Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: Αγορα CB 400

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Σου βγάζω το καπέλο ρε μάγκα ...
    Κι ας φανεί κι η καράφλα γ... το φελέκι μου !!!



    υγ
    Έντο με ταξί γράφει ο άλλος 42000 καινούργιοι δίσκοι συμπλέκτη....
    Οπότε ή πάει πάντες όλη μέρα ή ξέχασε έναν άσσο
    142000
    ανανήψαντας

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Ένας γνωστός πήρε transalp 700 με 22.000 από θεσ/κη κ ο μάστορας μου του άλλαξε δίσκους γιατί πήγαινε πατίνι, δλδ δεν έχει κατεβασμενα χλμτρα;

  3. #33
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alexinhogr Προβολή μηνύματος
    Ένας γνωστός πήρε transalp 700 με 22.000 από θεσ/κη κ ο μάστορας μου του άλλαξε δίσκους γιατί πήγαινε πατίνι, δλδ δεν έχει κατεβασμενα χλμτρα;
    Δίσκους στις 22.000 χλμ?
    Βασικά τον κορόιδεψαν κανονικά.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Το ξέρω bro! Xaxaxa

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2019
    Μηνύματα
    9
    Μετα τις συμβουλες σας και κυριως το σχολιο του antonis22260 αποφασισα να ψαξω εως οτου βρω ενα cb 400 σε καλη κατασταση μεχρι 1500 αλλιως να ανεβω στα 2000 και να παω σε ενα hornet, ξερω οτι ιδανικα για το νησι θα ηταν η αγορα μιας μονοκυλινδρης αλλα εμφανιακα δεν μου λενε κατι και επισης η μηχανη θα πηγαινει και μικρα ταξιδακια και σε αλλα μερη. Περαιτερω γνωμες/συμβουλες ευπροσδεκτες βεβαια και αν υπαρξει καμια καλη ευκαιρια απο κανα γνωστο στειλτε κανα προσωπικο μηνυμα ευχαριστω!

  6. #36
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antonis22260 Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι είναι και το θέμα της ομορφιάς και του έρωτα στη μέση. Μια ζωή, ότι και να μου λέγανε, δε μπάει, θα σπάσει θα χαλάσει, ανταλλακτικά γιοκ κλπ, άμα κλείδωνα σε μια μοτοσυκλέτα από έρωτα είχε τελειώσει το πράγμα. Είχα το cb 400 versionR, και χρόνια μετά θα ξαναγυρνούσα πάλι, αν δεν έβρισκα κάτι ακόμα πιο ομορφο για τα γούστα μου (και σπάνιο του κερατά, το ίντερνετ να'ναι καλά). Τσεκ λοιπόν σε κάποιον έμπιστο μάστορα, ότι δεν είναι χάρβαλο, οι ψιλοδουλειές πάντα θα βγαίνουν, σε όλα τα μηχανάκια, και αν σ'αρέσει πάρε αυτό που σου χτυπάει την καρδιά. Γνώμη μου. Πάρε την ευθύνη σου, δεν είναι απαραίτητο πως θα έχεις προβλήματα, κι αν ναι, προχώρα τα θετικά χωρίς άγχη, όλα πια γίνονται. Επιχειρήματα για κάτι καλύτερο-ακριβότερο-πιο σωστό υπάρχουν εκατέρωθεν, θετικά και αρνητικά. Όταν όμως θα βολτάρεις αυτό που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γουστάρεις και όχι το most politically correct άσπαστο αχάλαστο υπερσυμφέρον μοτόρο, θα καταλάβεις τη διαφόρά. Αν ήταν καροτσάκι της λαϊκής το συζητάγαμε αλλιώς.
    Με εκτίμηση, να είστε καλά και καλό καλοκαίρι παιδιά.
    Το αυτό....
    Ειδικά μερικά μηχανάκια τα ερωτεύεσαι με τη πρώτη ματιά...το φουράκι είναι από μόνο του Η περίπτωση μηχανής:
    α)ΠΟΙΟΤΙΚΟΤΑΤΟ !! Ακόμα και μετά από τόσες δεκαετίες....
    β) δυνατό,53 ολοζώντανα αλόγατα,χτυπάει 180άρες εύκολα,
    γ) στη πόλη είναι παπί
    δ) αρκετά μεγάλη αυτονομία για ταξιδάκια.
    ε) σελάρα για δικάβαλα ταξίδια,και τέλος
    ζ) αρκετά ήπιο για αρχάριο ή για νησί,γενικά ένα μηχανάκι που δε θα σε τρομάξει,αλλά θα δείξει και τα δόντια του άμα λάχει.Όλα τα γούστα κάνει και αυτό μόνο με 400 κυβικά...
    Λίγα μηχανάκια είναι τόσο καλόβολα,πρακτικά και το κυριότερο μουράτα!!! All time classic ένα πράμα!!
    Το Hornet από την άλλη (αυτό έχω τώρα) είναι άλλη φάση,διπλάσια άλογα από το φουράκι,και αν σε τρώει το χέρι σου... θα δεις εύκολα και 12λίτρα/100 κμ...

    Για μένα άραξε,ψάξε χωρίς βιασύνες,μάθε τα πάντα για το φουράκι,και διαβασμένος μετά,βρες ένα φουράκι σε καλή κατάσταση -ΜΑΜΑ κατά προτίμηση-και κράτα το για πάντα!!!!
    Μη ξεχνάς πως κυκλοφορούν ακόμα φουράκια με πανω από 250.000 κμ. Και πυροβολάνε!!

    Κάποτε είχα ερωτευτεί ένα φουράκι version R σε ένα καταπληκτικό μπλε χρώμα αλλά δυστυχώς ο ιδιοκτήτης του το μετάνιωσε τελευταία στιγμή και το κράτησε....

    Καλό καλοκαίρι και καλό κυνήγι!!

    υγ. ΜΗΝ βιαστείς,ψάξτο γιατί αξίζει!!!
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    στ) Ήχος μοτέρ. Όχι εξάτμισης ή εισαγωγής, ήχος μοτέρ και μόνο. Το ακούς να δουλεύει σαν ηλεκτροκινητήρας, τι ΒΕΛΟΥΔΟ δούλεμα έχει, και καταλαβαίνεις τι εστί Honda. Χαμηλά, μεσσαίες, ψηλά, παντού.

    η) Δεν είναι τυχαίο, ότι σχεδόν όλες οι σχολές οδηγών, μέχρι που άλλαξε ο νόμος και τους υποχρέωσε να πάρουν άλλες μηχανές, τα είχαν σαν εκπαιδευτικά-εξεταστικά.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #38
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αυτό θα το χτύπαγα χτες κιόλας....:

    https://www.car.gr/22525646-honda-cb-400sf#modal
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  9. #39
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    στ) Ήχος μοτέρ. Όχι εξάτμισης ή εισαγωγής, ήχος μοτέρ και μόνο. Το ακούς να δουλεύει σαν ηλεκτροκινητήρας, τι ΒΕΛΟΥΔΟ δούλεμα έχει, και καταλαβαίνεις τι εστί Honda. Χαμηλά, μεσσαίες, ψηλά, παντού.

    η) Δεν είναι τυχαίο, ότι σχεδόν όλες οι σχολές οδηγών, μέχρι που άλλαξε ο νόμος και τους υποχρέωσε να πάρουν άλλες μηχανές, τα είχαν σαν εκπαιδευτικά-εξεταστικά.

    θ) Από τα λίγα μηχανάκια-παραεισαγωγής τότε,αυτό και το BROS- που το αγόραζες με κλειστά μάτια!! Του άλλαζες λάδια/μπουζί,έβαζες βενζίνη και έφευγες ταξίδι!!! Τόσο αξιόπιστο!!!
    ι) Όσες σχολές οδηγών αναγκαστικά τα πούλησαν,έκλαψαν...(το ξέρω από φίλο που είχε σχολή οδηγών) και οι επόμενοι ιδιοκτήτες πίνουν νερό στο όνομα αυτό που άλλαξε το νόμο και βρέθηκαν με τέτοιο αστέρι! ...και παρόλο το σκίσιμο σαν εκπαιδευτικό, βλάβες μηδενικές!!!
    κ) Αν έψαχνα ξανά για πρώτη μηχανή θα το χτύπαγα αβλεπεί...
    λ) εκτός από τον ήχο του μοτέρ είναι άλλη φάση να βλέπεις το στροφόμετρο στα κόκκινα εύκολα αδιαμαρτύρητα,και κυρίως αξιόπιστα...
    μ) ΦΡΕΝΑΡΕΣ ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα...

    Με πορώσατε...το φτάνω εύκολα στο

    ω) ..........

    Με βλέπω να παίρνω εγώ στο τέλος.... Τι θέλω και σας διαβάζω... δε ξεθάβα κάνα αρχαίο ποστ καλύτερα;
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2019
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Αυτό θα το χτύπαγα χτες κιόλας....:

    https://www.car.gr/22525646-honda-cb-400sf#modal
    Την εχω δει την συγκεκριμένη και το σκεφτόμουνα, συγκριτικά με αυτη παρακατω ποια πιστεύεις οτι ειναι καλυτερη? Ξερω οτι ειναι δευτερο χερι και γραφει με λεπτομέρειες τι έχει κανει στην μηχανη στην περιγραφη.


    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/22931723/#0

    Υγ. Γραφε εδω ολη μερα, μου αρεσει να διαβαζω απο κατοχους cb400 μιας και τις τελευταίες 20μερες δεν κανω τιποτα αλλο απο το να ασχολουμαι με αυτην χαχα

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MajesticP Προβολή μηνύματος
    Την εχω δει την συγκεκριμένη και το σκεφτόμουνα, συγκριτικά με αυτη παρακατω ποια πιστεύεις οτι ειναι καλυτερη? Ξερω οτι ειναι δευτερο χερι και γραφει με λεπτομέρειες τι έχει κανει στην μηχανη στην περιγραφη.


    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/22931723/#0

    Υγ. Γραφε εδω ολη μερα, μου αρεσει να διαβαζω απο κατοχους cb400 μιας και τις τελευταίες 20μερες δεν κανω τιποτα αλλο απο το να ασχολουμαι με αυτην χαχα
    Το τεπόζιτο θέλει δουλειά και όταν δεν βλέπω τα μαμά φλας δεν μ αρέσει.
    Βλέπω μια κόκκινη στο Γέρακα εδώ και χρόνια στο δρόμο που γυρίζω από Πεντέλη ,είναι πάντα έξω στον ήλιο και στη βροχή.Δεν μασάει όμως, ποτάνα Χόνδα...

  12. #42
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MajesticP Προβολή μηνύματος
    Την εχω δει την συγκεκριμένη και το σκεφτόμουνα, συγκριτικά με αυτη παρακατω ποια πιστεύεις οτι ειναι καλυτερη? Ξερω οτι ειναι δευτερο χερι και γραφει με λεπτομέρειες τι έχει κανει στην μηχανη στην περιγραφη.


    https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/22931723/#0

    Υγ. Γραφε εδω ολη μερα, μου αρεσει να διαβαζω απο κατοχους cb400 μιας και τις τελευταίες 20μερες δεν κανω τιποτα αλλο απο το να ασχολουμαι με αυτην χαχα

    Και αυτό καλό αλλά...
    1ον) δεύτερο χέρι δε παίζει...όλα παραεισαγωγής είναι και έχουν αλλάξει τουλάχιστον 2-3 ιδιοκτήτες...άρα άρχισε τα φίδια αμέσως αμέσως...
    2ον) 215 τελική δεν βγάζει ούτε με ευνοικό τυφώνα,εκτός αν το κοντέρ του κλέβει ασύστολα... Η πραγματική του τελική ήταν 180-185 κμ με το κοντέρ στα 190 παρά κάτι... (ακριβέστατο!!! )
    3ον) είναι ξαναβαμμένο και με βάζει σε σκέψεις....
    4ον) Σαν πολλά άλογα δε λέει; 60 ίππους είχε ποτέ...53 είχε το απλό,και 2-3 άλογα ΑΝ θυμάμαι καλά η πιο δυνατή έκδοση...
    Και,
    5ον) λείπουν και τα αυτοκόλητα από το τεπόζιτο...στα 1700 τόσα που ζητάει χάθηκε να βάλει και τα αυτοκόλητα; Έλεος...
    Τελευταία τροποποίηση από nassosxlvbros; 21/06/2019 στις 21:00.
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    θ) Από τα λίγα μηχανάκια-παραεισαγωγής τότε,αυτό και το BROS- που το αγόραζες με κλειστά μάτια!! Του άλλαζες λάδια/μπουζί,έβαζες βενζίνη και έφευγες ταξίδι!!! Τόσο αξιόπιστο!!!
    ι) Όσες σχολές οδηγών αναγκαστικά τα πούλησαν,έκλαψαν...(το ξέρω από φίλο που είχε σχολή οδηγών) και οι επόμενοι ιδιοκτήτες πίνουν νερό στο όνομα αυτό που άλλαξε το νόμο και βρέθηκαν με τέτοιο αστέρι! ...και παρόλο το σκίσιμο σαν εκπαιδευτικό, βλάβες μηδενικές!!!
    κ) Αν έψαχνα ξανά για πρώτη μηχανή θα το χτύπαγα αβλεπεί...
    λ) εκτός από τον ήχο του μοτέρ είναι άλλη φάση να βλέπεις το στροφόμετρο στα κόκκινα εύκολα αδιαμαρτύρητα,και κυρίως αξιόπιστα...
    μ) ΦΡΕΝΑΡΕΣ ακόμα και με τα σημερινά δεδομένα...

    Με πορώσατε...το φτάνω εύκολα στο

    ω) ..........

    Με βλέπω να παίρνω εγώ στο τέλος.... Τι θέλω και σας διαβάζω... δε ξεθάβα κάνα αρχαίο ποστ καλύτερα;
    Το ξέρεις καλά ότι άμα βρεις ένα unmolested ,παίζει να κρατήσει πιο πολύ από την κινεζιά που περιμένεις

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nassosxlvbros Προβολή μηνύματος
    Και αυτό καλό αλλά ξαναβαμμένο και με βάζει σε σκέψεις.... \
    Και λείπουν και τα αυτοκόλητα από το τεπόζιτο...στα 1700 τόσα που ζητάει χάθηκε να βάλει και τα αυτοκόλητα;
    Το τεπόζιτο θέλει δουλειά λέμε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	400.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	407566

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Ποιον έχουμε στη Λάρισα να πάει να το δει (το Γιωργάκη σκέφτομαι ).

    https://www.car.gr/23153131-honda-cb-400sf#modal

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα cb 400!!! Help!!!
    από mars696 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2008, 23:24
  2. HONDA CB 400 Super Four Version S
    από Da.Vintage στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2005, 22:32
  3. Ψυγειο Απο Honda Cb 400 Super Four
    από sevax στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 11:43
  4. CB 400 Super Four
    από panoskaragounis στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2005, 13:58
  5. εξάτμιση για cb 400 super four
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2004, 12:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF