Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Nike DriFit η κατι άλλο;

  1. #1
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427

    Nike DriFit η κατι άλλο;

    Καλησπέρα,όπως καταλαβαίνεται χρειάζομαι κάτι μακρυμάνικο για να φοράω το καλοκαίρι μέσα από το δερμάτινο μπουφάν.
    Σήμερα πρώτη καλοκαιρινή με δέρμα και ενώ μπαίνει αρκετός αέρας από τον καρπό,από το μπράτσο και κάτω είχε κολλήσει στην επένδυση.Τα ξέρετε...

    Λοιπόν λέω να πάρω κάτι τέτοιο όπως είδα σε άλλη κουβέντα, https://www.skroutz.gr/s/16890408/Ni...J7568-010.html ,θα κάνω δουλειά;
    Μήπως πρέπει να πάρω κάτι πιο εξειδικευμένο,για ποδηλάτες ας πούμε ή καθαρά μοτοσυκλετιστικό;
    Κάθε άποψη δεκτή για το πως λύσατε το πρόβλημα,κάθε πρόταση δεκτή,ευχαριστώ!!

    Κάτι τέτοιο ας πούμε; https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...hirt-long-0001
    porca miseria.

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Το ιδιο ειναι απλα το μοτοσυκλετιστικο θα εχει λιγο διαφορετικη εργονομία συγκριτικά

  3. #3
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Και το Nike μια χαρά θα κάνει τη δουλειά που θέλεις.

    Να μιλούσαμε για χειμώνα που ενδεχομένως να ήθελες wind stoper κλπ να έβλεπες σε ποδηλατικό ή μοτοσυκλετιστικο.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Γιατι να προσπαθεις να διορθωσεις ενα προβλημα και δεν κανεις κατι να μην υπαρχει το προβλημα; παρε ενα καλοκαιρινο μπουφαν.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Γιατι να προσπαθεις να διορθωσεις ενα προβλημα και δεν κανεις κατι να μην υπαρχει το προβλημα; παρε ενα καλοκαιρινο μπουφαν.
    Υπάρχουν και δερμάτινα μπουφάν καλοκαιρινά. Τα οποία είναι εξαιρετικά, εντός και κυρίως εκτός πόλης. Αλλά μέσα στην πόλη, στο πρωτο φανάρι αρχίζεις και την ακούς, οπότε το dryfit είναι μια χαρά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    +1 κι από εμένα για το DriFit (δοκιμασμένο)

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Είχαμε πει στο άλλο θέμα και για τα αντίστοιχα προϊόντα άλλων εταιριών τα οποία είναι εξίσου ποιοτικά.Για παράδειγμα έχω πολλά Climacool της Adidas, με μακρύ ή κοντό μανίκι, τα οποία κάνουν πολύ καλή δουλειά.Το πλεονέκτημά αυτών των ρούχων είναι αφενός η απορρόφηση του ιδρώτα και αφετέρου η δροσερή αίσθηση.

  8. #8
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Γιατι να προσπαθεις να διορθωσεις ενα προβλημα και δεν κανεις κατι να μην υπαρχει το προβλημα; παρε ενα καλοκαιρινο μπουφαν.
    Όπως τα λες είναι και έχεις δίκιο αλλά έχω και καλοκαιρινό και ''4 εποχών'' με καλό αερισμό και αφαιρούμενες επενδύσεις,δεν ιδρώνω με αυτά.
    Για όσο καιρό δεν κάνει κρύο όμως θέλω να ευχαριστηθώ και το δερμάτινο,μου αρέσει κιόλας πολύ το συγκεκριμένο σχέδιο σε σχέση με τα υφασμάτινα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	300 
Μέγεθος:	9,8 KB 
ID:	407239
    porca miseria.

  9. #9
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Update στο θέμα.
    Τελικά λέω να πάρω αυτό https://www.dainese.com/de/en/motorb...201915964.html
    Ξέρω,έχει διπλάσια τιμή από το Nike και δεν το σκέφτομαι γιατί είναι καλύτερο αλλά διάολε γράφει Dainese και μου αρέσει και το σχήμα του
    Το έχει κανείς μήπως το συγκεκριμενο ;;;
    porca miseria.

  10. #10
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    αυτό (https://www.skroutz.gr/s/11712387/Da...-D1-Black.html) να πάρεις γιατι ό,τι και να κάνεις θα πεθαίνεις απο τη ζέστη.

  11. #11
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Πίσω από τα υφάσματα συνήθως βρίσκεται η εταιρεία Invista. Από αυτή ψωνίζουν οι μεγάλες εταιρείες, π.χ. υλικά με ύφανση υδρόφιλη εξωτερικά και υδρόφοβη εσωτερικά, και κατόπιν δίνουν διαφορετικό εμπορικό όνομα.

    Πάντως το καλοκαιρινό μπουφάν είναι σημαντικό. Ιδανικά με αφαιρούμενη επένδυση, για τις νυχτερινές ώρες και τα ορεινά περάσματα.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #12
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Άσχετο τώρα με το θέμα νεοσσέ αλλά πέρασα την Εγνατία βράδυ,ήμουν ~3 η ώρα κάπου στην Κοζάνη.Τέλος Ιουνίου,με καλοκαιρινό μπουφάν με επένδυση μέσα αφαιρούμενη.
    Περιττό να σου πω πως αν δεν είχα μακρυμάνικη χοντρή μπλούζα και το αδιάβροχο θα έκανα στάση σε πάρκινγκ και θα περίμενα να ξημερώσει.
    Τώρα για τον τύπο που το ξέθαψε για να μας διαφημίσει το κινεζομάγαζο , μαι 50 σεντς που λένε στην Ηλεία.

    Ον τοπικ αφού ξεθάφτηκε ,τελικά πήρα το nike drifit , μακρυμάνικο και κοντομάνικο,κάνουν καλή δουλειά με αεριζόμενο μπουφάν.
    porca miseria.

  13. #13
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Το δικό μου καλοκαιρινό μπουφάν δεν έχει επένδυση, οπότε έχω μαζί μου τουλάχιστον ένα φούτερ ή και αντιανεμικό μπουφάν, αν ξέρω ότι θα περάσω από μεγάλο υψόμετρο ή θα με πιάσει η νύχτα. Τώρα, αν σε πιάσει νύχτα σε βουνό, θέλεις χειμερινό ή έστω ανοιξιάτικο μπουφάν.

    Το καλοκαιρινό μπουφάν είναι κυρίως για την πόλη και κατά τη διάρκεια της ημέρας. Είναι απαραίτητο να το αγοράσει κάποιος, διαφορετικά είναι σχεδόν βέβαιο ότι δε θα αντέξει το χειμερινό με τον καύσωνα και θα καταλήξει να κυκλοφορεί απροστάτευτος με κοντομάνικο.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 16/01/2020 στις 18:53.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Παρόμοια θέματα

  1. Mαρκαδόρος η κάτι άλλο?
    από mihalis81 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2006, 22:23
  2. photoshop ή κατι αλλο
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 12:53
  3. Αυτο ειναι το κατι αλλο !!
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 15:48
  4. Τιράντες ή κάτι άλλο;
    από Reignman στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 22:31
  5. money for nothing η κατι αλλο
    από GST στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2005, 20:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF