Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 58

Θέμα: Hayabusa Gen 2 Vs BMW K1300S

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Kons το γνωριζω αλλα μου το πεταξαν σαν sport touring κατηγορια και οι 2. Η Busa ειναι θρυλος και θα παραμεινει θρυλος. Απο θεμα συντηρησης δν υπαρχει προβλημα καθως μηχανικος τελειωσα και τα κανω μονος ολα. Στα κοστη τα ευρωπαικα τζιμπανε παραπανω. Ακομα και mts να επερνα χωμα δν θα πατουσα τετοιο αριστουργημα.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Από kawasaki μη κοιτας το H2 αλλα το Z1000 SX

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Καλησπέρα,

    Αναφέρθηκε νωρίτερα ότι είσαι 22 Ντίνο. Ισχύει ή κατάλαβα λάθος?

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Το Ζ1000 το ειχε φιλος Κατερίνη και δν μου αρεσε καθολου. Πολυ κοντο σασμαν για την δυναμη του.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.311
    Έχουν πολύ δύναμη και θέλει σύνεση στο γκάζι με αυτά, ειδικά όταν θα μάθεις ότι πάρεις.

    Θα αγόραζα μπούσα ή z1000sx σε πιο καινούργιο.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Πανεμορφο το ζ1000σχ αλλα 0 μεταπώληση μετα ρε παιδιά επισης. Θα οδηγησω μεσα στην εβδομαδα ενα mts και λογικα τελος του μηνα παμε για την αγορα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dinos_1998 Προβολή μηνύματος
    Πανεμορφο το ζ1000σχ αλλα 0 μεταπώληση μετα ρε παιδιά επισης.
    Γιατί , έχει το BMW ;

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Γιατί , έχει το BMW ;
    Mε το δικιο σου καθολου και αυτο. Δεν υπαρχει λογος για παντρειες..

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Ήθελα να ρωτήσω σύντροχοι, όσα λέτε για το Κ1300 πως τα τεκμηριώνετε? Το είχατε το μηχανάκι ή απλά ότι έχετε ακούσει από τον μπατζανάκη του γείτονα κλπ?
    Έχει κακή μεταπώληση σίγουρα λόγω κυβικών και ιδιαιτερότητας, είναι ογκώδες, αλλά όχι ότι είναι και χρέπι...

    Στα του θέματος, το Ζ1000SX φαίνεται επίσης αρκετά ενδιαφέρον μηχανάκι στα πιο καινούργια


    *Για Κ ότι θες ρώτα

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Αληθεια και εγω μονο λογια ακουω αλλα θελω και αποψεις ιδιοκτητων. Το Ζ1000 ειναι χουλιγκαν μηχανη με αρκετα ακριβη τιμη για αυτο που ειναι και 0 μεταπωληση. Ειναι πραμα λες και στηθηκε για 400αρι... Φιλε DimisK κοιτουσα για ενα Κ στην Θεσσαλονικη και ηταν χθες να το δω αλλα μετα απο οσα ακουσα δεν ηθελα καν να μπω στο κοπο και στα χλμ... Τα 1200 ξερω οτι ειχαν θεματα αλλα αν και στο 1300 εχουν θεμα τοτε η bmw 3 με 4 μοντελα εχει και το 1000xr δεν ειναι απο αυτα( Που προσωπικα το θεωρω εργο τεχνης).

  11. #26
    Μέλος Το avatar του/της DimisK
    Εγγραφή
    20/05/2019
    Μηνύματα
    129
    Aν έχεις τα λ7 πας σε 1000xr! Πολύ καλό μηχανάκι!
    Το Ζ1000 έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Δεν το έχω οδηγήσει όμως.

    Το Κ13 ίσως από τις πιο ολοκληρωμένες (καθαρά street μηχανές). Σαν κάτοχος θα σου πώ όμως ότι έχει ιδιαιτερότητες. (δεν εννοώ προβλήματα). Πρέπει να ξέρεις τι παίρνεις.

    Επέτρεψέ μου να ρωτήσω τι ηλικία έχεις και τι εμπειρία πάνω στα 2κυκλα?

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimisK Προβολή μηνύματος
    Aν έχεις τα λ7 πας σε 1000xr! Πολύ καλό μηχανάκι!
    Το Ζ1000 έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Δεν το έχω οδηγήσει όμως.

    Το Κ13 ίσως από τις πιο ολοκληρωμένες (καθαρά street μηχανές). Σαν κάτοχος θα σου πώ όμως ότι έχει ιδιαιτερότητες. (δεν εννοώ προβλήματα). Πρέπει να ξέρεις τι παίρνεις.

    Επέτρεψέ μου να ρωτήσω τι ηλικία έχεις και τι εμπειρία πάνω στα 2κυκλα?
    Στο nickname εχει την ημερομηνια γεννησης, ετοιμος για το μπουσα ειναι

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2018
    Μηνύματα
    31
    Κανω ερασιτεχνικο MX απο τα 11 μου εχω περασει california μια φορα περυσι με ενα r6 (αγωνιστικο χωρις πινακιδες) και μετα απο πολυ κοπο και βασανων εδωσα το tracer μου για να παρω κατι να βολευει και εμενα αλλα κ συνεπιβατη γιατι συνηθως 80% ειμαι με την κοπελα μου σε ταξιδια. Και οχι φιλε panos αν ηθελα το busa για καγκουριες και πατηματα θα επερνα s1000rr χωρις να ρωτουσα.... Καθως τονισα πως θα ηθελα ενα sport touring μηχανακι οπου και θα μας παει μια κρητη φετος το καλοκαιρι αλλα και να μπορω να κανω μια βολτα στον ολυμπο με τους κολλητους. Ο μονος λογος ισα ισα που κολλαω με το μπουσα ειναι τις δυναμης του αλλα και το κατα ποσο θα μπορω να το κουμανταρω σε κλειστα κομματια. DimisK το xr δεν το εχω οδηγησει το ειχε ο θειος μου αλλα δεν ετυχε να το οδηγησω. Το Ζ1000 καλο χρυσο αλλα δεν κανει για τα λ7 του. Αν επιτρεπεται το Κ13 τι ιδιατεροτητες και παραξενιες εχει? Φιλικα παντα ολα P@nos!

  14. #29
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dinos_1998 Προβολή μηνύματος
    Κανω ερασιτεχνικο MX απο τα 11 μου εχω περασει california μια φορα περυσι με ενα r6 (αγωνιστικο χωρις πινακιδες) και μετα απο πολυ κοπο και βασανων εδωσα το tracer μου για να παρω κατι να βολευει και εμενα αλλα κ συνεπιβατη γιατι συνηθως 80% ειμαι με την κοπελα μου σε ταξιδια. Και οχι φιλε panos αν ηθελα το busa για καγκουριες και πατηματα θα επερνα s1000rr χωρις να ρωτουσα.... Καθως τονισα πως θα ηθελα ενα sport touring μηχανακι οπου και θα μας παει μια κρητη φετος το καλοκαιρι αλλα και να μπορω να κανω μια βολτα στον ολυμπο με τους κολλητους. Ο μονος λογος ισα ισα που κολλαω με το μπουσα ειναι τις δυναμης του αλλα και το κατα ποσο θα μπορω να το κουμανταρω σε κλειστα κομματια. DimisK το xr δεν το εχω οδηγησει το ειχε ο θειος μου αλλα δεν ετυχε να το οδηγησω. Το Ζ1000 καλο χρυσο αλλα δεν κανει για τα λ7 του. Αν επιτρεπεται το Κ13 τι ιδιατεροτητες και παραξενιες εχει? Φιλικα παντα ολα P@nos!


    αυτο που προσπαθω να πω, και εγω, και εντελως φιλικα ειναι οτι κανεις δε θελει στο δρομο αλλον εναν χωρις εμπειρια πιτσιρικα, με ενα μηχανακι ΠΟΛΥ πιο πανω απο τις δυνατοτητες και τις ικανοτητες του...μπορει ο καθενας να ισχυριστει οτι κανει μοτοκρος και τρεχει και στο παγκοσμιο πρωταθλημα, αλλα οι ισχυρισμοι ειναι παντα αβασιμοι διοτι ειναι απλα λογια του αερα...

    το tracer που λες οτι ειχες (αν το ειχες) ειναι ενα μηχανακι το οποιο δεν καλυπτει το διπλωμα σου (που θελω να πιστευω οτι κατεχεις τουλαχιστον)...οποτε απορω αν οντως το ειχες, και αν το ειχες πολυ κακως διοτι πιθανοτατα το κυκλοφορουσες παρανομα...περσι βλεπω ειχες ερωτησεις για το πως παει η κατασταση με τα διπλωματα, φετος εισαι εντουρας με 20 χρονια στο τιμονι...

    και θες, να παρεις μηχανακια που ειναι στην ουσια κινουμενοι πυραυλοι για να κανεις γρηγορες βολτες (οπως λες στο πρωτο ποστ), με μαλλον ελαχιστη εμπειρια απ οτι φαινεται, και λες οτι θα τα συντηρεις και μονος σου κιολας

    εντελως φιλικα (πραγματικα), αν δεν εχεις μπει απλα για να τρολαρεις, , τοσο για τη δικη σου ασφαλεια, οσο και για των υπολοιπων χρηστων του δρομου, θα σου ελεγα να κανεις υπομονη λιγα χρονακια ακομα, μαζεψε εμπειρια στην οδηγηση στο δρομο, αλλαξε μια δυο μοτοσυκλετες, η εμπειρια ειναι κατι που δυστυχως θελει καιρο να ερθει...και μετα απο λιγα χρονακια (δεν ειναι αναγκη να πας 50 χρονων) κοιτας τα μηχανακια που θες τωρα...

  15. #30
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Εγώ μια άλλη απορία έχω πάλι.Θείος με Xr,εσύ εντουράς από τα 11,r6 αγωνιστικό στην παρέα,είχες tracer άρα έχεις σχέσεις με πολλούς μηχανόβιους.
    και μπήκες δηλαδή να πάρεις γνώμη από άγνωστους στο internet;
    porca miseria.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. FJR1300 vs BMW K1300s
    από panosko στο forum BMW
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2011, 17:08
  2. Suzuki Hayabusa VS BMW K1300S Drag Battle
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2011, 10:56
  3. Africa Vs Bmw Gs Dakar
    από antonislol στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2005, 14:44
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 17:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF