Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Ζαγοροχώρια-Στούρος(1622m)-Ταμπούρι(1876m) 23-5-2021

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028

    Ζαγοροχώρια-Στούρος(1622m)-Ταμπούρι(1876m) 23-5-2021

    Εκπληκτικές οι Πρέσπες αλλά σαν την πατρίδα δεν έχει.Σχεδόν μετά απο ένα χρόνο βρέθηκα ξανα στα Ζαγοροχώρια,την πιο όμορφη ορεινή γωνιά της Ελλάδας με τις κλασσικές πετρόχτιστες σκεπές που θαρρείς οτι τα χωριά δημιουργήθηκαν απο τη φύση για να ταιριάζουν στο όμοιο περιβάλλον και όχι απο ανθρώπους.Τόσο τέλεια αρμονία έχουν αυτά τα χωριά με τη φύση και αποτελούν κόσμημα για τη χώρα μας.

    Τα ημερήσια χιλιόμετρα για ακόμη μια φορά ξεπέρασαν το ψυχολογικό φράγμα των 1000ων χιλιομέτρων.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	map.jpg 
Προβολές:	121 
Μέγεθος:	106,1 KB 
ID:	428284




    Η δίψα μου όμως τεράστια,το ίδιο και η ενέργεια μου που φορτίζει στα βουνά και μου γίνει την ώθηση να συνεχίζω λες και πετάχτηκα εδώ δίπλα.Στο πήγαινε έκανα επιλογή στο ποια κομμάτια θα γίνουν απο εθνική γιατί όπως είναι προφανές,το να ανέβω μέχρι πάνω απο την Ιώνια οδό ισοδυναμεί με αυτοκτονία λόγω βαρεμάρας.Συνήθως επιλέγω απο παλιά εθνική την κακιά σκάλα,το κομμάτι απο το Ξυλόκαστρο μέχρι το Αίγιο,την ανάβαση απο το Αντίρριο και μετά,το φαράγγι της Κλεισούρας μέρι το Αγρίνιο,το Αμφιλοχία-Μενίδι-Άρτα και αν υπάρχει χρόνος και το Τέροβο.Τα υπόλοιπα κομμάτια τα κάνω απο τη νέα Εθνική για να έχω διαθέσιμο χρόνο στα βόρεια.


    1ος μου στόχος ο Στούρος.Όλοι τον γνωρίζουν αλλά κανένας δεν ξέρει πως τον λένε.Είναι το βουνό που διαχωρίζεται απο την Τύμφη μέσω της χαράδρας του Βίκου.Ουσιαστικά το Μονοδένδρι και ο δρόμος που πηγαίνει στο κλασσικό σημείο θέασης της Οξύας χαράδρας του Βίκου βρίσκονται στον Στούρο.Εκεί υπάρχει και το μοναδικό στον κόσμο πέτρινο δάσος απο το οποίο παίρνει κανείς μια μικρή γεύση απο τον ασφάλτινο δρόμο.








    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Πέτρινο Δάσος.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	428285




    Εδώ όμως ξεκινάνε τα μαγικά πράγματα που μόνο τα βουνά μπορούν να προσφέρουν.Ένας κάθετος χωματόδρομος με οδήγησε βαθύτερα στο βουνό στο οποίο υπάρχουν ακόμα περισσότεροι πέτρινοι σχηματισμοί.Το Πέτρινο Δάσος συνεχίζεται για πολλά χιλιόμετρα μέσα στον ορεινό όγκο.

    Εδώ στην αρχή του χωματόδρομου που δείχνει σπαστήρι και παρατημένος εξ αρχής.Σταμάτησα να ξεντυθώ λίγο για προφανείς λόγους.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	106,5 KB 
ID:	428286
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Απολαύστε μια απο τις πιο όμορφες και ιδιαίτερες χωμάτινες διαδρομές που υπάρχουν.







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Στούρος.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	100,6 KB 
ID:	428291




    Φυσικά σταμάτησα σε συγκεκριμένα σημεία για φωτό.Δε μπορούσα να αντισταθώ!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12.jpg 
Προβολές:	123 
Μέγεθος:	104,0 KB 
ID:	428287




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	13.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	103,8 KB 
ID:	428288




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	14.jpg 
Προβολές:	121 
Μέγεθος:	102,3 KB 
ID:	428289



    Τι άλλο να πούμε...




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	15.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	105,6 KB 
ID:	428290




    Και κάπου εδώ ο δρόμος τελειώνει.Η αλήθεια είναι οτι απο τον δορυφόρο δε φαινόταν οτι θα μπορούσα να τον κάνω μέχρι τέλους




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	121 
Μέγεθος:	105,0 KB 
ID:	428292




    Απο εδώ συνεχίζω με τα πόδια σε ένα ρέμα με γρασίδι.Περίεργο που υπάρχει κάτι τέτοιο σε αυτό το ατελείωτο πετρώδες τοπίο.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	102,6 KB 
ID:	428293




    Ο δρόμος στα τελευταία μέτρα ίσα που διακρίνεται



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	103,3 KB 
ID:	428294




    Το ένστικτό μου λέει οτι πλησιάζω στην κορυφή



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	104,0 KB 
ID:	428295




    Άγριο πετρώδες τεραίν που σε μεγαλύτερη απόσταση θα ταλαιπωρήσει.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	104,6 KB 
ID:	428296
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Έχοντας πλησιάσει το πλάτωμα της κορυφής,διακρίνω έναν τεράστιο κούκο.Το βουνό με τόσες πέτρες εδώ βοηθά σε μια τέτοια κατασκευή



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	101,4 KB 
ID:	428297



    Πράγματι αυτή είναι η ψηλότερη κορυφή του Στούρου στα 1622m.Το όνομα αυτής,Σμίντελα.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	103,0 KB 
ID:	428298



    Απέναντι η Νεμέρτσικα.Προς τα αριστερά η ψηλότερη κορυφή επι Ελληνικού εδάφους στα 2.198m και στα δεξιά η ψηλότερη κορυφή του βουνού που βρίσκεται επι Αλβανικού εδάφους στα 2.455m.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	81,4 KB 
ID:	428299




    Στο βάθος ένα κομμάτι της Τύμφης με χιόνι και χαμηλά διακρίνονται τα άνω άκρα των κάθετων βράχων της χαράδρας του Βίκου.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	91,0 KB 
ID:	428300









    Επιστροφή στο μηχανάκι. Ενώ ντυνόμουν άκουγα έναν περίεργο θόρυβο.Σαν μια σαύρα να κουνιέται πάνω σε κάτι πλαστικό.Κοίταξα τριγύρω και διέκρινα ένα κομμένο πλαστικό δοχείο.Προς έκπληξή μου μέσα σε αυτό βρισκόταν ένα πολύ μικρό φίδι που αυτό ευθυνόταν για τον θόρυβο που άκουγα.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	104,3 KB 
ID:	428301




    Κατέβηκα πάλι στο Μονοδένδρι ψάχνοντας για ντόπιο τσίπουρο που το λατρεύω αλλά μάταια.Σταμάτησα στα 2 μαγαζιά με τα παραδοσιακά προϊόντα αλλά δεν είχαν τίποτα.

    -Τσίπουρο ντόπιο όπως το πίνουμε εμείς θα ήθελα.(με Αθηναϊκή προφορά νομίζω θα ακούστηκα λίγο αστείος)

    -Δεν έχουμε δυστυχώς μόνο αυτό το εμφιαλωμένο.Για να δω απο που είναι,α ειναι απο τη Θεσσαλία.

    -Όχι ευχαριστώ να είστε καλά.

    Μα καλά δε ντράπηκε η κοπέλα να μου προτείνει τσίπουρο απο τη Θεσσαλία?Αναρωτιέμαι...

    Μπήκα και στην Κόνιτσα ανεβαίνοντας για τον άλλο προορισμό μου.Πάλι τζίφος.Ούτε μια ταμπέλα ''πωλείται τσίπουρο χύμα ντόπιο''.Έστω ντόπιο εμφιαλωμένο ρε αδερφέ.Πολλά ζητάω?Α ρε γιαγιά έπρεπε να πάω στο χωριό να βρω αυτόν που μας δίνει το τσίπουρο το δικό μας.Αυτό που πίνεις μια γουλιά στο κέντρο της Αθήνας και αυτόματα σε ταξιδεύει στα μέρη μας.Μου έχει λείψει και δε βρήκα πουθενά ρε γαμώτο.Την επόμενη όμως θα επιμείνω περισσότερο...
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Συνέχισα βορειοανατολικά.Ο επόμενος στόχος μου ήταν το Ταμπούρι,ένα βουνό ύψους 1876m που βρίσκεται ανάμεσα στον Γράμμο και τον Σμόλικα,θα το συναντήσετε με την ονομασία Οχυρό ή και Φούρκα λόγω του ομώνυμου χωριού στους πρόποδές του.Είχα δει έναν χωματόδρομο στη δορυφορική εικόνα ο οποίος φαινόταν πιο εύκολος απο αυτόν που έκανα στον Στούρο.Και όμως τα φαινόμενα απατούν.Αυτός στο Ταμπούρι ήταν τελείως διαλυμένος και σε πολλά σημεία δυσδιάκριτος.Παρολαυτά ήταν μια δυνατή εμπειρία με πανέμορφες εικόνες.


    Εδώ λίγο πριν μπω στο Ταμπούρι.Απέναντι ο Σμόλικας



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	16.jpg 
Προβολές:	119 
Μέγεθος:	100,1 KB 
ID:	428302




    Η δύσκολη χωμάτινη διαδρομή









    Και μερικά στιγμιότυπα αυτής



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ταμπούρι 2.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	103,7 KB 
ID:	428303




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Ταμπούρι.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	101,4 KB 
ID:	428304





    Εδώ σταμάτησα καθώς ο δρόμος χάλαγε πολύ.Οι παλιές ροδιές κάποιων αγροτικών που είχαν περάσει κάποτε είχαν γίνει βαθιά αυλάκια απο τις βροχές.Ήμουν μόνος και δεν άξιζε να ρισκάρω περισσότερο.Η φωτογραφία ως συνήθως δε μπορεί να αποτυπώσει τη δυσκολία.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	17.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	103,9 KB 
ID:	428305




    Συνέχισα με τα πόδια μπαίνοντας σε ένα πυκνό δάσος




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	18.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	105,0 KB 
ID:	428306




    Μετά βγήκα σε φανταστικά αλπικά λιβάδια




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	19.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	101,5 KB 
ID:	428307




    Σμολικάς μπροστά με αρκετό χιόνι για την εποχή και Τύμφη στο βάθος



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	101,5 KB 
ID:	428308




    Σε αυτό το ύψωμα μπροστά έχω την αίσθηση οτι βρίσκεται η κορυφή



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	21.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	100,4 KB 
ID:	428309
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Πράγματι σύντομα διακρίνω το κολωνάκι της κορυφής



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	22.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	95,4 KB 
ID:	428310



    Και τον Γράμμο.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	23.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	93,7 KB 
ID:	428311




    Κοντά στην κορυφή αρκετά ορύγματα πιθανότατα απο την εποχή του Εμφυλίου




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	24.jpg 
Προβολές:	117 
Μέγεθος:	102,2 KB 
ID:	428312




    2 κολωνάκια παρακαλώ!



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	25.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	102,0 KB 
ID:	428313









    Πανόραμα Σμόλικα.Οποιαδήποτε λέξη είναι λίγη για να περιγράψει...




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	26.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	68,3 KB 
ID:	428314



    Διακρίνεται το Βόιο που είχα ανέβει πέρισυ.Πολύ χαρακτηριστική μορφολογία.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	71,2 KB 
ID:	428315




    Γράμμος.Έβλεπα καθαρά την Αετομηλίτσα στις πλαγιές του.Στη φωτό διακρίνεται δύσκολα.Στα δεξιά η Επάνω Αρένα Γράμμου.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	28.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	60,8 KB 
ID:	428316
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Επόμενος προορισμός ο Προφήτης Ηλίας Φούρκας.Στην κορυφή αυτού του υψώματος βρίσκεται το ομώνυμο εκκλησάκι και το εντυπωσιακό μνημείο πεσόντων της μάχης της Φούρκας κατα τον Ελληνοιταλικό πόλεμο.Μια ωραία χωμάτινη διαδρομή με οδήγησε εκεί.








    Σε αυτά τα χώματα δόθηκε η πρώτη σκληρή μάχη εναντίον των Ιταλών και ο υπολοχαγός Αλέξανδρος Διάκος απο τα Δωδεκάνησα ήταν ο πρώτος Έλληνας αξιωματικός που έπεσε μαχόμενος.Στο μνημείο υπάρχει και η προτομή του Συνταγματάρχη Κωνσταντίνου Δαβάκη ο οποίος τραυματίστηκε βαρύτατα σε αυτή τη μάχη.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	29.jpg 
Προβολές:	114 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	428317



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	30.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	101,8 KB 
ID:	428318




    Ο 1ος έλληνας αξιωματικός που έπεσε το 1940.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	31.JPG 
Προβολές:	114 
Μέγεθος:	96,4 KB 
ID:	428319
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Απο τη Φούρκα συνέχισα την κλασσική διαδρομή μέχρι τη Σαμαρίνα,ένα απο τα ψηλότερα χωριά της Ελλάδας και των Βαλκανίων.Ο δρόμος σαν βομβαρδισμένο τοπίο.








    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Προς Σαμαρίνα.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	63,6 KB 
ID:	428320




    Η Σαμαρίνα



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Samarina.jpg 
Προβολές:	116 
Μέγεθος:	81,6 KB 
ID:	428321
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Απο εκεί βγήκα στα Γρεβενά.Το καλύτερο κομμάτι της διαδρομής είναι απο τους Φιλιππαίους μέχρι τους Μαυραναίους.








    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φιλιπαίοι-Μαυραναίοι.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	90,8 KB 
ID:	428322






    Επιστροφή απο Καλαμπάκα-Τρικαλα-Λαμία.Ήταν μια εξόρμηση με ιδιαίτερη συναισθηματική αξία για μένα,όπως και κάθε άλλη στην ιδιαίτερη πατρίδα μου και στο τέλος της μέρας ήμουν πολύ κουρασμένος αλλά ταυτόχρονα πιο γεμάτος απο ποτέ!Νιώθω τυχερός που αντέχω ακόμα να κάνω τέτοιες υπερβατικές εξορμήσεις και να ξέρω οτι σε μια μέρα μπορώ να βρίσκομαι εκεί που θέλω.Γνωρίζω οτι κάποια στιγμή μοιραία οι δυνάμεις και η ενέργεια μου θα με εγκαταλείψουν.Θα έρθει μια μέρα που θα ξυπνήσω και δε θα έχω τη δύναμη να πω οτι ξεκινάω για μια τέτοια εξόρμηση.Θα είναι δύσκολο να το αποδεχτώ και το γνωρίζω καλά οπότε κοιτάω να το ζω όσο μπορώ τώρα και για όσο τραβήξει...



    Πάντα όρθιοι.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #9
    Tricolore member Το avatar του/της alexxxcbr
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    1.204
    Nα εισαι καλα να κανεις βολτες Βασιλη

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/12/2013
    Μηνύματα
    929
    Απίστευτες φωτογραφίες,καλά απο τον Στούρο το περίμενα αλλά στο Ταμπούρι δεν έχω πάει και είναι πανέμορφη διαδρομή.
    Δόστου να καταλάβει στα χιλιόμετρα τώρα που μπορείς,τα ταξίδια είναι η καλύτερη ψυχική επένδυση!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    1000+ ρε θηρίο.
    Ζαγοροχώρια. Αγαπημένος προορισμός. Είχα πάει μια φορά με το βεστρομ κι απο τότε κόλλησα.
    Τι ώρα ξεκίνησες.?
    Τι ώρα γύρισες?
    Πόσες στάσεις έκανες για να πάς?

    Το φίδι ίσως είχε εγκλωβιστεί εκεί μέσα και δε μπορούσε να βγει. Προσωπικά θα το βοηθούσα (όπως και έχω κάνει).

    Μπράβο θηρίο. Να είσαι καλά να μας βολταρεις
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    Στο Ταμπούρι αν πεις ότι πήγαινες για ΣΚ τι θα πρόσεχες στο σημείο που θα έστηνες μια σκηνή;
    Στάνες, σχοινί για φίδια, κανα μελίσσι, δεν είδες τίποτα να προμηνύει αρκουδάκια;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    1000+ ρε θηρίο.
    Ζαγοροχώρια. Αγαπημένος προορισμός. Είχα πάει μια φορά με το βεστρομ κι απο τότε κόλλησα.
    Τι ώρα ξεκίνησες.?
    Τι ώρα γύρισες?
    Πόσες στάσεις έκανες για να πάς?

    Το φίδι ίσως είχε εγκλωβιστεί εκεί μέσα και δε μπορούσε να βγει. Προσωπικά θα το βοηθούσα (όπως και έχω κάνει).

    Μπράβο θηρίο. Να είσαι καλά να μας βολταρεις


    Μου το έγραψε και άλλος ένας φίλος οτι ίσως είχε εγκλωβιστεί αλλά δεν το σκέφτηκα καν εκείνη τη στιγμή.Ίσως γιατί τα θεωρώ πολύ ικανά και ευέλικτα να βγούν απο ένα απλό δοχείο!!!Όντως παίζει να μη μπορούσε να βγει απο εκεί μέσα?Πολύ κρίμα αν ισχύει...

    Στάσεις γενικά κάνω ελάχιστες.Περισσότερο σταματάω όταν αξίζει για φωτό και βενζίνη και σε κάποιο σημείο για να φάω κάτι πρόχειρο.Στη συγκεκριμένη ξεκίνησα 7 το πρωί και γύρισα 21.45 με τρελή κίνηση στην Αθηνών-Λαμίας.

    Να σαι καλά φίλε!




    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Στο Ταμπούρι αν πεις ότι πήγαινες για ΣΚ τι θα πρόσεχες στο σημείο που θα έστηνες μια σκηνή;
    Στάνες, σχοινί για φίδια, κανα μελίσσι, δεν είδες τίποτα να προμηνύει αρκουδάκια;

    Δεν είμαι φαν της σκηνής,ξέρω οτι ίσως ακούγεται περίεργο αλλά θέλω τις ανέσεις μου το βράδυ.Αρκούδες θα έχει σίγουρα εκεί πάντως δεν υπάρχει αμφιβολία,αν και δεν είδα ίχνη.Μελίσσια δεν είχε εκεί ο δρόμος είναι τελείως παρατημένος.Κάποτε εξυπηρετούσε στάνες,δεν ξέρω αν έρχονται αργότερα αλλά ήδη θα έπρεπε να τα έχουν ανεβάσει τα ζώα οπότε...

    Πέραν αυτών δε θα έλεγα οτι θα με προβλημάτιζε κάτι.Μέχρι και νερό είχε.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    731
    Ωραιος φιλε κανονικος χιλιομετροφαγος!Μια μικρη διορθωση,αν και δεν μπορω να διακρινω πολυ καλα απο την φωτο,αλλα αυτο δεν ειναι φιδι.Μοιαζει για κονακι,το οποιο ειναι αποδη σαυρα.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ωραιος φιλε κανονικος χιλιομετροφαγος!Μια μικρη διορθωση,αν και δεν μπορω να διακρινω πολυ καλα απο την φωτο,αλλα αυτο δεν ειναι φιδι.Μοιαζει για κονακι,το οποιο ειναι αποδη σαυρα.
    Σε ευχαριστώ αδερφέ να είσαι καλά!Εχεις δίκιο μόλις το ειδα στη wikipedia,είναι Κονάκι.Δε γνώριζα καν οτι υπάρχει τέτοιο πράγμα,μόνο μια ταβέρνα με όνομα Κονάκι ήξερα!


    Θεωρείς και εσύ οτι είχε εγκλωβιστεί και δεν ήταν ικανό να βγει απο εκεί μέσα?Με τρώνε οι ερινύες!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δευτέρα 23/8 το Group therapy συνεχίζετε στο ΔΕΛΕΑΡ
    από idi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 21:18
  2. Εκδρομη 23/5 προς Λεωνιδιο!!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 12:59
  3. 23-02 ημερα γκαντεμιάς
    από Ar6is στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 00:31
  4. 23/11 Μοτοβόλτα στην Ναύπακτο!!
    από Loudovikos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2003, 09:10
  5. ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ 23/11
    από Loudovikos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 17:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF