Σελίδα 13 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 3891011121314151617 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 181 έως 195 από 255

Θέμα: Daytona velos R 125i μετά από 2000Χλμ

  1. #181
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ioa Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι το προηγούμενο velos.
    Και σε αυτό με H4 μοιάζει, εκτός κι αν αγνοώ κάποιο πολύ παρεμφερή τύπο. Μεσαία-μεγάλη σκάλα βγαίνουν από το ίδιο φανάρι, σωστά;



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	front.jpg 
Προβολές:	289 
Μέγεθος:	60,5 KB 
ID:	415126

  2. #182
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.064
    Εγώ θα το σκεφτόμουν 2 φορές πριν βάλω led σε κινέζικο φανάρι.
    Life begins at 45°.

  3. #183
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2020
    Μηνύματα
    6
    Να χαιρετήσω και εγώ με τη σειρά μου και να ευχηθώ καλές διαδρομές σε όλους. Εγώ αγόρασα το velos το Νοέμβριο και έχω να πω τα εξής. Λάστιχα όπως λένε οι περισσότεροι πολύ καλά για μαμά όντως δεν χρειάζονται αλλαγή με την αγορά. Φώτα πολύ καλά! Ήμουν κάτοχος kzr και είδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διάφορα στα φώτα. Τώρα όσο αφορά την κατανάλωση. Με μία πολύ αξιόπιστη εφαρμογή που χρησιμοποιώ από το πρώτο γέμισμα με μέσο όρο γεμισματος 3.28 λ έχω μέση κατανάλωση 3.08l/100km κάτι που με στεναχωρεί πολύ σε σχέση με την κατανάλωση 1,7/100χλμ που υπόσχεται ο κατασκευαστής.Ας μου πει κάποιος εάν αυτή τη κατανάλωση την θεωρεί καλή ή όχι. Εγώ πάντως δεν την θεωρώ καθόλου καλή. Για να βοηθήσω περισσότερο το μηχανάκι κινείται με ένα άτομο μέσα σε πόλη.
    Τώρα όσον αφορά τα τριξιματα. Ετριζε στην ποδιά το πήγα στο μάστορα και μου είπε ότι έλειπαν βίδες από την συναρμολόγηση και επιπλέον αυτές που είχε δεν είχαν βυδωθει καλά. Οπότε συμφωνώ με αυτό που λένε οι περισσότεροι οτι ο Γκοργκολης δεν κάνει καλή δουλειά στη συναρμολόγηση. Μόλις το πήρα απο το service εκάνε πάλι λίγο τρίξιμο στη μάσκα δίπλα απο το κοντέρ χιλιομέτρων όταν χώνω λίγο γκάζι. Με απογοήτευσε λίγο και αυτό αφού η εταιρία ισχυρίζεται ότι το παπί έχει καλά πλαστικά. Εάν βάλω σπρέι σιλικόνης λέτε να συνέλθει; Οποιαδήποτε συμβουλή θα βοηθούσε.
    Για τα αυτοκόλλητα θα βγάλω κάποιες φωτογραφίες και θα επανέλθω γιατί έχω και ρεκόρ ξαναδοκιμάσω κάτι
    Τελος Χιλιόμετρα σε ευθεία με ένα άτομο φτάνει 100 κονταρισια αλλά τα φτάνει μετά απο κάποια ώρα.
    Και μία ερώτηση. Το μοτέρ είναι ακριβώς ίδιο με το σπριντερουλη έτσι; Δεν έχουν κάνει καμία βελτίωση; Ποιες Είναι οι διαφορές μηχανικά; Έκανα παρόμοια ερώτηση σε Γκοργκολη και δεν πήρα σαφή απάντηση.
    Ευχαριστώ
    Τελευταία τροποποίηση από Vman78; 13/02/2020 στις 08:39.

  4. #184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	43,7 KB 
ID:	415141
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #185
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	268 
Μέγεθος:	43,7 KB 
ID:	415141
    Σκευωρία! Είμαι αθώος! Ούτε σε γιαπωνέζικο δε θα έβαζα led! Αρκουδέηδες!

  6. #186
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vman78 Προβολή μηνύματος
    Να χαιρετήσω και εγώ με τη σειρά μου και να ευχηθώ καλές διαδρομές σε όλους. Εγώ αγόρασα το velos το Νοέμβριο και έχω να πω τα εξής. Λάστιχα όπως λένε οι περισσότεροι πολύ καλά για μαμά όντως δεν χρειάζονται αλλαγή με την αγορά. Φώτα πολύ καλά! Ήμουν κάτοχος kzr και είδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διάφορα στα φώτα. Τώρα όσο αφορά την κατανάλωση. Με μία πολύ αξιόπιστη εφαρμογή που χρησιμοποιώ από το πρώτο γέμισμα με μέσο όρο γεμισματος 3.28 λ έχω μέση κατανάλωση 3.08l/100km κάτι που με στεναχωρεί πολύ σε σχέση με την κατανάλωση 1,7/100χλμ που υπόσχεται ο κατασκευαστής.Ας μου πει κάποιος εάν αυτή τη κατανάλωση την θεωρεί καλή ή όχι. Εγώ πάντως δεν την θεωρώ καθόλου καλή. Για να βοηθήσω περισσότερο το μηχανάκι κινείται με ένα άτομο μέσα σε πόλη.
    Τώρα όσον αφορά τα τριξιματα. Ετριζε στην ποδιά το πήγα στο μάστορα και μου είπε ότι έλειπαν βίδες από την συναρμολόγηση και επιπλέον αυτές που είχε δεν είχαν βυδωθει καλά. Οπότε συμφωνώ με αυτό που λένε οι περισσότεροι οτι ο Γκοργκολης δεν κάνει καλή δουλειά στη συναρμολόγηση. Μόλις το πήρα απο το service εκάνε πάλι λίγο τρίξιμο στη μάσκα δίπλα απο το κοντέρ χιλιομέτρων όταν χώνω λίγο γκάζι. Επίσης με απογοήτευσε λίγο και αυτό αφού η εταιρία ισχυρίζεται ότι το παπί έχει καλά ελαστικά. Εάν βάλω σπρέι σιλικόνης λέτε να συνέλθει; Οποιαδήποτε συμβουλή θα βοηθούσε.
    Για τα αυτοκόλλητα θα βγάλω κάποιες φωτογραφίες και θα επανέλθω.
    Τελος Χιλιόμετρα σε ευθεία με ένα άτομο 100 κονταρισια αλλά τα φτάνει μετά απο κάποια ώρα
    Δυστυχώς η κατανάλωση είναι αυξημένη και στο δικό μου πλησιάζοντας τα 3 λίτρα!
    Περίεργο γιατί φίλος με DY έχει κοντά στα 2.
    Το δικό μου έχει 500 χιλιόμετρα.
    Ελπιζω μετά το στρώσιμο να πέσει λίγο η κατανάλωση.
    Τα λάστιχα δεν είναι τόσο χάλια όσο ακούγεται τουλάχιστον στο στεγνό.
    Τριγμούς ακόμη δεν έχει...

  7. #187
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Επιμένω ότι είναι κακή ιδέα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	KinezikoPapakiLED.jpg 
Προβολές:	241 
Μέγεθος:	58,9 KB 
ID:	415159

  8. #188
    Μέλος
    Εγγραφή
    13/09/2019
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vman78 Προβολή μηνύματος
    Να χαιρετήσω και εγώ με τη σειρά μου και να ευχηθώ καλές διαδρομές σε όλους. Εγώ αγόρασα το velos το Νοέμβριο και έχω να πω τα εξής. Λάστιχα όπως λένε οι περισσότεροι πολύ καλά για μαμά όντως δεν χρειάζονται αλλαγή με την αγορά. Φώτα πολύ καλά! Ήμουν κάτοχος kzr και είδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διάφορα στα φώτα. Τώρα όσο αφορά την κατανάλωση. Με μία πολύ αξιόπιστη εφαρμογή που χρησιμοποιώ από το πρώτο γέμισμα με μέσο όρο γεμισματος 3.28 λ έχω μέση κατανάλωση 3.08l/100km κάτι που με στεναχωρεί πολύ σε σχέση με την κατανάλωση 1,7/100χλμ που υπόσχεται ο κατασκευαστής.Ας μου πει κάποιος εάν αυτή τη κατανάλωση την θεωρεί καλή ή όχι. Εγώ πάντως δεν την θεωρώ καθόλου καλή. Για να βοηθήσω περισσότερο το μηχανάκι κινείται με ένα άτομο μέσα σε πόλη.
    Τώρα όσον αφορά τα τριξιματα. Ετριζε στην ποδιά το πήγα στο μάστορα και μου είπε ότι έλειπαν βίδες από την συναρμολόγηση και επιπλέον αυτές που είχε δεν είχαν βυδωθει καλά. Οπότε συμφωνώ με αυτό που λένε οι περισσότεροι οτι ο Γκοργκολης δεν κάνει καλή δουλειά στη συναρμολόγηση. Μόλις το πήρα απο το service εκάνε πάλι λίγο τρίξιμο στη μάσκα δίπλα απο το κοντέρ χιλιομέτρων όταν χώνω λίγο γκάζι. Με απογοήτευσε λίγο και αυτό αφού η εταιρία ισχυρίζεται ότι το παπί έχει καλά πλαστικά. Εάν βάλω σπρέι σιλικόνης λέτε να συνέλθει; Οποιαδήποτε συμβουλή θα βοηθούσε.
    Για τα αυτοκόλλητα θα βγάλω κάποιες φωτογραφίες και θα επανέλθω γιατί έχω και ρεκόρ ξαναδοκιμάσω κάτι
    Τελος Χιλιόμετρα σε ευθεία με ένα άτομο φτάνει 100 κονταρισια αλλά τα φτάνει μετά απο κάποια ώρα.
    Και μία ερώτηση. Το μοτέρ είναι ακριβώς ίδιο με το σπριντερουλη έτσι; Δεν έχουν κάνει καμία βελτίωση; Ποιες Είναι οι διαφορές μηχανικά; Έκανα παρόμοια ερώτηση σε Γκοργκολη και δεν πήρα σαφή απάντηση.
    Ευχαριστώ
    Φίλε σχετικά με την κατανάλωση δεν το έχω μετρήσει με lt με 5 e όμως κάνω 150 χλμ το θεωρώ καλό. Όσο αφορά το τρίξιμο δίπλα στο κοντέρ δεξιά το τρίγωνο το πλαστικό θέλει βγάλσιμο προσεκτικά και σφίξιμο οι βίδες. Τα περισσότερα τρίζουν σε αυτό το σημείο. Με τον καιρό θέλει πάλι σφίξιμο.

  9. #189
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα το σκεφτόμουν 2 φορές πριν βάλω led σε κινέζικο φανάρι.
    Μια χαρά θα μπουν . Και τα led κινέζικα είναι....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  10. #190
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.064
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά θα μπουν . Και τα led κινέζικα είναι....
    Θα μπουν, απλά δεν ξέρω για πόσο θα επιζήσει το φανάρι.
    Life begins at 45°.

  11. #191
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Θα μπουν, απλά δεν ξέρω για πόσο θα επιζήσει το φανάρι.

    Μάλλον όσο και το παπάκι....μπορεί και περισσότερο........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #192
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2020
    Μηνύματα
    6
    Ευχαριστώ για την βοήθεια με το τρίξιμο. Ουσιαστικά με 5 € βγάζω 115χλμ το πολύ . Όποτε και αυτό δεν είναι καλό

  13. #193
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vman78 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για την βοήθεια με το τρίξιμο. Ουσιαστικά με 5 € βγάζω 115χλμ το πολύ . Όποτε και αυτό δεν είναι καλό
    το οτι σου βγαζει 115 χιλ. με 5€ δεν ειναι μετρημα. Γιατη το ενα πρατηριο την εχει 1,50 το αλλο 1,55 - 1,43. αν θελεις να δει ποσο καιει θα μετρας με λιτρα.

  14. #194
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/02/2020
    Μηνύματα
    6
    Μα για αυτό χρησιμοποιώ την εφαρμογή. Η οποία δυστυχώς με ενημερώνει ότι καιω όσο ανέφερε παραπάνω

  15. #195
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της JasonEV
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    210
    3.28 λιτρα στα 100 ειναι παρα πολυ για παπι με injection. Περιμενε ομως να μαζεψεις και αλλες καταγραφες στην εφαρμογη πριν βγαλεις συμπερασματα. Το fuelio χρησιμοποιεις;

Παρόμοια θέματα

  1. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 22:14
  2. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2004, 06:46
  3. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 14:21
  4. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:55
  5. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 20:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF