Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 17 από 17

Θέμα: Σκουτερ πολης!!? Αρχαριος alert !!

  1. #16
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    γιατι παρομοιες τιμες θα εχουν και τα αλλα...για το citycom φιλαρακι μου που του εκαωε φλαντζα για κυλινδρο, μπιστονι και κατι άλλες εργασιες εδωσε 800 ευρω και του ξαναμεινε γιατι δεν αλλαξε και τον στρομφαλο...το θεμα -για να ξερει το παλικαρι- με τα σκουτερ εχει ως εξης: αν το οποιο μεταχειρισμενο που διαλεξει με τα πολλα χιλιόμετρα εχει καει η φλαντζα κεφαλης η πρόκειται να του καει απλως την εκατσε...αυτος είναι ο φοβος στα σκουτερ...γιατι τοτε δεν υπαρχει ντεμι λυση η τα αλλαζεις όλα η το πουλας και την πληρωνει ο επομενος...δεν νομιζω ότι ο άλλος στα 40 η 60 χιλιαδες χλμ το πουλαει γιατι το βαρεθηκε..ακριβως για να αποφυγει αυτά τα θεματα…τα σωστα σκουτερ με τα λιγα χλμ πλασσαρονται κοντα στην αρχικη τιμη αγορας λογω ζητησης, τα σκουτερ των 1500 και 2 χλδ. ευρω με τα πολλα χλμ είναι ρισκο και οι ιδιοκτητες το ξερουνε..

    εγω την πατησα για αυτό τα γραφω..

    κατ αρχην, η φλατζα κεφαλης, δεν εχει καμμια σχεση με τον στροφαλο...δεν αμφισβητω αυτο που λες, απλα αυτο ηταν θεμα κακου μαστορα (πολυ σπανιο, ξερω) και συνδιασμο με ιδιοκτητη που μαλλον δε νοιαζοταν και ιδιαιτερα...

    τα χιλιομετρα που λες ειναι πολυ λιγα, και επισης πολλα κουριερ χρησιμοποιουν σκουτερ...τα μπεβερλυ νομιζω η acs τα ειχε λιωσει, οποτε και κατα συνεπεια ολο το piaggio group εχει αντιστοιχες αντοχες...μια απο τα ιδια και για τα kymco κλπ κλπ κλπ...

    αν ειναι δυνατον ενα μηχανακι πολης με 50.000χλμ να θελει πεταμα, αυτα τα χιλιομετρα ειναι αστεια πλεον για τους συγχρονους κινητηρες...

  2. #17
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Έχω αγοράσει καινούργιο το symphony και ειμαι ευχαριστημένος μετά από 6.000χλμ.
    Έχει ABS μόνο μπροστά αλλά φρένα εξαιρετικά.
    Ποιότητα πολύ καλή για τα χρήματα που κοστίζει.
    Εύκολο στην οδήγηση.
    Με 9 ευρώ βγάζει 150-180χλμ στην Αθήνα.
    Το μόνο που άλλαξα είναι λάστιχα. Τα δικά του θέλουν προσοχή στη βροχή. Στο στεγνό ειναι ΟΚ.

    Αυτά......
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. "Δρομοι της Πολης" 20_10_2005
    από life_dab στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2007, 11:26
  2. Κοιτάξτε το καινούριο μου σκούτερ!
    από slacker στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2006, 09:32
  3. Περί σκούτερ Honda SH150i....????
    από gian_nykt στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 13:18
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 10:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF