Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 68

Θέμα: Yamaha MT-07 2021

  1. #31
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ποια ψυχραιμία ρε νέος, έχουμε λειώσει σήμερα λέμε
    Αερόψυκτος είστε κύριε;
    porca miseria.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αερόψυκτος είστε κύριε;
    13 στα 15 όντως αερόψυκτα

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Ποντάρω ότι θα έχει
    αλλαγή στη χαρτογράφηση και στην εξάτμιση για το Euro όπως και νέο φωτιστικό μπροστά

    και μετά για το promotion
    βελτιωμένο πλαίσιο
    βελτιωμένος κινητήρας για μείωση τριβών και κατανάλωσης
    μεγαλύτερα διαστήματα service

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι. Υπάρχει κάποιο καλύτερο 700άρι δικύλινδρο μοτέρ και δεν ενημερώθηκα;!

    Το μηχανάκι είναι φθηνό και απευθύνεται στις μάζες. Αν θες ποιοτικότερο σύνολο, βάζεις άλλα 5 χιλιάρικα και παίρνεις ΚΤΜ.

    Ή το νέο Zontes που έχει USD και ρυθμιζόμενες αναρτήσεις.


    Δεν τα λες καλά,αν θες βάζεις 5 χιλιάρικα παραπάνω για ΚΤΜ που χρειάζεται και αυτό βελτίωση αναρτησιακά γιατί είναι επίσης φουλ μαλακό για σοβαρή χρήση.


    Επι του πρακτέου,με ένα 700άρι επιπλέον βάζεις ποιοτικές αφτερμαρκετ στο ΜΤ και είσαι αρχηγός.Όποιον δεν τον καλύπτει απλά χρειάζεται άλλο μηχανάκι και δεν το ξερει.Δεν τα γράφω σε εσένα,εσύ τα ξέρεις!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #35
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Δεν είπαμε φίλε μου BLiTzER ότι είναι καλύτερο.Μοιάζει πιο σύγχρονο τουλάχιστον και εδώ που τα λέμε καθαρά εμφανισιακά να το δεις ε,του ταιριάζει πως θα γίνει.
    Μετράει και η εμφάνιση στην αγορά,δεν έχουν όλοι γνώσεις περί αναρτήσεων.
    Πολύς κόσμος αγοράζει βάσει χαρακτηριστικών που δε θα αξιοποιήσει ποτέ ή σχεδόν ποτέ. Μοτοσυκλέτες, αμάξια, υπολογιστές, κινητά, κλπ. Μερικές φορές είναι σωστή επιλογή, αν αυτό τον κάνει χαρούμενο. Άλλες πάλι είναι λανθασμένη, αν καταλήγει να υποβαθμίζει τη ζωή του στερούμενος άνεση ή χρήματα που θα μπορούσε να αξιοποιήσει αλλού.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #36
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Φίλε μου νεοσσέ,επέτρεψε μου να σε λέω έτσι,καταλαβαίνω τι λες και δεν εννοώ ότι σκέφτεσαι κάτι λάθος(με τα παρακάτω που θα πω),ίσα ίσα σε θεωρώ πολύ καλό συνομιλητή.

    Η εμφάνιση,το θεαθήναι, είναι ένας βασικός παράγοντας όλων των επιλογών μας,καταναλωτικών και μη.Από την επιλογή της/του συντρόφου μας,τα ρούχα που φοράμε μέχρι την κούπα που θα πιούμε καφέ.
    Τα zontes που αναφέρθηκαν π.χ αν δεν είχαν αυτό το περίεργο σχήμα ,το transformers,θα έχαναν το μισό της δυναμικής τους στον χώρο του μάρκετινγκ.

    Συνήθως σε μια κουβέντα μηχανόβιων ας πούμε για ένα νέο μοντέλο,ακούμε σχόλια σαν ''μμμμ τι ωραία φανάρια το speed triple'' ''wow τι ωραίο ψαλίδι/πλάισιο'' ή το ανάποδο.Το ότι θα πει κάποιος ''πως είναι έτσι,σαν ακρίδα,μπλιαξ..'' δεν σημαίνει ότι μιλάει για κακό φανάρι ή ότι δεν κάνει την δουλειά του.
    Γιατί λοιπόν οι αναρτήσεις να μην είναι αντικείμενο σχολιασμού με βάση τα γούστα του καθένα,με αυτό που θεωρεί ωραίο.

    ΥΓ Εσύ π.χ από όσο σε διαβάζω δεν χρειάζεσαι το 30-40% των δυνατοτήτων του ΜΤ.Το κάνει αυτό λάθος επιλογή για εσένα;Ε όχι,αφου το καβαλάς και κατεβαίνεις με χαμόγελο.
    Αυτά και παραμιλάω πολύ οφτοπικ τελευταία ,πρέπει να κόψω το τσίπουρο μετά την δουλειά
    porca miseria.

  7. #37
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    ΥΓ Εσύ π.χ από όσο σε διαβάζω δεν χρειάζεσαι το 30-40% των δυνατοτήτων του ΜΤ.Το κάνει αυτό λάθος επιλογή για εσένα;Ε όχι,αφου το καβαλάς και κατεβαίνεις με χαμόγελο.
    Σε κάποια χαρακτηριστικά του, ειδικά σε θέματα ισχύος και πλαισίου, χρησιμοποιώ ακόμα λιγότερο απ' όσο φαντάζεσαι. Αυτό που μου έχει χρειαστεί σίγουρα είναι τα καλά φρένα και το ABS, όπως και η αξιοπιστία του (μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανίσει ούτε ένα πρόβλημα). Επιπλέον, δε μου αρέσει να πιέζω οχήματα, οπότε μου αρέσει η αίσθηση ότι κινούμαι με το ρυθμό που θέλω, χωρίς να χρειάζεται να ζορίζω τον κινητήρα. Είναι άλλωστε και ο βασικός λόγος που γλυκοκοιτάζω το MT-09. Ακόμα και με τη μικρή αξιοποίηση μέρους των δυνατοτήτων του, είναι συνειδητή επιλογή, αφού χαμογελάω σε κάθε χιλιόμετρο που το οδηγώ, ενώ με με κάνει χαρούμενο ακόμα και όταν δεν το οδηγώ και μόνο που το σκέφτομαι. Η ουτοπία μου θα ήταν, αν υπήρχε τρόπος να εξασφαλιστεί ότι δε θα το κλέψουν, ώστε να το παίρνω πιο συχνά και να το αφήνω όπου να 'ναι.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2018
    Μηνύματα
    8
    Τι πιθανότητες δίνετε να βγει αρχές του '20; Είναι αυτό που σε πιάνει όταν είναι να πάρεις καινούρια μηχανή και παίζει ταυτόχρονα σε λίγο να βγει το καινούριο μοντέλο και σκέφτεσαι μήπως αξίζει να περιμένεις λιγο. Από την άλλη όμως μ'αυτη την λογική θα περιμένεις συνεχώς. Δε ξέρω, μόνο εμένα με πιάνει αυτή η τρέλα;

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλημέρα φίλε μου!
    Κάνε λίγη υπομονή μέχρι τις αρχές Νοεμβρίου, τότε θα ξέρουμε περισσότερα.Και όχι, δε σε πιάνει μόνο εσένα αυτή η τρέλα!

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mahas Προβολή μηνύματος
    Τι πιθανότητες δίνετε να βγει αρχές του '20; Είναι αυτό που σε πιάνει όταν είναι να πάρεις καινούρια μηχανή και παίζει ταυτόχρονα σε λίγο να βγει το καινούριο μοντέλο και σκέφτεσαι μήπως αξίζει να περιμένεις λιγο. Από την άλλη όμως μ'αυτη την λογική θα περιμένεις συνεχώς. Δε ξέρω, μόνο εμένα με πιάνει αυτή η τρέλα;
    Δε σε πιάνει μόνο εσένα σίγουρα

    Το Νοέμβρη όπως σου είπε ο Λεωνίδας θα μάθεις περισσότερα για το νέο μοντέλο αλλά πιστεύω Ελλάδα θα φτάσει απο Φεβρουάριο - Μάρτιο 2020.
    Και λογικά δεν θα παίξουν καλές εκπτώσεις στην αρχή.

    Οπότε τα ζυγίζεις και διαλέγεις.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2018
    Μηνύματα
    8
    Αν ειχαμε μια πληροφορια οτι παει απο το '21 θα ηταν πολυ ευκολα τα πραγματα, αλλα εδω που φτασαμε ας περιμενουμε...

  12. #42

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/03/2019
    Μηνύματα
    21
    Χμμμμ ιδια συνταγη σασσι,κινητηρας, αναρτησεις μονο τεποζιτο, εμπρος φαναρι και καινουργιο επισης πινακα οργανων. Τωρα το φαναρι δε με ενθουσιαζει και τοσο, το σχεδιο του τεποζιτου τρωγεται κι αυτος ο πινακας οργανων μου θυμιζει μικρου κυβισμου μοτο μπας κλας... Μια χαρα ειμαι και με του 2015 ακομα :P

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Και μεγαλύτερο δίσκο φρένων και μεγαλύτερο τιμόνι.

    larger discs up front for better stopping, wider bars for improved handling and new tyres for enhanced grip and feel.

  15. #45
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Το φαρδύτερο τιμόνι είναι μειονέκτημα για χρήση μέσα στην πόλη. Το στενό τιμόνι είναι ένα από τα βασικά πλεονεκτήματα του τρέχοντος MT-07.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-07
    από el_hymador στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 1773
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2024, 22:44
  2. Yamaha MT-07 vs Yamaha MT-09
    από νεοσσός στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2021, 14:55
  3. Ducati Monster 696 h Yamaha MT 07
    από gr3y_hat στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2018, 13:59
  4. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-07(Α)
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2014, 10:44
  5. Καταλληλότερο κράνος για Yamaha MT 07
    από MikeMT στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2014, 21:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF