Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 68 από 68

Θέμα: Yamaha MT-07 2021

  1. #61
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω άμα είναι θέμα θέσης, εγώ στην αντίστοιχη του νέου ΜΤ09 θα έπρεπε να τη φέρω κολάρο για να βλέπω ξεκάθαρα (ναι, διορθωμένη η όραση μου )

    Παίδες , υπάρχουν τέτοια πραματάκια https://www.kosoeurope.com/en/produc...-xsr-700?c=244

    που τα βλέπεις και χαίρεσαι. Κάνουν το κατιτίς αλλά φαίνονται τούμπανο , με την καλή την έννοια.
    Πολύ όμορφα ειναι αλλά τι θα κανεις σε καινούργιο μηχανάκι θα του ξηλώσεις τα όργανα για αφτεραδικα; Σε καστομ έχει νόημα

  2. #62
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Γιατί το βλέπεις συναισθηματικά; καινούρια μοτοσυκλέτα κ.λπ.

    Δες το με λογική, είναι η καινούρια σου μοτοσυκλέτα και οι επιλογές του εργοστασίου δεν σε εξυπηρετούν.
    Τι νόημα έχει να κρατήσεις ένα plug and play αμφίβολης ποιότητας; γιατί να μην το αλλάξεις;
    Τι διαφορά θα είχε αν χρειαζόσουν να αλλάξεις τιμόνι, σέλα, χειριστήρια; αλλάζει κάτι στην λειτουργία της που σε επιβαρύνει;

    Το μόνο δήθεν μειονέκτημα που θα μπορούσε να εμφανιστεί είναι να σου πει κάποιος: ωω άλλαξες το γνήσιο;!
    Δεν θα σου είναι ευδιάκριτο ότι αυτός που θα έλεγε κάτι τέτοιο είναι χαμηλής παιδείας και δεν γνωρίζει τι είναι αυτό που αλλάζεις
    ούτε αυτό με το οποίο το αντικαθιστάς; Γιατί θα πρέπει να υπολογίσεις την (υποθετική) γνώμη του ή να συναγελάζεσαι μαζί του γενικότερα;

    Και για μια ακόμη φορά, μην βαφτίζεις "custom" μπουρδίτσες ευρείας παραγωγής που εγκαθίστανται χωρίς γνώσεις, μετατροπές κ.λπ.
    Κάνεις ζημιά στο κοινό, το παραπλανάς και αλλοιώνεις την λογική του.
    Αυτό το εξάρτημα είναι λίγο καλύτερο και ήταν διαθέσιμο στο εργοστάσιο που δεν το επέλεξε για θέμα κόστους στο σύνολο της παραγωγής.
    Γιατί να ενδιαφέρει εσένα κάτι τέτοιο;

    Η αγορά των εξάτμισεων δεν σου δείχνει κάτι; μήπως δεν επηρεάζει ξεκάθαρα την λειτουργία; αυτό τι είναι, καστομια (ούτε καν) που δέχεται ο κάθε απαίδευτος;

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    To μόνο κακό με την αλλαγή οθόνης ειναι η ένδειξη του χιλιομετρητη. Αν δεν κάνω λάθος αποθηκεύονται στην οθόνη.
    Σε ενδεχόμενη πώληση μπορεί να δημιουργήσει δυσκολίες. Όχι ότι δεν αλλάζουν και στην αυθεντική αλλά μια αφτερμαρκετ βγαζει λίγο μάτι.
    Κι εγω θα ήμουν πολύ επιφυλακτικός σαν υποψήφιος αγοραστής.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Πολύ όμορφα ειναι αλλά τι θα κανεις σε καινούργιο μηχανάκι θα του ξηλώσεις τα όργανα για αφτεραδικα; Σε καστομ έχει νόημα
    Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα , σε Kawasaki Z650 1ης γενιάς για παράδειγμα, δεν μου άρεσε το καντράν αλλά δεν διαφωνούσα πουθενά με το υπόλοιπο μηχανάκι.

  5. #65
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Γιατί το βλέπεις συναισθηματικά; καινούρια μοτοσυκλέτα κ.λπ.

    Δες το με λογική, είναι η καινούρια σου μοτοσυκλέτα και οι επιλογές του εργοστασίου δεν σε εξυπηρετούν.
    Τι νόημα έχει να κρατήσεις ένα plug and play αμφίβολης ποιότητας; γιατί να μην το αλλάξεις;
    Τι διαφορά θα είχε αν χρειαζόσουν να αλλάξεις τιμόνι, σέλα, χειριστήρια; αλλάζει κάτι στην λειτουργία της που σε επιβαρύνει;

    Το μόνο δήθεν μειονέκτημα που θα μπορούσε να εμφανιστεί είναι να σου πει κάποιος: ωω άλλαξες το γνήσιο;!
    Δεν θα σου είναι ευδιάκριτο ότι αυτός που θα έλεγε κάτι τέτοιο είναι χαμηλής παιδείας και δεν γνωρίζει τι είναι αυτό που αλλάζεις
    ούτε αυτό με το οποίο το αντικαθιστάς; Γιατί θα πρέπει να υπολογίσεις την (υποθετική) γνώμη του ή να συναγελάζεσαι μαζί του γενικότερα;

    Και για μια ακόμη φορά, μην βαφτίζεις "custom" μπουρδίτσες ευρείας παραγωγής που εγκαθίστανται χωρίς γνώσεις, μετατροπές κ.λπ.
    Κάνεις ζημιά στο κοινό, το παραπλανάς και αλλοιώνεις την λογική του.
    Αυτό το εξάρτημα είναι λίγο καλύτερο και ήταν διαθέσιμο στο εργοστάσιο που δεν το επέλεξε για θέμα κόστους στο σύνολο της παραγωγής.
    Γιατί να ενδιαφέρει εσένα κάτι τέτοιο;

    Η αγορά των εξάτμισεων δεν σου δείχνει κάτι; μήπως δεν επηρεάζει ξεκάθαρα την λειτουργία; αυτό τι είναι, καστομια (ούτε καν) που δέχεται ο κάθε απαίδευτος;
    Γιατροτζωνη σε εμένα απευθύνεσαι;
    Το καστομ που έγραψα θεωρούσα ότι είναι αυτονόητο ότι εννοούσα καστομ κατασκευή μοτοσικλέτας
    Τι ζημιά έκανα πως παραπλάνησα το κοινό και αλλοίωσα την λογική θα ήθελα να μας εξηγήσεις εδώ δημοσίως

  6. #66
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Μαθαίνει λάθος ο κόσμος την έννοια του custom και αυτό δίνει την δυνατότητα σε παιδάκια με κατσαβίδια να λένε πως κάνουν
    custom χωρίς να έχουν προσχεδιάσει, χωρίς να έχουν έλεγχο της κατασκευής, ξεβιδωβιδώνοντας αξεσουάρ που βρίσκονται στο εμπόριο.

    Αυτό με την σειρά του στρεβλώνει την εικόνα που έχει ο κόσμος για τις custom κατασκευές, με αποτέλεσμα να θεωρούν ότι είναι
    υποδεέστερες των εργοστασιακών ή πολύ ακριβές για κάτι που μπορεί να έχει ο καθένας αγοράζοντας μπουρδίτσες ευρείας παραγωγής.

    Επίσης η παρότρυνσή σου "...εδώ δημοσίως" όχι σε εμένα. Δεν σου έχω απευθυνθεί ποτέ στην μέση μιας κουβέντας σε προσωπικό
    μήνυμα αντί δημοσίου και δεν θα ήθελα να μείνει τέτοια εντύπωση.

    Σου είναι ξεκάθαρο ότι γράφω χωρίς αναστολές, δημόσια, οτιδήποτε κρίνω λογικό ή επικερδές για την παιδεία μας.

  7. #67
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μαθαίνει λάθος ο κόσμος την έννοια του custom και αυτό δίνει την δυνατότητα σε παιδάκια με κατσαβίδια να λένε πως κάνουν
    custom χωρίς να έχουν προσχεδιάσει, χωρίς να έχουν έλεγχο της κατασκευής, ξεβιδωβιδώνοντας αξεσουάρ που βρίσκονται στο εμπόριο.

    Αυτό με την σειρά του στρεβλώνει την εικόνα που έχει ο κόσμος για τις custom κατασκευές, με αποτέλεσμα να θεωρούν ότι είναι
    υποδεέστερες των εργοστασιακών ή πολύ ακριβές για κάτι που μπορεί να έχει ο καθένας αγοράζοντας μπουρδίτσες ευρείας παραγωγής.

    Επίσης η παρότρυνσή σου "...εδώ δημοσίως" όχι σε εμένα. Δεν σου έχω απευθυνθεί ποτέ στην μέση μιας κουβέντας σε προσωπικό
    μήνυμα αντί δημοσίου και δεν θα ήθελα να μείνει τέτοια εντύπωση.

    Σου είναι ξεκάθαρο ότι γράφω χωρίς αναστολές, δημόσια, οτιδήποτε κρίνω λογικό ή επικερδές για την παιδεία μας.
    Μάστορα έγραψα μια λέξη για ένα αξεσουάρ με το συνοδευτικό καστομ.
    Εσυ εβγαλες ολα αυτά αυθαίρετα συμπεράσματα σέρνοντας διαφορά που εγω δεν είπα ούτε υπονόησα.
    Αν έχεις κάποια ευαισθησία με το συγκεκριμένο θέμα σορυ δεν έχουμε όλοι τέτοιο γκαιλε
    Αν είναι η φάση της κακιας στιγμής κανένα θέμα αιτιολόγησε το και τέλος. Αλλά μη μας κολλάς κιόλας….

    Το εχω ξαναπεί πολλές φορές στον γραπτό λόγο για να είσαι ωραίος επειδή διαχειρίζεσαι μια κουβέντα εξ αποστάσεως να γράφεις ότι θα έλεγες φεις του φεις σε ένα φυσικό καφενείο/μπυραρία αλλιώς είναι μαλακια
    Από εμένα θεωρείται λήξαν

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    δίκιο έχεις doctora, 1ης γενιάς Ζ650 πάει λίγο πίσω στο παρελθόν το πράμα

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha MT-07
    από el_hymador στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 1773
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2024, 21:44
  2. Yamaha MT-07 vs Yamaha MT-09
    από νεοσσός στο forum Yamaha MT series
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2021, 13:55
  3. Ducati Monster 696 h Yamaha MT 07
    από gr3y_hat στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2018, 12:59
  4. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha MT-07(Α)
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2014, 09:44
  5. Καταλληλότερο κράνος για Yamaha MT 07
    από MikeMT στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2014, 20:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF