Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Θεμα με αμορτισερ και στροφες

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22

    Θεμα με αμορτισερ και στροφες

    Για σας εχω το crypton s το καινουργιο 1.Ενω μου ειχαν πει οτι εχει μαλακες αναρτησεις σε καθε λακουβα που πεφτω την νιοθω πολυ 2.Τις στροφες τις περνει περιεργα νομιζω οτι θα γλιστρισω η θα με παρει ο αερας ισως φτει επιδει ειναι πιο ψιλο μηχανακη.Τι φτει για αυτο υπαρχει λισει να φτιαξω κατι;Και οι αναρτισεις του δεν ριθμιζοντε

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Οσο ειναι στα Μοντελα, ολα καλα...!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Οσο ειναι στα Μοντελα, ολα καλα...!!
    Και που να το βαλω αφου για ενα μοντελο εχει να κανει διορθοσεμε αν κανω λαθος

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.121
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grigoris8 Προβολή μηνύματος
    Και που να το βαλω αφου για ενα μοντελο εχει να κανει διορθοσεμε αν κανω λαθος
    ΕννοΑει ο άνθρωπΑς ότι όσο δεν το βάζεις στα λημέρια του, (τεχνικά θέματα, tips & tricks) θα σε έχει για καλό παιδί
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Εγώ είχα χρόνια παπί.
    Αυτό που λες για τις στροφές μου θυμίζει τα μανίσια λάστιχα που φορούσε το honda innova που είχα.
    Μόλις άλλαξα λάστιχα και έβαλα τα metzeler m22 έγινε άλλο μηχανάκι.
    Όσον αφορά τις αναρτήσεις δες αν μπορείς να τις αλλάξεις με καλύτερες (αεριου-λαδιου).
    Δυστυχώς όλα τα παπιά πάσχουν στο θέμα των αναρτήσεων.
    Τα λάστιχα που σου προτείνω δεν κρατάνε για πολλά χιλιόμετρα γιατί έχουν μαλακή γόμα αλλά στο στεγνό, στροφές, βροχή απλά κορυφή. Και από θέμα ασφάλειας να το δεις αξίζουν.
    Αν σκεφτείς να τα αλλάξεις καλύτερα να το κάνεις από Σεπτέμβριο για να μην ψηθούν 2,5 μήνες από τον καλοκαιρινό ήλιο.
    Ελπίζω να βρεις άκρη τι φταίει στο μοτό σου αν και πιστεύω μάλλον τα λάστιχα θα είναι.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Επίσης τώρα που το καλοσκεφτομαι σαν πρώτη φάση δες τι προτείνει ο κατασκευαστής για τις πιέσεις των ελαστικών σου και δοκίμασε λίγο να τις κατεβάσεις.
    Εγώ στο δικό μου μοτό daytona remix ο κατασκευαστής πρότεινε 2,2 bar για μπροστά και πίσω και το μηχανάκι χοροπηδούσε σαν κατσίκι σε κάθε λακούβα.
    Όταν κατέβασα τις πιέσεις περίπου στα 2 bar τις λακούβες τις περνούσε μια χαρά.
    Ελπίζω να βοήθησα.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grigoris8 Προβολή μηνύματος
    Για σας εχω το crypton s το καινουργιο 1.Ενω μου ειχαν πει οτι εχει μαλακες αναρτησεις σε καθε λακουβα που πεφτω την νιοθω πολυ 2.Τις στροφες τις περνει περιεργα νομιζω οτι θα γλιστρισω η θα με παρει ο αερας ισως φτει επιδει ειναι πιο ψιλο μηχανακη.Τι φτει για αυτο υπαρχει λισει να φτιαξω κατι;Και οι αναρτισεις του δεν ριθμιζοντε
    Για παπί δεν μιλάμε ? Τί είναι το "ψηλό" μηχανάκι ?
    οκ κανένας δεν λέει ότι τα παπιά γενικά έχουν τπτ σοβαρές αναρτήσεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να υποφέρεις όταν οδηγείς...
    Μιας και ούτε δίνεις πληροφορίες, ούτε γνωρίζουμε το επίπεδό σου σαν οδηγός, είναι καλύτερα αντί να ρωτάς δε-αρ να πας μια βόλτα σε έναν μηχανικό και να προσπαθήσεις μιλώντας του face to face να του δώσεις να καταλάβει τα προβλήματά σου. Εκείνος θα ρίξει μια ματιά στο μηχανάκι και θα σε καθοδηγήσει καλύτερα

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2019, 20:52
  2. Θεμα με ΕΛΤΑ και δεμα εξωτερικου.
    από mars696 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 145
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2017, 17:59
  3. Περίεργος θόρυβος με έκτη και 7000 στροφές
    από Roadrunner650 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 13:57
  4. Μου το στειλανε με μελι......και το μοιραζομαι μαζι σας!!
    από almalibera στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 19:32
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 16:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF