Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 124 από 124

Θέμα: Αναζητώντας την καλύτερη προστασία ακοής για τους μοτοσικλετιστές

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Σίγουρα,όσο ποιο σπορ το κράνος τόσο ποιο θορυβώδες,απο αεραγωγούς κτλ.Και το να ψαχνω προστασία απο τον αερα σε ενα σπορ μηχανάκι οδηγώντας όρθιος ειναι ολιγον οξύμωρο.Είμαι και λιγο ψηλος(1.86) ..Χθες την διαδρομή την εβγαλα με ταχυτητες απο 150-180,λίγο 200 και ενα μόνο ανοιγμα μεχρι 240 και ξανά κατευθείαν 150.Οδήγησα επί το πλείστον εντελώς όρθιος.Δεν ειναι για τέτοια χρηση το μηχανάκι.Κακά τα ψέμματα η χρήση του ειναι για πίστα.Θα πάρω ωτοασπιδες που κόβουν τον ήχο πάρα πολύ,έτσι κι αλλιώς σε αυτού του είδους τις βολτες δεν μιλάω με κανέναν,δεν γίνεται κιολας σε αυτες τις ταχύτητες και έτσι κ αλλιώς ειτε με ωτοασπιδες ειτε χωρίς,δςν ακους τον οποιοδήποτε ήχο απο τριγύρω περαν του αερα,του αερα στο φιλτροκουτι και λιγο εξατμιση..

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Μιας και όσο μεγαλώνω όλα με ενοχλούν το τελευταίο διάστημα ήθελε προστασία για τους θορύβους -αέρα στην μηχανη
    Δεν είχα δοκιμάσει ωτοασπίδες όποτε δεν ήξερα εάν με βολέψουν,προτιμήθηκε μια οικονομική επιλογή για δοκιμη
    Εντυπώσεις άριστες , εφαρμόζουν ωραία στο αυτί, έχουν και κορδονακι, δεν ενοχλούν με το κράνος και κάνουν πολύ καλή δουλεια εξαφανίζοντας όλους τους ενοχλητικούς θορύβους κατά την οδήγηση και ακούγοντας αυτά που πρέπει,εννοείτε ότι μπορείς να συνομιλήσεις κανονικά
    Πλέον τις φοράω και στο πήγαινε -έλα στην δουλεια Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0957.jpeg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	52,0 KB 
ID:	444684
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  3. #123
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Κρίνοντας από το κουτί, τώρα μάλλον ξέρω από πού προμηθευόταν τις ωτοασπίδες ο στρατός όταν υπηρετούσα... ( ακόμα το χρησιμοποιώ αλλά έχω αλλάξει τις ωτοασπίδες )

  4. #124
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    652
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Κρίνοντας από το κουτί, τώρα μάλλον ξέρω από πού προμηθευόταν τις ωτοασπίδες ο στρατός όταν υπηρετούσα... ( ακόμα το χρησιμοποιώ αλλά έχω αλλάξει τις ωτοασπίδες )
    Δίνανε στο στρατό ωτοασπίδες;;
    Τι ζούμε Θεέ μου;;
    Παντως για τα λεφτά τους δεν παίζονται
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. Βολτα την Κυριακη 23/5 για τους Αθηναιους........
    από ilias integra R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2010, 11:11
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2008, 00:46
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 21:11
  4. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 22:05
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 20:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF