέζικο το μηχανάκι. Αν κατάλαβα καλά, μια αποκληση την έχουν. Όλα. Έφερε και μου ρυθμησε πίσω τους αποστάτες αν τους λέω καλά της βιδουλες που ρυθμίζουν πίσω τον τροχό αν κατάλαβες. Της ρυθμησε όχι σύμφωνα με της γραμμούλες που έχει άλλα βάσει άλλων σημαδιών όπως ήθελε αυτός. Ο τροχός βελτιώθηκε πολύ λίγο. Θέλει βέβαια και άλλο για να κεντραρη αλλά μου είπε ότι θα είναι καλά εκεί. Και ότι παρότι που είναι ακόμα στραβό δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Τι να κάνουμε υπάρχουν και ατέλειες. Τουλάχιστον μην μου βγάλει προβλήματα αργότερα με λάστιχα γρανάζια. Του έβαλα και το μοτέρ και άκουσε. Δουλευη σωστά μου είπε και ο ήχος που έκανε είναι από το ιτζεκσιον και το κάνουν όλα με ιτζεκσιον. Επίσης κάτι που μου είπε που δεν ήξερα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει το ίδιο μοτέρ με το Honda astrea. Αυτά.
    110cc δεν είναι το astrea?

  12. #132
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο μοτέρ με το χοντα αστρεα?Είσαι σίγουρος;Μήπως εννοεί ότι μπορούμε να βάλουμε του αστρεα πάνω στο δικό μας αν θέλουμε ποτέ να το αλλάξουμε?

    Επίσης τουλάχιστον το κοίταξες και τώρα εχειε το κεφάλι σου ήσυχο
    Παρόμοιο είναι, ίδιο δεν είναι... Άλλα μέταλλα, άλλα ρεύματα.
    Και, αν βρεις μοτέρ ολόκληρο, γνήσιο, καινούργιο πες το και σε μας. Τόσο εύκολο νομίζεις είναι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #133
    Banned
    Εγγραφή
    05/09/2018
    Μηνύματα
    360
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Παρόμοιο είναι, ίδιο δεν είναι... Άλλα μέταλλα, άλλα ρεύματα.
    Και, αν βρεις μοτέρ ολόκληρο, γνήσιο, καινούργιο πες το και σε μας. Τόσο εύκολο νομίζεις είναι;
    Η daytona πουλάει ιντζεκτιον μοτέρ ολόκληρα καινούργια γνήσια έτοιμα για τοποθέτηση γύρω στα 350€

  14. #134
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο μοτέρ με το χοντα αστρεα?Είσαι σίγουρος;Μήπως εννοεί ότι μπορούμε να βάλουμε του αστρεα πάνω στο δικό μας αν θέλουμε ποτέ να το αλλάξουμε?

    Επίσης τουλάχιστον το κοίταξες και τώρα εχειε το κεφάλι σου ήσυχο
    Φίλε μου το ίδιο μοτέρ με Honda astrea μου είπε. Και αν θες να ξέρεις κιόλας είναι αρχιμηχανικος στην αντηπροσοποια της Honda και kawasaki.ειπε για το συγκεκριμένο μοντέλο. Daytona velos 125 r

  15. #135
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.159
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nospecialname Προβολή μηνύματος
    Η daytona πουλάει ιντζεκτιον μοτέρ ολόκληρα καινούργια γνήσια έτοιμα για τοποθέτηση γύρω στα 350€
    H Daytona ναι, (αφου σπάνε ολόκληρα, μάλλον) η Ηonda πάλι, όχι..... για μοτέρ astrea γνήσιο δεν λέμε;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 9 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 4567891011121314 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 21:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 05:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF