Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 151

Θέμα: multistrada v4

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    ... μαζί με τα R1 και τα Κ
    η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ καλύτερα και στη καφετέρια,όπως και στο δρόμο. και στην πίστα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    Ξεχνας κατι πολυ σημαντικο. Οτι μεχρι να φτασεις στο σημειο να ξεκινησεις να εκμεταλλευεσαι το μαλακο λαστιχο, θα εχεις αρχισει αρκετα πιο νωρις να ξυνεις το μισο μηχανακι κατω.

    Επισης, ειναι αρκετα πιθανο αν το βγαλουν σε εκδοση με 19αρι μπροστινο, να αναπτυξουν ειδικο λαστιχο με καποια απο τις εταιρειες ελαστικων

    το 1260 που εχω οδηγησει πολλες φορες εχει πολυ μεγαλα περιθωρια κλισης!και το καλο λαστιχο ακομα και στις οχι τοσο οριακες κλισεις σου δινει αλλο επιπεδο ασφαλειας και αυτοπεποιθησης!

    οσο για το ειδικο λαστιχο που λες ειναι το ιδανικο σεναριο,αλλα σε ολες τις φωτος βλεπω τα κλασσικα πιρελι.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από p@nos Προβολή μηνύματος
    , να αναπτυξουν ειδικο λαστιχο με καποια απο τις εταιρειες ελαστικων
    ναι σαν το panigale V4 που φοραει πισω 200/60 και μονο η Pirelli εχει τετοια διάσταση και το πισω κανει οσο το σετ σε γομες αλλης εταιριας

    Βεβαια βρισκουν και κανουν με τους "βλαμενους" που δεν θελουν να αλλαξουν σε 200/55 λες και θα πεσει το γυρολόγιο τους

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Σύμφωνα με αυτό το δημοσίευμα ,θα υπάρχουν δύο εκδόσεις.Αυτή που απεικονίζεται στις πρόσφατες φωτογραφίες είναι η enduro με τον 19άρη μπροστινό.
    Θα υπάρχει και η κλασική με τον 17άρη

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    τωρα τα λες καλα...γιατι ειναι οπως πρεπει δινω προκαταβολη με την παρουσιαση!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Σύμφωνα με αυτό το δημοσίευμα ,θα υπάρχουν δύο εκδόσεις.Αυτή που απεικονίζεται στις πρόσφατες φωτογραφίες είναι η enduro με τον 19άρη μπροστινό.
    Θα υπάρχει και η κλασική με τον 17άρη
    το μονο ερωτημα ειναι αν η εκδοση με 17αρη θα ειναι ερθει το 21 η αν θα αργησει μια χρονια και συνδιαστει με την καταργηση με την κυκλοφορια του 1260.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Αν και το αναφέρατε εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι που διάβαζα άρθρο σε ξένο τύπο.....ΧΩΡΙΣ ΧΩΡΟΔΙΚΤΥΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ DUCATI....και είμαι σίγουρος ότι είναι η άποψη του συνόλου των Ducatisti (όχι της καφετέριας να σας προλάβω)
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  8. #38
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Εμενα μου μοιαζει οτι ανοιγει μια καινουργια κατηγορια με μορφη on of και στοιχεια σουπερσπορ το v4 μουλτι.
    190 περιπου αλογα σε μια ψιλοκεντρη κατασκευη ,με εμφαση στην ακαμψια για να τα διαχειριστει χωρις να σκορπισει ,ο κινητηρας ( σε ενεργο ρολο πλαισιου καταργωντας το χωροδικτυωμα ,μεγαλη μετωπιαια επιφανεια, 19 αρι μπροστινο και φορτωμενο ηλεκτρονικα. Εχει ενδιαφερον το πραγμα..

    Συνημμένο 419556
    Δεν την λες και καινουργια την κατηγορια, απλα:

    "ανεβαινουν τα αλογα καθε χρονο που περναει και τελικα το GS κερδαει στα τεστ*
    Gary Lineker
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    Αν και το αναφέρατε εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι που διάβαζα άρθρο σε ξένο τύπο.....ΧΩΡΙΣ ΧΩΡΟΔΙΚΤΥΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ DUCATI....και είμαι σίγουρος ότι είναι η άποψη του συνόλου των Ducatisti (όχι της καφετέριας να σας προλάβω)
    εεε...το panigale ν4 που ειναι το πιο καλοπουλημενο και καλυτερο ducati ss ever δεν εχει χωροδικτυωμα.οποτε το να ειμαστε κολλημενοι στα παλια δεν βοηθαει...αν ηταν η αποψη των ducatisti συνολικα θα πηγαινε απατο.τωρα δεν προλαβαινει να πουλαει.το ιδιο θα γινει και στο μουλτι.
    και εσυ ξερεις ποιος ειναι της καφετεριας και ποιος οχι;εσεις οι μαχιμοι ντουκατιστι που τα ξερετε ολα ρε παιδι μου...και που πρεπει επειδη τοσα ξερετε οι εταιριες να μενουν στασιμες σε τεχνολογιες και λογικες του 90' για να σας κανουν το χατηρι.οι τεχνολογιες και ο κοσμος προχωραει...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    κατ' αρχάς ηρέμησε λίγο και κράτα τον τόνο χαμηλά χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς και επιθέσεις.....άν σ' ενδιαφέρει ο πολιτισμένος διάλογος βέβαια. Να ξεκινήσω ένα-ένα. Τους Ducatisti της καφετέριας τους ανέφερα μόνο και μόνο να προλάβω κάποιους που όποια κουβέντα γίνει εδω μέσα για Ευρωπαικό ακριβό μηχανάκι αρχίζουν τους χαρακτηρισμούς για ποζεράδες της καφετέριας, τρολάρω λίγο δηλαδή....προσωπικά δεν μ' ενδιαφέρει ο λόγος που αγοράζει κάποιος ένα μηχανάκι, αρκεί να μην προσπαθεί να μου επιβάλει την άποψή του. Τώρα αν είσαι ή θέλεις να γίνει Ducatisti της καφετέριας και σ' έθιξα ποσώς μ' ενδιαφέρει

    Όσον αφορά το χωροδικτύωμα και το περιμετρικό συγκρίνεις το Panigale με το Multistrada, που το ένα είναι η ναυαρχίδα της εταιρίας και ψάχνεις για δέκατα στην πίστα και στο άλλο? Που είναι η αναγκαιότητα του νέου πλαισίου στο Multistrada? Αντίθετα το Multistrada είναι η χρυσή τομή του Sport, Touring και On-Off (!!!) μηχανακιού, που εμείς οι Ducatisti (καφετέριας και μή) αγοράσαμε ΚΑΙ για αυτό που λέγεται χαρακτήρας, είτε είναι το desmo, είτε είναι το μονόμπρατσο και φυσικά είναι το χωροδικτύωμα και η μοναδική εμφάνιση....το χωροδικτύωμα το αφαιρούν και από το επόμενο Monster και αν μπείς να διαβάσεις απόψεις σε Ελληνικά και ξένα φόρουμ Ducatisti θα δείς ότι σχεδόν το σύνολο των Ducatisti ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ αυτή την αλλαγή
    Φυσικά υπάρχει και ο αντίλογος όπως ο δικός σου, σχετικά με τις νέες τεχνολογίες κλπ κλπ...σωστός μέχρι ένα σημείο, απλά τα χαρακτηριστικά που έχουν καθιερώσει μια εταιρία δεν τα πειράζεις....εκτός και άν θέλεις να σκάς στην καφετέρια και να αναριθμείς τις τεχνολογίες της μοτό σου με το νέο περιμετρικό πλαίσιο
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.402
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    η κεκλιμμενη μπαγκαζιερα
    Βασικά είναι πιο καλά έτσι για καλύτερη αεροδυναμική
    και ναι είναι adv μηχανάκι αφού αυτός που θα το αγοράσει
    θα φύγει για την μεγάλη περιπέτεια !
    Από τα ανάκτορα των Βορίων προαστίων ή των Νοτίων
    θα πάει Μύκονο Στούπα κλπ
    Τα άλογά μετά δεν είναι και πολλά. Ξέρεις τι είναι να σε κυνηγάει η φτώχεια?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    ΧΩΡΙΣ ΧΩΡΟΔΙΚΤΥΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ DUCATI....και είμαι σίγουρος ότι είναι η άποψη του συνόλου των Ducatisti (όχι της καφετέριας να σας προλάβω)
    Κοίτα εγώ είμαι της καφετέριας και δεν μου αρέσει καθόλου η σιδεριά
    που είχανε για πλαίσιο παλιά.
    Τώρα αν είναι ντουκάτι ή δεν είναι εμένα δεν μ ενδιαφέρει και πολύ
    αρκεί να παίρνει μπροστά μετά το πλύσιμο
    Βασικό αυτό!



    Και χωρίς πλάκα δεν βλέπω κανένα νόημα σ αυτό το μηχανάκι

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Βασικά είναι πιο καλά έτσι για καλύτερη αεροδυναμική
    και ναι είναι adv μηχανάκι αφού αυτός που θα το αγοράσει
    θα φύγει για την μεγάλη περιπέτεια !
    Από τα ανάκτορα των Βορίων προαστίων ή των Νοτίων
    θα πάει Μύκονο Στούπα κλπ
    Τα άλογά μετά δεν είναι και πολλά. Ξέρεις τι είναι να σε κυνηγάει η φτώχεια?



    Κοίτα εγώ είμαι της καφετέριας και δεν μου αρέσει καθόλου η σιδεριά
    που είχανε για πλαίσιο παλιά.
    Τώρα αν είναι ντουκάτι ή δεν είναι εμένα δεν μ ενδιαφέρει και πολύ
    αρκεί να παίρνει μπροστά μετά το πλύσιμο
    Βασικό αυτό!



    Και χωρίς πλάκα δεν βλέπω κανένα νόημα σ αυτό το μηχανάκι
    Η ducati ήταν ανέκαθεν μπροστά. Σκέφτηκε ότι με το σωληνωτο πλαίσιο (σιδερια) θα μπορούν οι χριστιανοι να το κόβουν και να το ξανακολανε (καφέ ρεισερ κιετς) αλλά επειδή παρα έγινε το κακό και δεν έμεινε πλαίσιο για πλαίσιο είπε να το αλλάξει σε συμβατικό μπας και σταματήσει η λαίλαπα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    παιδια η μπαγκαζιερα ΔΕΝ θα ειναι αυτη.αυτη εχει καλωδια που μπαινουν μεσα για μετρησεις.και βρηκανε οποια χωρουσε τα οργανα που ειχαν και την προσαρμοσαν οπως οπως!κανει μπαμ αυτο!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από contes di Zante Προβολή μηνύματος
    κατ' αρχάς ηρέμησε λίγο και κράτα τον τόνο χαμηλά χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς και επιθέσεις.....άν σ' ενδιαφέρει ο πολιτισμένος διάλογος βέβαια. Να ξεκινήσω ένα-ένα. Τους Ducatisti της καφετέριας τους ανέφερα μόνο και μόνο να προλάβω κάποιους που όποια κουβέντα γίνει εδω μέσα για Ευρωπαικό ακριβό μηχανάκι αρχίζουν τους χαρακτηρισμούς για ποζεράδες της καφετέριας, τρολάρω λίγο δηλαδή....προσωπικά δεν μ' ενδιαφέρει ο λόγος που αγοράζει κάποιος ένα μηχανάκι, αρκεί να μην προσπαθεί να μου επιβάλει την άποψή του. Τώρα αν είσαι ή θέλεις να γίνει Ducatisti της καφετέριας και σ' έθιξα ποσώς μ' ενδιαφέρει

    Όσον αφορά το χωροδικτύωμα και το περιμετρικό συγκρίνεις το Panigale με το Multistrada, που το ένα είναι η ναυαρχίδα της εταιρίας και ψάχνεις για δέκατα στην πίστα και στο άλλο? Που είναι η αναγκαιότητα του νέου πλαισίου στο Multistrada? Αντίθετα το Multistrada είναι η χρυσή τομή του Sport, Touring και On-Off (!!!) μηχανακιού, που εμείς οι Ducatisti (καφετέριας και μή) αγοράσαμε ΚΑΙ για αυτό που λέγεται χαρακτήρας, είτε είναι το desmo, είτε είναι το μονόμπρατσο και φυσικά είναι το χωροδικτύωμα και η μοναδική εμφάνιση....το χωροδικτύωμα το αφαιρούν και από το επόμενο Monster και αν μπείς να διαβάσεις απόψεις σε Ελληνικά και ξένα φόρουμ Ducatisti θα δείς ότι σχεδόν το σύνολο των Ducatisti ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ αυτή την αλλαγή
    Φυσικά υπάρχει και ο αντίλογος όπως ο δικός σου, σχετικά με τις νέες τεχνολογίες κλπ κλπ...σωστός μέχρι ένα σημείο, απλά τα χαρακτηριστικά που έχουν καθιερώσει μια εταιρία δεν τα πειράζεις....εκτός και άν θέλεις να σκάς στην καφετέρια και να αναριθμείς τις τεχνολογίες της μοτό σου με το νέο περιμετρικό πλαίσιο
    ποιος χαρακτηρισμος σε εθιξε?που σε χαρακτηρισα μαχιμο?ε αν δεν εισαι και σε ενοχλησε το παιρνω πισω.
    παμε στα υπολοιπα τωρα,εγω θελω να γινω ντουκατιστι γιατι την σπορ φιλοσοφια της εταιριας.αν η εξελιξη(και οι αγωνες) εδειξε πως το πραγματικα σπορ ειναι το αλουμινενιο πλαισιο και το συμβατικο ψαλιδι θα την ακουλουθησω.
    ενημερωτικα αυτο που εχει φανει ειναι οτι το χωροδικτυωμα δεν ειναι τοσο φιλικο οσο το περιμετρικο και αυτος ειναι ο λογος που το αφαιρουν απο το μονστερ.το αλουμινενιο εχει μεγαλυτερα περιθωρια παραμετροποιησης.
    και τελος εσυ κανεις υποθεσεις στον αερα,οχι δεν θελω να σκαω στην καφετερια και να αναριθμω της τεχνολογιες της μοτο μου(μηπως εσυ εισαι καφετεριακας και το αναφερεις συνεχως?)αλλα να τις ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ,ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    παιδια η μπαγκαζιερα ΔΕΝ θα ειναι αυτη.αυτη εχει καλωδια που μπαινουν μεσα για μετρησεις.και βρηκανε οποια χωρουσε τα οργανα που ειχαν και την προσαρμοσαν οπως οπως!κανει μπαμ αυτο!
    Είναι η μπαταρία για τα καινούργια ηλεκτρονικά.

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda V4 ιστορια
    από hornet στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2013, 10:36
  2. Πωλείται multistrada 620
    από nikonian στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:53
  3. Multistrada?
    από GEORGEE στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 13:47
  4. multistrada lovers
    από GST στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 19:32
  5. Multistrada 620
    από ruyjin στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 16:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF