Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 51

Θέμα: Αμορτησες και στροφες

  1. #16
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Η μαλάκια εκεί έχει γίνει...κάντο όλο μαμά εργοστασιακό στο στήσιμο του και θα ισιωσει...Δεν ξέρω τι κάνανε η πως ήταν...
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grigoris8 Προβολή μηνύματος
    .Λοιπον θα ρωτησω ενα μαστορα μρ αυτο που ειπες για την προσφιση λαστιχα εχω καινουργια μετα οταν λες ρουλεμαν δεν ξερω τι ειναι
    Καινουργια λαστιχα ΟΚ αλλα πιέσεις εχεις δει?

    Ζαντες ειναι ΟΚ ή μηπως εχουν παρει απο τις λακούβες - πεζοδρόμια ?

    Βαλε το στο κεντρικο σταντ και δες:

    - αν οι τροχοί έχουν μπόσικα στο αριστερα - δεξια => για ρουλεμαν τροχου
    - αν οι τροχοι γυρίζουν ισια ή φαινονται καπως
    - αν το τιμονι γυρίζει δεξια - αριστερα χωρις να σκαλώνει καπου => ρουλεμαν τιμονιου

    Δοκίμασε να πας με χωρίς χέρια στο τιμόνι ή να τα ακουμπας μονο να δεις αν τραβαει ή αν κανει κάτι.
    Αν το κανει στην στροφη - οτι κανει - ίσως / μαλλον το κανει και στην ευθεια αλλα με λιγότερη ένταση.

    Επισης βαλε ενα φιλαράκι, που να εχει εμπειρία, να το οδηγήσει να δεις αν παρατηρεί κατι.

    Δεν μπορω να φανταστω κατι άλλο που θα μπορούσε να σε ενοχλεί στην στροφή ΕΚΤΟΣ απο την ιδέα σου

    Τελος ακομα και η τηλεδιάγνωση να δούλευε άριστα δεν ξερω ποσους μηχανικούς εχει το ΜΟΤΟ αλλα εγω δεν είμαι και επίσης και να ημουν καθε μαστορας και γνώμη - κατα το κάθε κώλος και γνώμη

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Η μαλάκια εκεί έχει γίνει...κάντο όλο μαμά εργοστασιακό στο στήσιμο του και θα ισιωσει...Δεν ξέρω τι κάνανε η πως ήταν...
    Απο οτι καταλαβα το παλικάρι δεν εχει καμια μοντα, μαμα ειναι το μηχανάκι απλα λεει οτι ειναι πιο ψηλο σε συγκριση με αλλα παπια και σκουτεροφέρνει.

    Ή όχι ?

  4. #19
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grigoris8 Προβολή μηνύματος
    Ευχαρηστω πολυ για τις ανουσιες απαντισεις σας απλα εκανα ενα λαθος...
    Όταν λες "ένα λάθος", τι ακριβώς εννοείς;

  5. #20
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Απο οτι καταλαβα το παλικάρι δεν εχει καμια μοντα, μαμα ειναι το μηχανάκι απλα λεει οτι ειναι πιο ψηλο σε συγκριση με αλλα παπια και σκουτεροφέρνει.

    Ή όχι ?
    Και το κατάπιες αμάσητο αυτό να υποθέσω;

    Το κρυπτον είναι από τα καλύτερα παπιά της αγοράς μεν αλλά παραμένει παπί... Το είχα για 2,5 χρόνια και 102.000 χλμ. (Έκανα διανομές φαρμάκων με αυτό) και δεν παρουσίαζε τίποτα από όσα λες. Η πίσω ανάρτηση μόνο κάπως μαλακή. Τσέκαρε όσα σου είπαν πιο πάνω, ζάντες, πεθαμένες αναρτήσεις, πιέσεις και το είδους ελαστικά έβαλες, το ότι είναι καινούργια δεν λέει τίποτα απολύτως, έχει και γιοκογλιτσα με 30 ευρώ...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #21
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Απ τα λεγόμενα του είναι λες και κάποιος έχει βάλει χέρι στο μηχανάκι..."Το έχουν κάνει έτσι για να σκουτεροφερνει" λογικά αναφέρεται σε προηγούμενο ιδιοκτήτη ή κάποιον τρίτο, εκτός αν εννοεί το εργοστάσιο και κατάλαβα εγώ λάθος όποτε γράψε κολιας..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #22
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν λες "ένα λάθος", τι ακριβώς εννοείς;
    ορθογραφικο....
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Καινουργια λαστιχα ΟΚ αλλα πιέσεις εχεις δει?

    Ζαντες ειναι ΟΚ ή μηπως εχουν παρει απο τις λακούβες - πεζοδρόμια ?

    Βαλε το στο κεντρικο σταντ και δες:

    - αν οι τροχοί έχουν μπόσικα στο αριστερα - δεξια => για ρουλεμαν τροχου
    - αν οι τροχοι γυρίζουν ισια ή φαινονται καπως
    - αν το τιμονι γυρίζει δεξια - αριστερα χωρις να σκαλώνει καπου => ρουλεμαν τιμονιου

    Δοκίμασε να πας με χωρίς χέρια στο τιμόνι ή να τα ακουμπας μονο να δεις αν τραβαει ή αν κανει κάτι.
    Αν το κανει στην στροφη - οτι κανει - ίσως / μαλλον το κανει και στην ευθεια αλλα με λιγότερη ένταση.

    Επισης βαλε ενα φιλαράκι, που να εχει εμπειρία, να το οδηγήσει να δεις αν παρατηρεί κατι.

    Δεν μπορω να φανταστω κατι άλλο που θα μπορούσε να σε ενοχλεί στην στροφή ΕΚΤΟΣ απο την ιδέα σου

    Τελος ακομα και η τηλεδιάγνωση να δούλευε άριστα δεν ξερω ποσους μηχανικούς εχει το ΜΟΤΟ αλλα εγω δεν είμαι και επίσης και να ημουν καθε μαστορας και γνώμη - κατα το κάθε κώλος και γνώμη
    Καλησπερα θα δοκινασω αυτο που πες με το ρουλεμαν 1 εχω μισελιν αυτα και καλα για κρατηματα 2 οταν ειμαι με 100 εκει πεζει το τιμονι αρκετα.Σημερα ρωτησα ενα μηχανικο και μου λει ισως επεδη δεν σημβαδιζουνε μαζι η μπρος αναρτηση με τη πισω ,
    ΚΑΙ ξεχασα να το πω αυτο ειχα πεσει και σε μια στροφη με 40 επιδι ειχε ενα υψομενο σιδερο απο τον υπονομο και μετα βαλανε απογορευτικο νταξη ομως δεν επαθε κατι την ιδια σημπεριφορα ειχε και πριν μονο τωρα που περνει ενα τακ πιο αργα μπρος με μηζα

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Απο οτι καταλαβα το παλικάρι δεν εχει καμια μοντα, μαμα ειναι το μηχανάκι απλα λεει οτι ειναι πιο ψηλο σε συγκριση με αλλα παπια και σκουτεροφέρνει.

    Ή όχι ?
    Μαμα ειναι το μηχανακη απλα μπορει να κανω καπιες μικρες βελριωσεις μεχρι τα 20 χιλ χιλιομετρα μονο εξατμιση ακομα δεν την εχω βαλει απλα ειναι ασταθες ατη στροφη επειδη εχει αλη σταση οσηγης

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όταν λες "ένα λάθος", τι ακριβώς εννοείς;
    Επιδη εβαλα την ιδια δημοσιευσει σε ενα αλο θεμα και μου πανε να τη βαλω εδω στο τεχνικα και τιπς

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Και το κατάπιες αμάσητο αυτό να υποθέσω;

    Το κρυπτον είναι από τα καλύτερα παπιά της αγοράς μεν αλλά παραμένει παπί... Το είχα για 2,5 χρόνια και 102.000 χλμ. (Έκανα διανομές φαρμάκων με αυτό) και δεν παρουσίαζε τίποτα από όσα λες. Η πίσω ανάρτηση μόνο κάπως μαλακή. Τσέκαρε όσα σου είπαν πιο πάνω, ζάντες, πεθαμένες αναρτήσεις, πιέσεις και το είδους ελαστικά έβαλες, το ότι είναι καινούργια δεν λέει τίποτα απολύτως, έχει και γιοκογλιτσα με 30 ευρώ...
    Το crypton s ειναι το καινουργιο ειναι διαφορετικο στην οδηγηση και 115 :/

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Απ τα λεγόμενα του είναι λες και κάποιος έχει βάλει χέρι στο μηχανάκι..."Το έχουν κάνει έτσι για να σκουτεροφερνει" λογικά αναφέρεται σε προηγούμενο ιδιοκτήτη ή κάποιον τρίτο, εκτός αν εννοεί το εργοστάσιο και κατάλαβα εγώ λάθος όποτε γράψε κολιας..
    Καλησπερα οταν ενοω σκουτεριζει ενοω απο τη μανα του ειναι του 2018 το crypron s εχει αλη σημπεριφορα ναι μεν καλη μεχρι τα λιγα χιλιομετρα αλα μετα χανει τη μπαλα

    Και ξανα λεω εδω στη ευθια με 90 και 10 τρεμει πολυ το τιμονι οχι και τοσο φισιολογικα φαντασου στις στροφες

  13. #28
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    θα ακολουθησω τη σοφη συμβουλη που μου εδωσες

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2019
    Μηνύματα
    22
    Αμα βρεθει κανενας φισιολογικος ανθρωπος να μου πει πως να αντημετοπεισω
    1)το υπερβολικο ταλαντομα σε υψηλες στροφες(να πω εδω οτι οι περισοτεροι η και ολοι που εχουν κρυπτον ς του 2018 το ιδιο μοντελο αντιμετοπιζουν αυτο το προβλημα)
    2)Η ασταθια πανω στη στροφες(οταν πλαγιαζω δεν ειναι καθολου σταθερο και δεν ειναι η ιδεα μου )
    3)Οι αναρτησεις ολο κοπαναει σε καθε λακουβα και λενε οτι ειναι και μαλακες κιολας...
    4)Τελευτεο κατι που σκευτικα μονος μου δεν ξερω αμα γινετε απλα ροταω μιπως αμα γινετε να βαλω μεγαλητερα λαστηχα σε διαμετρο απο αυτη που λει ο κατασκευαστης θα ηταν καλητερα και πιο σταθερο;Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο το τελευτεο απλα ροταω

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αναρτήσεις και Στροφές
    από Bladerunner στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2017, 09:16
  2. Σημάδια και στροφές.
    από Bladerunner στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2016, 18:24
  3. Γόνατα και στροφές
    από billydurex στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2014, 15:37
  4. aprilia 125 rs και στροφες
    από Real God στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2007, 10:29
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2006, 09:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF