Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Riding school

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2019
    Μηνύματα
    27

    Riding school

    Καλημέρα μάγκες και μαγκισες
    Βολοδερνω εδώ στη δουλειά μιας και δεν έχει παραγγελίες πολλές και όπως βολεδερνα είπα να ψάξω λίγα πράγματα για το riding school μιας και μόνο ακουστα το είχα..με ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα τον γνωστό σε όλους φαντάζομαι Χουντρα..
    Διάβασα καλές αξιολογήσεις οπότε δεν θα σταθώ στο αν είναι καλό σχολειό η οχι
    Τα ερώτηματα μου είναι
    1.αν αξίζει κάποιος να πάει να δώσει λεφτα και πόσα περίπου είναι;
    2.τι περίπου σου μαθενουν εκεί πέρα?(πέρα από counter steering να πατάς στα πατάκια για να στρίψει περισσότερο κτλπ

    Σίγουρα έχω και άλλα τα οποία ξέχασα εν τω μεταξύ γιατί πήγα και δύο παραγγελιες και έχασα τον ειρμό μου

  2. #2
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    porca miseria.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpoufos Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα μάγκες και μαγκισες
    Βολοδερνω εδώ στη δουλειά μιας και δεν έχει παραγγελίες πολλές και όπως βολεδερνα είπα να ψάξω λίγα πράγματα για το riding school μιας και μόνο ακουστα το είχα..με ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα τον γνωστό σε όλους φαντάζομαι Χουντρα..
    Διάβασα καλές αξιολογήσεις οπότε δεν θα σταθώ στο αν είναι καλό σχολειό η οχι
    Τα ερώτηματα μου είναι
    1.αν αξίζει κάποιος να πάει να δώσει λεφτα και πόσα περίπου είναι;
    2.τι περίπου σου μαθενουν εκεί πέρα?(πέρα από counter steering να πατάς στα πατάκια για να στρίψει περισσότερο κτλπ

    Σίγουρα έχω και άλλα τα οποία ξέχασα εν τω μεταξύ γιατί πήγα και δύο παραγγελιες και έχασα τον ειρμό μου
    Αν βαριέσαι να πάρεις το βιβλίο , να το διαβάσεις, να καταλάβεις τι λέει, και μετά να πας σε τρακντειζ και με ένα κάποιο σύστημα-οργάνωση να εφαρμόζεις αυτά που λέει το βιβλίο, ε ναι αξίζει. Επιπλέον αξίζει για την εμπειρία, και το όλο χάπενινγκ, θα γνωρίσεις ανθρώπους, θα βγεις απο τον ευατό σου, την άνεσή σου , θα έχεις κάποιον άλλον να σου λέει τι να κάνεις κ.ο.κ. και αυτό είναι καλό.

    Αν ΔΕΝ βαριέσαι να πάρεις το βιβλίο, και μπορείς να συγκεντρωθείς να διαβάσεις 5 απλά πράγματα (δεν είναι και ρευστομηχανική), ε δεν αξίζει. Πολλά λεφτά, για να στα πει κάποιος από το χεράκι, ενώ μπορείς να τα διαβάσεις μόνος σου.

    Ανάλογα και τι λεφτά έχεις. Αν ένα ποσό της τάξης των 150 ευρώ, το έχεις να το δώσεις χωρίς πρόβλημα, δώστο, αν δεν το έχεις καθόλου, δεν το δίνεις, αν είναι ασήμαντο για αυτά που βγάζεις, τι το συζητάμε.

    Μην υπερτιμάς, αλλά ούτε και να υποτιμάς στο άλλο άκρο, τις έμμεσες διαφημίσεις τύπου ''πήγα εκεί και έμαθα να οδηγάω, πριν δεν ήξερα τι μου γίνεται''. Επιχείριση είναι με σκοπό το κέρδος, φανφάρα κάνει να φέρει πελάτες, μην τα παίρνεις και όλα σαν το φως το αληθινό που το παρουσιάζουν. Είναι εν μέρη αληθινό αυτό που λένε οι ''ευχαριστημένοι'', είναι όμως και εν μέρη αυθυποβολή από την όλη φιλολογία.

    Γενικά καλόν είναι, κάθε οδηγός είτε να πάει, είτε να διαβάσει το βιβλίο του Keith Kode.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Αν βαριέσαι να πάρεις το βιβλίο , να το διαβάσεις, να καταλάβεις τι λέει, και μετά να πας σε τρακντειζ και με ένα κάποιο σύστημα-οργάνωση να εφαρμόζεις αυτά που λέει το βιβλίο, ε ναι αξίζει. Επιπλέον αξίζει για την εμπειρία, και το όλο χάπενινγκ, θα γνωρίσεις ανθρώπους, θα βγεις απο τον ευατό σου, την άνεσή σου , θα έχεις κάποιον άλλον να σου λέει τι να κάνεις κ.ο.κ. και αυτό είναι καλό.

    Αν ΔΕΝ βαριέσαι να πάρεις το βιβλίο, και μπορείς να συγκεντρωθείς να διαβάσεις 5 απλά πράγματα (δεν είναι και ρευστομηχανική), ε δεν αξίζει. Πολλά λεφτά, για να στα πει κάποιος από το χεράκι, ενώ μπορείς να τα διαβάσεις μόνος σου.

    Ανάλογα και τι λεφτά έχεις. Αν ένα ποσό της τάξης των 150 ευρώ, το έχεις να το δώσεις χωρίς πρόβλημα, δώστο, αν δεν το έχεις καθόλου, δεν το δίνεις, αν είναι ασήμαντο για αυτά που βγάζεις, τι το συζητάμε.

    Μην υπερτιμάς, αλλά ούτε και να υποτιμάς στο άλλο άκρο, τις έμμεσες διαφημίσεις τύπου ''πήγα εκεί και έμαθα να οδηγάω, πριν δεν ήξερα τι μου γίνεται''. Επιχείριση είναι με σκοπό το κέρδος, φανφάρα κάνει να φέρει πελάτες, μην τα παίρνεις και όλα σαν το φως το αληθινό που το παρουσιάζουν. Είναι εν μέρη αληθινό αυτό που λένε οι ''ευχαριστημένοι'', είναι όμως και εν μέρη αυθυποβολή από την όλη φιλολογία.

    Γενικά καλόν είναι, κάθε οδηγός είτε να πάει, είτε να διαβάσει το βιβλίο του Keith Kode.
    Έχεις παρακολουθήσει κάποιο από αυτά ή απλά λες τη γνώμη σου;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Είναι εν μέρη αληθινό αυτό που λένε οι ''ευχαριστημένοι'', είναι όμως και εν μέρη αυθυποβολή από την όλη φιλολογία.

    Γενικά καλόν είναι, κάθε οδηγός είτε να πάει, είτε να διαβάσει το βιβλίο του Keith Kode.
    Συμφωνώ οτι τα βιβλία του keith Code όπως και άλλα πολλά που κυκλοφορούν, καλό είναι να τα διαβάσει όποιος καβαλάει μοτοσυκλέτα.

    Τα αποτελέσματα των μαθημάτων φαίνονται ξεκάθαρα στους χρόνους που κάνει κανείς σε μια πίστα πριν και μετά κι έτσι το σενάριο της αυθυποβολής δεν παίζει.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ οτι τα βιβλία του keith Code όπως και άλλα πολλά που κυκλοφορούν, καλό είναι να τα διαβάσει όποιος καβαλάει μοτοσυκλέτα.

    Τα αποτελέσματα των μαθημάτων φαίνονται ξεκάθαρα στους χρόνους που κάνει κανείς σε μια πίστα πριν και μετά κι έτσι το σενάριο της αυθυποβολής δεν παίζει.
    Κι από τις λιγότερες τούμπες έξω στο δρόμο, να συμπληρώσω.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpoufos Προβολή μηνύματος
    [...]να πατάς στα πατάκια για να στρίψει περισσότερο [...]
    σίγουρα θα σου μάθουν ότι το παραπάνω δεν ισχύει...

  8. #8
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mpoufos Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα μάγκες και μαγκισες
    Βολοδερνω εδώ στη δουλειά μιας και δεν έχει παραγγελίες πολλές και όπως βολεδερνα είπα να ψάξω λίγα πράγματα για το riding school μιας και μόνο ακουστα το είχα..με ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα τον γνωστό σε όλους φαντάζομαι Χουντρα..
    Διάβασα καλές αξιολογήσεις οπότε δεν θα σταθώ στο αν είναι καλό σχολειό η οχι
    Τα ερώτηματα μου είναι
    1.αν αξίζει κάποιος να πάει να δώσει λεφτα και πόσα περίπου είναι;
    2.τι περίπου σου μαθενουν εκεί πέρα?(πέρα από counter steering να πατάς στα πατάκια για να στρίψει περισσότερο κτλπ

    Σίγουρα έχω και άλλα τα οποία ξέχασα εν τω μεταξύ γιατί πήγα και δύο παραγγελιες και έχασα τον ειρμό μου
    Δες εδώ: http://www.motorcycleridingacademy.c...-schol-1-2-3/1

    Τα χρήματα είναι 160€ αλλά γίνεται καλύτερη τιμή σε κάποιες περιπτώσεις.
    Καλύτερη τιμή γίνεται και στα μέλη του moto.gr που είναι ενεργά πάνω απο ένα χρόνο (αν δεν κάνω λάθος).

Παρόμοια θέματα

  1. 16 και 31 Οκτωμβριου 0-300 Riding School
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 23:27
  2. 0-300 Riding School : 25/03/2006
    από McGyver στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2006, 16:00
  3. 0-300 Riding School Report
    από sniper στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 10:23
  4. 0-300 Riding School
    από sniper στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2005, 22:38
  5. 0-300 riding school
    από sporky στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 15:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF