Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Daytona Explorer 125 - Αντιπροσωπεία και εγγύηση της πλάκας

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2023
    Μηνύματα
    1

    Daytona Explorer 125 - Αντιπροσωπεία και εγγύηση της πλάκας

    Εχωντας μια σχετικα καλη εμπειρια με ενα μεταχειρισμενο παπι Sprinter 125 ειπα να δοκιμασω ενα εντουρακι της ιδιας εταιριας το Daytona explorer.....Ειμαι 50 ετων και δεν με απασχολουν οι επιδοσεις ξερω οτι ολα τα κινεζικα ειναι αδυναμα μιας και στο παρελθον εχουν περασει απο τα χερια μου 4 ακομη κινεζικα μηχανακια αλλα μηχανικα δεν αντιμετωπισα ειδιετερα προβληματα..
    Περνω λοιπον του κουτιού το Explorer λογο των αισχρων δρομων της πόλης και απο τα πρωτα χιλιομετρα συμπερενω οτι ειναι ισως ο χειροτερος Κινεζος που εχω οδηγησει.....Σασμαν απαραδεκτο με το ζορι να μπει η νεκρά και καποια πλαστικα με ανομοιομορφους αρμους στις ενωσεις...Το αναφερω στο μαγαζι βλεπω το κοιταν μηπως συμαζευεται αλλα δεν βγαζω ακρη...
    Τον ηπιαμε σκεφτομαι αλλα δινω τοπο στην οργη και ξεκιναω το στρωσιμο....Σταδιακα καθως ανεβαζα στροφες ακουγα τριξιματα χωρις να μπορω να εντοπισω απο που ακριβως ειναι ωσπου εχωντας κανει 700 χλμ ανακαλυπτω οτι τριζει το κοντερ...Βαζω το δαχτυλο και διαπιστωνω οτι το μισο καβουκι (κατω μερος) μπαλατζαρει.Το αναφερω και ο πωλητης στελνει αιτημα για αλλαγη μεσο της εγγυησης.Απο κει και περα αρχιζει το δουλεμα απο μια αντιπροσωπεια της πλακας (DAYTONA) να μην εγκρινουν την εγγυηση γιατι δεν ειχαν παρομοια βλαβη και οτι το πειραξα εγω...
    Μου γυρισανε τα ματια...ουτε μηνα δεν εχω το μηχανακι εντωμεταξύ.Κανουμε νεο αιτημα τους περνω και προσωπικα τηλ. και μου λενε οτι θα το ξαναδουνε.Σε 2 μερες με παιρνει τηλ. ο πωλητης οτι ηρθε το κοντερ να παω να το αλλαξουν οπως και εγινε οταν ομως πηγα να παρω την μηχανη μου λεει τελικα το στειλανε χρεωστικο και θα εξετασουν το παλιο κοντερ για να παρουν αποφαση...Μου ξαναγυριζουν τα ματια...Σελιγες μερες αποριπτουν την αλλαγη και μου ζηταν να πληρωσω το κοντερ..
    Τους στελνεις στον διαολο τωρα ή οχι...? 1ον εγω ζητησα αντικατασταση μεσο εγγυησης και οχι αγορα νεου...Αν δεν με καλυπτανε μεσο εγγυησης εγω απλως θα σφραγιζα το καβουκι με κολλα η συλικονη δεν θα αγοραζα αλλο αλλα και αν αγοραζα θα εβαζα καποιο after market ουτε φραγκο σε αυτους δε θα εδινα.
    Αντιπροσωπεια της πλακας παιδια οτι θελουν καλυπτουν....Το καλοκαιρι βγαζει διπλωμα ο γιος μου και ειχα σκοπο να του παρω ενα Sprinter...Ουτε για πλακα πλεον μακρυα απο ********* το παθημα εγινε μαθημα.
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 31/05/2023 στις 14:40.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Πρακτικό δίδαγμα:Από κινέζικα αγοράζουμε μόνο ότι μοντέλο έχει πουλήσει πολλά κομμάτια.

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Πρακτικό δίδαγμα:Από κινέζικα αγοράζουμε μόνο ότι μοντέλο έχει πουλήσει πολλά κομμάτια.
    οχι,αγοραζουμε απο σοβαρες αντιπροσωπειες,ανεξαρτητως κομματιων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Ποιες είναι αυτές οι αντιπροσωπείες;να έχουν δηλαδή ανταλλακτικά ετοιμοπαραδοτα για μικρά μηχανάκια που έχουν πουλήσει 5 κομματια.

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Μοτό Τρεντ (κυμκο,βογκ,τζεμινι)
    Στα τζεμινι Παρ ότι έχει πουλήσει λίγα,δεν έχει θέμα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Αν κανιβαλισει τα απόυλητα,λογικό είναι,μετά από δέκα χρόνια όμως τι γίνεται;

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Αν κανιβαλισει τα απόυλητα,λογικό είναι,μετά από δέκα χρόνια όμως τι γίνεται;
    Ότι έγινε και με τον σκαραβαίο μου που τον πούλησα για αυτό τον λόγο,δεν είχε βίδα για τον κινητήρα.Οσο για τα Gemini,δεν κανιβαλισε κανένα απουλητο.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    οχι,αγοραζουμε απο σοβαρες αντιπροσωπειες,ανεξαρτητως κομματιων.
    Η Daytona οκευ σοβαρή αντιπροσωπεία δεν την λες αλλά το sprinter το velos και το dy παρότι δεν μαρεσουν καθόλου γιατί τα βλέπω 3 και λίγο παντού, είναι υπέρ αξιόπιστα, πιο φθηνά πάπια αυτήν την στιγμή και ανταλλακτικά βρίσκεις σε 10 λεπτά. Ούτε καφέ δεν θα προλάβεις να πάρεις μέχρι να στο έχει ετοιμο ο μηχανικός. Όποτε ειναι αυτά τα 3 κομματια που κρατάνε το όλο όνομα της εταιρείας. Χωρίς αυτά ναι είναι μια υπό του μετρίου εταιρεία.

Παρόμοια θέματα

  1. Modenas Kriss 125 Προβληματικό stand και εγγύηση
    από pcdr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2011, 20:04
  2. Times Moto και εγγυηση...
    από AlexT.SS1000.R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 03:53
  3. Service και εγγύηση
    από dio650gs στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2006, 12:30
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2006, 12:08
  5. Τα καλά και «κακά» της βόλτας ...
    από jimbar στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF