Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 69

Θέμα: Varadero 1000 MK3 - Αξίζει το 2019;

  1. #46
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Μα είναι ποτέ δυνατόν ένα μηχανάκι να έχει φάει τρεις βασικές αλλαγές από την αρχή που βγήκε, να πουλάει 15 χρόνια συνέχεια και να το αγοράζουν μόνο Έλληνες;

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2014
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Το τελευταίο μοντέλο έχω με την αλουμινένια καρίνα κινητήρα. Δεν το πλένω ποτέ σε μαγαζί με χημικά.
    Τα μπουζί αλλάζουν κάθε 48.000.
    Τα τακάκια σετ και τα τρία κοστίζουν 140€
    380€ οι μπροστινές δισκόπλακες και 120€ η πίσω.
    170 αλυσογράναζα...
    τα υπόλοιπα είναι ψιλά...
    Πολύ νορμάλ τιμές θα έλεγα μέχρι στιγμής.
    Τα τακάκια και στο 636 είναι θάνατος. Όπως προ-είπες η ζωή τους έχει να κάνει άμεσα με τον τρόπο οδήγησης. Αν οδηγάς σαν άνθρωπος κρατάνε.
    Αυτό το μοντέλο που θέλω και εγώ λοιπόν.
    Τα φρένα του είναι καλά; Απο αίσθηση;

  3. #48
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Ναι αλλά αν το ζορίσεις λίγο τα τρώει για πλάκα λέμε, στο ΖΧ κρατάνε.. τρία καβασάκια μεγάλα είχα, ξέρω τι σου λέω, είναι βαρύ μηχανάκι.

  4. #49
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Αδερφέ άσε τα μκ1-2 και με τα χρήματα σου βρες το μκ3 με το combined abs.Τα καρμπυρατερατα είναι και 5τάχυτα.
    Ορίστε, με γεια και καλοτάξιδο. https://www.car.gr/12839215-honda-va...abs-full-extra
    Αλμυρό αλλά με καλά χιλιόμετρα ,book,αλυσιδογράναζα,βαλίτσες κτλ ,ΑΝ είναι όπως τα λέει βέβαια.Όχι δεν είμαι φίλος του απλά μου άρεσε.

    ΥΓ τώρα είδα αυτό που έδειξες,ωραίο!!
    when life gets complicated... i ride.

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2014
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά αν το ζορίσεις λίγο τα τρώει για πλάκα λέμε, στο ΖΧ κρατάνε.. τρία καβασάκια μεγάλα είχα, ξέρω τι σου λέω, είναι βαρύ μηχανάκι.
    Κατάλαβα θα φρενάρω με τους κυλινδρους. Αντίο φρένο

    Τα φρένα του είναι καλά; Απο αίσθηση;

    Άφησα κενό για να φαίνεται αυτή τη φορά χαχα

  6. #51
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npetrop Προβολή μηνύματος
    Κατάλαβα θα φρενάρω με τους κυλινδρους. Αντίο φρένο

    Τα φρένα του είναι καλά; Απο αίσθηση;

    Άφησα κενό για να φαίνεται αυτή τη φορά χαχα
    Αυτοκίνητο..

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Εάν τελικά κοιτάς για 650 κοίτα το F 650 GS. Δεν είναι VARA στην εθνική (-), αλλά μέσα στην πόλη θα σε βολέψει σαν ένα μεγάλο παπί. έχει ψεκασμό, ABS, καίει 4,5 LT /KM, σε πάει παντού, το βρίσκεις με €1.700,00 - €2.000,00 φορτωμένο με έξτρα, έχει ανταλλακτικά και αναλώσιμα παντού και εάν γουστάρεις κρατάς και το 636 για σένα.

  8. #53
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Εάν τελικά κοιτάς για 650 κοίτα το F 650 GS. Δεν είναι VARA στην εθνική (-), αλλά μέσα στην πόλη θα σε βολέψει σαν ένα μεγάλο παπί. έχει ψεκασμό, ABS, καίει 4,5 LT /KM, σε πάει παντού, το βρίσκεις με €1.700,00 - €2.000,00 φορτωμένο με έξτρα, έχει ανταλλακτικά και αναλώσιμα παντού και εάν γουστάρεις κρατάς και το 636 για σένα.
    Το είχα αυτό το μηχανάκι, το έγραψα και πιο πριν. Μια ερώτηση αν ξέρεις, το ABS που έχει το συγκεκριμένο σε καλύπτει; Μια φορά σε μιά άσχημη που έγινε εμπλοκή τρελάθηκα... έλυσε και τσούλαγε λες και δεν είχα φρένα! σταμάτισα στο χιλιοστό...και γενικά έτσι συμπεριφερόταν πάντα χωρίς να έχει κάποια βλάβη. Ήταν ο λόγος που το έδωσα γρήγορα, μόνο 6 μήνες το είχα.

  9. #54
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από npetrop Προβολή μηνύματος
    Είναι μία πολύ καλή επιλογή που την είχα ξεχάσει. Πραγματικά τα χαρίζουν. Ξεχνάς το χωματάκι με αυτό βέβαια αλλά απο την άλλη όποτε θες έχεις μια τρακοσάρα (κοντά) στην τσέπη, αραχτός. Καθόλου κακή ιδέα!
    Και η κατανάλωση πρέπει να είναι σε νορμάλ επίπεδα.
    με τον ιδιο ρυθμο που θα πας με το βαραντερο στο χωμα θα πας και με οποιοδηποτε στριτ, το βαραντερο δεν ειναι μηχανακι για χωμα ουτε στο ελαχιστο...σημασια εχει να σου αρεσει αυτο που καβαλας...αμα σου αρεσει το βαραντερο, δεν εχει νοημα να το συζητας, πραγματικα χτυπα το και αποκλειεται να μην μεινεις ικανοποιημενος...

    απο την αλλη αμα σκοπευεις να βγαινεις εθνικες, και δεν εχεις βαρεθει τις ''στριτ'' μηχανες, το fjr ειναι πραγματικα μια παρα πολυ καλη επιλογη

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Πάρε ζοντες αχαχααχαχαχ

  11. #56
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Όσο χώμα πάει... τις λακκούβες στον δρόμο όμως με τον 19άρη δεν τις καταλαβαίνεις, ούτε στον χωματόδρομο, το στρήτ θα σου βγάλει τα σφραγίσματα από τα δόντια, καβαλάς και πεζοδρόμια

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Το είχα αυτό το μηχανάκι, το έγραψα και πιο πριν. Μια ερώτηση αν ξέρεις, το ABS που έχει το συγκεκριμένο σε καλύπτει; Μια φορά σε μιά άσχημη που έγινε εμπλοκή τρελάθηκα... έλυσε και τσούλαγε λες και δεν είχα φρένα! σταμάτισα στο χιλιοστό...και γενικά έτσι συμπεριφερόταν πάντα χωρίς να έχει κάποια βλάβη. Ήταν ο λόγος που το έδωσα γρήγορα, μόνο 6 μήνες το είχα.
    Το έχω περίπου 2 χρόνια. Όποτε το έχω χρειαστεί είναι εκεί, όχι πολλές φορές είναι η αλήθεια, γιατί γενικά είμαι λίγο κουλός οπότε δεν πάω με τρελές ταχύτητες.

  13. #58
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Το έχω περίπου 2 χρόνια. Όποτε το έχω χρειαστεί είναι εκεί, όχι πολλές φορές είναι η αλήθεια, γιατί γενικά είμαι λίγο κουλός οπότε δεν πάω με τρελές ταχύτητες.
    Δεν λέω για το 1100, για το 650 λέω, το 1100 δεν έχω άποψη.

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    266
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Δεν λέω για το 1100, για το 650 λέω, το 1100 δεν έχω άποψη.
    Το 1100 το είχα 5 χρόνια και το είχα καταβρεί, είμαι και 1,70.

    Αλλά η σχεδόν 100% κυκλοφορία μέσα στην Αθήνα σε συνδυασμό με το ύψος τα λοιπά έξοδα και την καλή τιμή που μου προσφέρθηκε, με οδήγησαν να το δώσω. Το 1100 θεωρώ πως είναι από τα κορυφαία στο είδος του με τεχνολογία τόση όση χρειάζεται και πολύ αξιοπιστία. Όσο και εάν ακούγεται περίεργο το προτιμώ μακράν σε σχέση με τα 1200 και τα 1150. Προφανώς δεν θα το πρότεινα΄σε κανένα σήμερα γιατί πρέπει να είσαι λίγο βαρεμένος για να το πάρεις (σαν και εμένα)

    τα τελευταία 2 χρόνια έχω το 650 το οποίο και αυτό μου αρέσει πολύ

  15. #60
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bmwr1100gs Προβολή μηνύματος
    Το 1100 το είχα 5 χρόνια και το είχα καταβρεί, είμαι και 1,70.

    Αλλά η σχεδόν 100% κυκλοφορία μέσα στην Αθήνα σε συνδυασμό με το ύψος τα λοιπά έξοδα και την καλή τιμή που μου προσφέρθηκε, με οδήγησαν να το δώσω. Το 1100 θεωρώ πως είναι από τα κορυφαία στο είδος του με τεχνολογία τόση όση χρειάζεται και πολύ αξιοπιστία. Όσο και εάν ακούγεται περίεργο το προτιμώ μακράν σε σχέση με τα 1200 και τα 1150. Προφανώς δεν θα το πρότεινα΄σε κανένα σήμερα γιατί πρέπει να είσαι λίγο βαρεμένος για να το πάρεις (σαν και εμένα)

    τα τελευταία 2 χρόνια έχω το 650 το οποίο και αυτό μου αρέσει πολύ
    Το ίδιο ύψος έχουμε κατάλαβα τι λες, γω όμως του έχω πάρει τον αέρα..

    Αν είσαι ήρεμος οδηγός οκ το 650. Την εποχή που το είχα πάρει δεν ήμουν ήρεμος, μου έβγαλε 2-3 προβληματάκια... με τρόμαξε και τέλος, πήραμε διαζύγιο.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Varadero 1000
    από DRAKOS1 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 19:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF