Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: ΚΛΟΠΗ ΠΑΠΙΟΥ(ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΚΛΕΙΔΙ)

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2019
    Μηνύματα
    1

    ΚΛΟΠΗ ΠΑΠΙΟΥ(ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΚΛΕΙΔΙ)

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΜΟΥ(HONDA INNOVA I) ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΕ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ Κ ΕΝΩΣΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΩΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΛΕΙΔΙ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣ ΜΕ ΚΛΕΙΔΙ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aeromike Προβολή μηνύματος
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΜΟΥ(HONDA INNOVA I) ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΕ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ.ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ Κ ΕΝΩΣΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΩΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΛΕΙΔΙ.ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣ ΜΕ ΚΛΕΙΔΙ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
    Καλησπέρα. Χωρίς χρήματα δεν μπορεί να επιστρέψει στην αρχική του κατάσταση όποτε μάζεψε χρήματα και κοιτά τι μπορείς να βρεις μεταχειρισμένο η after market
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2019
    Μηνύματα
    1
    Ξέρεις τώρα τι γίνεται. Τα καλά τα παιδάκια πήγανε κ κόψανε τα καλώδια που φεύγουν από την κλειδαριά μετά την ένωση έτσι ώστε να κάνει κλειστό κύκλωμα και να παίρνει μπρος. Οπότε τώρα θέλω να πιστεύω πως άμα τα ενώσω στην αρχική τους κατάσταση μιας, που το κάθε καλώδιο έχει μοναδικό χρώμα και ξέρω που αντιστοιχιζεται, θα πάρει κανονικά μπρος με το κλειδί... Απλή δική μου λογική...

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aeromike Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τώρα τι γίνεται. Τα καλά τα παιδάκια πήγανε κ κόψανε τα καλώδια που φεύγουν από την κλειδαριά μετά την ένωση έτσι ώστε να κάνει κλειστό κύκλωμα και να παίρνει μπρος. Οπότε τώρα θέλω να πιστεύω πως άμα τα ενώσω στην αρχική τους κατάσταση μιας, που το κάθε καλώδιο έχει μοναδικό χρώμα και ξέρω που αντιστοιχιζεται, θα πάρει κανονικά μπρος με το κλειδί... Απλή δική μου λογική...������
    Ναι ισχύει αυτό.
    Ομως χρειάζεσαι νέα κλειδαριά (διακόπτη) αφού στον σπάσανε.
    Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, πάρε εναν ιμιτασιόν που ειναι και φτηνός και φτιάξτο ώστε να παίρνει μπρός μόνο με το κλειδί στο ΟΝ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aeromike Προβολή μηνύματος
    Ξέρεις τώρα τι γίνεται. Τα καλά τα παιδάκια πήγανε κ κόψανε τα καλώδια που φεύγουν από την κλειδαριά μετά την ένωση έτσι ώστε να κάνει κλειστό κύκλωμα και να παίρνει μπρος. Οπότε τώρα θέλω να πιστεύω πως άμα τα ενώσω στην αρχική τους κατάσταση μιας, που το κάθε καλώδιο έχει μοναδικό χρώμα και ξέρω που αντιστοιχιζεται, θα πάρει κανονικά μπρος με το κλειδί... Απλή δική μου λογική...������
    Η πιο φτηνή λύση είναι να πας σε ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικό εξοπλισμό να πάρεις συνδέσμους για να ενώσεις τα κομμένα καλώδια θερμοσυστελωμενο μακαρόνι για εξωτερική προστασία και πιθανολογώ ότι θα αποκαταστήσεις την ζημιά . Διαφορετικά ότι σου είπε ο sapilas και ότι έγραψα πιο πάνω
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    ή πηγαινε το σε ενα συνεργειο, τι πιο απλο;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ή πηγαινε το σε ενα συνεργειο, τι πιο απλο;
    Δεν έχει χρήματα λέμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2019
    Μηνύματα
    1
    Ευχαριστώ παιδιά απλά προέκυψε ένα θεματακι, μου έκοψαν τα καλώδια μετά την φισουνα κ τελικά δεν ξέρω με ποια σειρά μπαίνουν στην φισουνα που φεύγουν από την κλειδαριά. Ψάχνω όλη μέρα να βρω αντίστοιχο βίντεο ή φώτο όλη μέρα αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα! Έχει κάνεις ιδέα? Από την κλειδαριά φεύγουν κόκκινο, μαύρο με γραμμή κόκκινο, μαύρο με γραμμή μπλε κ μαύρο... Και από την άλλη μεριά που είναι κομμένο είναι κόκκινο, μαύρο με μπλε, μαύρο με μια άσπρη βούλα κ μαύρο με δύο άσπρες βούλες!

  9. #9
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    876
    Φίλε μου και τα καλώδια να ενώσεις το κλειδί δε θα δουλεύει.
    Τράβα πάρε μια ιμιτασιόν και κράτα το παλιό κλειδί για τη σέλα.
    Το ίδιο ακριβώς έπαθα και εγώ αλλά το είχα βρει μόνος μου.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aeromike Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ παιδιά απλά προέκυψε ένα θεματακι, μου έκοψαν τα καλώδια μετά την φισουνα κ τελικά δεν ξέρω με ποια σειρά μπαίνουν στην φισουνα που φεύγουν από την κλειδαριά. Ψάχνω όλη μέρα να βρω αντίστοιχο βίντεο ή φώτο όλη μέρα αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα! Έχει κάνεις ιδέα? Από την κλειδαριά φεύγουν κόκκινο, μαύρο με γραμμή κόκκινο, μαύρο με γραμμή μπλε κ μαύρο... Και από την άλλη μεριά που είναι κομμένο είναι κόκκινο, μαύρο με μπλε, μαύρο με μια άσπρη βούλα κ μαύρο με δύο άσπρες βούλες!
    https://www.classiccycles.org/media/...3ffffe415.jpeg
    Στο έστειλα και στο άλλο νήμα που άνοιξες το οποίο δεν υπήρχε λόγος.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #11
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Αν πας σε ενα επαγγελματια ηλεκτρολογο μοτοσυκλετων κανα 20-25ρι θα σου παρει και θα κανει δουλεια ασφαλή. Για την κλειδαρια ρωτα και τον σαρακακη γιατι μπορει να μη κοστιζει ακριβά και θα ειναι το γνησιο ανταλλακτικό

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Aeromike Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ παιδιά απλά προέκυψε ένα θεματακι, μου έκοψαν τα καλώδια μετά την φισουνα κ τελικά δεν ξέρω με ποια σειρά μπαίνουν στην φισουνα που φεύγουν από την κλειδαριά. Ψάχνω όλη μέρα να βρω αντίστοιχο βίντεο ή φώτο όλη μέρα αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα! Έχει κάνεις ιδέα? Από την κλειδαριά φεύγουν κόκκινο, μαύρο με γραμμή κόκκινο, μαύρο με γραμμή μπλε κ μαύρο... Και από την άλλη μεριά που είναι κομμένο είναι κόκκινο, μαύρο με μπλε, μαύρο με μια άσπρη βούλα κ μαύρο με δύο άσπρες βούλες!
    κατι δεν μας λες καλα για να σε βοηθησουμε
    καταρχην βαση λογικης θα ενωθει κοκκινο με κοκκινο και το μαυρο μπλε με το αλλο μαυρο μπλε
    μας μενουν απο την μια μαυρο με γραμμη κοκκινο,μαυρο με γραμμη μπλε και απο την αλλη μαυρο με βουλες...εδω το μπερδεψες...πως γινεται να αλλαζει το καλωδιο απο γραμμες και να γινεται βουλες;σε ποιο σημειο γινεται η αλλαγη;

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eiver Προβολή μηνύματος
    πως γινεται να αλλαζει το καλωδιο απο γραμμες και να γινεται βουλες;
    Μπορεί να έχει ιλαρά.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Μπραβο στην αστυνομια και την ΔΙ-ΑΣ δεν ειπαμε !

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2019
    Μηνύματα
    1
    Το είδα και στο άλλο ποστ αλλά δεν το κατανοώ. Σε ευχαριστώ πάντως. Όσο για τα καλώδια θα ανεβάσω φώτο σε λίγο. Όντως είμαι ευγνώμων για την αστυνομία αλλά γνωρίζουν ποιοι το κάνανε γτ κλέψανε κ άλλα 2 μηχανάκια τα ξημερώματα. Ήτανε 4 παιδιά από ηλικία 10 έως 15 περίπου και λόγω ηλικίας μου είπανε οι αστυνομικοί ότι κ σήμερα εάν τους συλλάβουν αύριο θα είναι έξω...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή παπιού -- ΒΡΕΘΗΚΕ
    από GOSTRIDER στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2010, 14:27
  2. Κλοπή παπιού
    από akissakis στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2009, 13:27
  3. ΚΛΟΠΗ ΠΑΠΙΟΥ -- ΒΡΕΘΗΚΕ
    από div400 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2009, 20:09
  4. Κλοπή παπιού ΥΡΖ 353 -- ΒΡΕΘΗΚΕ
    από dimitrism στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2009, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF